Алматы облысының су объектiлерi мен су шаруашылығы құрылыстарындағы көпшiлiктiң демалуына, туризм мен спортқа арналған жерлерді белгілеу туралы
Алматы облысы әкімдігінің 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 617 қаулысы. Алматы облысы Әділет департаментінде 2019 жылы 4 қаңтарда № 4987 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы облысы әкімдігінің 2024 жылғы 29 сәуірдегі № 159 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы облысы әкімдігінің 29.04.2024 № 159 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2003 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Су Кодексінің 94-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабы 1-тармағының 8-1) тармақшасына сәйкес, Алматы облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Алматы облысының су объектiлерi мен су шаруашылығы құрылыстарындағы көпшiлiктiң демалуына, туризм мен спортқа арналған жерлер осы қаулының қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. "Алматы облысының табиғи ресурстар және табиғатты пайдалануды реттеу басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының Алматы облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмелерін Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу және ресми жариялау үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы қаулыны Алматы облысы әкімдігінің интернет-ресурсында ресми жарияланғаннан кейін оның орналастырылуын;
4) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күннен кейін он жұмыс күні ішінде Алматы облысы әкімі аппаратының мемлекеттік-құқық бөліміне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында қарастырылған іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары С. Бескемпіровке жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы облысының әкімі А. Баталов

Об установлении мест для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах и водохозяйственных сооружениях Алматинской области
Постановление акимата Алматинской области от 27 декабря 2018 года № 617. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 4 января 2019 года № 4987. Утратило силу постановлением акимата Алматинской области от 29 апреля 2024 года № 159
Сноска.  Утратило силу постановлением акимата Алматинской области от 29.04.2024 № 159 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьей 94 Водного кодекса Республики Казахстан от 9 июля 2003 года, с подпунктом 8-1) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат Алматинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить места для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах и водохозяйственных сооружениях Алматинской области согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования Алматинской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции Алматинской области;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Алматинской области после его официального опубликования;
4) в течение десяти рабочих дней после дня государственной регистрации настоящего постановления представление в государственно-правовой отдел аппарата акима Алматинской области сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области С. Бескемпирова.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Алматинской области А. Баталов

Алматы облысы әкімдігінің 2018 жылғы "27" желтоқсандағы № 617 қаулысына қосымша
Алматы облысының су объектiлерi мен су шаруашылығы құрылыстарындағы көпшiлiктiң демалуына, туризм мен спортқа арналған жерлері
Су объектісінің атауы
Халықтың жаппай демалу орындары
Елді мекен
Меншік иесі
Талдықорған қаласы
1
Қаратал өзені
Қалалық жағажай
Талдықорған қаласы
Мемлекеттік жер қоры
Алакөл ауданы
2
Алакөл көлі
Алакөл көлі жағалауының жағажайлары
Ақши ауылы
Мемлекеттік жер қоры
Сарқан ауданы
3
Балқаш көлі
Балқаш көлі жағалауының жағажайлары
Лепсі кенті
Мемлекеттік жер қоры
Қапшағай қаласы
4
Қапшағай су қоймасы
Қапшағай су қоймасының № 1 жағажайы
Қапшағай қаласы
Мемлекеттік жер қоры
5
Қапшағай су қоймасы
Қапшағай су қоймасының № 2 жағажайы
Қапшағай қаласы
Мемлекеттік жер қоры
6
Қапшағай су қоймасы
Қапшағай су қоймасының № 3 жағажайы
Қапшағай қаласы
Мемлекеттік жер қоры
7
Қапшағай су қоймасы
Қапшағай су қоймасының № 4 жағажайы
Қапшағай қаласы
Мемлекеттік жер қоры
8
Қапшағай су қоймасы
Қапшағай су қоймасының № 5 жағажайы
Қапшағай қаласы
Мемлекеттік жер қоры
9
Қапшағай су қоймасы
Қапшағай су қоймасының № 6 жағажайы
Қапшағай қаласы
Мемлекеттік жер қоры
10
Қапшағай су қоймасы
Қапшағай су қоймасының № 7 жағажайы
Қапшағай қаласы
Мемлекеттік жер қоры
Текелі қаласы
11
Ашық жүзу бассейні
Қалалық бассейн
Текелі қаласы
Мемлекеттік жер қоры

Приложение к постановлению акимата Алматинской области от "27" декабря 2018 года № 617
Места для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах и водохозяйственных сооружениях Алматинской области
№ п/п
Наименование водного объекта
Место массового отдыха населения
Населенный пункт
Собственник
Город Талдықорган
1
Река Каратал
Городской пляж
Город Талдыкорган
Государственный земельный запас
Алакольский район
2
Озеро Алаколь
Пляжи набережной озера Алаколь
Поселок Акши
Государственный земельный запас
Сарканский район
3
Озеро Балхаш
Пляжи набережной озера Балхаш
Поселок Лепсы
Государственный земельный запас
Город Капшагай
4
Капшагайское водохранилище
Пляж №1 Капшагайского водохранилища
город Капшагай
Государственный земельный запас
5
Капшагайское водохранилище
Пляж №2 Капшагайского водохранилища
город Капшагай
Государственный земельный запас
6
Капшагайское водохранилище
Пляж №3 Капшагайского водохранилища
город Капшагай
Государственный земельный запас
7
Капшагайское водохранилище
Пляж №4 Капшагайского водохранилища
город Капшагай
Государственный земельный запас
8
Капшагайское водохранилище
Пляж №5 Капшагайского водохранилища
город Капшагай
Государственный земельный запас
9
Капшагайское водохранилище
Пляж №6 Капшагайского водохранилища
город Капшагай
Государственный земельный запас
10
Капшагайское водохранилище
Пляж №7 Капшагайского водохранилища
город Капшагай
Государственный земельный запас
Город Текели
11
Открытый плавательный бассейн
Городской бассейн
город Текели
Государственный земельный запас