2019-2021 жылдарға арналған Мойынқұм ауданы ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 35-2 шешімі. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2018 жылғы 25 желтоқсанда № 4061 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына сәйкес аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған ауылдық округтерінің бюджеттері 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
Мойынқұм ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 258 548 мың теңге;
салықтық түсімдер – 23 878 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімі – 234 670 мың теңге;
2) шығындар – 269 408 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 10 860 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 10 860 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 10 860 мың теңге.
Бірлік ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 151 326 мың теңге;
салықтық түсімдер – 3 679 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімі – 147 647 мың теңге;
2) шығындар – 151 505 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 179 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 179 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 179 мың теңге.
Кенес ауылдық округі бойынша:

О бюджете сельских округов Мойынкумского района на 2019 – 2021 годы
Решение Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 24 декабря 2018 года № 35-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 25 декабря 2018 года № 4061.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельских округов на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 в том числе на 2019 год в следующих объемах:
По Мойынкумскому сельскому округу:
1) доходы – 258 548 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 23 878 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 234 670 тысяч тенге;
2) затраты – 269 408 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 10 860 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 10 860 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 10 860 тысяч тенге.
По Берликскому сельскому округу:
1) доходы – 151 326 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 679 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 147 647 тысяч тенге;
2) затраты – 151 505 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 179 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 179 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 179 тысяч тенге.
По Кенесскому сельскому округу:

1) кірістер – 88 892 мың теңге;
салықтық түсімдер – 2 973 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімі – 85 919 мың теңге;
2) шығындар – 89 708 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 816 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 816 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 816 мың теңге.
Шығанақ ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 109 983 мың теңге;
салықтық түсімдер – 5 280 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімі – 104 703 мың теңге;
2) шығындар – 112 383 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 400 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 400 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 400 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді – Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 03.04.2019 № 39-2 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.05.2019 № 41-2 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 25.07.2019 № 43-2 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.09.2019 № 45-2 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 25.10.2019 № 48-2 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 25.11.2019 № 50-2 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2019 жылы аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенция мөлшері 403 740 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Мойынқұм ауылдық округіне – 168 565 мың теңге;
Бірлік ауылдық округіне - 100 875 мың теңге;
Кеңес ауылдық округіне - 53 732 мың теңге;

1) доходы – 88 892 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 973 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 85 919 тысяч тенге;
2) затраты – 89 708 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 816 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 816 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 816 тысяч тенге.
По Шыганакскому сельскому округу:
1) доходы – 109 983 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 280 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 104 703 тысяч тенге;
2) затраты – 112 383 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 400 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 400 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 400 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 03.04.2019 № 39-2 (вводится в действие с 01.01.2019); от 14.05.2019 № 41-2 (вводится в действие с 01.01.2019); от 25.07.2019 № 43-2 (вводится в действие с 01.01.2019); от 05.09.2019 № 45-2 (вводится в действие с 01.01.2019); от 25.10.2019 № 48-2 (вводится в действие с 01.01.2019); от 25.11.2019 № 50-2 (вводится в действие с 01.01.2019.
2. Установить объем субвенции передаваемые из районного бюджета в бюджет сельских округов на 2019 год в сумме 403 740 тысяч тенге, в том числе:
Мойынкумскому сельскому округу – 168 565 тысяч тенге;
Берликскому сельскому округу – 100 875 тысяч тенге;
Кенесскому сельскому округу – 53 732 тысяч тенге;

Шығанақ ауылдық округіне - 80 568 мың теңге.
3. "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18 бабына сәйкес, 2019-2021 жылдары аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мемлекеттік мекемелері мен ұйымдарының мамандарына қалалық жағдайында осы қызмет түрлерiмен айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлық ақылары мен тарифтiк ставкаларының жиырма бес пайыз мөлшерінде үстем ақы төлеу үшін қаржы көзделсін.

Шыганакскому сельскому округу – 80 568 тысяч тенге.
3. В соответствии со статьей 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" на 2019-2021 годы предусмотреть средства на выплату надбавки к заработной плате специалистам государственных учреждений и организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии финансируемые из районного бюджета, работающих в сельских населенных пунктах в размере двадцати пяти процентов от оклада и тарифных ставок по сравнению со ставками специалистов, занимающиеся этими видами деятельности в городских условиях.

4. 2019 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар көзделмеген.
5. 2019 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджет қаржысы есебінен қарастырылған ағымдағы нысаналы трансферт сомасы ескерілсін.
6. 2019 жылға арналған бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөлінген бюджеттік даму бағдарламалар қаралмаған.
7. Осы шешімнің орындалуына бақылау және интернет-ресурстарында жариялауды аудандық мәслихаттың аумақтың экономикалық дамуы, бюджет және жергілікті салықтар, өнеркәсіп салаларын, ауыл шаруашылығы мен кәсіпкерлік салаларын дамыту, аумақтық құрылыс, жер учаскесін сатып алу туралы жобаларын қарау, қоршаған ортаны қорғау мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.

4. Не предусмотрен перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2019 год.
5. В бюджете сельского округа на 2019 год предусмотреть сумму целевого текущего трансферта за счет средств районного бюджета.
6. Не предусмотрены бюджетные программы развития направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов.
7. Контроль за исполнением данного решения и публикацию на интернет-ресурсе возложить на постоянную комиссию районного маслихата по экономическому развитию региона, бюджету и местным налогам, отрасли промышленности, развитию сельского хозяйства и отраслей предпринимательства, территориальному строительству, по рассмотрению проектов по покупке земельных участков, по защите окружающей среды.

8. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мойынқұм аудандық
мәслихат сессиясының төрағасы М. Мұқашев
Мойынқұм аудандық
мәслихат хатшысы Ш. Исабеков
Мойынқұм аудандық мәслихатының
2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 35-2 шешіміне 1 қосымша
2019 жылға арналған Мойынқұм ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 25.11.2019 № 50-2 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5

8. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии районного маслихата М. Мукашев
Секретарь районного маслихата Ш. Исабеков
Приложение 1 к решению
Мойынкумского районного маслихата
№ 35-2 от 24 декабря 2018 года
Бюджет Мойынкумского сельского округа на 2019 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 25.11.2019 № 50-2 (вводится в действие с 01.01.2019).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование доходов
1
2
3
4
5