Көксу ауданының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Көксу аудандық мәслихатының 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 40-1 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2019 жылы 16 қаңтарда № 5000 болып тіркелді.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Көксу ауданы мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 9 918 711 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 967 015 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 7 380 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 12 519 мың теңге;
трансферттер түсімі 8 931 797 мың теңге, оның ішінде:
төмен тұрған мемлекеттiк басқару органдарынан трансферттер 239 мың теңге;
ағымдағы нысаналы трансферттер 4 032 686 мың теңге;
нысаналы даму трансферттер 1 264 672 мың теңге;
субвенциялар 3 634 200 мың теңге;
2) шығындар 9 930 095 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 111 976 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 151 150 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 39 174 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 123 360 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 123 360 мың теңге.
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Көксу аудандық мәслихатының 04.12.2019 № 55-1 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауданның жергілікті атқарушы органның 2019 жылға арналған резерві 13 641 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2019 жылға арналған аудандық бюджеттен жергілікті өзін-өзі басқару органдарына, берілетін трансферттер осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес, 4 839 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ауылдық округтер әкімдері жергілікті өзін-өзі басқарудың қолма-қол ақшаны бақылау шотына түсетін бюджет қаражатының тиімді пайдалануын қамтамасыз етсін.
4. 2019 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 123 991 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Балпық ауылдық округіне 45 405 мың теңге;
Жарлыөзек ауылдық округіне 14 602 мың теңге;
Лабасы ауылдық округіне 10 718 мың теңге;
Мұқыры ауылдық округіне 14 874 мың теңге;
Мұқаншы ауылдық округіне 12 710 мың теңге;

О бюджете Коксуского района на 2019-2021 годы
Решение Коксуского районного маслихата Алматинской области от 27 декабря 2018 года № 40-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 16 января 2019 года № 5000.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Коксуского района РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы 9 918 711 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 967 015 тысяч тенге;
неналоговые поступления 7 380 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 12 519 тысяч тенге;
поступления трансфертов 8 931 797 тысяч тенге, в том числе:
трансферты из нижестоящих органов государственного управления 239 тысяч тенге;
целевые текущие трансферты 4 032 686 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 1 264 672 тысячи тенге;
субвенции 3 634 200 тысяч тенге;
2) затраты 9 930 095 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 111 976 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 151 150 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 39 174 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 123 360 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 123 360 тысяч тенге."
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Коксуского районного маслихата Алматинской области от 04.12.2019 № 55-1 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2019 год в сумме 13 641 тысяча тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрены трансферты органам местного самоуправления в сумме 4 839 тысяч тенге, согласно приложению 4 к настоящему решению.
Акимам сельских округов обеспечить эфективное использование бюджетных средств, поступающих на контрольный счет наличности местного самоуправления.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2019 год объемы бюджетных субвенции, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 123 991 тысяча тенге, в том числе:
Балпыкскому сельскому округу 45 405 тысяч тенге;
Жарлыозекскому сельскому округу 14 602 тысячи тенге;
Лабасинскому сельскому округу 10 718 тысяч тенге;
Мукринскому сельскому округу 14 874 тысячи тенге;
Муканчинскому сельскому округу 12 710 тысяч тенге;

Алғабас ауылдық округіне 13 849 мың теңге;
Еңбекші ауылдық округіне 11 833 мың теңге.
5. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде;
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға;
ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру, елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру және санитариясын қамтамасыз ету жөніндегі шараларды іске асыруға.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Көксу ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

Алгабасскому сельскому округу 13 849 тысяч тенге;
Енбекшинскому сельскому округу 11 833 тысячи тенге.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов, в том числе на:
реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года;
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы;
реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
реализацию мероприятий по благоустройству и озеленению населенных пунктов, обеспечение санитарии и освещение улиц населенных пунктов.
Распределение указанных трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата Коксуского района.

6. 2019 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 5-қосымшасына сәйкес белгіленсін.
7. Осы шешімнің орындалуын бақылау Көксу ауданы мәслихатының "Ауданның экономикалық дамуы, жергілікті бюджет, табиғатты қорғау және ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
8. Осы шешім 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Көксу ауданы мәслихатының
сессия төрағасы К. Карабасов
Көксу ауданы
мәслихатының хатшысы А. Досымбеков

6. Установить перечень районных бюджетных программ не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2019 год согласно приложению 5 к настоящему решению.
7. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию маслихата Коксуского района "По экономическому развитию района, местному бюджету, охраны природы и вопросам сельского хозяйства".
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии
маслихата Коксуского района К. Карабасов
Секретарь маслихата
Коксуского района А. Досымбеков

76314
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
76314
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
500000
024
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
500000
9
Білім беру саласындағы өзге де қызметтер
982142
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
982142
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14648
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
24877
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу
83225
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткізу
2575
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
16224
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
408275
113
Жергілікті бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
432318
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
454908
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
116257
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
114479
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
113802
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
677
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1778
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
1778
2
Әлеуметтiк көмек
311897
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
311897
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
139277
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
25627
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
9952
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
27266
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3932
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
38420
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдарымен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету

76314
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
76314
467
Отдел строительства района (города областного значения)
500000
024
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
500000
9
Прочие услуги в области образования
982142
464
Отдел образования района (города областного значения)
982142
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
14648
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
24877
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
83225
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
2575
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
16224
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
408275
113
Целевые текущие трансферты в вышестоящие бюджеты в связи с передачей функций государственных органов из нижестоящего уровня государственного управления в вышестоящий
432318
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
454908
1
Социальное обеспечение
116257
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
114479
005
Государственная адресная социальная помощь
113802
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
677
464
Отдел образования района (города областного значения)
1778
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
1778
2
Социальная помощь
311897
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
311897
002
Программа занятости
139277
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
25627
006
Оказание жилищной помощи
9952
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
27266
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3932
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
38420
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида