2019-2021 жылдарға арналған Байғанин аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 192 шешімі. Ақтөбе облысы Әділет департаментінің Байғанин аудандық Әділет басқармасында 2018 жылғы 26 желтоқсанда № 3-4-195 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 9 бабының 2 тармағына және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Байғанин аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2019-2021 жылдарға арналған Байғанин аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 6 084 117,0 мың теңге;
салықтық түсімдер - 4 086 340,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 7 906,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 2 000,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1 987 863,0 мың теңге;
2) шығындар - 6 353 607,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру - 96 855,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 114 219,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 17 364 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалынатын операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 366 345,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 366 345,7 мың теңге;
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 12.03.2019 № 215 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.05.2019 № 232 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.07.2019 № 245 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 31.10.2019 № 260 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.11.2019 № 272 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 18.12.2019 № 281 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2019 жылға бөлінген салықтардан түскен жалпы соманы бөлу мынадай мөлшерде белгіленсін:
1) төлем көзінен ұсталатын жеке табыс салығы бойынша 50 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша 50 пайыз;
3. Қазақстан Республикасының 2018 жылғы 30 қарашадағы "2019-2021 жылдарға арналған Республикалық бюджет туралы" Заңының 8 бабына сәйкес:
2019 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері - 42 500 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш - 2 525 теңге;

Об утверждении бюджета Байганинского района на 2019-2021 годы
Решение Байганинского районного маслихата Актюбинской области от 24 декабря 2018 года № 192. Зарегистрировано Управлением юстиции Байганинского района Департамента юстиции Актюбинской области 26 декабря 2018 года № 3-4-195. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Байганинского района РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Байганинского района на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих обьемах:
1) доходы - 6 084 117,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 4 086 340,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 7 906,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 2 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 1 987 863,0 тысяч тенге;
2) затраты - 6 353 607,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 96 855,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 114 219,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 17 364 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяча тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяча тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – - 366 345,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 366 345,7 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Байганинского района Актюбинской области от 12.03.2019 № 215 (вводится в действие с 01.01.2019); от 14.05.2019 № 232 (вводится в действие с 01.01.2019); от 22.07.2019 № 245 (вводится в действие с 01.01.2019); от 31.10.2019 № 260 (вводится в действие с 01.01.2019); от 28.11.2019 № 272 (вводится в действие с 01.01.2019); от 18.12.2019 № 281 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Установить на 2019 год распределение общей суммы поступлений от налогов в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты 50 процентов;
2) по социальному налогу 50 процентов;
3. В соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 30 ноября 2018 года "О республиканском бюджете на 2019-2021 годы" установлено:
с 1 января 2019года:
1) минимальный размер заработной платы - 42 500 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 525 тенге;

3) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы - 29 698 теңге болып белгiленсiн.
4. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түскені ескерілсін:
1) тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
2) оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
3) жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге;
4) ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге;
5) мектептердің педагог-психологтарының лауазымдық айлықақыларының мөлшерлерін ұлғайтуға;
6) мектептердің педагог-психологтарына педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге;
7) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
8) мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
9) еңбек нарығын дамытуға;
10) халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге;
11) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
12) мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға.
13) ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
14) төмен ақы төленетін қызметкерлердің жалақысының мөлшерін көтеру үшін олардың салықтық жүктемесін төмендетуге.
Аталған нысаналы ағымдағы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
5. 2019 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға кредит түскені ескерілсін.
6. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түскені ескерілсін:
1) алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеуге,
2) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
3) жалпы білім беретін мектептерді кең жолақты интернетке қосылуын қамтамасыз етуге;
4) жалпы білім беретін мектептерді интерактивті білім беретін контентке қосуға;

3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 29 698 тенге.
4. Учесть в районном бюджете на 2019 год поступление текущих целевых трансфертов из республиканского бюджета:
1) на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам;
2) на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
3) на доплату учителям организаций образования, реализующих учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования;
4) на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования;
5) на увеличение размеров должностных окладов педагогов-психологов школ;
6) на доплату за квалификацию педагогического мастерства педагогам-психологам школ;
7) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
8) на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов;
9) на развитие рынка труда;
10) на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения;
11) на выплату государственной адресной социальной помощи;
12) на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов.
13) на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы;
14) на компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки низкооплачиваемых работников для повышения размера их заработной платы.
Распределение указанных сумм текущих целевых трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
5. Учесть в районном бюджете на 2019 год поступление кредитов из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
6. Учесть в районном бюджете на 2019 год поступление текущих целевых трансфертов из областного бюджета:
1) на возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения,
2) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
3) на обеспечение доступа общеобразовательных школ к широкополосному интернету;
4) на подключение общеобразовательных школ к интерактивному образовательному контенту;

5) білім берудің ведомствалық бағыныстағы мемлекеттік ұйымдардың күрделі шығыстарына;
6) халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге;
7) жалпы білім беру мектептерінің компьютерлік техникаларын жаңартуға;
8) білім беру мемлекеттік мекемелеріне оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізуге;
9) жалпы білім беру мектептерін IT сыныптармен жабдықтауға;
10) нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға;
Аталған нысаналы ағымдағы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
7. 2019 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві - 10 000,0 мың теңге болып бекітілсін.
Ескерту. 7 тармаққа өзгеріс енгізілді – Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 31.10.2019 № 260 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2019 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрге жатпайтын аудандық бюджеттің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округ әкімі аппараттарының бюджеттік бағдарламалары 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округ әкімі аппараттарының бөлінісінде жергілікті басқару органдарына берілетін трансфеттер 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. Жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі аудандық бюджет және ауылдық округтер бюджеттерінің арасында абсалюттік мәнімен жылдар бойынша бөліне отырып, үш жылдық кезеңге 2019-2021 жылдарға аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі 7 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. "Байғанин аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді Байғанин аудандық Әділет басқармасында мемлекеттік тіркеуді;

5) на капитальные расходы подведомственных государственных организаций образования;
6) на содействие занятости населения;
7) на обновление компьютерной техники общеобразовательных школ;
8) на приобретение и доставку учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования;
9) на оснащение общеобразовательных школ IT классами;
10) на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства.
Распределение указанных сумм текущих целевых трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2019 год в сумме – 10 000,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменением, внесенным решением маслихата Байганинского района Актюбинской области от 31.10.2019 № 260 (вводится в действие с 01.01.2019).
8. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2019 год, согласно приложению 4.
9. Утвердить бюджетные программы аппаратов акимов сельских округов на 2019 год, согласно приложению 5.
10. Утвердить трансферты органам местного самоуправления в разделе аппаратов акимов сельских округов в районном бюджете на 2019 год, согласно приложению 6.
11. Объемы трансфертов общего характера между районным бюджетом и бюджетами сельких округов в абсолютном выражении на трехлетний период 2019 - 2021 годы с разбивкой по годам, утвердить объемы бюджетный субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты сельских округов, согласно приложению 7.
12. Государственному учреждению "Аппарат Байганинского районного маслихата" в установленном законодательном порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Управлении юстиции Байганинского района;

2) осы шешімді мерзімді баспа басылымдарында және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
13. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Байғанин аудандық
мәслихатының сессия төрағасы
Е. Илиясов
Байғанин аудандық
мәслихатының хатшысы
Б. Турлыбаев
Байғанин аудандық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 192 шешіміне 1 қосымша
2019 жылға арналған Байғанин аудандық бюджеті

2) направление настоящего решения на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан.
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии
Байганинского районного маслихата
Е. Илиясов
Секретарь Байганинского
районного маслихата
Б. Турлыбаев
Приложение 1 к решению Байганинского районного маслихата от 24 декабря 2018 года № 192
Байганинский районный бюджет на 2019 год

452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
17 242
008
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
17 242
Байғанин аудандық маслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 192 шешіміне 4 қосымша
2019 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламаларының ТІЗБЕСІ
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
II. ШЫҒЫНДАР
04
Бiлiм беру
2
Жалпы бастауыш, жалпы негізгі, жалпы орта бiлiм беру
464
Ауданның білім бөлімі
003
Жалпы білім беру
Байғанин аудандық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 192 шешіміне 5 қосымша
2019 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтер әкімдері аппараттарының бюджеттік бағдарламалары
Ескерту. 5 қосымша жаңа редакцияда – Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 28.11.2019 № 272 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
АТАУЫ
II. ШЫҒЫНДАР
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар

452
Отдел финансов района (города областного значения)
17 242
008
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
17 242
Приложение 4 к решению Байганинского районного маслихата от 24 декабря 2018 года № 192
Перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2019 год
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
II. ЗАТРАТЫ
04
Образование
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
464
Отдел образования района
003
Общеобразовательное обучение
Приложение 5 к решению Байганинского районного маслихата от 24 декабря 2018 года № 192
Бюджетные программы аппаратов акимов сельских округов в районном бюджете на 2019 год
Сноска. Приложение 5 – в редакции решения маслихата Байганинского района Актюбинской области от 28.11.2019 № 272 (вводится в действие с 01.01.2019).
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
НАИМЕНОВАНИЕ
II. ЗАТРАТЫ
01
Государственные услуги общего характера
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления