2018-2019 жылдарға арналған Целиноград ауданында Жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 2018 жылғы 17 қаңтардағы № 175/24-6 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 1 ақпанда № 6374 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 2018 жылғы 18 сәуірдегі № 200/28-6 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 18.04.2018 № 200/28-6 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Жайылымдар туралы" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 20 ақпандағы Заңының 8-бабы 1-тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына сәйкес Целиноград аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған 2018-2019 жылдарға арналған Целиноград ауданында Жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар бекітілсін.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Целиноград аудандық
мәслихаты сессиясының
төрайымы
С.Абеева
Целиноград аудандық
мәслихатының хатшысы
Б.Жанбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Целиноград ауданының әкімі М.Тәткеев
17.01.2018
Целиноград аудандық
мәслихатының
2018 жылғы 17 қаңтардағы
№ 175/24-6 шешімімен
бекітілген
2018-2019 жылдарға арналған Целиноград ауданында Жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
1. Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Целиноград ауданының аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы) (2018-2019 жылдарға арналған Целиноград ауданында Жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 1-қосымша).
2. Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары (2018-2019 жылдарға арналған Целиноград ауданында Жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 2-қосымша).

Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию в Целиноградском районе на 2018-2019 годы
Решение Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 17 января 2018 года № 175/24-6. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 1 февраля 2018 года № 6374. Утратило силу решением Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 18 апреля 2018 года № 200/28-6
Сноска. Утратило силу решением Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 18.04.2018 № 200/28-6 (вводится в действие со дня официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с подпунктом 1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах", подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Целиноградский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый План по управлению пастбищами и их использованию в Целиноградском районе на 2018-2019 годы.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии
Целиноградского районного
маслихата
С.Абеева
Секретарь Целиноградского
районного маслихата
Б.Жанбаев
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Целиноградского
района
М.Таткеев
17.01.2018
Утвержден
решением Целиноградского
районного маслихата
от 17 января 2018 года
№ 175/24-6
План по управлению пастбищами и их использованию в Целиноградском районе на 2018-2019 годы
1. Схема (карта) расположения пастбищ на территории Целиноградского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов (приложение 1 к Плану по управлению пастбищами и их использованию в Целиноградском районе на 2018-2019 годы).
2. Приемлемые схемы пастбищеоборотов (приложение 2 к Плану по управлению пастбищами и их использованию в Целиноградском районе на 2018-2019 годы).

3. Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы (2018-2019 жылдарға арналған Целиноград ауданында Жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 3-қосымша).
4. Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы (2018-2019 жылдарға арналған Целиноград ауданында Жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 4-қосымша).

3. Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры (приложение 3 к Плану по управлению пастбищами и их использованию в Целиноградском районе на 2018-2019 годы).
4. Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам) составленная согласно норме потребления воды (приложение 4 к Плану по управлению пастбищами и их использованию в Целиноградском районе на 2018-2019 годы).

5. Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы (2018-2019 жылдарға арналған Целиноград ауданында Жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 5-қосымша).
6. Ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы (2018-2019 жылдарға арналған Целиноград ауданында Жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 6-қосымша).

5. Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища (приложение 5 к Плану по управлению пастбищами и их использованию в Целиноградском районе на 2018-2019 годы).
6. Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при селе, сельском округе (приложение 6 к Плану по управлению пастбищами и их использованию в Целиноградском районе на 2018-2019 годы).

252
"AФ Green Star" Жауапкершілігі шектеулі серіктестік
253
"Миновское" Жауапкершілігі шектеулі серіктестік
254
"Самалжай" Жауапкершілігі шектеулі серіктестік
255
"Жұлдыз-Агро" Жауапкершілігі шектеулі серіктестік
256
"Талапкер" Жауапкершілігі шектеулі серіктестік
2018-2019 жылдарға арналған
Целиноград ауданы бойынша
Жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 2-ші қосымша
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары
Жылдар
1 қаша
2 қаша
3 қаша
4 қаша
2018
көктемгі-жазғы маусым 1
жазғы маусым 2
күзгі маусым 3
демалатын қаша
2019
демалатын қаша
көктемгі-жазғы маусым 1
жазғы маусым 2
күзгі маусым 3
Ескертпе: 1, 2, 3, 4 – жылына қашаны пайдалану кезегі.
2018-2019 жылдарға арналған
Целиноград ауданы бойынша
Жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 3-ші қосымша
Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралар мен алаңдары, жайылымдылық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Ауыл шаруашылық мақсатындағы барлық жерлер – 588 787 гектар, оның ішінде: жайылым жер – 272 112 гектар; елді мекен жерлері – 76 524 гектар; өндіріс, көлік, байланыс және басқа да шаруашылық емес мақсатында пайдаланылатын жерлер – 33 549 гектар; Табиғи аумақтардың аса қорғалатын жерлері – 52 255 гектар; орман қоры жерлері – 341 гектар; су қоры жерлері – 18 410,6 гектар; қор жерлер – 10 055 гектар. Целиноград ауданының жалпы жер көлемі - 779 922 гектар.
2018-2019 жылдарға арналған
Целиноград ауданы бойынша
Жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 4-ші қосымша
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
2018-2019 жылдарға арналған
Целиноград ауданы бойынша
Жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 5-ші қосымша
Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
2018-2019 жылдарға арналған
Целиноград ауданы бойынша
Жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 6-ші қосымша
Ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
2018-2019 жылдарға арналған
Целиноград ауданы бойынша
Жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 7-ші қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Ауылдық округтің атауы
2018 жылғы қашалар саны
1
2
3
4
1
Ақмол ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
2
Нұресілауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
3
Қабанбай батыр ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
4
Қараөткел ауылдық округі
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
5
Қосшы ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
6
Қоянды ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
7
Красноярка ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
8
Максимовка ауылдық округі
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
9
Мәншүк ауылы
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
10
Новоишимка ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
11
Оразақ ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
12
Приречныйауылдық округі
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
13
Рахымжан Қошқарбаев ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
14
Родина ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
15
Софиевка ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
16
Талапкер ауылдық округі
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
17
Тасты ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
18
Шалқар ауылдық округі
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
Ауылдық округтің атауы
2019 жылғы қашалар саны
1
2
3
4
1
Ақмол ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
2
Нұресілауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
3
Қабанбай батыр ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
4
Қараөткел ауылдық округі
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
5
Қосшы ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
6
Қоянды ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
7
Красноярка ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
8
Максимовка ауылдық округі
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
9
Мәншүк ауылы
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
10
Новоишимка ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
11
Оразақ ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
12
Приречный ауылдық округі
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
13
Рахымжан Қошқарбаев ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
14
Родина ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
15
Софиевка ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
16
Талапкер ауылдық округі
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
17
Тасты ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
18
Шалқар ауылдық округі
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл

252
Товарищество с ограниченной ответсвенностью "Агрофирма Green Star"
253
Товарищество с ограниченной ответсвенностью "Миновское"
254
Товарищество с ограниченной ответсвенностью "Самалжай"
255
Товарищество с ограниченной ответсвенностью "Жулдыз-Агро"
256
Товарищество с ограниченной ответсвенностью "Талапкер"
Приложение 2
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию
в Целиноградском районе
на 2018-2019 годы
Приемлемые схемы пастбищеоборотов
Годы
Загон 1
Загон 2
Загон 3
Загон 4
2018
весенние-летний сезон 1
летний сезон 2
осенний сезон 3
отдыхающий загон
2019
отдыхающий загон
весенние-летний сезон 1
летний сезон 2
осенний сезон 3
Примечание: 1, 2, 3, 4 - очередность использования загонов в году.
Приложение 3
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию
в Целиноградском районе
на 2018-2019 годы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры
Площадь земель сельскохозяйственного назначения - 588 787 гектаров, в том числе: пастбищ – 272 112 гектаров; земель населенных пунктов – 76 524 гектаров; земель промышленности, транспорта, связи и иного несельскохозяйственного назначения - 33 549 гектаров; земель особо охраняемых природных территорий – 52 255 гектаров; земель лесного фонда – 341 гектар; земель водного фонда – 18 410,6 гектаров; земель запаса – 10 055 гектаров. Всего площадь земель Целиноградского района составляет 779 922 гектаров.
Приложение 4
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию
в Целиноградском районе
на 2018-2019 годы
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаниям, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды
Приложение 5
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию
в Целиноградском районе
на 2018-2019 годы
Схема перераспредения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища
Приложение 6
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию
в Целиноградском районе
на 2018-2019 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенным при селе, сельском округе
Приложение 7
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию
в Целиноградском районе
на 2018-2019 годы
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных
Наименование сельских округов
Количество загонов в 2018 году
1
2
3
4
1
сельский округ Акмол
весенне-летний сезон
летний сезон
летний-осенний сезон
отдыхающий загон
2
Нуресильский сельский округ
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летний-осенний сезон
3
сельский округ Кабанбай батыра
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летний-осенний сезон
4
Караоткельский сельский округ
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летний-осенний сезон
5
Косшынский сельский округ
весенне-летний сезон
летний сезон
летний-осенний сезон
отдыхающий загон
6
Кояндинский сельский округ
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летний-осенний сезон
7
Красноярский сельский округ
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летний-осенний сезон
8
Максимовский сельский округ
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летний-осенний сезон
9
село Маншук
весенне-летний сезон
летний сезон
летний-осенний сезон
отдыхающий загон
10
Новоишимский сельский округ
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летний-осенний сезон
11
Оразакский сельский округ
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летний-осенний сезон
12
Приреченский сельский округ
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летний-осенний сезон
13
сельский округ
РахымжанаКошкарбаева
весенне-летний сезон
летний сезон
летний-осенний сезон
отдыхающий загон
14
сельский округ Родина
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летний-осенний сезон
15
Софиевский сельский округ
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летний-осенний сезон
16
Талапкерский сельский округ
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летний-осенний сезон
17
сельский округ Тасты
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летний-осенний сезон
18
Шалкарский сельский округ
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летний-осенний сезон
Наименование сельских округов
Количество загонов в 2019 году
1
2
3
4
1
сельский округ Акмол
весенне-летний сезон
летний сезон
летний-осенний сезон
отдыхающий загон
2
Нуресильский сельский округ
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летний-осенний сезон
3
сельский округ Кабанбай батыра
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летний-осенний сезон
4
Караоткельский сельский округ
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летний-осенний сезон
5
Косшынский сельский округ
весенне-летний сезон
летний сезон
летний-осенний сезон
отдыхающий загон
6
Кояндинский сельский округ
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летний-осенний сезон
7
Красноярский сельский округ
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летний-осенний сезон
8
Максимовский сельский округ
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летний-осенний сезон
9
село Маншук
весенне-летний сезон
летний сезон
летний-осенний сезон
отдыхающий загон
10
Новоишимский сельский округ
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летний-осенний сезон
11
Оразакский сельский округ
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летний-осенний сезон
12
Приреченский сельсий округ
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летний-осенний сезон
13
сельский округ Рахымжан Кошкарбаева
весенне-летний сезон
летний сезон
летний-осенний сезон
отдыхающий загон
14
сельский округ Родина
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летний-осенний сезон
15
Софиевский сельский округ
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летний-осенний сезон
16
Талапкерский сельский округ
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летний-осенний сезон
17
сельский округ Тасты
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летний-осенний сезон
18
Шалкарский сельский округ
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летний-осенний сезон