2019 - 2021 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Қарағанды облысы Сәтбаев қалалық мәслихатының 2018 жылғы 26 желтоқсандағы № 349 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 27 желтоқсанда № 5092 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2018 жылғы 30 қарашадағы "2019–2021 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес қалалық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2019 – 2021 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 15 032 429 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 3 062 918 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 37 647 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 40 600 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 11 891 264 мың теңге;
2) шығындар – 15 301 308 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – алу 30 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 30 000 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 238 879 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитін пайдалану) қаржыландыру – 238 879 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 30 000 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 268 879 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Сәтбаев қалалық мәслихатының 11.12.2019 № 474 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2019 жылға арналған қалалық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері мынадай мөлшерлерде белгіленсін:
1) жеке табыс салығы бойынша:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын – 100 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын – 100 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын – 100 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша – 100 пайыз.
3. 2019 жылға арналған қалалық бюджет кірістерінің және шығындарының құрамында мынадай трансферттер қарастырылғаны 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін:
1) республикалық және облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер 3 008 369 мың теңге сомасында;
2) республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері 108 704 мың теңге сомасында;

О городском бюджете на 2019 - 2021 годы
Решение Сатпаевского городского маслихата Карагандинской области от 26 декабря 2018 года № 349. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 27 декабря 2018 года № 5092. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2019 – 2021 годы" от 30 ноября 2018 года городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2019 – 2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 15 032 429 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3 062 918 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 37 647 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 40 600 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 11 891 264 тысяч тенге;
2) затраты – 15 301 308 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – минус 30 000 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 30 000 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 238 879 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 238 879 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 30 000 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 268 879 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Сатпаевского городского маслихата Карагандинской области от 11.12.2019 № 474 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Установить на 2019 год нормативы распределения доходов в городской бюджет в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу:
с доходов, облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
с доходов, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
с доходов, иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
2) по социальному налогу – 100 процентов.
3. Учесть, что в составе доходов и расходов городского бюджета на 2019 год предусмотрены следующие трансферты согласно приложению 4:
1) целевые текущие трансферты из республиканского и областного бюджета в сумме 3 008 369 тысяч тенге;
2) целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в сумме 108 704 тысячи тенге;

3) облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері 610 762 мың теңге сомасында.
4. 2019 жылға арналған қалалық бюджет түсімдерінің құрамында облыстық бюджеттен қала бюджетіне берілетін субвенциялардың көлемі 4 082 497 мың теңге сомасында ескерілсін.
5. Жергілікті атқарушы органның 2019 жылға арналған резерві 65 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Сәтбаев қалалық мәслихатының 29.04.2019 № 386 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

3) целевые трансферты на развитие из областного бюджета в сумме 610 762 тысячи тенге.
4. Учесть в составе поступлений городского бюджета на 2019 год объем субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет города, в сумме 4 082 497 тысяч тенге.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2019 год в сумме 65 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 – в редакции решения Сатпаевского городского маслихата Карагандинской области от 29.04.2019 № 386 (вводится в действие с 01.01.2019).

47 992
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
145 840
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
943
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
39 679
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
209 754
068
Халықтың компьютерлік сауаттылығын арттыруды қамтамасыз ету
130
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
570 442
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
32 150
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
25 003
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
25 003
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
7 147
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
7 147
2
Әлеуметтiк көмек
440 341
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
429 602
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
142 593
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 900
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
85 573
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 333
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
75 991
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
94 166
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
28 046
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
10 739
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
10 739
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
97 951
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
97 951
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
69 192
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
300
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту

47 992
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
145 840
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
943
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
39 679
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
209 754
068
Обеспечение повышения компьютерной грамотности населения
130
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
570 442
1
Социальное обеспечение
32 150
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
25 003
005
Государственная адресная социальная помощь
25 003
464
Отдел образования района (города областного значения)
7 147
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
7 147
2
Социальная помощь
440 341
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
429 602
002
Программа занятости
142 593
006
Оказание жилищной помощи
1 900
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
85 573
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 333
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
75 991
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
94 166
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
28 046
464
Отдел образования района (города областного значения)
10 739
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
10 739
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
97 951
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
97 951
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
69 192
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
300
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан

3 727 835
ағымдағы нысаналы трансферттер
3 008 369
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге және оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге
28 915
жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге
284 166
ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге
114 685
мектептердің педагог-психологтарының лауазымдық айлықақыларының мөлшерлерін ұлғайтуға және мектептердің педагог-психологтарына педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге
5 315
білім беру нысандарына жөндеу жүргізуге және материалдық техникалық базаны күтіп ұстауға, нығайтуға
1 901 837
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне
13 998
халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге
4 362
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған ісшараларды іске асыруға
25 136
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
28 459
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған ісшараларды іске асыруға
60 566
ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
261 183
көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізуге
1 042
жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеуге
1 050
заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттен төмен тұрған бюджеттерге өтемақыға
277 655
дамуға:
719 466
республикалық бюджет есебінен
108 704
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға
108 704
облыстық бюджет есебінен
610 762
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға
381 647
мемлекеттік органдардың объектілерін дамытуға
229 115
Сәтбаев қалалық мәслихатының
2018 жылғы 26 желтоқсандағы
39 сессиясының № 349 шешіміне
5 қосымша
2019 жылға арналған қалалық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
1
2
3
4
04
Бiлiм беру

3 727 835
целевые текущие трансферты
3 008 369
на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам и на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника
28 915
на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования
284 166
на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования
114 685
на увелечение размеров должностных окладов педагогов-психологов школ и на доплату за квалификацию педагогического мастерства педагогам-психологам школ
5 315
на содержание, укрепление материально-технической базы и проведение ремонтов объектов образования
1 901 837
на выплату государственной адресной социальной помощи
13 998
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения
4 362
на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
25 136
на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
28 459
на реализацию мероприятий в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
60 566
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы
261 183
на проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
1 042
на возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
1 050
на компенсацию потерь нижестоящих бюджетов в связи с изменением законодательства
277 655
на развитие:
719 466
за счет республиканского бюджета
108 704
на проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
108 704
за счет областного бюджета
610 762
на проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
381 647
на развитие объектов государственных органов
229 115
Приложение 5
к решению 39 сессии
Сатпаевского городского маслихата
от 26 декабря 2018 года № 349
Перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета на 2019 год
Функция
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
1
2
3
4
04
Образование