Кербұлақ ауданының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Кербұлақ аудандық мәслихатының 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 42-227 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2019 жылы 17 қаңтарда № 5012 болып тіркелді.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Кербұлақ аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 12 036 901 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 269 747 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 31 314 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 10 052 мың теңге;
трансферттер түсімдері 11 725 788 мың теңге, оның ішінде:
төмен тұрған мемлекеттiк басқару органдарынан трансферттер 13 мың теңге;
ағымдағы нысаналы трансферттер 4 828 302 мың теңге;
нысаналы даму трансферттер 1 896 418 мың теңге;
субвенциялар 5 001 055 мың теңге;
2) шығындар 12 075 522 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 96 747 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 128 775 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 32 028 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 135 368 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 135 368 мың теңге
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Кербұлақ аудандық мәслихатының 10.12.2019 № 52-295 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте жергілікті өзін-өзі басқару органдарына осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес, 18 249 мың теңге сомасында трансферттер көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Кербұлақ аудандық мәслихатының 09.09.2019 № 50-275 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 212 670 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Сарыөзек ауылдық округіне 52 973 мың теңге;
Алтынемел ауылдық округіне 14 537 мың теңге;
Жайнақ батыр ауылдық округіне 15 942 мың теңге;
Қоғалы ауылдық округіне 22 627 мың теңге;
Талдыбұлақ ауылдық округіне 12 557 мың теңге;
Шұбар ауылдық округіне 15 501 мың теңге;
Көксу ауылдық округіне 14 217 мың теңге;

О бюджете Кербулакского района на 2019-2021 годы
Решение Кербулакского районного маслихата Алматинской области от 27 декабря 2018 года № 42-227. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 17 января 2019 года № 5012.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Кербулакский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы 12 036 901 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления 269 747 тысяч тенге;
неналоговые поступления 31 314 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 10 052 тысячи тенге;
поступление трансфертов 11 725 788 тысяч тенге, в том числе:
трансферты из нижестоящих органов государственного управления 13 тысяч тенге;
целевые текущие трансферты 4 828 302 тысячи тенге;
целевые трансферты на развитие 1 896 418 тысяч тенге;
субвенции 5 001 055 тысяч тенге;
2) затраты 12 075 522 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 96 747 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 128 775 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 32 028 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 135 368 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 135 368 тысяч тенге
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Кербулакского районного маслихата Алматинской области от 10.12.2019 № 52-295 (вводится в действие с 01.01.2019).
3. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрены трансферты органам местного самоуправления в сумме 18 249 тысяча тенге, согласно приложению 4 к настоящему решению.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Кербулакского районного маслихата Алматинской области от 09.09.2019 № 50-275 (вводится в действие с 01.01.2019).
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2019 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 212 670 тысяч тенге, в том числе:
Сарыозекскому сельскому округу 52 973 тысячи тенге;
Алтынемелскому сельскому округу 14 537 тысяч тенге;
Жайнак батырскому сельскому округу 15 942 тысячи тенге;
Когалискому сельскому округу 22 627 тысяч тенге;
Талдыбулакскому сельскому округу 12 557 тысяч тенге;
Шубарскому сельскому округу 15 501 тысяча тенге;
Коксускому сельскому округу 14 217 тысяч тенге;

Қарашоқы ауылдық округіне 34 971 мың теңге;
Шанханай ауылдық округіне 14 665 мың теңге;
Басши ауылдық округіне 14 680 мың теңге.
5. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға;
ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру, елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру және санитариясын қамтамасыз ету жөніндегі шараларды іске асыруға.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Кербұлақ ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

Карашокинскому сельскому округу 34 971 тысяча тенге;
Шанханайскому сельскому округу 14 665 тысяч тенге;
Басшийскому сельскому округу 14 680 тысяч тенге.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов, в том числе на:
реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года;
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы;
реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
проведение мероприятии по благоустройству и озеленению населенных пунктов, обеспечение санитарии и освещение улиц населенных пунктов.
Распределение указанных трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата Кербулакского района.

6. 2019 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 5-қосымшасына сәйкес белгіленсін.
7. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың "Аудан экономикасы мен бюджеті, салық, кіші және орта кәсіпкерлікті қолдау, коммуналдық шаруашылық, көгалдандыру және халыққа қызмет көрсету жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.

6. Установить перечень районных бюджетных программ не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2019 год согласно приложению 5 к настоящему решению.
7. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата "По экономике и бюджету района, налогу, поддержке малого и среднего предпринимательства, коммунального хозяйства, озеленению и оказанию услуг населению".

8. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Кербұлақ аудандық мәслихатының
сессия төрағасы Е. Самылтыров
Кербұлақ аудандық мәслихатының хатшысы Б. Рысбеков
Кербұлақ аудандық мәслихатының 2018 жылғы 27 желтоқсандағы "Кербұлақ ауданының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 42-227 шешіміне 1-қосымша
2019 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда – Алматы облысы Кербұлақ аудандық мәслихатының 10.12.2019 № 52-295 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты Атауы
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
1
2
3
4
5
1. Кірістер

8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии Кербулакского
районного маслихата Е. Самылтыров
Секретарь Кербулакского
районного маслихата Б. Рысбеков
Приложение 1 к решению Кербулакского районного маслихата от 27 декабря 2018 года № 42-227 "О бюджете Кербулакского района на 2019 -2021 годы"
Районный бюджет на 2019 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Кербулакского районного маслихата Алматинской области от 10.12.2019 № 52-295 (вводится в действие с 01.01.2019).
Категория Наименование
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
1
2
3
4
5
1. Доходы

154 577
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
154 577
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
108 748
024
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
108 748
9
Білім беру саласындағы өзге де қызметтер
728 533
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
728 533
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 855
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
20 664
005
Ауданның (аудандық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу
116 169
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
150
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
13 498
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
557 197
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 074 653
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
621 859
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
615 645
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
615 389
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
256
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
6 214
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
6 214
2
Әлеуметтiк көмек
411 098
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
411 098
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
194 990
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
31 702
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
19 183
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
11 528
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 743
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
49 123
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
59 633
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету

154 577
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
154 577
467
Отдел строительства района (города областного значения)
108 748
024
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
108 748
9
Прочие услуги в области образования
728 533
464
Отдел образования района (города областного значения)
728 533
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
20 855
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
20 664
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
116 169
012
Капитальные расходы государственного органа
150
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
13 498
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
557 197
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 074 653
1
Социальное обеспечение
621 859
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
615 645
005
Государственная адресная социальная помощь
615 389
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
256
464
Отдел образования района (города областного значения)
6 214
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
6 214
2
Социальная помощь
411 098
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
411 098
002
Программа занятости
194 990
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
31 702
006
Оказание жилищной помощи
19 183
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
11 528
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 743
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
49 123
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
59 633
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения