Қарағанды облысының кейбір әкімшілік - аумақтық бірліктері мен елді мекендердің құрамдас бөліктеріне атау беру және қайта атау туралы
Қарағанды облысы әкімдігінің 2018 жылғы 27 ақпандағы № 08/03 бірлескен қаулысы және Қарағанды облыстық мәслихатының 2018 жылғы 29 наурыздағы № 297 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 10 сәуірде № 4692 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 1993 жылғы 8 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" заңдарына сәйкес, Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Республикалық ономастика комиссиясының 2017 жылғы 27 қарашадағы, Қарағанды облысы әкімдігінің жанындағы облыстық ономастика комиссиясының 2017 жылғы 6 желтоқсандағы және 2018 жылғы 7 ақпандағы қорытындылары негізінде Қарағанды облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Қарағанды облыстық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Нұра ауданының келесі ауылдық округтері:
Захар ауылдық округі – Ақмешіт ауылдық округі;
Новокарповка ауылдық округі – Байтуған ауылдық округі;
Энтузиаст ауылдық округі – Ахмет ауылдық округі;
Черниговский ауылдық округі – Көбетей ауылдық округі деп қайта аталсын.
2. Шет ауданы Көктіңкөлі ауылдық округінің Целинное ауылы Ақжол ауылы деп қайта аталсын.
3. Қарағанды қаласының Қазыбек би атындағы ауданының шағын аудандарына және көшесіне келесі атаулар:
1) Бауыржан Момышұлы көшесінің оңтүстік-шығысына, Тәттімбет көшесінің оңтүстік-батысына, Республика даңғылының солтүстік-шығысына, Кеншілер даңғылының солтүстік-батысына қарай орналасқан, жаңадан тұрғызылған шағын ауданға – Бәйкен Әшімовтің есімі;
2) Гапеев көшесі мен Спасск тас жолының шығысына, Бұқар жырау ауданының Үштөбе селолық округі аумағының батысына қарай орналасқан, атауы жоқ шағын ауданға – "Күнгей" атауы;
3) Тәттімбет көшесінің шығысына, Кеншілер даңғылының оңтүстік-шығысына, Бұқар жырау ауданының Үштөбе селолық округі аумағының солтүстік-батысына қарай орналасқан, жаңадан тұрғызылған шағын ауданға – "Таугүл" атауы;
4) Республика даңғылының шығысына, Штурманская көшесінің оңтүстігіне, Тәттімбет көшесінің батысына қарай орналасқан, жаңадан тұрғызылған шағын ауданға – "Алтын арқа" атауы;
5) Республика даңғылының оңтүстік-батысына, Кувская көшесінің оңтүстік-шығысына, Волочаевская көшесінің солтүстік-батысына қарай орналасқан, жаңадан тұрғызылған шағын ауданға – "Оазис" атауы;
6) Ермеков көшесінің оңтүстік-шығысына, Крамской көшесінің солтүстік-шығысына, "Қарағанды-Пассажирская – Қарағанөзек" аралығының солтүстік-батысына қарай орналасқан, жаңадан тұрғызылған шағын ауданға – "Астана" атауы;

О наименовании и переименовании некоторых административно - территориальных единиц и составных частей населенных пунктов Карагандинской области
Совместное постановление акимата Карагандинской области от 27 февраля 2018 года № 08/03 и решение Карагандинского областного маслихата от 29 марта 2018 года № 297. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 10 апреля 2018 года № 4692
В соответствии с законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", на основании заключений Республиканской ономастической комиссии при Правительстве Республики Казахстан от 27 ноября 2017 года, областной ономастической комиссии при акимате Карагандинской области от 6 декабря 2017 года и от 7 февраля 2018 года, акимат Карагандинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ и Карагандинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Переименовать следующие сельские округа Нуринского района:
Захаровский сельский округ – в Акмешитский сельский округ;
Новокарповский сельский округ – в Байтуганский сельский округ;
Энтузиастский сельский округ – в Ахметский сельский округ;
Черниговский сельский округ – в Кобетейский сельский округ.
2. Переименовать село Целинное Коктенкольского сельского округа Шетского района в село Акжол.
3. Присвоить следующие наименования микрорайонам и улице района имени Казыбек би города Караганды:
1) вновь построенному микрорайону, расположенному юго-восточнее улицы Бауыржана Момышулы, юго-западнее улицы Таттимбета, северо-восточнее проспекта Республики, северо-западнее проспекта Шахтеров, – имя Байкена Ашимова;
2) безымянному микрорайону, расположенному восточнее улицы Гапеева и Спасского шоссе, западнее территории Уштобинского сельского округа Бухар-Жырауского района, – наименование "Кунгей";
3) вновь построенному микрорайону, расположенному восточнее улицы Таттимбета, юго-восточнее проспекта Шахтеров, северо-западнее территории Уштобинского сельского округа Бухар-Жырауского района, – наименование "Таугуль";
4) вновь построенному микрорайону, расположенному восточнее проспекта Республики, южнее улицы Штурманская, западнее улицы Таттимбета, – наименование "Алтын арка";
5) вновь построенному микрорайону, расположенному юго-западнее проспекта Республики, юго-восточнее улицы Кувская, северо-западнее улицы Волочаевская, – наименование "Оазис";
6) вновь построенному микрорайону, расположенному юго-восточнее улицы Ермекова, северо-восточнее улицы Крамского, северо-западнее перегона "Караганда-Пассажирская – Караганозек", – наименование "Астана";

7) Гудермесская көшесінің оңтүстік-шығысына, Бауыржан Момышұлы көшесінің солтүстік-батысына, Республика даңғылының солтүстік- шығысына қарай орналасқан, жаңадан тұрғызылған шағын ауданға – "Шапағат" атауы;
8) Тәттімбет көшесінің шығысына, Кеншілер даңғылының оңтүстік-шығысына, Бұқар жырау ауданының Үштөбе селолық округі аумағының солтүстік-батысына қарай орналасқан, жаңадан тұрғызылған шағын ауданның 1-ші көшесіне – Жантөре Әбішевтің есімі берілсін.
4. Сәтбаев қаласының келесі көшелері:
Комаров көшесі – Мәңгілік Ел көшесі;
Первостроителей көшесі – Алаш көшесі деп қайта аталсын.
5. Приозерск қаласының келесі көшелері:
Береговая көшесі – Бастау көшесі;
Весеняя көшесі – Сарыарқа көшесі;
Озерная көшесі – Алаш көшесі;
Лесная көшесі – Ынтымақ көшесі;
Строительная көшесі – Бірлік көшесі;
Госпитальная көшесі – Таңшолпан көшесі;
Комсомольская көшесі – Тұмар көшесі;
Полевая көшесі – Шұғыла көшесі;
Производственная көшесі – Керуен көшесі;
Промышленная көшесі – Тұран көшесі;
Хозяйственная көшесі – Қайнар көшесі деп қайта аталсын.
6. Осы Қарағанды облысы әкімдігінің және Қарағанды облыстық мәслихатының бірлескен қаулысы және шешімінің орындалуын бақылау Қарағанды облысы әкімінің жетекшілік жасайтын орынбасарына және Қарағанды облыстық мәслихатының әлеуметтік-мәдени даму және халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі тұрақты комиссиясына (С.М. Әдекенов) жүктелсін.
7. Осы Қарағанды облысы әкімдігінің және Қарағанды облыстық мәслихатының бірлескен қаулысы және шешімі алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қарағанды облысының әкімі Е. Қошанов
Қарағанды облыстық
мәслихаты сессиясының төрағасы М. Ибатов
Қарағанды облыстық
мәслихатының хатшысы С. Өтешов

7) вновь построенному микрорайону, расположенному юго-восточнее улицы Гудермесская, северо-западнее улицы Бауыржана Момышулы, северо-восточнее проспекта Республики, – наименование "Шапагат";
8) 1-ой улице вновь построенного микрорайона, расположенного восточнее улицы Таттимбета, юго-восточнее проспекта Шахтеров, северо-западнее территории Уштобинского сельского округа Бухар-Жырауского района, – имя Жанторе Абишева.
4. Переименовать следующие улицы города Сатпаев:
улицу Комарова – в улицу Мәңгілік Ел;
улицу Первостроителей – в улицу Алаш.
5. Переименовать следующие улицы города Приозерск:
улицу Береговая – в улицу Бастау;
улицу Весенняя – в улицу Сарыарка;
улицу Озерная – в улицу Алаш;
улицу Лесная – в улицу Ынтымак;
улицу Строительная – в улицу Бирлик;
улицу Госпитальная – в улицу Таншолпан;
улицу Комсомольская – в улицу Тумар;
улицу Полевая – в улицу Шугыла;
улицу Производственная – в улицу Керуен;
улицу Промышленная – в улицу Туран;
улицу Хозяйственная – в улицу Қайнар.
6. Контроль за исполнением настоящего совместного постановления акимата Карагандинской области и решения Карагандинского областного маслихата возложить на курирующего заместителя акима Карагандинской области и постоянную комиссию Карагандинского областного маслихата по вопросам социально-культурного развития и социальной защите населения (С.М. Адекенов).
7. Настоящее совместное постановление акимата Карагандинской области и решение Карагандинского областного маслихата вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования.
Аким Карагандинской области Е. Кошанов
Председатель сессии Карагандинского
областного маслихата М. Ибатов
Секретарь Карагандинского
областного маслихата С. Утешов