Қалалық мәслихаттың 2017 жылғы 21 желтоқсандағы № 16/127 "2018-2020 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 2018 жылғы 6 желтоқсандағы № 24/209 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 13 желтоқсанда № 5065 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес қалалық мәслихат ШЕШТІ:
1. Қалалық мәслихаттың 2017 жылғы 21 желтоқсандағы № 16/127 "2018-2020 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4573 болып тіркелген, 2018 жылғы 24 қаңтардағы № 9 (12692) "Балқаш өңірі", 2018 жылғы 24 қаңтардағы № 9-10 (1688) "Северное Прибалхашье" газеттерінде, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкісінде 2018 жылғы 29 қаңтарда жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1) 1 тармағы жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. Осы шешімге қоса тіркелген 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес 2018-2020 жылдарға арналған қалалық бюджет бекітілсін, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде:
1) кірістер – 10 328 897 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 325 270 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 60 584 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 46 719 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 896 324 мың теңге;
2) шығындар – 11 206 369 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – алу 15 640 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 15 640 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 861 832 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 861 832 мың теңге:
қарыздар түсімі – 276 727 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 585 105 мың теңге.";
2) 7 тармағы жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"7. 2018 жылға арналған қалалық бюджет шығыстарының құрамында заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен 245 568 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер белгіленсін".

О внесении изменений в решение городского маслихата от 21 декабря 2017 года № 16/127 "О городском бюджете на 2018-2020 годы"
Решение Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 6 декабря 2018 года № 24/209. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 13 декабря 2018 года № 5065. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение городского маслихата от 21 декабря 2017 года №16/127 "О городском бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №4573, опубликовано в газетах "Балқаш өңірі" от 24 января 2018 года №9 (12692), "Северное Прибалхашье" от 24 января 2018 года №9-10 (1688), в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде от 29 января 2018 года) следующие изменения:
1) пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 10 328 897 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 4 325 270 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 60 584 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 46 719 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 5 896 324 тысяч тенге;
2) затраты – 11 206 369 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – минус 15 640 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 15 640 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 861 832 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 861 832 тысяч тенге:
поступление займов – 276 727 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 585 105 тысяч тенге.";
2) пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Установить, что в составе затрат городского бюджета на 2018 год учтены целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства в сумме 245 568 тысяч тенге".

67 596
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
935
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
63 233
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
37 705
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
40 463
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
18 633
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
18 633
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
84 096
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
84 096
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39 194
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
420
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
21 556
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
18 054
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
4 872
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3 276 355
1
Тұрғын үй шаруашылығы
932 807
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 429
031
Кондоминиум объектісіне техникалық паспорттар дайындау
2 191
049
Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізу
1 238
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
77 120
026
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
77 120
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
836 362
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
812 591
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
23 771
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
15 896
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

67 596
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
935
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
63 233
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
37 705
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
40 463
464
Отдел образования района (города областного значения)
18 633
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
18 633
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
84 096
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
84 096
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
39 194
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
420
021
Капитальные расходы государственного органа
0
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
21 556
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
18 054
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
4 872
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3 276 355
1
Жилищное хозяйство
932 807
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 429
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
2 191
049
Проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
1 238
464
Отдел образования района (города областного значения)
77 120
026
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
77 120
467
Отдел строительства района (города областного значения)
836 362
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
812 591
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
23 771
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
15 896
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда

163 062
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығына
234 372
Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізуге
1 238
Цифрлық білім беру инфрақұрылымын құруға
71 326
Білім беру ұйымдарында интернет-сайттарды автоматтандырылған мониторингтеу бағдарламасын орнатуға
444
Білім беру объектілерін күтіп-ұстауға, материалдық-техникалық базасын нығайтуға және жөндеу жүргізуге
5 000
Тілдік курстар өтілінен өткен мұғалімдерге үстемақы төлеу үшін және оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге үстемақы төлеу үшін
6 793
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне
877
Әлеуметтік жұмыс бойынша консультанттарды және халықты жұмыспен қамту орталықтарында ассистенттерді енгізуге
1 925
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығындағы мамандықтар мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға
25608
Халықты жұмыспен қамту орталықтарында еңбек ақы төлеудің тартымды жүйесін енгізуге
0
Мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға
679
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға
13853
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға
21556
Мамандандырылған техника сатып алуға
40555
Жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге
131805
Ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге
7467
Өнімді жұмыспен қамтылуда жұмыспен қамту және кәсіпкерлікті дамыту Бағдарламасы бойынша жөңдеу жұмыстарына
77120
Қалалық мәслихаттың 2018 жылғы
06 желтоқсандағы №24/209 шешіміне
3 қосымша
Қалалық мәслихаттың 2017 жылғы
21 желтоқсандағы № 16/127 шешіміне
5 қосымша
2018 жылға арналған ағымдағы нысаналы даму трансферттері
Атауы
Сомасы (мың теңге)
1
2
Ағымдағы нысаналы даму трансферттердің барлығы
1 553 394
Балқаш қ.10 ықшам ауданындағы 45 пәтерлі №20 тұрғын үйдің құрылысы
91 528
Балқаш қ.10 ықшам ауданындағы 45 пәтерлі №21 тұрғын үйдің құрылысы
99 916
Балқаш қ.Қоңырат мөлтек ауданындағы Русаков 10 көшесіндегі тұрғын үйді қайта қалпына келтіруге (жаңғыртуға)

163 062
На жилищно-коммунальное хозяйство
234 372
На проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
1 238
На создание цифровой образовательной инфраструктуры
71 326
На установку программы автоматизированного мониторинга интернет-сайтов в организациях образования
444
На содержание, укрепление материально-технической базы и проведение ремонтов объектов образования
5 000
На доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам и на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника
6 793
На выплату государственной адресной социальной помощи
877
На внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения
1 925
На краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
25608
На внедрение привлекательной системы оплаты труда в центрах занятости населения
0
На субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов
679
На реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
13853
На реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы
21556
На приобретение специализированной техники
40555
На доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов
131805
На доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования
7467
На ремонт в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства продуктивной занятости
77120
Приложение 3
к решению городского маслихата
от 06 декабря 2018 года №24/209
Приложение 5
к решению городского маслихата
от 21 декабря 2017 года №16/127
Целевые трансферты на развитие на 2018 год
Наименование
Сумма (тыс.тенге)
1
2
Всего целевых трансфертов на развитие
1 553 394
Строительство 45-ти квартирного жилого дома №20 в микрорайоне 10 г.Балхаш
91 528
Строительство 45-ти квартирного жилого дома №21 в микрорайоне 10 г.Балхаш
99 916
Реконструкция 48-кв. жилого дома по ул.Русакова 10 в микрорайоне Конырат г.Балхаш

132 199
Қарағанды облысының Балқаш қ. кәріз жүйесін қайта жаңарту. Қалалық коллектордың сыртқы кәріз жүйесі
724 165
Балқаш қ. Саяқ кенті су алу ғимаратының құрылысына ЖСҚ әзірлеу
35857
Балқаш қ. Ленин көшесіндегі автожолын қайта құруға
338483
Балқаш қ. Қонырат шағын ауданының Зайцев көшесінің № 18А 48 пәтерлі тұрғын үйінің қайта құрылысы
131246

132 199
Реконструкция канализационной системы г.Балхаш Карагандинской области "Наружные сети канализации сборного городского коллектора"
724 165
Разработка ПСД на строительство водозаборных сооружений пос. Саяк г. Балхаш
35857
Реконструкция автодороги ул.Ленина г.Балхаш
338483
Реконструкция 48-кв. жилого дома №18А по ул.Зайцева в микрорайоне Конырат г.Балхаш
131246