Алматы облысында қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлемақы мөлшерлемелерін арттыру туралы
Алматы облыстық мәслихатының 2018 жылғы 25 шілдедегі № 34-174 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2018 жылы 8 тамызда № 4780 болып тіркелді
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 576-бабына сәйкес, Алматы облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:

О повышении ставок платы за эмиссии в окружающую среду в Алматинской области
Решение Алматинского областного маслихата от 25 июля 2018 года № 34-174. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 8 августа 2018 года № 4780
В соответствии со статьей 576 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый Кодекс), Алматинский областной маслихат РЕШИЛ:

1. Қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлемақы мөлшерлемелері осы шешімнің қосымшасына сәйкес екі есе арттырылсын.
2. Алматы облыстық мәслихатының "Алматы облысында қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлемақы ставкаларын арттыру туралы" 2008 жылғы 29 желтоқсандағы № 16-101 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2026 тіркелген, 2009 жылдың 17 ақпанында "Жетісу" және "Огни Алатау" газеттерінде жарияланған) шешімінің күші жойылды деп танылсын.

1. Повысить ставки платы за эмиссии в окружающую среду в два раза согласно приложению к настоящему решению.
2. Признать утратившим силу решение Алматинского областного маслихата "О повышении ставок платы за эмиссии в окружающую среду в Алматинской области" от 29 декабря 2008 года № 16-101 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 2026, опубликован 17 февраля 2009 года в газетах "Жетысу" и "Огни Алатау").

3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Алматы облыстық мәслихатының "Аграрлық сала, жер қатынастары, экология және ветеринария мәселелері бойынша" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
4. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихат
сессиясының төрағасы Т. Сарпеков
Облыстық мәслихаттың
хатшысы С. Дүйсембінов

3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Алматинского областного маслихата "По вопросам аграрной сферы, земельных отношений, экологии и ветеринарии".
4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
областного маслихата Т. Сарпеков
Секретарь областного
маслихата С. Дюсембинов

5-1. Мұнай операцияларын жүргізу кезінде түзілетін күкіртті орналастырғаны үшін төлемақы мөлшерлемелері бір тонна үшін 7,54 АЕК құрайды.

5-1. Ставки платы за размещение серы, образующейся при проведении нефтяных операций, составляют 7,54 МРП за одну тонну.