Ақтөбе қаласының кейбір құрамдас бөліктеріне атаулар беру және қайта атау туралы
Ақтөбе облысы әкімдігінің 2018 жылғы 19 қыркүйектегі № 425 қаулысы және Ақтөбе облыстық мәслихатының 2018 жылғы 19 қыркүйектегі № 336 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 28 қыркүйекте № 5952 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 және 27-баптарына, Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Заңының 11-бабының 4-1) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 138 "Әкімшілік-аумақтық бірліктерге, елді мекендердің құрамдас бөліктеріне атау беру, оларды қайта атау, сондай-ақ олардың атауларының транскрипциясын нақтылау мен өзгерту кезінде тиісті аумақ халқының пікірін ескеру қағидаларын бекіту туралы" қаулысына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Республикалық ономастика комиссиясының 2016 жылғы 23 қыркүйектегі және 2018 жылғы 10 шілдедегі қорытындыларына, Ақтөбе қалалық мәслихатының тұрақты комиссиясының өткізілген көпшілік тыңдауларының хаттамаларына сәйкес, Ақтөбе облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Ақтөбе облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақтөбе қаласының келесідей атаусыз тұрғын үй алаптарына және шағын ауданына:
Ақтөбе қаласының "Астана" ауданы бойынша:
1 схемалық картаға сәйкес, Көкпекті;
2 схемалық картаға сәйкес, Береке;
3 схемалық картаға сәйкес, Думан;
Ақтөбе қаласының "Алматы" ауданы бойынша:
4 схемалық картаға сәйкес, Рауан;
5 схемалық картаға сәйкес, Сая;
6 схемалық картаға сәйкес, Келешек атаулары берілсін.
2. Ақтөбе қаласының келесідей атаусыз көшелеріне және даңғылдарына:
Ақтөбе қаласының "Астана" ауданы бойынша:
7 схемалық картаға сәйкес, Евгений Брусиловский;
8 схемалық картаға сәйкес, Майтөбе;
9 схемалық картаға сәйкес, Шалқар;
10 схемалық картаға сәйкес, Қарабұлақ;
11 схемалық картаға сәйкес, Ақжүніс;
12 схемалық картаға сәйкес, Жас қыран;
13 схемалық картаға сәйкес, Сынтас;
14 схемалық картаға сәйкес, Сұлусай;
15 схемалық картаға сәйкес, Шалкиіз жырау;
16 схемалық картаға сәйкес, Шам Пангереев;
17 схемалық картаға сәйкес, Едіге батыр;
Ақтөбе қаласының "Алматы" ауданы бойынша:
18 схемалық картаға сәйкес, Ақжайлау;
19 схемалық картаға сәйкес, Желмая;
20 схемалық картаға сәйкес, Доспамбет жырау;
21 схемалық картаға сәйкес, Шұбарқұдық;
22 схемалық картаға сәйкес, Құмсуат;
23 схемалық картаға сәйкес, Тәттімбет жырау;
24 схемалық картаға сәйкес, Көксай;
25 схемалық картаға сәйкес, Айдын;
26 схемалық картаға сәйкес, Көкпар;
27 схемалық картаға сәйкес, Қазанат;
28 схемалық картаға сәйкес, Ақсарай;
29 схемалық картаға сәйкес, Майқы би;
30 схемалық картаға сәйкес, Шара Жиенқұлова;
31 схемалық картаға сәйкес, Бозқараған;
32 схемалық картаға сәйкес, Роза Жаманова;
33 схемалық картаға сәйкес, Тұлпар;
34 схемалық картаға сәйкес, Серпер;
35 схемалық картаға сәйкес, Лашын;
36 схемалық картаға сәйкес, Есім хан;
37 схемалық картаға сәйкес, Сандықтау;
38 схемалық картаға сәйкес, Байқоныс;
39 схемалық картаға сәйкес, Кемер;
40 схемалық картаға сәйкес, Бауыржан Момышұлы атаулары берілсін.

О присвоении наименований и переименования некоторых составных частей города Актобе
Постановление акимата Актюбинской области от 19 сентября 2018 года № 425 и решение маслихата Актюбинской области от 19 сентября 2018 года № 336. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 28 сентября 2018 года № 5952
В соответствии со статьями 6 и 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 4-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года № 138 "Об утверждении Правил учета мнения населения соответствующей территории при наименовании, переименовании административно-территориальных единиц, составных частей населенных пунктов, а также уточнении и изменении транскрипции их наименований", заключением Республиканской ономастической комиссии при Правительстве Республики Казахстан от 23 сентября 2016 года и от 10 июля 2018 года, протоколами проведенных публичных слушаний в постоянной комиссии маслихата города Актобе, акимат Актюбинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ и Актюбинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Присвоить наименования следующим безымянным жилым массивам и микрорайону:
по району "Астана" города Актобе:
Көкпекті, согласно схематической карте 1;
Береке, согласно схематической карте 2;
Думан, согласно схематической карте 3;
по району "Алматы" города Актобе:
Рауан, согласно схематической карте 4;
Сая, согласно схематической карте 5;
Келешек, согласно схематической карте 6.
2. Присвоить наименования следующим безымянным улицам и проспектам:
по району "Астана" города Актобе:
Евгений Брусиловский, согласно схематической карте 7;
Майтөбе, согласно схематической карте 8;
Шалқар, согласно схематической карте 9;
Қарабұлақ, согласно схематической карте 10;
Ақжүніс, согласно схематической карте 11;
Жас қыран, согласно схематической карте 12;
Сынтас, согласно схематической карте 13;
Сұлусай, согласно схематической карте 14;
Шалкиіз жырау, согласно схематической карте 15;
Шам Пангереев, согласно схематической карте 16;
Едіге батыр, согласно схематической карте 17;
по району "Алматы" города Актобе:
Ақжайлау, согласно схематической карте 18;
Желмая, согласно схематической карте 19;
Доспамбет жырау, согласно схематической карте 20;
Шұбарқұдық, согласно схематической карте 21;
Құмсуат, согласно схематической карте 22;
Тәттімбет жырау, согласно схематической карте 23;
Көксай, согласно схематической карте 24;
Айдын, согласно схематической карте 25;
Көкпар, согласно схематической карте 26;
Қазанат, согласно схематической карте 27;
Ақсарай, согласно схематической карте 28;
Майқы би, согласно схематической карте 29;
Шара Жиенқұлова, согласно схематической карте 30;
Бозқараған, согласно схематической карте 31;
Роза Жаманова, согласно схематической карте 32;
Тұлпар, согласно схематической карте 33;
Серпер, согласно схематической карте 34;
Лашын, согласно схематической карте 35;
Есім хан, согласно схематической карте 36;
Сандықтау, согласно схематической карте 37;
Байқоныс, согласно схематической карте 38;
Кемер, согласно схематической карте 39;
Бауыржан Момышұлы, согласно схематической карте 40.

3. Ақтөбе қаласы "Астана" ауданының И. Киселев көшесі - Сағадат Нұрмағамбетов атындағы көше болып қайта аталсын.
4. Осы бірлескен әкімдіктің қаулысының және мәслихаттың шешімінің орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Е. Ж. Нұрғалиевке жүктелсін.
5. Осы бірлескен әкімдіктің қаулысы және мәслихаттың шешімі олар алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімінің міндетін атқарушы Қ. БЕКЕНОВ
Облыстық мәслихаттың хатшысы С. ҚАЛДЫҒҰЛОВА
Облыстық мәслихаттың
сессия төрағасы
Е. БЕКМҰХАМБЕТОВ
Ақтөбе қаласы Астана ауданының атаусыз шағын ауданына Көкпекті атауын беру туралы 1 схемалық карта
Ақтөбе қаласы Астана ауданының атаусыз тұрғын үй алабына Береке атауын беру туралы 2 схемалық карта
Ақтөбе қаласы Астана ауданының атаусыз тұрғын үй алабына Думан атауын беру туралы 3 схемалық карта
Ақтөбе қаласы Алматы ауданының атаусыз тұрғын үй алабына Рауан атауын беру туралы 4 схемалық карта
Ақтөбе қаласы Алматы ауданының атаусыз тұрғын үй алабына Сая атауын беру туралы 5 схемалық карта
Ақтөбе қаласы Алматы ауданының атаусыз тұрғын үй алабына Келешек атауын беру туралы 6 схемалық карта
Ақтөбе қаласы Астана ауданының атаусыз көшесіне Евгений Брусиловскийдің есімін беру туралы 7 схемалық карта
Ақтөбе қаласы Астана ауданының атаусыз көшесіне Майтөбе атауын беру туралы 8 схемалық карта
Ақтөбе қаласы Астана ауданының атаусыз көшесіне Шалқар атауын беру туралы 9 схемалық карта
Ақтөбе қаласы Астана ауданының атаусыз көшесіне Қарабұлақ атауын беру туралы 10 схемалық карта
Ақтөбе қаласы Астана ауданының атаусыз көшесіне Ақжүніс атауын беру туралы 11 схемалық карта
Ақтөбе қаласы Астана ауданының атаусыз көшесіне Жас қыран атауын беру туралы 12 схемалық карта
Ақтөбе қаласы Астана ауданының атаусыз көшесіне Сынтас атауын беру туралы 13 схемалық карта
Ақтөбе қаласы Астана ауданының атаусыз көшесіне Сұлусай атауын беру туралы 14 схемалық карта
Ақтөбе қаласы Астана ауданының атаусыз көшесіне Шалкиіз жыраудың есімін беру туралы 15 схемалық карта
Ақтөбе қаласы Астана ауданының атаусыз көшесіне Шам Пангереевтің есімін беру туралы 16 схемалық карта
Ақтөбе қаласы Астана ауданының атаусыз даңғылына Едіге батырдың есімін беру туралы 17 схемалық карта
Ақтөбе қаласы Алматы ауданының атаусыз көшесіне Ақжайлау атауын беру туралы 18 схемалық карта
Ақтөбе қаласы Алматы ауданының атаусыз көшесіне Желмая атауын беру туралы 19 схемалық карта
Ақтөбе қаласы Алматы ауданының атаусыз көшесіне Доспамбет жыраудың есімін беру туралы 20 схемалық карта
Ақтөбе қаласы Алматы ауданының атаусыз көшесіне Шұбарқұдық атауын беру туралы 21 схемалық карта
Ақтөбе қаласы Алматы ауданының атаусыз көшесіне Құмсуат атауын беру туралы 22 схемалық карта
Ақтөбе қаласы Алматы ауданының атаусыз көшесіне Тәттімбет жыраудың есімін беру туралы 23 схемалық карта
Ақтөбе қаласы Алматы ауданының атаусыз көшесіне Көксай атауын беру туралы 24 схемалық карта
Ақтөбе қаласы Алматы ауданының атаусыз көшесіне Айдын атауына беру туралы 25 схемалық карта
Ақтөбе қаласы Алматы ауданының атаусыз көшесіне Көкпар атауын беру туралы 26 схемалық карта
Ақтөбе қаласы Алматы ауданының атаусыз көшесіне Қазанат атауын беру туралы 27 схемалық карта
Ақтөбе қаласы Алматы ауданының атаусыз көшесіне Ақсарай атауын беру туралы 28 схемалық карта
Ақтөбе қаласы Алматы ауданының атаусыз көшесіне Майқы бидың есімін беру туралы 29 схемалық карта
Ақтөбе қаласы Алматы ауданының атаусыз көшесіне Шара Жиенқұлованың есімін беру туралы 30 схемалық карта
Ақтөбе қаласы Алматы ауданының атаусыз көшесіне Бозқараған атауын беру туралы 31 схемалық карта
Ақтөбе қаласы Алматы ауданының атаусыз көшесіне Роза Жаманованың есімін беру туралы 32 схемалық карта
Ақтөбе қаласы Алматы ауданының атаусыз көшесіне Тұлпар атауын беру туралы 33 схемалық карта
Ақтөбе қаласы Алматы ауданының атаусыз көшесіне Серпер атауын беру туралы 34 схемалық карта
Ақтөбе қаласы Алматы ауданының атаусыз көшесіне Лашын атауын беру туралы 35 схемалық карта
Ақтөбе қаласы Алматы ауданының атаусыз көшесіне Есім ханның есімін беру туралы 36 схемалық карта
Ақтөбе қаласы Алматы ауданының атаусыз көшесіне Сандықтау атауын беру туралы 37 схемалық карта
Ақтөбе қаласы Алматы ауданының атаусыз көшесіне Байқоныс атауын беру туралы 38 схемалық карта
Ақтөбе қаласы Алматы ауданының атаусыз көшесіне Кемер атауын беру туралы 39 схемалық карта
Ақтөбе қаласы Алматы ауданының атаусыз даңғылына Бауыржан Момышұлының есімін беру туралы 40 схемалық карта

3. Переименовать улицу И. Киселева района "Астана" города Актобе – в улицу имени Сағадата Нұрмағамбетова.
4. Контроль за исполнением данного совместного постановления акимата и решения маслихата возложить на заместителя акима области Нургалиева Е. Ж.
5. Настоящее совместное постановление акимата и решение маслихата вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
акима области
К. БЕКЕНОВ
Секретарь областного маслихата С. КАЛДЫГУЛОВА
Председатель сессии
областного маслихата
Е. БЕКМУХАМБЕТОВ
Схематическая карта 1 о присвоении наименования Көкпекті безымянному микрорайону района Астана города Актобе
Схематическая карта 2 о присвоении наименования Береке жилому массиву района Астана города Актобе
Схематическая карта 3 о присвоении наименования Думан жилому массиву района Астана города Актобе
Схематическая карта 4 о присвоении наименования Рауан жилому массиву района Алматы города Актобе
Схематическая карта 5 о присвоении наименования Сая жилого массива района Алматы города Актобе
Схематическая карта 6 о присвоении наименования жилого массива Келешек района Алматы города Актобе
Схематическая карта 7 о присвоении имени Евгения Брусиловского безымянной улице района Астана города Актобе
Схематическая карта 8 о присвоении наименования Майтобе безымянной улице района Астана города Актобе
Схематическая карта 9 о присвоении наименования Шалкар безымянной улице района Астана города Актобе
Схематическая карта 10 о присвоении наименования Қарабұлақ безымянной улице района Астана города Актобе
Схематическая карта 11 о присвоении наименования Ақжүніс безымянной улице района Астана города Актобе
Схематическая карта 12 о присвоении наименования Жас қыран безымянной улице района Астана города Актобе
Схематическая карта 13 о присвоении наименования Сынтас безымянной улице района Астана города Актобе
Схематическая карта 14 о присвоении наименования Сұлусай безымянной улице района Астана города Актобе
Схематическая карта 15 о присвоении имени Шалкиіз жырау безымянной улице района Астана города Актобе
Схематическая карта 16 о присвоении имени Шам Пангереев безымянной улице района Астана города Актобе
Схематическая карта 17 о присвоении имени Едіге батыр безымянному проспекту района Астана города Актобе
Схематическая карта 18 о присвоении наименования Ақжайлау безымянной улице района Алматы города Актобе
Схематическая карта 19 о присвоении наименования Желмая безымянной улице района Алматы города Актобе
Схематическая карта 20 о присвоении имени Доспамбет жырау безымянной улице района Алматы города Актобе
Схематическая карта 21 о присвоении наименования Шұбарқұдық безымянной улице района Алматы города Актобе
Схематическая карта 22 о присвоении наименования Құмсуат безымянной улице района Алматы города Актобе
Схематическая карта 23 о присвоении наименования имени Тәттімбет жырау безымянной улице района Алматы города Актобе
Схематическая карта 24 о присвоении наименования Көксай безымянной улице района Алматы города Актобе
Схематическая карта 25 о присвоении наименования Айдын безымянной улице района Алматы города Актобе
Схематическая карта 26 о присвоении наименования Көкпар безымянной улице района Алматы города Актобе
Схематическая карта 27 о присвоении наименования Қазанат безымянной улице района Алматы города Актобе
Схематическая карта 28 о присвоении наименования Ақсарай безымянной улице района Алматы города Актобе
Схематическая карта 29 о присвоении имени Майқы би безымянной улице района Алматы города Актобе
Схематическая карта 30 о присвоении имени Шара Жиенқұлова безымянной улице района Алматы города Актобе
Схематическая карта 31 о присвоении наименования Бозқараған безымянной улице района Алматы города Актобе
Схематическая карта 32 о присвоении имени Роза Жаманова безымянной улице района Алматы города Актобе
Схематическая карта 33 о присвоении наименования Тұлпар безымянной улице района Алматы города Актобе
Схематическая карта 34 о присвоении наименования Серпер безымянной улице района Алматы города Актобе
Схематическая карта 35 о присвоении наименования Лашын безымянной улице района Алматы города Актобе
Схематическая карта 36 о присвоении имени Есім хан безымянной улице района Алматы города Актобе
Схематическая карта 37 о присвоении наименования Сандықтау безымянной улице района Алматы города Актобе
Схематическая карта 38 о присвоении наименования Байқоныс безымянной улице района Алматы города Актобе
Схематическая карта 39 о присвоении наименования Кемер безымянной улице района Алматы города Актобе
Схематическая карта 40 о присвоении имени Бауыржан Момышұлы безымянному проспекту района Алматы города Актобе