Қапшағай қаласының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Қапшағай қалалық мәслихатының 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 44-180 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2019 жылы 16 қаңтарда № 5003 болып тіркелді.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Қапшағай қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 9 985 541 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 3 238 112 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 20 850 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 211 198 мың теңге;
трансферттер түсімі 6 515 381 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 2 846 426 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 1 130 460 мың теңге;
субвенциялар 2 538 495 мың теңге;
2) шығындар 10 389 034 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу (-) 131 488 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 15 150 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 146 638 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 272 005 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 272 005 мың теңге.
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Қапшағай қалалық мәслихатының 06.12.2019 № 61-218 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2019 жылға арналған қала бюджетінде қала бюджетінен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 8170 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
1) Заречный ауылдық округіне 7762 мың теңге;
2) Шенгелді ауылдық округіне 408 мың теңге.
3. Қапшағай қаласы әкімдігінің 2019 жылға арналған резерві 24 214 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 3 - тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Қапшағай қалалық мәслихатының 06.12.2019 № 61-218 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2019 жылға арналған қала бюджетінде ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілісін, оның ішінде:
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейін бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға;
ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Қапшағай қаласы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

О бюджете города Капшагай на 2019-2021 годы
Решение Капшагайского городского маслихата Алматинской области от 27 декабря 2018 года № 44-180. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 16 января 2019 года № 5003.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Капшагайский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы 9 985 541 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления 3 238 112 тысяч тенге;
неналоговые поступления 20 850 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 211 198 тысяч тенге;
поступления трансфертов 6 515 381 тысяча тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 2 846 426 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 1 130 460 тысяч тенге;
субвенции 2 538 495 тысяч тенге;
2) затраты 10 389 034 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование (-) 131 488 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 15 150 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 146 638 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 272 005 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 272 005 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Капшагайского городского маслихата Алматинской области от 06.12.2019 № 61-218 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Предусмотреть в бюджете города на 2019 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из бюджета города в бюджеты сельских округов в сумме 8170 тысяч тенге, в том числе:
1) Заречному сельскому округу 7762 тысячи тенге;
2) Шенгельдинскому сельскому округу 408 тысяч тенге.
3. Утвердить резерв акимата города Капшагай на 2019 год в сумме 24 214 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Капшагайского городского маслихата Алматинской области от 06.12.2019 № 61-218 (вводится в действие с 01.01.2019).
4. Учесть, что в бюджете города на 2019 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов, в том числе на:
реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года;
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы.
Распределение указанных трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата города Капшагай.

5. 2019 жылға арналған қала бюджетінің атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес белгіленсін.
6. Осы шешімнің орындалуын бақылау қалалық мәслихаттың "Әлеуметтік-экономикалық дамыту, бюджет, өндіріс, шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
7. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Қапшағай қалалық мәслихатының
сессия төрағасы Г. Жилкибаев
Қапшағай қалалық мәслихатының
хатшысы К. Ахметтаев

5. Установить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города на 2019 год согласно приложению 4 к настоящему решению.
6. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию городского маслихата "По социально-экономическому развитию, бюджету, производству, развитию малого и среднего предпринимательства".
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии Капшагайского
городского маслихата Г. Жилкибаев
Секретарь Капшагайского
городского маслихата К. Ахметтаев

Қапшағай қалалық мәслихатының 2018 жылғы 27 желтоқсан "Қапшағай қаласының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 44-180 шешіміне 1-қосымша
2019 жылға арналған қала бюджеті
Ескерту. 1 - қосымша жаңа редакцияда – Алматы облысы Қапшағай қалалық мәслихатының 06.12.2019 № 61-218 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
І. Кірістер
9 985 541
1
Салықтық түсімдер

Приложение 1 к решению Капшагайского городского маслихата от 27 декабря 2018 года № 44-180 "О бюджете города Капшагай на 2019-2021 годы"
Бюджет города на 2019 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Капшагайского городского маслихата Алматинской области от 06.12.2019 № 61-218 (вводится в действие с 01.01.2019).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы
9 985 541
1
Налоговые поступления

289 690
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
266 667
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
266 667
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 780
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
16 100
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
133 843
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
4 674
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
200
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
39 468
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
60 602
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
901 517
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
479 316
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
473 144
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
472 826
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
318
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
6 172
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
6 172
2
Әлеуметтiк көмек
383 788
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
383 788
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
218 888
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
5 871
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5 294
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
23 714
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 035
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
32 573
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
63 201
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
32 212
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
38 413
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
38 413
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

289 690
9
Прочие услуги в области образования
266 667
464
Отдел образования района (города областного значения)
266 667
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
11 780
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
16 100
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
133 843
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
4 674
012
Капитальные расходы государственного органа
200
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
39 468
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
60 602
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
901 517
1
Социальное обеспечение
479 316
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
473 144
005
Государственная адресная социальная помощь
472 826
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
318
464
Отдел образования района (города областного значения)
6 172
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
6 172
2
Социальная помощь
383 788
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
383 788
002
Программа занятости
218 888
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
5 871
006
Оказание жилищной помощи
5 294
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
23 714
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 035
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
32 573
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
63 201
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
32 212
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
38 413
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
38 413
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

Қапшағай қалалық мәслихатының 2018 жылғы 27 желтоқсан "Қапшағай қаласының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 44-180 шешіміне 4-қосымша
2019 жылға арналған қала бюджетінің атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
4
Білім беру
02
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі

Приложение 4 к решению Капшагайского городского маслихата от 27 декабря 2018 года № 44-180 "О бюджете города Капшагай на 2019-2021 годы"
Перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города на 2019 год
Функциональная группа
Подфункция
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
4
Образование
02
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
464
Отдел образования района (города областного значения)