2019-2021 жылдарға арналған Сарысу ауданының қала және ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 2018 жылғы 26 желтоқсандағы № 44-2 шешімі. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2019 жылғы 3 қаңтарда № 4087 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75 бабының 2 тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Сарысу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған қала және ауылдық округтердің бюджеттері 1 - 5 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға қала және әрбір ауылдық округ бойынша мынадай көлемдерде бекітілсін:
Жаңатас қаласы бойынша:
1) кiрiстер – 761 835 мың теңге;
салықтық түсiмдер – 51 638 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 500 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердiң түсiмдерi – 702 347 мың теңге;
2) шығындар – 768 029 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу - 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -6 194 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 194 теңге;
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 6 194 теңге.
Байқадам ауылдық округі бойынша:
1) кiрiстер – 164 821 мың теңге;
салықтық түсiмдер – 6 700 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердiң түсiмдерi – 152 207 мың теңге;
2) шығындар – 171 307 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -6 486 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 486 теңге;
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 6 486 теңге.
Жайылма ауылдық округі бойынша:
1) кiрiстер – 64 322 мың теңге;
салықтық түсiмдер – 2 182 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;

О бюджете города и сельских округов Сарысуского района на 2019-2021 годы
Решение Сарысуского районного маслихата Жамбылской области от 26 декабря 2018 года № 44-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 3 января 2019 года № 4087.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Сарысуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджеты города и сельских округов на 2019-2021 годы согласно приложениям 1 - 5 в том числе на 2019 год по городу и каждому сельскому округу в следующих объемах:
По городу Жанатас:
1) доходы – 761 835 тысяч тенге;
налоговые поступления – 51 638 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 500 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 702 347 тысяч тенге;
2) затраты – 768 029 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге;
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -6 194 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 194 тенге;
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 6 194 тенге.
По Байкадамскому сельскому округу:
1) доходы – 164 821 тысяч тенге;
налоговые поступления – 6 700 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 152 207 тысяч тенге;
2) затраты – 171 307 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге;
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -6 486 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 486 тенге;
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 6 486 тенге.
По Жайылминскому сельскому округу:
1) доходы – 64 322 тысяч тенге;
налоговые поступления – 2 182 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;

трансферттердiң түсiмдерi – 61 308 мың теңге;
2) шығындар – 65 649 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 327 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 327 теңге;
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 327 теңге.
Игілік ауылдық округі бойынша:
1) кiрiстер – 67 767 мың теңге;
салықтық түсiмдер – 2 489 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердiң түсiмдерi – 65 278 мың теңге;
2) шығындар – 68 360 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -593 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 593 теңге;
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 593 теңге.
Тоғызкент ауылдық округі бойынша:
1) кiрiстер – 88 525 мың теңге;
салықтық түсiмдер – 1 390 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердiң түсiмдерi – 87 135 мың теңге;
2) шығындар – 89 292 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -767 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 767 теңге;
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 767 теңге.
Ескерту. 1 - тармаққа өзгерістер енгізілді – Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 02.04.2019 № 50-2 (01.01.2019 қолданысқа енгізіледі); 14.05.2019 № 53-2 (01.01.2019 қолданысқа енгізіледі); 29.07.2019 № 58-2 (01.01.2019 қолданысқа енгізіледі); 25.09.2019 № 60-2 (01.01.2019 қолданысқа енгізіледі); 30.10.2019 № 63-2 (01.01.2019 қолданысқа енгізіледі); 27.11.2019 № 65-5 (01.01.2019 қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

поступления трансфертов – 61 308 тысяч тенге;
2) затраты – 65 649 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге;
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 327 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 327 тенге;
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 327 тенге.
По Игиликскому сельскому округу:
1) доходы – 67 767 тысяч тенге;
налоговые поступления – 2 489 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 65 278 тысяч тенге;
2) затраты – 68 360 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге;
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -593 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 593 тенге;
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 593 тенге.
По Тогызкентскому сельскому округу:
1) доходы – 88 525 тысяч тенге;
налоговые поступления – 1 390 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 87 135 тысяч тенге;
2) затраты – 89 292 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге;
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -767 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 767 тенге;
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 767 тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Сарысуского районного маслихата Жамбылской области от 02.04.2019 № 50-2 (вводится в действие с 01.01.2019); от 14.05.2019 № 53-2 (вводится в действие с 01.01.2019); от 29.07.2019 № 58-2 (вводится в действие с 01.01.2019); от 25.09.2019 № 60-2 (вводится в действие с 01.01.2019); от 30.10.2019 № 63-2 (вводится в действие с 01.01.2019); от 27.11.2019 № 65-5 (вводится в действие с 01.01.2019).

2. 2019 жылы аудандық бюджеттен қала және ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенция мөлшері 721 904 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Жаңатас қаласына – 440 941 мың теңге;
Байқадам ауылдық округіне – 125 735 мың теңге;
Жайылма ауылдық округіне – 57 014 мың теңге;
Игілік ауылдық округіне – 41 392 мың теңге;
Тоғызкент ауылдық округіне – 56 822 мың теңге.
3. "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы” Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18 бабына сәйкес 2019-2021 жылдары аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт, ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мамандарына қала жағдайында осы қызмет түрлерімен айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлықақылары мен тарифтік ставкаларының жиырма бес пайызы мөлшерінде үстеме ақы төлеу үшін қаржы көзделсін.

2. Установить на 2019 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города и сельских округов в сумме – 721 904 тысяч тенге, в том числе:
Городу Жанатас – 440 941 тысяч тенге;
Байкадамскому сельскому округу – 125 735 тысяч тенге;
Жайылминскому сельскому округу – 57 014 тысяч тенге;
Игиликскому сельскому округу – 41 392 тысяч тенге;
Тогызкентскому сельскому округу – 56 822 тысяч тенге.
3. В соответствии со статьей 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" на 2019-2021 годы предусмотреть средства на выплату надбавки к заработной плате специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, финансируемых из районного бюджета, работающим в сельской местности в размере двадцати пяти процентов от оклада и тарифной ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

4. 2019 жылға арналған бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған бюджеттік даму бағдарламалары қаралмаған.
5. 2019 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар көзделмеген.
6. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың ауданның экономика, қаржы, бюджет, агроөнеркәсіп кешені, қоршаған ортаны қорғау мен табиғатты пайдалану, жергілікті өзін - өзі басқаруды дамыту мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.

4. Бюджетные программы развития, направленные на реализацию инвестиционных проектов не предусмотрены.
5. Бюджетные программы, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2019 год не предусмотрены.
6. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию по экономике, финансов, бюджету, агропромышленного комплекса, охраны окружающей среды и природопользования, развития местного самоуправления районного маслихата.