2019-2021 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 2018 жылғы 26 желтоқсандағы № 25/214 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 28 желтоқсанда № 5105 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес қалалық мәслихат ШЕШТІ:
1. Осы шешімге қоса тіркелген 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес 2019-2021 жылдарға арналған қалалық бюджет бекітілсін, оның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде:
1) кірістер – 11 165 204 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 661 482 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 45 421 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 537 981 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 920 320 мың теңге;
2) шығындар – 11 586 930 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – алу 138 113 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 138 113 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 283 613 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 283 613 мың теңге:
қарыздар түсімі – 200 000 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 338 113 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 421 726 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 14.11.2019 № 34/274 (01.01.2019 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
2. 2019 жылға арналған облыстық бюджетке, кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерлерде белгіленсін:
1) жеке табыс салығы бойынша – 50 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша – 50 пайыз.
3. 2019 жылға арналған қалалық бюджет құрамында 3 436 604 мың теңге сомасында субвенциялар көзделгені ескерілсін.
4. 2019 жылға арналған қалалық бюджет түсімдерінің құрамында ағымдағы нысаналы трансферттері, осы шешімге 4 қосымшаға сәйкес көзделгені ескерілсін.
5. Қалалық бюджет шығыстарының құрамында Саяқ кентінің бюджетіне қалалық бюджеттен берілетін субвенцияның мөлшері: 2019 жыл – 158 984 мың теңге, 2020 жыл – 97 338 мың теңге және 2021 жыл – 100 745 мың теңге сомасында белгіленсін.
6. 2019 жылға арналған қалалық бюджет шығыстарының құрамында заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен 284 286 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер белгіленсін.

О городском бюджете на 2019 - 2021 годы
Решение Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 26 декабря 2018 года № 25/214. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 28 декабря 2018 года № 5105. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 11 165 204 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 4 661 482 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 45 421 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 537 981 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 5 920 320 тысяч тенге;
2) затраты – 11 586 930 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – минус 138 113 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 138 113 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 283 613 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 283 613 тысяч тенге:
поступление займов – 200 000 тысяч тенге;
погашение займов – 338 113 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 421 726 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 14.11.2019 № 34/274 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Установить на 2019 год нормативы распределения доходов в областной бюджет, в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу – 50 процентов;
2) по социальному налогу – 50 процентов.
3. Учесть, что в составе городского бюджета на 2019 год предусмотрены cубвенции в сумме 3 436 604 тысяч тенге.
4. Учесть, что в составе поступлений городского бюджета на 2019 год предусмотрены целевые текущие трансферты, согласно приложению 4 к настоящему решению.
5. Установить, что в составе затрат городского бюджета предусмотрены объем субвенции, передаваемые из городского бюджета в бюджет посҰлка Саяк в сумме: 2019 год – 158 984 тысяч тенге, 2020 год – 97 338 тысяч тенге и 2021 год – 100 745 тысяч тенге.
6. Установить, что в составе затрат городского бюджета на 2019 год учтены целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства в сумме 284 286 тысяч тенге.

7. Гүлшат кентінде жүзеге асырылатын бюджеттік бағдарламалар бойынша шығындары 2019 жылға арналған қалалық бюджет шығындарының құрамында, осы шешімге 5 қосымшасына сәйкес белгіленсін.
8. 2019 жылға арналған қалалық бюджет шығыстарының құрамында жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер осы шешімге 6 қосымшаға сәйкес көзделгені ескерілсін.
8-1. 2019 жылға арналған қалалық бюджет шығындарының құрамында, 2018 жылы бөлінген, 28 817 мың теңге сомасында пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін
Ескерту. Шешім 8-1-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 13.03.2019 № 27/229 (01.01.2019 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
8-2. 2019 жылға арналған калалық бюджет шығындары құрамында Саяқ кентінің бюджетіне 2019 жылға жалпы 23 253 мың теңге сомасындағы нысаналы трансферттер 9 қосымшаға сәйкес ескерілсін
Ескерту. 8-2-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 14.11.2019 № 34/274 (01.01.2019 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
8-3. 2019 жылға арналған қалалық бюджет түсімдерінің құрамында тұрғын үйлерді жобалауға және (немесе) салуға 200 000 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер көзделгені ескерілсін
Ескерту. Шешім 8-3-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 08.05.2019 № 28/241 (01.01.2019 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.

7. Установить, что в составе затрат городского бюджета на 2019 год учтены расходы по бюджетным программам, реализуемым в поселке Гулшат, согласно приложению 5 к настоящему решению.
8. Учесть, что в составе затрат городского бюджета на 2019 год предусмотрены трансферты органам местного самоуправления, согласно приложению 6 к настоящему решению.
8-1. Установить, что в составе затрат городского бюджета на 2019 год предусмотрен возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных в 2018 году, в сумме 28 817 тысячи тенге
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-1 в соответствии с решением Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 13.03.2019 № 27/229 (вводится в действие с 01.01.2019).
8-2. Учесть в составе расходов городского бюджета на 2019 год целевые текущие трансферты бюджету поселка Саяк на 2019 год в общей сумме 30 422 тысяч тенге согласно приложению 9
Сноска. Пункт 8-2 – в редакции решения Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 14.11.2019 № 34/274 (вводится в действие с 01.01.2019).
8-3. Учесть, что в составе поступлений городского бюджета на 2019 год предусмотрены бюджетные кредиты в сумме 200 000 тысяч тенге на проектирование и (или) строительство жилья
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-3 в соответствии с решением Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 08.05.2019 № 28/241 (вводится в действие с 01.01.2019).

9. Балқаш қаласы әкімдігінің 2019 жылға арналған резерві 10 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
10. 2019 жылға арналған қалалық бюджетті орындау барысында, осы шешімге 7 қосымшаға сәйкес, жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрлеуге жатпайтындығы белгіленсін.
11. Инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөліне отырып, 2019 жылға арналған қалалық бюджеттің дамуының бюджеттік бағдарламаларының тізбесі, осы шешімге 8 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

9. Утвердить резерв акимата города Балхаш на 2019 год в сумме 10 000 тысяч тенге.
10. Установить, что в процессе исполнения городского бюджета на 2019 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложению 7 к настоящему решению.
11. Утвердить перечень бюджетных программ развития городского бюджета на 2019 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 8 к настоящему решению.

12. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді.
Сессия төрағасы Д. Калыкбеков
Қалалық мәслихаттың хатшысы К. Тейлянов
Қалалық мәслихаттың 2018 жылғы
26 желтоқсандағы №25/214 шешіміне
1 қосымша
2019 жылға арналған қалалық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 14.11.2019 № 34/274 (01.01.2019 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы, (мың теңге)
I. Кірістер

12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии Д. Калыкбеков
Секретарь городского маслихата К. Тейлянов
Приложение 1
к решению городского маслихата
от 26 декабря 2018 года №25/214
Городской бюджет на 2019 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 14.11.2019 № 34/274 (вводится в действие с 01.01.2019).
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма, (тысяч тенге)
I. Доходы

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 14.11.2019 № 34/274 (01.01.2019 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
Атауы
Сомасы (мың теңге)
1
2
Ағымдағы нысаналы трансферттердің барлығы
2 483 716
Цифрлық білім беру инфрақұрылымын құруға
25 367
Білім беру объектілеріне жөндеу жүргізуге
101 463
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлем
105 824
Әлеуметтік жұмыс бойынша консультанттарды және халықты жұмыспен қамту орталықтарында ассистенттерді енгізуге
2 436
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға
100 646
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
15 892
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту Бағдарламасы шеңберінде іс-шараларды іске асыруға
72164
Ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жекелеген санаттарының жалақысын арттыруға
831857
2019 жылы аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді мекендердің көшелерін күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуге
63032
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығына
484372
Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізуге
1896
Заңнаманың өзгеруіне байланысты төмен тұрған бюджеттердің шығындарын өтеуге
81198
Бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының мұғалімдері мен педагог-психологтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға
392769
Әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын арттыруға
17800
Аз қамтылған көп балалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға
187000
Қалалық мәслихаттың 2018 жылғы
26 желтоқсандағы №25/214 шешіміне
5 қосымша
2019 жылда Гүлшат кентінде іске асырылатын бюджеттік бағдарламалар бойынша шығыстар
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 14.11.2019 № 34/274 (01.01.2019 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
Функционалдық топ
Сомасы, (мың теңге)
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
Барлығы
27847
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
19047
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
19047
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
19 047
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

Сноска. Приложение 4 – в редакции решения Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 14.11.2019 № 34/274 (вводится в действие с 01.01.2019).
Наименование
Сумма (тыс.тенге)
1
2
Всего целевых текущих трансфертов
2 483 716
На создание цифровой образовательной инфраструктуры
25 367
На проведение ремонтов объектов образования
101 463
На выплату государственной адресной социальной помощи
105 824
На внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения
2 436
На реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
100 646
На обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
15 892
На реализацию мероприятий в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
72164
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы
831857
На проведение капитального, среднего и текущего ремонта автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов на 2019 год
63032
На жилищно-коммунальное хозяйство
484372
На проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов на 2019 год
1896
На компенсацию потерь нижестоящих бюджетов в связи с изменением законодательства
81198
На увеличение оплаты труда учителей и педагогов-психологов организаций начального, основного и общего среднего образования
392769
На повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
17800
На приобретение жилья коммунального жилищного фонда для малообеспеченных многодетных семей
187000
Приложение 5
к решению городского маслихата
от 26 декабря 2018 года №25/214
Расходы по бюджетным программам, реализуемые в поселке Гульшат на 2019 год
Сноска. Приложение 5 – в редакции решения Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 14.11.2019 № 34/274 (вводится в действие с 01.01.2019).
Функциональная группа
Сумма, (тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Всего
27847
01
Государственные услуги общего характера
19047
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
19047
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
19 047
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа

Ескерту. 8-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 14.11.2019 № 34/274 (01.01.2019 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1
Тұрғын үй шаруашылығы
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау

Сноска. Приложение 8 – в редакции решения Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 14.11.2019 № 34/274 (вводится в действие с 01.01.2019).
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1
Жилищное хозяйство
467
Отдел строительства района (города областного значения)
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда

066
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
450

066
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
450