Ақтөбе қалалық мәслихатының 2017 жылғы 12 желтоқсандағы № 243 "2018-2020 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2018 жылғы 25 мамырдағы № 333 шешімі. Ақтөбе облысы Әділет департаментінің Ақтөбе қаласының Әділет басқармасында 2018 жылғы 6 маусымда № 3-1-190 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына және Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106-бабының 4-тармағына сәйкес, Ақтөбе қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақтөбе қалалық мәслихатының 2017 жылғы 12 желтоқсандағы № 243 "2018-2020 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджетін бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5793 санымен тіркелген, 2018 жылдың 9 қаңтарында "Ақтөбе" газетінде және 2018 жылдың 10 қаңтарында "Актюбинский вестник" газетінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақта:
1) тармақшадағы:
кірістер: "62 886 217,7" сандары "66 123 265,5" сандарымен ауыстырылсын, оның ішінде:
салықтық түсімдер: "29 955 000" сандары "31 005 000,0" сандарымен ауыстырылсын;
трансферттер түсімі: "19 831 217,7" сандары "22 018 265,5" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшадағы:
шығындар: "64 291 320,3" сандары "67 528 368,1" сандарымен ауыстырылсын.
2. Аталған шешімнің 1, 4, 5 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. "Ақтөбе қалалық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді Ақтөбе қаласының Әділет басқармасында мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді мерзімді баспа басылымдарында және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы шешімді Ақтөбе қалалық мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.

О внесении изменений в решение маслихата города Актобе от 12 декабря 2017 года № 243 "Об утверждении бюджета города Актобе на 2018-2020 годы"
Решение маслихата города Актобе Актюбинской области от 25 мая 2018 года № 333. Зарегистрировано Управлением юстиции города Актобе Департамента юстиции Актюбинской области 6 июня 2018 года № 3-1-190. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и пунктом 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, маслихат города Актобе РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Актобе от 12 декабря 2017 года № 243 "Об утверждении бюджета города Актобе на 2018–2020 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5793, опубликованное 9 января 2018 года в газете "Ақтөбе" и 10 января 2018 года в газете "Актюбинский вестник") следующие изменения:
в пункте 1:
в подпункте 1):
доходы: цифры "62 886 217,7" заменить цифрами "66 123 265,5", в том числе:
налоговые поступления: цифры "29 955 000" заменить цифрами "31 005 000,0";
поступления трансфертов: цифры "19 831 217,7" заменить цифрами "22 018 265,5";
в подпункте 2):
затраты: цифры "64 291 320,3" заменить цифрами "67 528 368,1".
2. Приложения 1, 4, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
3. Государственному учреждению "Аппарат маслихата города Актобе" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Управлении юстиции города Актобе;
2) направление настоящего решения на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе маслихата города Актобе.

90 675,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
128 049,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
379 508,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
59 952,0
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
185 679,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
185 679,5
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
72 137,5
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
6 965,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
39 039,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
65 886,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 152,0
07
Тұрғын үй -коммуналдық шаруашылық
22 450 505,8
1
Тұрғын үй шаруашылығы
16 286 045,1
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
21 678,8
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
21 678,8
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
15 965 062,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
12 836 055,2
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
3 119 706,5
074
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде жетіспейтін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және/немесе салу
9 300,3
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
19 380,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18 505,0
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
875,0
497
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылық бөлімі
279 924,3
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
145 075,3
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
47 000,0
006
Азматтардың жекелген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
288,0
031
Кондоминиум объектілеріне техникалық паспорттар дайындау

90 675,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
128 049,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
379 508,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
59 952,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
185 679,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
185 679,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
72 137,5
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
6 965,0
021
Капитальные расходы государственного органа
500,0
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
39 039,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
65 886,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 152,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
22 450 505,8
1
Жилищное хозяйство
16 286 045,1
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
21 678,8
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
21 678,8
467
Отдел строительства района (города областного значения)
15 965 062,0
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
12 836 055,2
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
3 119 706,5
074
Развитие и/или сооружение недостающих объектов инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
9 300,3
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
19 380,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
18 505,0
005
Капитальные расходы государственного органа
875,0
497
Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)
279 924,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства
145 075,3
003
Капитальные расходы государственного органа
47 000,0
006
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
288,0
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов

10 546 281,0
Ағымдағы нысаналы трансферттер
1 749 957,0
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
641 623,0
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлемдеріне
130 730,0
жұмыспен қату орталықтарында ассистенттерді және қоғамдық жұмыстар бойынша кеңес берушілерді енгізуге
10 761,0
үкіметтік емес секторларда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
49 118,0
"Инватакси" қызметін дамытуға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
2 796,0
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту
84 929,0
арнайы ымдау тілі маманының қызметін көрсетуге
7 129,0
техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар Тiзбесiн кеңейту
77 650,0
жалақыны ішінара субсидиялау
38 623,0
жастар практикасы
216 446,0
арнайы әлеуметтік қызмет көрсету стандарттарын енгізуге
20 041,0
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушілердің шығындарын субсидиялауға
1 240,0
жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттар беруге
2 160,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1 108 334,0
орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге
152 978,0
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге және оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге
39 033,0
жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге
814 486,0
ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге
101 837,0
Нысаналы даму трансферттері
8 796 324,0
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
8 796 324,0
жылу-энергетикалық жүйені дамыту
1 650 946,0
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
4 496 955,0
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
582 205,0
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 906 218,0
елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
160 000,0
Ақтөбе қалалық мәслихатының
2018 жылғы 25 мамырдағы
№ 333 шешіміне 3 қосымша
Ақтөбе қалалық мәслихатының
2017 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 243 шешіміне 5 қосымша
2018 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
Барлығы

10 546 281,0
Целевые текущие трансферты
1 749 957,0
в том числе:
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
641 623,0
на выплату государственной адресной социальной помощи
130 730,0
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения
10 761,0
на размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе
49 118,0
размещение государственного социального заказа на развитие служб "Инватакси"
2 796,0
увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
84 929,0
оказание услуг специального специалиста жестового языка
7 129,0
расширение Перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств
77 650,0
частичное субсидирование заработной платы
38 623,0
молодежная практика
216 446,0
на введение стандартов оказания специальных социальных услуг
20 041,0
на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов
1 240,0
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей
2 160,0
Отдел образования района (города областного значения)
1 108 334,0
апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования
152 978,0
на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам и на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника
39 033,0
на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов
814 486,0
на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования
101 837,0
Целевые трансферты на развитие
8 796 324,0
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
8 796 324,0
Развитие теплоэнергетической системы
1 650 946,0
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
4 496 955,0
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
582 205,0
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 906 218,0
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
160 000,0
Приложение 3 к решению
маслихата города Актобе
от 25 мая 2018 года № 333
Приложение 5 к решению
маслихата города Актобе
от 12 декабря 2017 года № 243
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из областного бюджета на 2018 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего

15 971 984,5
Ағымдағы нысаналы трансферттер
6 181 391,0
оның ішінде:
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
64 500,0
Мемлекеттік органның күрделі шығыстарына
64 500,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
165 794,0
жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіби оқыту
72 042,0
халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге
61 952,0
жұмыспен қамтудың жекеше агенттіктері арқылы жұмысқа орналастыру бойынша қызмет көрсетуге
31 800,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3 911 408,0
орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге
309 833,0
жалпы білім беретін мектептерді кең жолақты Интернетке қосылуын қамтамасыз етуге
89 226,0
жалпы білім беруге
150 000,0
жалпы білім беретін мектептерді интерактивті білім беретін контентке қосуға
14 250,0
жалпы білім беретін мектептердің компьютерлік техникаларын жаңалауға
217 809,0
жалпы білім беретін мектептерді техникалық инфрақұрылыммен жабдықтауға
138 112,0
білім берудің ведомствалық бағыныстағы мемлекеттік ұйымдарының күрделі шығыстарына
101 097,0
мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізуге
193 582,0
балаларға қосымша білім беруге
100 000,0
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
2 398 271,0
білім беру ұйымдарын интерактивті құрылғылармен жабдықтауға
46 680,0
Жазықты спорт нысандарын орнатуға
28 000,0
Білім беру нысандарын күрделі жөндеу
106 887,9
Білім беру нысандарын ағымдағы жөндеу
17 660,1
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
332 586,0
балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
332 586,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
6 000,0
алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың құнын иелеріне өтеуге
6 000,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 031 003,0
көшелерге бейне бақылау сатып алуға
250 000,0
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
731 003,0
Қара жолдарды ағымдағы жөндеуге
50 000,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
175,0
Мәдениет ұйымдарының күрделі шығыстарына
175,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылық бөлімі
669 925,0
тротуарлар мен жиектастарды ағымдық жөндеу
100 000,0
балалар алаңдарын орнату
100 000,0
абаттандыруға және көгалдандыруға
350 000,0
қоқыс контейнерлерін орнату
50 000,0
көшелерді жарықтандыруға
69 925,0
Нысаналы даму трансферттері

15 971 984,5
Целевые текущие трансферты
6 181 391,0
в том числе:
Аппарат акима района (города областного значения)
64 500,0
На капитальные расходы государственных органов
64 500,0
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
165 794,0
на краткосрочное профессиональное обучение рабочим кадрам
72 042,0
на содействие занятости населения
61 952,0
на оказание услуг по трудоустройству через частные агентства занятости
31 800,0
Отдел образования района (города областного значения)
3 911 408,0
апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования
309 833,0
на обеспечение доступа общеобразовательных школ к Широкополосному интернету
89 226,0
на общеобразовательное обучение
150 000,0
на подключение общеобразовательных школ к интерактивному образовательному контенту
14 250,0
на обновление компьютерной техники общеобразовательных школ
217 809,0
на оснащение общеобразовательных школ технической инфраструктурой
138 112,0
на капитальные расходы подведомственных государственных организаций образования
101 097,0
на приобретение и доставку учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования
193 582,0
на дополнительное образование для детей
100 000,0
реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
2 398 271,0
на оснащение интерактивным оборудованием организаций образования
46 680,0
на установку плоскостных спортивных сооружений
28 000,0
капитальный ремонт объектов образования
106 887,9
текущий ремонт объектов образования
17 660,1
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
332 586,0
дополнительное образование для детей и юношества по спорту
332 586,0
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
6 000,0
на возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных
6 000,0
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 031 003,0
Приобретение видеокамер для улиц
250 000,0
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
731 003,0
На текущий ремонт грунтовых дорог
50 000,0
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
175,0
на капитальные расходы организаций культуры
175,0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)
669 925,0
Текущий ремонт тротуарных плиток и бордюр
100 000,0
Установка детских площадок
100 000,0
На благоустройство и озеленение
350 000,0
Установка мусорных контейнеров
50 000,0
На освещение улиц
69 925,0
Целевые трансферты на развитие