Ақтөбе қалалық мәслихатының 2017 жылғы 12 желтоқсандағы № 243 "2018-2020 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2018 жылғы 28 тамыздағы № 365 шешімі. Ақтөбе облысы Әділет департаментінің Ақтөбе қаласы "Астана" ауданының Әділет басқармасында 2018 жылғы 10 қыркүйекте № 3-1-203 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына және Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106-бабының 4-тармағына сәйкес, Ақтөбе қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақтөбе қалалық мәслихатының 2017 жылғы 12 желтоқсандағы № 243 "2018-2020 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджетін бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5793 санымен тіркелген, 2018 жылдың 9 қаңтарында "Ақтөбе" газетінде және 2018 жылдың 10 қаңтарында "Актюбинский вестник" газетінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақта:
1) тармақшадағы:
кірістер: "66 123 265,5" сандары "67 535 194,3" сандарымен ауыстырылсын, оның ішінде:
салықтық түсімдер: "31 005 000,0" сандары "31 539 904,0" сандарымен ауыстырылсын;
салықтық емес түсімдер: "310 000" сандары "314 265,8" сандарымен ауыстырылсын;
трансферттер түсімі: "22 018 265,5" сандары "22 891 024,5" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшадағы:
шығындар: "67 528 368,1" сандары "68 940 296,9" сандарымен ауыстырылсын.
2. Аталған шешімнің 1, 4, 5 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. "Ақтөбе қалалық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді мерзімді баспа басылымдарында және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы шешімді Ақтөбе қалалық мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.

О внесении изменений в решение маслихата города Актобе от 12 декабря 2017 года № 243 "Об утверждении бюджета города Актобе на 2018-2020 годы"
Решение маслихата города Актобе Актюбинской области от 28 августа 2018 года № 365. Зарегистрировано Управлением юстиции района "Астана" города Актобе Департамента юстиции Актюбинской области 10 сентября 2018 года № 3-1-203. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и пунктом 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, маслихат города Актобе РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Актобе от 12 декабря 2017 года № 243 "Об утверждении бюджета города Актобе на 2018-2020 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5793, опубликованное 9 января 2018 года в газете "Ақтөбе" и 10 января 2018 года в газете "Актюбинский вестник") следующие изменения:
в пункте 1:
в подпункте 1):
доходы: цифры "66 123 265,5" заменить цифрами "67 535 194,3", в том числе:
налоговые поступления: цифры "31 005 000,0" заменить цифрами "31 539 904,0";
неналоговые поступления: цифры "310 000" заменить цифрами "314 265,8";
поступления трансфертов: цифры "22 018 265,5" заменить цифрами "22 891 024,5";
в подпункте 2):
затраты: цифры "67 528 368,1" заменить цифрами "68 940 296,9".
2. Приложения 1, 4, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
3. Государственному учреждению "Аппарат маслихата города Актобе" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в территориальном органе юстиции;
2) направление настоящего решения на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе маслихата города Актобе.

452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
4 494 501,0
008
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
4 494 501,0
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
1 648 455,6
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
1 648 455,6
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
1 648 455,6
01
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
1 648 455,6
Ақтөбе қалалық мәслихатының
2018 жылғы 28 тамыздағы
№ 365 шешіміне 2 қосымша
Ақтөбе қалалық мәслихатының
2017 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 243 шешіміне 4 қосымша
2018 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
Барлығы
10 540 055,0
Ағымдағы нысаналы трансферттер
1 743 731,0
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
635 397,0
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлемдеріне
130 730,0
жұмыспен қату орталықтарында ассистенттерді және қоғамдық жұмыстар бойынша кеңес берушілерді енгізуге
10 761,0
үкіметтік емес секторларда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
49 118,0
"Инватакси" қызметін дамытуға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
2 796,0
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту
83 764,0
арнайы ымдау тілі маманының қызметін көрсетуге
7 129,0
техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар Тiзбесiн кеңейту
77 650,0
жалақыны ішінара субсидиялау
33 562,0
жастар практикасы
216 446,0
арнайы әлеуметтік қызмет көрсету стандарттарын енгізуге
20 041,0
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушілердің шығындарын субсидиялауға
1 240,0
жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттар беруге
2 160,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1 108 334,0
орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге
152 978,0
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге және оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге
39 033,0
жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге
814 486,0
ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге
101 837,0
Нысаналы даму трансферттері
8 796 324,0
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
8 796 324,0
жылу-энергетикалық жүйені дамыту

452
Отдел финансов района (города областного значения)
4 494 501,0
008
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
4 494 501,0
8
Используемые остатки бюджетных средств
1 648 455,6
01
Остатки бюджетных средств
1 648 455,6
1
Свободные остатки бюджетных средств
1 648 455,6
01
Свободные остатки бюджетных средств
1 648 455,6
Приложение 2 к решению маслихата города Актобе от 28 августа 2018 года № 365
Приложение 4 к решению маслихата города Актобе от 12 декабря 2017 года № 243
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета на 2018 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
10 540 055,0
Целевые текущие трансферты
1 743 731,0
в том числе:
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
635 397,0
на выплату государственной адресной социальной помощи
130 730,0
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения
10 761,0
на размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе
49 118,0
размещение государственного социального заказа на развитие служб "Инватакси"
2 796,0
увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
83 764,0
оказание услуг специального специалиста жестового языка
7 129,0
расширение Перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств
77 650,0
частичное субсидирование заработной платы
33 562,0
молодежная практика
216 446,0
на введение стандартов оказания специальных социальных услуг
20 041,0
на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов
1 240,0
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей
2 160,0
Отдел образования района (города областного значения)
1 108 334,0
апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования
152 978,0
на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам и на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника
39 033,0
на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов
814 486,0
на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования
101 837,0
Целевые трансферты на развитие
8 796 324,0
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
8 796 324,0
Развитие теплоэнергетической системы

1 650 946,0
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
4 496 955,0
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
582 205,0
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 906 218,0
елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
160 000,0
Ақтөбе қалалық мәслихатының
2018 жылғы 28 тамыздағы
№ 365 шешіміне 3 қосымша
Ақтөбе қалалық мәслихатының
2017 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 243 шешіміне 5 қосымша
2018 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
Барлығы
16 850 969,5
Ағымдағы нысаналы трансферттер
6 246 300,0
оның ішінде:
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
64 500,0
Мемлекеттік органның күрделі шығыстарына
64 500,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
127 616,0
жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіби оқыту
72 042,0
халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге
54 252,0
жұмыспен қамтудың жекеше агенттіктері арқылы жұмысқа орналастыру бойынша қызмет көрсетуге
1 322,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3 858 995,0
орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге
309 833,0
жалпы білім беретін мектептерді кең жолақты Интернетке қосылуын қамтамасыз етуге
72 025,0
жалпы білім беруге
150 000,0
жалпы білім беретін мектептерді интерактивті білім беретін контентке қосуға
14 250,0
жалпы білім беретін мектептердің компьютерлік техникаларын жаңалауға
203 708,0
жалпы білім беретін мектептерді техникалық инфрақұрылыммен жабдықтауға
117 001,0
білім берудің ведомствалық бағыныстағы мемлекеттік ұйымдарының күрделі шығыстарына
101 097,0
мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізуге
193 582,0
балаларға қосымша білім беруге
100 000,0
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
2 398 271,0
білім беру ұйымдарын интерактивті құрылғылармен жабдықтауға
46 680,0
Жазықты спорт нысандарын орнатуға
28 000,0
Білім беру нысандарын күрделі жөндеу
106 887,9
Білім беру нысандарын ағымдағы жөндеу
17 660,1
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
332 586,0
балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
332 586,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
6 000,0
алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың құнын иелеріне өтеуге
6 000,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

1 650 946,0
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
4 496 955,0
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
582 205,0
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 906 218,0
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
160 000,0
Приложение 3 к решению маслихата города Актобе от 28 августа 2018 года № 365
Приложение 5 к решению маслихата города Актобе от 12 декабря 2017 года № 243
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из областного бюджета на 2018 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
16 850 969,5
Целевые текущие трансферты
6 246 300,0
в том числе:
Аппарат акима района (города областного значения)
64 500,0
На капитальные расходы государственных органов
64 500,0
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
127 616,0
на краткосрочное профессиональное обучение рабочим кадрам
72 042,0
на содействие занятости населения
54 252,0
на оказание услуг по трудоустройству через частные агентства занятости
1 322,0
Отдел образования района (города областного значения)
3 858 995,0
апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования
309 833,0
на обеспечение доступа общеобразовательных школ к Широкополосному интернету
72 025,0
на общеобразовательное обучение
150 000,0
на подключение общеобразовательных школ к интерактивному образовательному контенту
14 250,0
на обновление компьютерной техники общеобразовательных школ
203 708,0
на оснащение общеобразовательных школ технической инфраструктурой
117 001,0
на капитальные расходы подведомственных государственных организаций образования
101 097,0
на приобретение и доставку учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования
193 582,0
на дополнительное образование для детей
100 000,0
реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
2 398 271,0
на оснащение интерактивным оборудованием организаций образования
46 680,0
на установку плоскостных спортивных сооружений
28 000,0
капитальный ремонт объектов образования
106 887,9
текущий ремонт объектов образования
17 660,1
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
332 586,0
дополнительное образование для детей и юношества по спорту
332 586,0
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
6 000,0
на возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных
6 000,0
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)