2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Бурабай аудандық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 6С-37/1 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 10 қаңтарда № 7034 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Бурабай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 14689434,2 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2543576,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 19069,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 284669,3 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 11842118,5 мың теңге;
2) шығындар – 14883292,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 10171,9 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 27992,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 17820,6 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – - 323,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 323,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 203706,7 мың теңге;
6) бюджеттің тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 203706,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Ақмола облысы Бурабай аудандық мәслихатының 11.12.2019 № 6С-51/1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте 3180643,0 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен берілетін субвенция көзделгені ескерілсін.
3. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте 507186,0 мың теңге сомасында бюджеттік алып қоюлар қарастырылғаны, соның ішінде: Щучинск қаласы бюджетінен 478679,0 мың теңге сомада және Бурабай кенті бюджетінен 28507,0 мың теңге сомада ескерілсін.
4. 2019 жылға арналған аудандық бюджеттің түсімдерінің құрамында облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
Нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттердің көрсетілген сомаларын бөлуі аудан әкімдігінің қаулысымен анықталады.
5. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте 64182,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
Абылайхан ауылдық округіне 9125,0 мың теңге;

О районном бюджете на 2019-2021 годы
Решение Бурабайского районного маслихата Акмолинской области от 24 декабря 2018 года № 6С-37/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 10 января 2019 года № 7034.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года Бурабайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2019-2021 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 14689434,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2543576,6 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 19069,8 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 284669,3 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 11842118,5 тысяч тенге;
2) затраты – 14883292,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 10171,9 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 27992,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 17820,6 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – - 323,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 323,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 203706,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 203706,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Бурабайского районного маслихата Акмолинской области от 11.12.2019 № 6С-51/1 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрена субвенция, передаваемая из областного бюджета в сумме 3180643,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрены бюджетные изъятия в сумме 507186,0 тысяч тенге, в том числе: из бюджета города Щучинска в сумме 478679,0 тысяч тенге, из бюджета поселка Бурабай в сумме 28507,0 тысяч тенге.
4. Учесть в составе поступлений районного бюджета на 2019 год целевые трансферты и бюджетные кредиты из областного бюджета согласно приложению 4.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов и бюджетных кредитов определяется постановлением акимата района.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам сельских округов, в сумме 64182,0 тысяч тенге, в том числе:
Абылайханскому сельскому округу 9125,0 тысяч тенге;

Атамекен ауылдық округіне 11648,0 мың теңге;
Зеленобор ауылдық округіне 6568,0 мың теңге;
Златополье ауылдық округіне 8492,0 мың теңге;
Қатаркөл ауылдық округіне 9555,0 мың теңге;
Кенесары ауылдық округіне 10914,0 мың теңге;
Ұрымқай ауылдық округіне 7880,0 мың теңге.
6. Аудандық бюджетте заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге 242168,0 мың теңге сомасында қаражатты облыстық бюджетке қайтару көзделгені ескерілсін, соның ішінде:
жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарын енгізу мерзімін 2018 жылдан 2020 жылға ауыстыру 151834,0 мың теңге сомасында;
жұмыс берушілердің міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдары бойынша мөлшерлемелердің азайтылуы 74571,0 мың теңге сомасында;
орта білім беруді жан басына нормативтік қаржыландыруды мақұлдау бойынша жобадан ауылдық мектептерді алып тастау 15763,0 мың теңге сомасында.
7. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте 87878,1 мың теңге сомада облыстық бюджетке бюджеттік кредиттерді өтеу қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде: кондоминиум объектісінің жалпы мүлігіне жөндеуді өткізуге 68816,0 мың теңге, мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету бойынша шараларды іске асыруға 19062,1 мың теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – Ақмола облысы Бурабай аудандық мәслихатының 23.10.2019 № 6С-48/1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 2019 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының қоры 50000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
9. Облыстық мәслихатпен келісілген тізбеге сәйкес, азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жердерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыз ету, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың жалақылары мен мөлшерлемелерімен салыстырғанда, жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық жалақылар мен тарифтік мөлшерлемелер қарастырылсын.
10. 2019 жылға арналған аудандық бюджетті орындау барысында секвестрге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. 2019 жылға арналған ауыл, ауылдық округ әкімі аппаратының бюджеттік бағдарламалары осы шешімнің 6 қосымшасына сәйкес бекітілсін.
12. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте осы шешімнің 7 қосымшасына сәйкес жергілікті өзін-өзі басқару органдарына трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
12-1. 8 қосымшаға сәйкес аудандық бюджет шығындарының құрамында 2019 жылға арналған ауылдық бюджеттерге нысаналы трансферттері қарастырылғаны ескерілсін.
Көрсетілген нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысымен анықталады.

сельскому округу Атамекен 11648,0 тысяч тенге;
Зеленоборскому сельскому округу 6568,0 тысяч тенге;
Златопольскому сельскому округу 8492,0 тысяч тенге;
Катаркольскому сельскому округу 9555,0 тысяч тенге;
Кенесаринскому сельскому округу 10914,0 тысяч тенге;
Урумкайскому сельскому округу 7880,0 тысяч тенге.
6. Учесть, что в районном бюджете предусмотрен возврат средств в областной бюджет на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства в сумме 242168,0 тысяч тенге, в том числе:
перенос срока ввода обязательных пенсионных взносов работодателя с 2018 года на 2020 год в сумме 151834,0 тысяч тенге;
уменьшение ставок по отчислениям работодателей на обязательное социальное медицинское страхование в сумме 74571,0 тысяч тенге;
исключение сельских школ из проекта по апробации подушевого нормативного финансирования среднего образования в сумме 15763,0 тысяч тенге.
7. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрено погашение бюджетных кредитов в областной бюджет в сумме 87878,1 тысяч тенге, в том числе: на проведение ремонта общего имущества объектов кондоминиума 68816,0 тысяч тенге, на реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов 19062,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 – в редакции решения Бурабайского районного маслихата Акмолинской области от 23.10.2019 № 6С-48/1 (вводится в действие с 01.01.2019).
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2019 год в сумме 50000,0 тысяч тенге.
9. Предусмотреть специалистам здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки, по сравнению с окладами и ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, согласно перечню, согласованному с областным маслихатом.
10. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2019 год, согласно приложению 5.
11. Утвердить бюджетные программы аппарата акима села, сельского округа на 2019 год, согласно приложению 6 к настоящему решению.
12. Учесть, что в районном бюджете предусмотрены трансферты органам местного самоуправления на 2019 год, согласно приложению 7 к настоящему решению.
12-1. Учесть, что в составе расходов районного бюджета предусмотрены целевые трансферты сельским бюджетам на 2019 год согласно приложению 8.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.

Ескерту. Шешім 12-1-тармағымен толықтырылды – Ақмола облысы Бурабай аудандық мәслихатының 20.02.2019 № 6С-39/2 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
13. Осы шешiм Ақмола облысының Әдiлет департаментiнде мемлекеттiк тiркелген күнінен бастап күшіне енедi және 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың
ХХХVII сессиясының
төрағасы
Ж.Бектұров
Аудандық мәслихаттың
хатшысы
Ө.Бейсенов
"КЕЛІСІЛДІ"
Бурабай ауданының әкімі Қ.Қарауылов
24 желтоқсан 2018 жыл
Бурабай аудандық мәслихатының
2018 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 6С-37/1 шешіміне
1 қосымша
2019 жылға арналған аудандық бюджет

Сноска. Решение дополнено пунктом 12-1 в соответствии с решением Бурабайского районного маслихата Акмолинской области от 20.02.2019 № 6С-39/2 (вводится в действие с 01.01.2019).
13. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель
XXXVII сессии районного
маслихата
Ж.Бектуров
Секретарь
районного маслихата
У.Бейсенов
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Бурабайского района К.Караулов
24 декабря 2018 года
Приложение 1 к решению
Бурабайского районного
маслихата от 24 декабря
2018 года № 6С-37/1
Районный бюджет на 2019 год

001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35477,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
94850,0
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
18198,1
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18198,1
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
59185,9
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
59185,9
02
Қорғаныс
21215,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
21215,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
16192,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
3509,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1514,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
7041,4
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
7041,4
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
7041,4
04
Білім беру
6261449,7
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
5586878,8
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19931,9
003
Жалпы білім беру
4410881,3
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
7840,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
140164,5
006
Балаларға қосымша білім беру
146930,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
3119,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
34794,9
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
1,0

001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
35477,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
94850,0
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
18198,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
18198,1
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
59185,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
59185,9
02
Оборона
21215,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
21215,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
16192,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
3509,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1514,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
7041,4
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
7041,4
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
7041,4
04
Образование
6261449,7
464
Отдел образования района (города областного значения)
5586878,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
19931,9
003
Общеобразовательное обучение
4410881,3
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
7840,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
140164,5
006
Дополнительное образование для детей
146930,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
3119,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
34794,9
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей) - сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
1,0

325,5
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
10446,4
006
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
2503,0
008
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
7943,4
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
24145,2
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
15644,2
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15644,2
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
8501,0
003
Аудан аумағында қала құрылысын дамыту схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
8501,0
12
Көлік және коммуникация
149848,2
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
149848,2
020
Көлік инфрақұрылымын дамыту
86073,1
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
59304,0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
4471,1
13
Басқалар
276794,9
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
4198,8
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
4198,8
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
68234,1
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
49085,0
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
9004,2
066
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
10144,9
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
6710,0
041
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
6710,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
197652,0
085
Шағын және моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру
197652,0
14
Борышқа қызмет көрсету
100,5
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
100,5
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету

325,5
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
10446,4
006
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
2503,0
008
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
7943,4
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
24145,2
467
Отдел строительства района (города областного значения)
15644,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
15644,2
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
8501,0
004
Разработка схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов
8501,0
12
Транспорт и коммуникации
149848,2
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
149848,2
020
Развитие транспортной инфраструктуры
86073,1
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
59304,0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
4471,1
13
Прочие
276794,9
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
4198,8
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
4198,8
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
68234,1
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
49085,0
026
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счҰт средств государственного бюджета, работников казҰнных предприятий
9004,2
066
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
10144,9
464
Отдел образования района (города областного значения)
6710,0
041
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
6710,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
197652,0
085
Реализация бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах
197652,0
14
Обслуживание долга
100,5
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
100,5
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета

715151,7
әкімшілік мемлекеттік қызметкерлердің бөлек санаттарына жалақыны арттыруға
30824,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
2700,0
бюджеттің атқарылуын есепке алудың бірыңғай ақпараттық алаңын енгізуге
2700,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
556453,5
бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының мұғалімдері мен педагог-психологтарының еңбекақысын ұлғайтуға
432919,3
мектептерде IT сыныптарын ашуға
8184,0
Щучинск қаласында енгізілген IT мектепті қамтамасыз етуге
28666,0
орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге
3186,0
аз қамтылған отбасынан шыққан мектеп оқушыларын ыстық тамақпен қамтамасыз етуге
25032,0
аз қамтылған отбасынан шыққан мектеп оқушыларын мектеп формасымен және кеңсе тауарларымен қамтамасыз етуге
15547,0
мектептерге оқулықтар сатып алуға және жеткізуге
12096,6
С.Сейфуллин ат. ОМ ғимараты бөлігінің төбесін ағымдағы жөндеуге
3479,0
кәмелетке толмағандар арасында денсаулықты және өмірлік дағдыларды қалыптастыру және өзіне өзі қол жұмсаудың алдын алу бағдарламасын енгізуге
3030,0
Бурабай ауданың Щучинск қаласының № 9 мектеп гимназиясына "Үздік орта білім беру ұйымына" гранты беруге
24313,6
Ауданның (облстық маңызы бар қала) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтардың хал-актілерін тіркеу бөлімі
509479,9
еңбек нарығын дамытуға, соның ішінде:
62966,8
жалақыны ішінара субсидиялауға және жастар практикасына
27161,2
үкіметпен анықталған өңірлерге өз еркімен қоныс аударған тұлғаларға және қоныс аударуға жәрдемдесетін жұмыс берушілерге мемлекеттік қолдау шараларын көрсетуге
455,1
NEET санатындағы жастарға және табысы аз көпбалалы отбасыларға, табысы аз еңбекке қабілетті мүгедектерге жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін гранттар
24745,5
жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін гранттар, соның ішінде табысы аз көпбалалы отбасыларға, табысы аз еңбекке қабілетті мүгедектерге
10605,0
көші-қон және оралмандар үшін тұрғын үйді жалдау (жалға алу) бойынша шығындарды өтеу бойынша субсидияға
1227,0
қысқа мерзімді кәсіби оқытуды жүзеге асыруға
29799,6
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
317753,0
әлеуметтік жұмыстар бойынша кеңесшілерді және халықты жұмыспен қамту орталықтарында асистенттерді енгізуге
14734,0
Spina bifida диагнозы бар мүгедек балаларды бір реттік қуыс тетіктермен қамтамасыз етуге
3679,0
"Инватакси" қызметін дамытуға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
3300,0
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдарымен қамтамасыз ету нормаларын арттыруға

715151,7
на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
30824,0
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
2700,0
на внедрение единой информационной площадки учета исполнения бюджета
2700,0
Отдел образования района (города областного значения)
556453,5
на увеличение оплаты труда учителей и педагогов-психологов организаций начального, основного и общего среднего образования
432919,3
на открытие IT классов в школах
8184,0
на содержание введенной IT школы города Щучинска
28666,0
на апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования
3186,0
на обеспечение горячим питанием учащихся школ из малообеспеченных семей
25032,0
на обеспечение школьной формой и канцелярскими товарами учащихся школ из малообеспеченных семей
15547,0
на приобретение и доставку учебников для школ
12096,6
текущий ремонт чердачной крыши части здания СШ им. С.Сейфуллина
3479,0
на внедрение Программы "Формирование здоровья и жизненных навыков и превенции суицида среди несовершеннолетних"
3030,0
на присуждение гранта "Лучшая организация среднего образования" школа гимназия № 9 города Щучинска Бурабайского района
24313,6
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
509479,9
на развитие рынка труда, в том числе:
62966,8
на частичное субсидирование заработной платы и молодежную практику
27161,2
на оказание мер государственной поддержки лицам, добровольно переселяющимся гражданам в регионы, определенные Правительством РК и работодателям оказывающим содействие в переселении
455,1
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей, в том числе молодежь категории NEET, члены малообеспеченных многодетных семей, малообеспеченные трудоспособные инвалиды
24745,5
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей для молодежи, членам малообеспеченных и многодетных семей, трудоспособным инвалидам
10605,0
на субсидии по возмещению расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов
1227,0
на реализацию краткосрочного профессионального обучения
29799,6
на выплату государственной адресной социальной помощи
317753,0
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения
14734,0
на обеспечение катетерами одноразового использования детей инвалидов с диагнозом Spina bifida
3679,0
на размещение государственного социального заказа на развитие служб "Инватакси"
3300,0
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами

11036,9
техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдар тізбесін кеңейтуге
3319,0
ымдау тілі маманының қызмет көрсетуіне
4143,0
үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
21136,0
Ауғанстаннан Кеңес әскерлерін шығарудың 30 жылдығына бір реттік материалдық көмекті төлеуге
10100,0
көп балалы аналар мен көп балалы отбасылардан шыққан балалардың жеңілдікпен жол жүруін қамтамасыз етуге
12712,6
өмірлік қиын жағдай туындаған кезде табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен аспайтын көп балалы отбасыларға өтініш бойынша біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге
3939,0
еңбекақы мөлшерін арттыру үшін жалақысы төмен қызметкерлердің салық жүктемесін төмендетуге байланысты шығындарды өтеуге - мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге
9634,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
57876,5
эпизоотияға қарсы іс-шараларды өткізу үшін
57551,0
бруцелезбен ауыратын санитариялық союға жіберілетін ауыл шаруашылығы малдарының (ірі қара және ұсақ малдың) құнын өтеуге
325,5
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автокөлік жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
572802,8
жылумен жабдықтайтын кәсіпорындарды жылыту маусымынан өткізуге және аяқтауға
200000,0
жылумен жабдықтайтын кәсіпорындарды жылу беру маусымына дайындауға
241663,3
"Зеленобор-Мәдениет" (27 км) автожолын орташа жөндеу
334,6
"Зеленый Бор-Мадениет" (27 км) жолын орташа жөндеу жобасы бойынша ЖСҚ түзету
2872,0
Бурабай кентін абаттандыру (көше жарығын ағымдағы жөндеу кентті санитарлық тазалау және абаттандыру)
49967,9
жылумен жабдықтаушы кәсіпорындарға жылу беру маусымын өткізуге дизель отынын сатып алу бойынша шығындарды субсидиялауға трансферттер
62965,0
қар (мұз) қалашығын жайластыру
15000,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
42000,0
аз қамтылған көп балалы отбасылар үшін коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алуға
42000,0
Дамуға насаналы трансферттер
5667001,1
соның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
5617001,1
Щучинск қаласында 135 орындық интернаты бар 800 оқушыға арналған бейінді мектеп құрылысы
672614,0
Санаторий Щучинский кентінде екі 5 қабатты және үш 4 қабатты тұрғын үйлерге жылу желілерін және блокты-модульдік бу қазандығына инженерлік желілерін абаттандыру және салу
23366,0
Ақмола облысы Бурабай ауданының Бурабай кентінде су бұру коллекторының (ІІІ кезек) желісі мен кәріздік сорғы станциясы
712576,0
Бурабай ауданы Қатаркөл кәріздік коллекторның құрылысы

11036,9
на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств
3319,0
на оказание услуг специалиста жестового языка
4143,0
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
21136,0
на выплату единовременной материальной помощи к 30-летию вывода Советских войск из Афганистана
10100,0
на обеспечение льготного проезда многодетных матерей и детей из многодетных семей
12712,6
на оказание единовременной социальной помощи многодетным семьям по заявлению при наступлении трудной жизненной ситуации, доход которых не превышает величину прожиточного минимума
3939,0
на компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки низкооплачиваемых работников для повышения размера их заработной платы - на выплату государственной адресной социальной помощи
9634,0
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
57876,5
на проведение противоэпизоотических мероприятий
57551,0
на возмещение стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота) больных бруцеллезом направляемых на санитарный убой
325,5
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
572802,8
на прохождение и завершение отопительного сезона теплоснабжающим предприятиям
200000,0
на подготовку к отопительному сезону теплоснабжающим предприятиям
241663,3
средний ремонт автодороги "Зеленый Бор-Мадениет" (27 км)
334,6
корректировка ПСД по проекту Средний ремонт автодороги "Зеленый Бор-Мадениет" (27 км)
2872,0
благоустройство поселка Бурабай (текущий ремонт уличного освещения, санитарная очистка и благоустройство поселка)
49967,9
на прохождение отопительного сезона теплоснабжающим предприятиям трансферты на субсидирование затрат по приобретению дизтоплива
62965,0
обустройство снежного (ледового) городка
15000,0
Отдел строительства района (города областного значения)
42000,0
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для малообеспеченных многодетных семей
42000,0
Целевые трансферты на развитие
5667001,1
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
5617001,1
строительство профильной школы на 800 учащихся с интернатом на 135 мест в городе Щучинске
672614,0
благоустройство и строительство инженерных сетей блочно-модульной котельной и тепловых сетей к двум 5-этажным и трем 4-этажным домам в пос. Санаторий Щучинский
23366,0
сети водоотведения (ІІІ очередь) коллектор и канализационные насосные станции в поселке Бурабай Бурабайского района Акмолинской области
712576,0
строительство Катаркольского канализационного коллектора Бурабайского района

1235,0
Веденов ауылдық округі
2479,0
Успеноюрьев ауылдық округі
4263,0
Бурабай аудандық мәслихатының
2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 6С-37/1
шешіміне 8 қосымша
2019 жылға арналған ауылдық бюджеттерге нысаналы трансферттер
Ескерту. Шешім 8-қосымшамен толықтырылды – Ақмола облысы Бурабай аудандық мәслихатының 20.02.2019 № 6С-39/2 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; жаңа редакцияда – Ақмола облысы Бурабай аудандық мәслихатының 11.12.2019 № 6С-51/1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома,
мың теңге
1
2
Барлығы
106123,1
Ағымдағы нысаналы трансферттер
106123,1
соның ішінде:
Республикалық бюджет трансферттері есебiнен
19149,1
Ауданның экономика және қаржы бөлімі
19149,1
ең төменгі еңбекақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорын қызметкерлерінің еңбекақысын арттыруға
9004,2
әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын арттыруға
10144,9
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
86974,0
Ауданның тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автокөлік жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
86974,0
елді мекендерді абаттандыруға
56967,9
су құбыры желілерін ағымдағы жөндеуге
15006,1
қар (мұз) қалашығын жайластыру
15000,0

1235,0
Веденовский сельский округ
2479,0
Успеноюрьевский сельский округ
4263,0
Приложение 8 к решению
Бурабайского районного
маслихата от 24 декабря
2018 года № 6С-37/1
Целевые трансферты сельским бюджетам на 2019 год
Сноска. Решение дополнено приложением 8 в соответствии с решением Бурабайского районного маслихата Акмолинской области от 20.02.2019 № 6С-39/2 (вводится в действие с 01.01.2019); в редакции решения Бурабайского районного маслихата Акмолинской области от 11.12.2019 № 6С-51/1 (вводится в действие с 01.01.2019).
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
1
2
Всего
106123,1
Целевые текущие трансферты
106123,1
в том числе:
За счет трансфертов из республиканского бюджета
19149,1
Отдел экономики и финансов
19149,1
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы
9004,2
на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
10144,9
За счет средств местного бюджета
86974,0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района
86974,0
на благоустройство населенных пунктов
56967,9
на текущий ремонт водопроводных сетей
15006,1
обустройство снежного (ледового) городка
15000,0