Талғар ауданының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Талғар аудандық мәслихатының 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 38-176 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2019 жылы 17 қаңтарда № 5009 болып тіркелді.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Талғар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 30 993 231 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 3 506 023 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 225 239 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 735 276 мың теңге;
трансферттер түсімдері 26 526 693 мың теңге, оның ішінде:
төмен тұрған мемлекеттік басқару органдарынан трансферттер
899 753 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік алып қоюлар 899 750 мың теңге;
мемлекеттік басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетін
трансферттер 25 626 940 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 11 675 913мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 7 454 232 мың теңге;
субвенциялар 6 496 795 мың теңге.
2) шығындар 32 071 092 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 67 790 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 94 688 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 26 898 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 145 651 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (прфицитін пайдалану) 1 145 651 мың теңге.
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Талғар аудандық мәслихатының 06.12.2019 № 52-228 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердың бюджеттерінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемдері 899 750 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Талғар қаласы 345 964 мың теңге;
Алатау ауылдық округі 46 635 мың теңге;
Белбұлақ ауылдық округі 86 450 мың теңге,
Бесағаш ауылдық округі 91 101 мың теңге;
Гүлдала ауылдық округі 77 203 мың теңге;
Кеңдала ауылдық округі 64 392 мың теңге;
Қайнар ауылдық округі 20 441 мың теңге;
Панфилов ауылдық округі 78 382 мың теңге;
Тұздыбастау ауылдық округі 89 182 мың теңге.
3. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілісін, оның ішінде:
өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейін бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға;
ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге.
Көрсетілген трансферттерді аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Талғар ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

О бюджете Талгарского района на 2019-2021 годы
Решение Талгарского районного маслихата Алматинской области от 27 декабря 2018 года № 38-176. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 17 января 2019 года № 5009.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Талгарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы 30 993 231 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 3 506 023 тысяч тенге;
неналоговые поступления 225 239 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 735 276 тысяч тенге;
поступления трансфертов 26 526 693 тысяч тенге, в том числе:
трансферты из нижестоящих органов государственного управления
899 753 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные изъятия 899 750 тысяч тенге;
трансферты из вышестоящих органов государственного управления
25 626 940 тысяча тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 11 675 913 тысячи тенге;
целевые трансферты на развитие 7 454 232 тысячи тенге;
субвенции 6 496 795 тысяч тенге.
2) затраты 32 071 092 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 67 790 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 94 688 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 26 898 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 145 651 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 145 651 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Талгарского районного маслихата Алматинской области от 06.12.2019 № 52-228 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2019 год объемы бюджетных изьятий из бюджетов города районного значения, сельских округов в районный бюджет в сумме 899 750 тысяч тенге, в том числе:
Талгар город 345 964 тысячи тенге;
Алатауский сельский округ 46 635 тысяч тенге;
Белбулакский сельский округ 86 450 тысяч тенге;
Бесагашский сельский округ 91 101 тысяча тенге;
Гулдалинский сельский округ 77 203 тысячи тенге;
Кендалинский сельский округ 64 392 тысячи тенге;
Кайнарский сельский округ 20 441 тысяча тенге;
Панфиловский сельский округ 78 382 тысячи тенге;
Туздыбастауский сельский округ 89 182 тысячи тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, сельских округов, в том числе на:
реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года;
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы.
Распределение указанных трансфертов бюджетам города районного значения, сельских округов определяется на основании постановления акимата Талгарского района.

4. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2019 жылға арналған резерві 47 471 мың теңге сомада бекітілсін.
5. 2019 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес белгіленсін.
6. Осы шешімнің орындалуын бақылау Талғар аудандық мәслихатының "Әлеуметтік-экономикалық дамыту, тарифтік саясат, шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту және бюджет мәселелері жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.

4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2019 год в сумме 47 471 тысяча тенге.
5. Установить перечень районных бюджетных программ не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2019 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.
6. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Талгарского районного маслихата "По вопросам социально-экономического развития, тарифной политики, развития малого и среднего предпринимательства и бюджета".

7. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Талғар аудандық
мәслихатының сессия
төрағасы Б. Құдабаев
Талғар аудандық
мәслихатының хатшысы Ж. Еңкебайұлы
Талғар аудандық мәслихатының 2018 жылғы "27" желтоқсандағы "Талғар ауданының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 38-176 шешімімен бекітілген 1-қосымша
2019 жылға арналған бюджет
Ескерту. 1 - қосымша жаңа редакцияда – Алматы облысы Талағар аудандық мәслихатының 06.12.2019 № 52-228 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы

7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии
Талгарского
районного маслихата Б. Кудабаев
Секретарь Талгарского
районного маслихата Ж. Енкебайулы
Приложение 1 к решению Талгарского районного маслихата от "27" декабря 2018 года № 38-176 "О бюджете Талгарского района на 2019-2021 годы"
Районный бюджет на 2019 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Талгарского районного маслихата Алматинской области от 06.12.2019 № 52-228 (вводится в действие с 01.01.2019).
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование

452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
18475
008
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
18475
021
Жергілікті бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған бюджеттік кредиттерді қайтару
0
Талғар аудандық мәслихатының 2018 жылғы "27" желтоқсандағы "Талғар ауданының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 38-176 шешімімен бекітілген 4-қосымша
2019-2021 жылдарға арналған аудан бюджетінің орындалуы барысында қысқартуға жатпайтын аудандық бюджет бағдарлама
Атауы
Бiлiм беру
Жалпы білім беру

452
Отдел финансов района (города областного значения)
18475
008
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
18475
021
Возврат неиспользованных бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета
0
Приложение 4 к решению Талгарского районного маслихата от "27" декабря 2018 года № 38-176 "О бюджете Талгарского района на 2019-2021 годы"
Перечень местных бюджетных программ не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного (городского) бюджета на 2019 -2021 годы
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение