Кеген ауданының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Кеген аудандық мәслихатының 2018 жылғы 8 тамыздағы № 5-18 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2018 жылы 29 тамызда № 4808 болып тіркелді.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 9–бабының 2–тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін–өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6–бабының 1–тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Кеген аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018–2020 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3–қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 2229992 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 71294 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 114 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 2158584 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 657666 мың теңге;
заңнаманың қабылдауына байланысты ысырапты өтеуге арналған
трансферттер 1309398 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 191529 мың теңге;
2) шығындар 2229992 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 25253 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 25253 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 25253 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 25253 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Кеген аудандық мәслихатының 27.11.2018 № 10-36 шешімімен (08.08.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 79421 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Кеген ауылдық округіне 22466 мың теңге;
Жалаңаш ауылдық округіне 4304 мың теңге;
Жылысай ауылдық округіне 4206 мың теңге;
Қарабұлақ ауылдық округіне 5655 мың теңге;
Қарқара ауылдық округіне 5436 мың теңге;
Ұзынбұлақ ауылдық округіне 5996 мың теңге;
Шырғанақ ауылдық округіне 31358 мың теңге.
Ескерту. 2 тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Кеген аудандық мәслихатының 27.11.2018 № 10-36 шешімімен (08.08.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту және мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту ұйымдарында медициналық қызмет көрсетуді ұйымдастыруға;
өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыруға;
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Кеген ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

О бюджете Кегенского района на 2018–2020 годы
Решение Кегенского районного маслихата Алматинской области от 8 августа 2018 года № 5-18. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 29 августа 2018 года № 4808.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Райымбекский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы 2229992 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 71294 тысяча тенге;
неналоговые поступления 114 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 2158584 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 657666 тысяч тенге;
трансферты на компенсацию потерь в связи с принятием
законодательства 1309398 тысячи тенге;
целевые трансферты на развитие 191529 тысяч тенге;
2) затраты 2 229 992 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 25253 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 25253 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 25253 тысячи тенге";
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 25253 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Кегенского районного маслихата Алматинской области от 27.11.2018 № 10-36 (вводится в действие с 08.08.2018).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 79421 тысячи тенге, в том числе:
Кегенскому сельскому округу 22466 тысяч тенге;
Жаланашскому сельскому округу 4304 тысяч тенге;
Жылысайскому сельскому округу 4206 тысяч тенге;
Карабулакскому сельскому округу 5655 тысяч тенге;
Каркаринскому сельскому округу 5436 тысяча тенге;
Узынбулакскому сельскому округу 5996 тысяча тенге;
Шырганакскому сельскому округу 31358 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Кегенского районного маслихата Алматинской области от 27.11.2018 № 10-36 (вводится в действие с 08.08.2018).
3. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов, в том числе на:
дошкольное воспитание и обучение и организацию медицинского обслуживания в организациях дошкольного воспитания и обучения;
реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года;
Распределение указанных трансфертов бюджетам сельских округов определяются на основании постановления акимата Кегенского района.

4. 2018 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестірлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4 - қосымшасына сәйкес бекітілсін.
5. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер осы шешімнің 5-қосымшасына сәйкес 3459 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ауылдық округтер әкімдері жергілікті өзін-өзі басқарудың қолма-қол ақшаны бақылау шотына түсетін бюджет қаражатының тиімді пайдаланылуын қамтамасыз етсін.
Ескерту. 5 тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Кеген аудандық мәслихатының 27.11.2018 № 10-36 шешімімен (08.08.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
Ауылдық округтер әкімдеоі жергілікті өзін-өзі басқарудың қолма-қол ақшаны бақылау шотына түсетін бюджет қаражатының тиімді пайдаланылуын қамтамасыз етсін.
6. Осы шешімнің орындалуын бақылау Кеген аудандық мәслихаттың "Жергілікті өзін-өзі басқару, әлеуметтік және экономикалық даму, бюджет, сауда, тұрмыстық қызмет көрсету, шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту, туризм жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
7. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Кеген аудандық
мәслихатының сессия төрағасы С. Саниязов
Кеген аудандық
мәслихатының хатшысы Н. Советов

4. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2018 год согласно приложению 4 к настоящему решению.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрены трансферты органам местного самоуправления в сумме 3459 тысяч тенге согласно приложению 5 к настоящему решению.
Акимам сельских округов обеспечить эффективное использование бюджетных средств, поступающих на контрольный счет наличности местного самоуправления.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения Кегенского районного маслихата Алматинской области от 27.11.2018 № 10-36 (вводится в действие с 08.08.2018).
7. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Райымбекского районного маслихата "По местному самоуправлению, социальному и экономическому развитию, бюджету, торговле, оказанию бытовых услуг, развитию малого и среднего предпринимательства, туризму".
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии
Кегенского районного маслихата С. Саниязов
Секретарь Кегенского
районного маслихата Н. Советов

Кеген аудандық мәслихатының 2018 жылғы 8 тамыздағы "Кеген ауданының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 5-18 шешіміне 1-қосымша
Кеген ауданының 2018 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда – Алматы облысы Кеген аудандық мәслихатының 27.11.2018 № 10-36 шешімімен (08.08.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сынып
Атауы
Ішкі сынып
І. Кірістер
2 229 992
1
Салықтық түсімдер

Приложение 1 к решению Кегенского районного маслихата от 8 августа 2018 года № 5-18 "О бюджете Кегенского района на 2018-2020 годы"
Бюджет Кегенского района на 2018 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Кегенского районного маслихата Алматинской области от 27.11.2018 № 10-36 (вводится в действие с 08.08.2018).
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы
2 229 992
1
Налоговые поступления

17 578
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
62 299
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
11 516
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
629 543
113
Жергілікті бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
126 934
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
274 516
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
142 791
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
141 000
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
141 000
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1 791
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
1 791
2
Әлеуметтік көмек
113 608
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
113 608
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
33 527
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
22 782
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 690
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
4 350
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 237
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
23 277
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
6 303
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
18 442
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
18 117
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
17 110
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 576
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
850
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
1 684
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

17 578
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
62 299
067
Капитальные расходы подведомоственных государственных учреждений и организаций
629 543
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
126 934
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
274 516
1
Социальное обеспечение
142 791
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
141 000
005
Государственная адресная социальная помощь
141 000
464
Отдел образования района (города областного значения)
1791
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
1791
2
Социальная помощь
113 608
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
113 608
002
Программа занятости
33527
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
22782
006
Оказание жилищной помощи
3690
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
4350
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1237
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
23 277
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
6303
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
18 442
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
18 117
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
17 110
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
14 576
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
850
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
1684
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)