Сарқан ауданының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Сарқан аудандық мәслихатының 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 52-215 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2019 жылы 11 қаңтарда № 4998 болып тіркелді.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Сарқан аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 7 053 166 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 444 727 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 5 727 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 28 905 мың теңге;
трансферттер түсімдер 6 573 807 мың теңге, оның ішінде:
төмен тұрған мемлекеттiк басқару органдарынан трансферттер 256 мың теңге, оның ішінде:
нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару 256 мың теңге;
мемлекеттiк басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетiн трансферттер 6 573 551 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 2 620 569 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 143 132 мың теңге;
субвенциялар 3 809 850 мың теңге;
2) шығындар 7 060 320 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 44 066 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 63 435 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 19 369 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 51 220 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 51 220 мың теңге.
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Сарқан аудандық мәслихатының 05.12.2019 № 69-280 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2019 жылға арналған резерві 4 689 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 170 625 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Сарқан қаласына 54 365 мың теңге;
Алмалы ауылдық округіне 15 397 мың теңге;
Екіаша ауылдық округіне 54 000 мың теңге;
Қойлық ауылдық округіне 14 841 мың теңге;
Лепсі ауылдық округіне 15 735 мың теңге;
Черкасск ауылдық округіне 16 287 мың теңге;
4. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес, 9 670 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ауылдық округтер әкімдері жергілікті өзін-өзі басқарудың қолма-қол ақшаны бақылау шотына түсетін бюджет қаражатының тиімді пайдаланылуын қамтамасыз етсін.

О бюджете Сарканского района на 2019-2021 годы
Решение Сарканского районного маслихата Алматинской области от 29 декабря 2018 года № 52-215. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 11 января 2019 года № 4998.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Сарканский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы 7 053 166 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 444 727 тысяч тенге;
неналоговые поступления 5 727 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 28 905 тысяч тенге;
поступления трансфертов 6 573 807 тысяч тенге, в том числе:
трансферты из нижестоящих органов государственного управления 256 тысяч тенге, в том числе:
возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов 256 тысяч тенге;
трансферты из вышестоящих органов государственного управления 6 573 551 тысяча тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 2 620 569 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 143 132 тысячи тенге;
субвенции 3 809 850 тысяч тенге;
2) затраты 7 060 320 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 44 066 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 63 435 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 19 369 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 51 220 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 51 220 тысяч тенге
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Сарканского районного маслихата Алматинской области от 05.12.2019 № 69-280 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2019 год в сумме 4 689 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2019 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сельских округов, в сумме 170 625 тысяч тенге, в том числе:
городу Саркан 54 365 тысяч тенге;
Алмалинскому сельскому округу 15 397 тысяч тенге;
Екиашинскому сельскому округу 54 000 тысяч тенге;
Койлыкскому сельскому округу 14 841 тысяча тенге;
Лепсинскому сельскому округу 15 735 тысяч тенге;
Черкасскому сельскому округу 16 287 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрены трансферты органам местного самоуправления в сумме 9 670 тысяч тенге, согласно приложению 4 к настоящему решению.
Акимам сельских округов обеспечить эффективное использование бюджетных средств, поступающих на контрольный счет наличности местного самоуправления.

5. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қала, ауыл, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық (аудандық маңызы бар қала) округтер бюджеттеріне бөлу Сарқан ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

5. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, сельских округов в том числе на:
на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года;
реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы.
Распределение указанных трансфертов в бюджеты сельских (городу районного значения) округов определяются на основании постановления акимата Сарканского района.

6. 2019 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процессінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 5-қосымшасына сәйкес белгіленсін.
7. Осы шешімнің орындалуын бақылау Сарқан аудандық мәслихатының "Экономика саласы, қаржы, салық және бюджет, шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту, аграрлық мәселелер, экология жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
8. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сарқан аудандық
мәслихатының сессия төрағасы Б. Отеншинов
Сарқан аудандық
мәслихатының хатшысы Қ. Абдрахманов

6. Установить перечень районных бюджетных программ не подлежащих
секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2019 год согласно приложению 5 к настоящему решению.
7. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Сарканского районного маслихата "По сфере экономики, финансов, налогов и бюджета, развития малого и среднего предпринимательства, аграрных вопросов и экологии".
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии
Сарканского районного маслихата Б. Отеншинов
Секретарь Сарканского
районного маслихата К. Абдрахманов

Сарқан аудандық мәслихатының 2018 жылғы 29 желтоқсандағы "Сарқан ауданының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 52-215 шешіміне 1-қосымша
Сарқан ауданының 2019 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1 - қосымша жаңа редакцияда – Алматы облысы Сарқан аудандық мәслихатының 05.12.2019 № 69-280 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
I. Кірістер
7 053 166
1
Салықтық түсімдер

Приложение 1 к решению Сарканского районного маслихата от "29" декабря 2018 года № 52-215 "О бюджете Сарканского района на 2019-2021 годы"
Бюджет Сарканского района на 2019 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Сарканского районного маслихата Алматинской области от 05.12.2019 № 69-280 (вводится в действие с 01.01.2019).
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы
7 053 166
1
Налоговые поступления