2019-2021 жылдарға арналған Мәртөк аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 206 шешімі. Ақтөбе облысы Әділет департаментінің Мәртөк аудандық Әділет басқармасында 2018 жылғы 25 желтоқсанда № 3-8-208 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Мәртөк аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 142 146,8 мың теңге,
оның ішінде:
салықтық түсімдер – 625 656 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 586,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 19 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 494 904,5 мың теңге;
2) шығындар – 7 220 560,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 155 470 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 186 532 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 31 062 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -233 884,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 233 884,1 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 14.03.2019 № 253 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.05.2019 № 262 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.07.2019 № 285 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.10.2019 № 320 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 03.12.2019 № 328 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 25.12.2019 № 341 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Аудандық бюджеттің кірісіне келесідей есептелетін болып ескерілсін:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
акциздер;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар;
мемлекеттік баж;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің әкімдері салатын айыппұлдарды, өсімпұлдарды, санкцияларды, өндіріп алуларды қоспағанда, аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
басқа да салықтық емес түсімдер;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер.

Об утверждении Мартукского районного бюджета на 2019-2021 годы
Решение Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 24 декабря 2018 года № 206. Зарегистрировано Управлением юстиции Мартукского района Департамента юстиции Актюбинской области 25 декабря 2018 года № 3-8-208. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Мартукский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 142 146,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 625 656 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 2 586,3 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 19 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 494 904,5 тысяч тенге;
2) затраты – 7 220 560,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 155 470 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 186 532 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 31 062 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -233 884,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 233 884,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 14.03.2019 № 253 (вводится в действие с 01.01.2019); от 14.05.2019 № 262 (вводится в действие с 01.01.2019); от 23.07.2019 № 285 (вводится в действие с 01.01.2019); от 30.10.2019 № 320 (вводится в действие с 01.01.2019); от 03.12.2019 № 328 (вводится в действие с 01.01.2019); от 25.12.2019 № 341 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Учесть, что в доход районного бюджета зачисляются следующие поступления:
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
единый земельный налог;
акцизы;
поступление за использование природных и других ресурсов;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
государственная пошлина;
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета, за исключением штрафов, пеней, санкций, взысканий, налагаемых акимами городов районного значения, сел, поселков, сельских округов;
другие неналоговые поступления;
поступления от продажи основного капитала.

3. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджетке аудандық бюджеттен қайтарылатын трансферттер:
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне әлеуметтік қамсыздандыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2017 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарын енгізу мерзімін 2018 жылдан 2020 жылға ауыстыруға байланысты – 102 000 мың теңге;
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне денсаулық сақтау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2017 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жұмыс берушілердің міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдары бойынша мөлшерлемелерді азайтуға байланысты – 63 965 мың теңге көзделсін.
4. Қазақстан Республикасының 2018 жылғы 30 қарашадағы "2019-2021 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8 бабына сәйкес белгіленгені басшылыққа және мәліметке алынсын:
2019 жылғы 1 қаңтарынан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 42 500 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 2 525 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 29 698 теңге.
5. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 3 255 000 мың теңге сомасында көзделсін.
6. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық бюджеттерге берiлетiн субвенциялар көлемдерi 188 589 мың теңге сомасында көзделсiн, оның iшiнде:
- Жайсан ауылдық округіне – 52 222 мың теңге;
- Мәртөк ауылдық округіне – 110 798 мың теңге;
- Сарыжар ауылдық округіне – 25 569 мың теңге.
7. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен мынадай мөлшерде ағымдағы нысаналы трансферттер және даму үшін трансферттер түсімі ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 337 000 мың теңге;
Жұмыспен қамту орталығында әлеуметтік жұмыстар бойынша кеңесшілер және ассистенттерд ендіруге – 11 215 мың теңге;
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға – 10 837,5 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсартуға – 9 080 мың теңге;
еңбек нарығын дамытуға – 61 571 мың теңге;
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 502 922 мың теңге;

3. Предусмотреть в районном бюджете на 2019 год возврат трансфертов из районного бюджета в областной бюджет в связи с:
переносом срока ввода обязательных взносов работодателя с 2018 года на 2020 год в соответствии с Законом Республики Казахстан от 20 июня 2017 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам социального обеспечения" – 102 000 тысяч тенге;
уменьшением ставок по отчислениям работодателей на обязательное медицинское страхование в соответствии с Законом Республики Казахстан от 30 июня 2017 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам здравоохранения" - 63 965 тысяч тенге.
4. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 30 ноября 2018 года "О республиканском бюджете на 2019-2021 годы" установлено:
с 1 января 2019 года:
1) минимальный размер заработной платы - 42 500 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 525 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 29 698 тенге.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2019 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в сумме 3 255 000 тысяч тенге.
6. Утвердить в районном бюджете объемы субвенций, передаваемые из районного бюджета в сельские бюджеты в сумме 188 589 тысяч тенге, в том числе:
Жайсанскому сельскому округу – 52 222 тысяч тенге;
Мартукскому сельскому округу – 110 798 тысяч тенге;
Сарыжарскому сельскому округу – 25 569 тысяч тенге.
7. Учесть в районном бюджете на 2019 год поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из республиканского бюджета в следующих размерах:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 337 000 тысяч тенге;
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центре занятости населения – 11 215 тысяч тенге;
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях – 10 837,5 тысяч тенге;
на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан – 9 080 тысяч тенге;
на развитие рынка труда – 61 571 тысяч тенге;
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 502 922 тысяч тенге;

коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға – 105 012 мың теңге;
елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 439 362 мың теңге;
төмен ақы төленетін қызметкерлердің жалақысының мөлшерін көтеру үшін олардың салықтық жүктемесін төмендетуге байланысты шығыстарды өтеуге – 48 155 мың теңге;
әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын арттыруға – 24 920 мың теңге;
Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға – 232 268 мың теңге;
аз қамтылған көп балалы отбасылар үшін коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға – 13 000 мың теңге;
бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының мұғалімдері мен педагог-психологтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 348 434 мың теңге;
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде еңбек рыногын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға – 42 415 мың теңге;
Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға – 275 923 мың теңге.
Аталған трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 7 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 14.03.2019 № 253 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.05.2019 № 262 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.07.2019 № 285 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.10.2019 № 320 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 03.12.2019 № 328 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 25.12.2019 № 341 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен кредиттер түсімі мамандардың әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 186 532 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 8 тармаққа өзгеріс енгізілді – Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 30.10.2019 № 320 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер және даму үшін трансферттер түсімі көзделсін, оның ішінде:
дала өрттерінің, сондай-ақ елді мекендерде өрттерді сөндіру жөніндегі өрт-сөндіру бекеттерін ұйымдастыруға – 2 779 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 179 284 мың теңге;
сандық жалпы білім беретін инфрақұрылымды құруға – 82 662 мың теңге;

на проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда – 105 012 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах – 439 362 тысяч тенге;
на компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки низкооплачиваемых работников для повышения размера их заработной платы – 48 155 тысяч тенге;
на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих – 24 920 тысяч тенге;
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі" – 232 268 тысяч тенге;
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для малообеспеченных многодетных семей – 13 000 тысяч тенге;
на увеличение оплаты труда учителей и педагогов-психологов организаций начального, основного и общего среднего образования – 348 434 тысяч тенге;
на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства – 42 415 тысяч тенге;
на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі" – 275 923 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 14.03.2019 № 253 (вводится в действие с 01.01.2019); от 14.05.2019 № 262 (вводится в действие с 01.01.2019); от 23.07.2019 № 285 (вводится в действие с 01.01.2019); от 30.10.2019 № 320 (вводится в действие с 01.01.2019); 03.12.2019 № 328 (вводится в действие с 01.01.2019); от 25.12.2019 № 341 (вводится в действие с 01.01.2019).
8. Учесть в районном бюджете на 2019 год поступление кредитов из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов в сумме 186 532 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 с изменением, внесенным решением Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 30.10.2019 № 320 (вводится в действие с 01.01.2019).
9. Предусмотреть в районном бюджете на 2019 год целевые текущие трансферты и трансферты на развитие из областного бюджета, в том числе:
на организацию пожарных постов по тушению степных пожаров, а также пожаров в населенных пунктах – 2 779 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 179 284 тысяч тенге;
на создание цифровой образовательной инфраструктуры – 82 662 тысяч тенге;

білім берудің мемлекеттік мекемелері үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізуге – 7 300 мың теңге;
білім беру ұйымдарында бейнебақылау камераларын орнатуға – 9 240 мың теңге;
халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге – 10 840 мың теңге;
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде еңбек рыногын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға – 49 074 мың теңге;
алынатын және жойылатын ауру жануарлардың иелеріне құнын өтеуге – 140 мың теңге;
аймақтағы діни ахуалды зерттеуге және талдауға – 1 000 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға – 11 651 мың теңге;
елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 79 715 мың теңге;
спорт объектілерін дамытуға – 485 мың теңге;
көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға – 147 580 мың теңге;
аудандық маңыздағы елді-мекендер көшелеріндегі автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге – 71 848 мың теңге;
ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік білім беру ұйымдарының күрделі шығыстарына – 15 890 мың теңге;
байланыс оқу пунктін ұстап тұруға – 3 861 мың теңге;
өмірдің қиын жағдайы туындаған кезде әлеуметтік көмек көрсетуге – 4 200 мың теңге;
білімді тарату орталығын құруға – 3 000 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға – 105 651 мың теңге;
"Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға – 8 690 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 18 550 мың теңге;
Мәртөк ауданы Мәртөк ауылының көшелерін жарықтандыруға жобалау-сметалық құжаттамалар әзірлеуге – 4 000 мың теңге;
мәдениет ұйымдарының күрделі шығыстарына – 350 мың теңге.
Аталған трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 9 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 14.03.2019 № 253 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.05.2019 № 262 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.07.2019 № 285 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.10.2019 № 320 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 03.12.2019 № 328 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 25.12.2019 № 341 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
10. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2019 жылға арналған резерві 13 940 мың теңге сомасында бекітілсін.

на приобретение и доставку учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования – 7 300 тысяч тенге;
на установку камер видеонаблюдения в организациях образования – 9 240 тысяч тенге;
на содействие занятости населения – 10 840 тысяч тенге;
на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства– 49 074 тысяч тенге;
на возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных – 140 тысяч тенге;
на изучение и анализ религиозной ситуации в регионе – 1000 тысяч тенге;
на проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда – 11 651 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах – 79 715 тысяч тенге;
на развитие объектов спорта – 485 тысяч тенге;
на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры – 147 580 тысяч тенге;
на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов – 71 848 тысяч тенге;
на капитальные расходы подведомственных государственных организаций образования – 15 890 тысяч тенге;
на содержание учебного пункта связи – 3 861 тысяч тенге;
на оказание социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации – 4 200 тысяч тенге;
на создание центра распространения знаний – 3 000 тысячи тенге;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 105 651 тысяч тенге;
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі" – 8 690 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 18 550 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации на освещение улиц села Мартук Мартукского района – 4 000 тысяч тенге;
на капитальные расходы организаций культуры – 350 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 14.03.2019 № 253 (вводится в действие с 01.01.2019); от 14.05.2019 № 262 (вводится в действие с 01.01.2019); от 23.07.2019 № 285 (вводится в действие с 01.01.2019); от 30.10.2019 № 320 (вводится в действие с 01.01.2019); 03.12.2019 № 328 (вводится в действие с 01.01.2019); от 25.12.2019 № 341 (вводится в действие с 01.01.2019).
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2019 год в сумме 13 940 тысяч тенге.

11. 2019 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. 2019 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. Аудандық бюджетте жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
14. Осы шешім 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәртөк аудандық
мәслихаттың сессия төрайымы
Н. Хусаинова
Мәртөк аудандық
мәслихаттың хатшысы
Ә. Әлмұхамбетов

11. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2019 год, согласно приложению 4.
12. Утвердить перечень бюджетных программ сельских округов на 2019 год согласно приложению 5.
13. Утвердить в районном бюджете предоставление трансфертов органам местного самоуправления, согласно приложению 6.
14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии Мартукского
районного маслихата
Н. Хусаинова
Секретарь Мартукского
районного маслихата
А. Альмухамбетов

11 105
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
65 231
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
398
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
8 241
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
23 921
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
32 592
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
35 474,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
35 474,5
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18 583
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 650
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
660
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
2 744
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
10 837,5
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
874 617
1
Тұрғын үй шаруашылығы
272 952
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
238 764
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
118 663
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
107 101
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
13 000
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
34 188
026
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
34 188
2
Коммуналдық шаруашылық
570 094
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
299 037
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
8 517
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
290 520
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
271 057
007
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
42 500
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту

11 105
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
65 231
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
398
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
8 241
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
23 921
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
32 592
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
35 474,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
35 474,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
18 583
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 650
021
Капитальные расходы государственного органа
660
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
2 744
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
10 837,5
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
874 617
1
Жилищное хозяйство
272 952
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
238 764
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
118 663
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
107 101
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
13 000
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
34 188
026
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
34 188
2
Коммунальное хозяйство
570 094
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
299 037
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
8 517
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
290 520
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
271 057
007
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
42 500
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах

1 250
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
228 963
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
35 979
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
45 404
051
Көлік инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
147 580
13
Басқалар
592 650
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
7 042
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
7 042
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 987
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
55
9
Басқалар
585 608
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
11 093
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
11 093
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
56 963
012
Ауданың (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
103
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
52 354
066
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
4 506
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
128 974
061
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
128 974
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
275 923
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
275 923
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
112 655
041
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
671
077
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
111 984
14
Борышқа қызмет көрсету
47
1
Борышқа қызмет көрсету
47

1 250
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
228 963
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
35 979
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
45 404
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
147 580
13
Прочие
592 650
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
7 042
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
7 042
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
6 987
004
Капитальные расходы государственного органа
55
9
Прочие
585 608
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
11 093
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
11 093
452
Отдел финансов района (города областного значения)
56 963
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
103
026
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий"
52 354
066
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
4 506
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
128 974
061
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
128 974
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
275 923
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі"
275 923
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
112 655
041
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
671
077
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
111 984
14
Обслуживание долга
47
1
Обслуживание долга
47