Райымбек ауданының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Райымбек аудандық мәслихатының 2018 жылғы 26 желтоқсандағы № 48-223 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2019 жылы 17 қаңтарда № 5015 болып тіркелді.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Райымбек аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 9 806 176 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 73 086 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 3 422 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер 6 554 мың теңге;
трансферттер түсімі 9 723 114 мың теңге, оның ішінде:
төмен тұрған мемлекеттiк басқару органдарынан трансферттер 8 792 мың теңге, оның ішінде:
нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару 8 792 мың теңге;
мемлекеттік басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетін трансферттер 9 714 322 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 2 815 095 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 554 472 мың теңге;
субвенциялар 6 344 755 мың теңге;
2) шығындар 9 889 834 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 64 477 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 106 050 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 41 573 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 148 135 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 148135 мың теңге.
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Райымбек аудандық мәслихатының 09.12.2019 № 61-289 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 166712 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Жамбыл ауылдық округіне 15873 мың теңге;
Қайнар ауылдық округіне 16812 мың теңге;
Қақпақ ауылдық округіне 14381 мың теңге;
Қарасаз ауылдық округіне 16096 мың теңге;
Нарынқол ауылдық округіне 26556 мың теңге;
Сарыжаз ауылдық округіне 18800 мың теңге;
Сүмбе ауылдық округіне 14707 мың теңге;
Текес ауылдық округіне 12196 мың теңге;
Ұзақ батыр ауылдық округіне 15963 мың теңге;
Шәлкөде ауылдық округіне 15328 мың теңге.

О бюджете Райымбекского района на 2019-2021 годы
Решение Райымбекского районного маслихата Алматинской области от 26 декабря 2018 года № 48-223. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 17 января 2019 года № 5015.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Райымбекский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы 9 806 176 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 73 086 тысяч тенге;
неналоговые поступления 3 422 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 6 554 тысячи тенге;
поступления трансфертов 9 723 114 тысяч тенге, в том числе:
трансферты из нижестоящих органов государственного управления 8 792 тысячи тенге, в том числе:
возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов 8 792 тысячи тенге;
трансферты из вышестоящих органов государственного управления 9 714 322 тысячи тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 2 815 095 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 554 472 тысячи тенге;
субвенции 6 344 755 тысяч тенге;
2) затраты 9 889 834 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 64 477 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 106 050 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 41 573 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 148 135 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 148 135 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Раймбекского районного маслихата Алматинской области от 09.12.2019 № 61-289 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2019 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 166712 тысяч тенге, в том числе:
Жамбылскому сельскому округу 15873 тысячи тенге;
Кайнарскому сельскому округу 16812 тысяч тенге;
Какпакскому сельскому округу 14381 тысяча тенге;
Карасазскому сельскому округу 16096 тысяч тенге;
Нарынкольскому сельскому округу 26556 тысяч тенге;
Сарыжазскому сельскому округу 18800 тысяч тенге;
Сумбинскому сельскому округу 14707 тысяч тенге;
Текесскому сельскому округу 12196 тысяч тенге;
Узак батырскому сельскому округу 15963 тысячи тенге;
Шалкодинскому сельскому округу 15328 тысяч тенге;

3. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыруға;
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға;
мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Райымбек ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 3 - тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Райымбек аудандық мәслихатының 29.05.2019 № 54-258 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Райымбек ауданы әкімдігінің 2019 жылға арналған резерві 3171 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. 2019 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестірлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес белгіленсін.
6. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер осы шешімнің 5-қосымшасына сәйкес 1027 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ауылдық округтер әкімдері жергілікті өзін-өзі басқарудың қолма-қол ақшаны бақылау шотына түсетін бюджет қаражатының тиімді пайдаланылуын қамтамасыз етсін.

3. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов, в том числе на:
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года;
благоустройству и озеленению населенных пунктов;
повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих.
Распределение указанных трансфертов бюджетам сельских округов определяются на основании постановления акимата Райымбекского района.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Раймбекского районного маслихата Алматинской области от 29.05.2019 № 54-258 (вводится в действие с 01.01.2019).
4. Утвердить резерв акимата Райымбекского района на 2019 год в сумме 3171 тысяча тенге.
5. Установить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2019 год согласно приложению 4 к настоящему решению.
6. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрены трансферты органам местного самоуправления в сумме 1027 тысяч тенге согласно приложению 5 к настоящему решению.
Акимам сельских округов обеспечить эффективное использование бюджетных средств, поступающих на контрольный счет наличности местного самоуправления.

7. Осы шешімнің орындалуын бақылау Райымбек аудандық мәслихаттың "Жергілікті өзін-өзі басқару, әлеуметтік және экономикалық даму, бюджет, сауда, тұрмыстық қызмет көрсету, шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту, туризм жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
8. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Райымбек аудандық
мәслихатының сессия төрағасы Д. Ерназарұлы
Райымбек аудандық
мәслихатының хатшысы Е. Кудабаев

7. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Райымбекского районного маслихата "По местному самоуправлению, социальному и экономическому развитию, бюджету, торговле, оказанию бытовых услуг, развитию малого и среднего предпринимательства, туризму".
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии
Райымбекского районного
маслихата Д. Ерназарұлы
Секретарь Райымбекского
районного маслихата Е. Кудабаев

Райымбек аудандық мәслихатының 2018 жылғы 26 желтоқсандағы "Райымбек ауданының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 48-223 шешіміне 1-қосымша
2019 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1 - қосымша жаңа редакцияда – Алматы облысы Райымбек аудандық мәслихатының 09.12.2019 № 61-289 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
I. Кірістер
9806176
1
Салықтық түсімдер

Приложение 1 к решению Райымбекского районного маслихата от 26 декабря 2018 года № 48-223 "О бюджете Райымбекского района на 2019-2021 годы"
Районный бюджет на 2019 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Райымбекского районного маслихата Алматинской области от 09.12.2019 № 61-289 (вводится в действие с 01.01.2019).
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы
9806176
1
Налоговые поступления

452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
45834
008
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
45834
Райымбек аудандық мәслихатының 2018 жылғы 26 желтоқсандағы "Райымбек ауданының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 48-223 шешіміне 4-қосымша
2019 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
04
Бiлiм беру
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру

452
Отдел финансов района (города областного значения)
45834
008
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
45834
Приложение 4 к решению Райымбекского районного маслихата от 26 декабря 2018 года № 48-223 "О бюджете Райымбекского района на 2019-2021 годы"
Перечень районных бюджетных программ не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2019 год
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетной программы
Программа
Наименование
04
Образование
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование