2019-2021 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті туралы
Шымкент қаласы мәслихатының 2018 жылғы 14 желтоқсандағы № 42/334-6с шешiмi. Шымкент қаласының Әділет департаментінде 2018 жылғы 14 желтоқсанда № 7 болып тіркелді. Мерзiмi өткендiктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 8-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2018 жылғы 30 қарашадағы "2019 – 2021 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына № 197-VI және Қазақстан Республикасы Үкіметінің "2019 – 2021 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" 2018 жылғы 7 желтоқсандағы № 808 қаулысына сәйкес, Шымкент қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шымкент қаласының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 226 482 987 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер – 90 880 746 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 2 521 434 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 169 334 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 129 911 473 мың теңге;
2) шығындар – 230 664 898 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 1 268 076 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 1 268 076 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 2 270 708 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерін сатып алу – 2 489 696 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 218 988 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – - 7 720 695 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 7 720 695 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шымкент қаласы мәслихатының 11.12.2019 № 58/494-6с шешiмiмен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгiзiледі).
2. Қала әкімдігінің 2019 жылға арналған резервi 1 223 039 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Шымкент қаласы мәслихатының 11.12.2019 № 58/494-6с шешiмiмен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгiзiледі).
3. 2019 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқарылуы процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi 4-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
4. 2019-2021 жылдарға қаладағы аудандардың бюджеттік бағдарламалардың тiзбесi 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
5. "Шымкент қаласы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:

О бюджете города Шымкент на 2019-2021 годы
Решение маслихата города Шымкент от 14 декабря 2018 года № 42/334-6с. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Шымкент 14 декабря 2018 года № 7. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 8, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2019 – 2021 годы" от 30 ноября 2018 года № 197-VI и постановлением Правительства Республики Казахстан № 808 от 7 декабря 2018 года "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2019 – 2021 годы", маслихат города Шымкент РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Шымкент на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 226 482 987 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 90 880 746 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 2 521 434 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 169 334 тысяч тенге;
поступление трансфертов – 129 911 473 тысяч тенге;
2) затраты – 230 664 898 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1 268 076 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 1 268 076 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 2 270 708 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 2 489 696 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 218 988 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – - 7 720 695 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 7 720 695 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата города Шымкент от 11.12.2019 № 58/494-6с (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Утвердить резерв акимата города на 2019 год в сумме 1 223 039 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения маслихата города Шымкент от 11.12.2019 № 58/494-6с (вводится в действие с 01.01.2019).
3. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2019 год, согласно приложению 4.
4. Утвердить перечень бюджетных программ районов в городе на 2019-2021 годы, согласно приложению 5.
5. Государственному учреждению "Аппарат маслихата города Шымкент" в порядке, установленном законодательными актами Республики Казахстан, обеспечить:

1) осы шешімді аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін баспа және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

1) государственную регистрацию настоящего решения в территориальном органе юстиции;
2) в течении десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы шешімді мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін ресми жариялау үшін Шымкент қаласында таралатын мерзімді басылымдарға жіберуді;
4) осы шешімді оны ресми жариялағаннан кейін Шымкент қаласы мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
6. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шымкент қаласы мәслихаты
сессиясының төрағасы М.Тоғызбаев
Шымкент қаласы мәслихатының
хатшысы Ғ.Ташқараев
Шымкент қаласы маслихатының

3) в течении десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемые на территории города Шымкент;
4) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе маслихата города Шымкент после его официального опубликования.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии
маслихата города Шымкент М. Тогузбаев
Секретарь маслихата
города Шымкент Г. Ташкараев
Приложение 1
к решению маслихата
города Шымкент

3 226 668
329
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың отбасы, балалар және жастар істері жөніндегі басқармасы
201 136
021
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
200 757
027
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
379
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
3 025 532
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
325 944
007
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
2 141 226
013
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
107 672
014
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
159 991
029
Әдістемелік жұмыс
30 566
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
260 133
05
Денсаулық сақтау
5 107 664
2
Халықтың денсаулығын қорғау
978 605
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
978 605
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
220 887
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
123 968
041
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемін қосымша қамтамасыз ету
633 750
03
Мамандандырылған медициналық көмек
2 273 789
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
2 273 789
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
2 273 789
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
1 855 270
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
1 855 270
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
101 409
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
149 085
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
30 529
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
39 907
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
1 534 340
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру

3 226 668
329
Управление по делам семьи, детей и молодежи города республиканского значения, столицы
201 136
021
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
200 757
027
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
379
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
3 025 532
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
325 944
007
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования города республиканского значения, столицы
2 141 226
013
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
107 672
014
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
159 991
029
Методическая работа
30 566
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
260 133
05
Здравоохранение
5 107 664
2
Охрана здоровья населения
978 605
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
978 605
006
Услуги по охране материнства и детства
220 887
007
Пропаганда здорового образа жизни
123 968
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов города республиканского значения, столицы
633 750
03
Специализированная медицинская помощь
2 273 789
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
2 273 789
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
2 273 789
9
Прочие услуги в области здравоохранения
1 855 270
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
1 855 270
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
101 409
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
149 085
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
30 529
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
39 907
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
1 534 340
06
Социальная помощь и социальное обеспечение

42 091 318
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 916 107
329
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың отбасы, балалар және жастар істері жөніндегі басқармасы
374 232
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
291 774
037
Әлеуметтік сауықтандыру
82 458
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
1 541 875
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
444 840
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
565 482
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
531 553
2
Әлеуметтiк көмек
39 099 640
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
39 099 640
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
5 384 686
004
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
29 451 029
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
30 237
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
1 381 117
009
Мүгедектерді әлеуметтік қолдау
1 256 791
015
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
1 115 541
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
130 915
030
Жұмыспен қамту орталықтарын қамтамасыз ету
349 324
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 075 571
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
946 159
001
Жергілікті деңгейде халық үшін жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
355 852
013
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
79 993
019
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру

42 091 318
1
Социальное обеспечение
1 916 107
329
Управление по делам семьи, детей и молодежи города республиканского значения, столицы
374 232
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
291 774
037
Социальная реабилитация
82 458
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
1 541 875
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
444 840
020
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
565 482
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
531 553
2
Социальная помощь
39 099 640
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
39 099 640
003
Программа занятости
5 384 686
004
Государственная адресная социальная помощь
29 451 029
007
Оказание жилищной помощи
30 237
008
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
1 381 117
009
Социальная поддержка инвалидов
1 256 791
015
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
1 115 541
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
130 915
030
Обеспечение деятельности центров занятости
349 324
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1 075 571
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
946 159
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения на местном уровне
355 852
013
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
79 993
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях

168 482
002
Тұқым шаруашылығын қолдау
3 522
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9 609
008
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
100
010
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
835
011
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
3 500
016
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
110 764
017
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
48 451
018
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
1 073
021
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
1 120
025
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
122 280
028
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
63 395
029
Уақытша сақтау пунктіне ветеринариялық препараттарды тасымалдау жөніндегі қызметтер
7 363
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
14 784
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
94
044
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
54 068
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
862 862
053
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
1 114 044
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
100 000
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
164 468
059
Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау
13 405
3
Орман шаруашылығы
141 566
354
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
141 566
021
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
141 566
5
Қоршаған ортаны қорғау
289 313
354
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
289 313

168 482
002
Поддержка семеноводства
3 522
003
Капитальные расходы государственного органа
9 609
008
Организация санитарного убоя больных животных
100
010
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
835
011
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
3 500
016
Проведение противоэпизоотических мероприятий
110 764
017
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
48 451
018
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
1 073
021
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
1 120
025
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
122 280
028
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
63 395
029
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
7 363
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки)
14 784
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
94
044
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
54 068
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
862 862
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
1 114 044
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
100 000
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
164 468
059
Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов
13 405
3
Лесное хозяйство
141 566
354
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования города республиканского значения, столицы
141 566
021
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
141 566
5
Охрана окружающей среды
289 313
354
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования города республиканского значения, столицы
289 313

107 048
009
Әлеуметтiк маңызы бар iшкi қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
1 374 461
13
Басқалар
3 696 409
1
Экономикалық қызметтерді реттеу
1 000
371
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы
1 000
040
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
1 000
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
1 756 000
393
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және индустриалды-инновациялық даму басқармасы
1 756 000
005
"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
80 000
017
"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
1 304 000
018
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
250 000
027
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
50 000
082
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
72 000
9
Басқалар
1 939 409
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
1 223 039
013
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резервi
1 223 039
357
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
25 200
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
1 200
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
24 000
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
153 181
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
153 181
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
433 148
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
433 148
393
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және индустриалды-инновациялық даму басқармасы

107 048
009
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым внутренним сообщениям
1 374 461
13
Прочие
3 696 409
1
Регулирование экономической деятельности
1 000
371
Управление энергетики и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
1 000
040
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
1 000
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
1 756 000
393
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития города республиканского значения, столицы
1 756 000
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
80 000
017
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
1 304 000
018
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020"
250 000
027
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
50 000
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020"
72 000
9
Прочие
1 939 409
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
1 223 039
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы
1 223 039
357
Управление экономики и бюджетного планирования города республиканского значения, столицы
25 200
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
1 200
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
24 000
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
153 181
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
153 181
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
433 148
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
433 148
393
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития города республиканского значения, столицы

27 199
6
Жер қатынастары
92 950
394
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жер қатынастары және жердің пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау басқармасы
92 950
001
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумағында жер қатынастары және жердің пайдаланылуы мен қорғалуын бақылауды реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
92 950
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
204 006
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
204 006
365
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың сәулет және қала құрылысы басқармасы
79 380
001
Жергілікті деңгейде сәулет және құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
79 380
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
67 355
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
67 355
390
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы басқармасы
57 271
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57 271
12
Көлiк және коммуникация
3 609 459
1
Автомобиль көлiгi
3 542 164
348
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
3 542 164
007
Көлік инфрақұрылымын дамыту
3 542 164
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
67 295
348
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
67 295
001
Жергілікті деңгейде жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
67 295
13
Басқалар
3 141 073
1
Экономикалық қызметтерді реттеу
156 450
371
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы
156 450
040
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
156 450
9
Басқалар
2 984 623
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
377 421
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
377 421
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
400 000
013
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резервi
400 000
357
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
50 000
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу

27 199
6
Земельные отношения
92 950
394
Управление земельных отношений и по контролю за использованием и охраной земель города республиканского значения, столицы
92 950
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, контроля за использованием и охраной земель на территории города республиканского значения, столицы
92 950
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
204 006
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
204 006
365
Управление архитектуры и градостроительства города республиканского значения, столицы
79 380
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере архитектуры и градостроительства на местном уровне
79 380
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
67 355
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
67 355
390
Управление государственного архитектурно-строительного контроля города республиканского значения, столицы
57 271
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере государственного архитектурно-строительного контроля
57 271
12
Транспорт и коммуникации
3 609 459
1
Автомобильный транспорт
3 542 164
348
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог города республиканского значения, столицы
3 542 164
007
Развитие транспортной инфраструктуры
3 542 164
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
67 295
348
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог города республиканского значения, столицы
67 295
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере пассажирского транспорта и автомобильных дорог на местном уровне
67 295
13
Прочие
3 141 073
1
Регулирование экономической деятельности
156 450
371
Управление энергетики и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
156 450
040
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
156 450
9
Прочие
2 984 623
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
377 421
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
377 421
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
400 000
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы
400 000
357
Управление экономики и бюджетного планирования города республиканского значения, столицы
50 000
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов

3 834 529
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
698 109
004
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
927 877
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
31 319
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
1 201 548
009
Мүгедектерді әлеуметтік қолдау
14 704
015
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
565 085
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
120 700
030
Жұмыспен қамту орталықтарын қамтамасыз ету
275 187
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
334 318
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
291 406
001
Жергілікті деңгейде халық үшін жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
170 274
013
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 137
019
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
12 662
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
29 864
045
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
76 469
388
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Мемлекеттік еңбек инспекциясы және көші-қон басқармасы
42 912
001
Жергілікті деңгейде көші-қон және еңбек қатынастарын реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
42 912
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
15 549 463
1
Тұрғын үй шаруашылығы
9 838 039
371
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы
973 000
008
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
973 000
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
4 820 289
012
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
2 888 099
017
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 892 190
035
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
40 000
383
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Тұрғын үй және тұрғын үй инспекциясы басқармасы
94 660
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласында тұрғын үй мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

3 834 529
003
Программа занятости
698 109
004
Государственная адресная социальная помощь
927 877
007
Оказание жилищной помощи
31 319
008
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
1 201 548
009
Социальная поддержка инвалидов
14 704
015
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
565 085
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
120 700
030
Обеспечение деятельности центров занятости
275 187
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
334 318
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
291 406
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения на местном уровне
170 274
013
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 137
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
12 662
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
29 864
045
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
76 469
388
Управление государственной инспекции труда и миграции города республиканского значения, столицы
42 912
001
Услуги по реализации государственной политики в области миграции и регулирования трудовых отношений на местном уровне
42 912
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
15 549 463
1
Жилищное хозяйство
9 838 039
371
Управление энергетики и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
973 000
008
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
973 000
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
4 820 289
012
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
2 888 099
017
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 892 190
035
Развитие объектов сельского хозяйства
40 000
383
Управление жилья и жилищной инспекции города республиканского значения, столицы
94 660
001
Услуги по реализации государственной политики по вопросам жилья, в области жилищного фонда на местном уровне

356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
982
018
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
982
III. Таза бюджеттік кредиттеу
0
IV. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
0
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
3 959 318
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
-3 959 318
Шымкент қаласы маслихатының
2018 жылғы 14 желтоқсадағы
№ 42/334-6с шешіміне 4-қосымша
2019 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Саламатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Шымкент қаласы маслихатының
2018 жылғы 14 желтоқсадағы
№ 42/334-6с шешіміне 5-қосымша

356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
982
018
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
982
III. Чистое бюджетное кредитование
0
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
V. Дефицит (профицит) бюджета
3 959 318
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
-3 959 318
Приложение 4
к решению маслихата
города Шымкент
от 14 декабря 2018 года
№ 42/334-6с
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2019 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Приложение 5
к решению маслихата
города Шымкент
от 14 декабря 2018 года
№ 42/334-6с