Ақтоғай аудандық мәслихатының 2017 жылғы 21 желтоқсандағы 18 сессиясының "2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" № 164 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 2018 жылғы 26 қарашадағы № 250 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 10 желтоқсанда № 5045 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Ақтоғай аудандық мәслихатының 2017 жылғы 21 желтоқсандағы 18 сессиясының "2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" № 164 шешіміне (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізіліміне № 4514 болып тіркелген, 2018 жылғы 11 қаңтардағы "Тоқырауын тынысы" № 1-2 (7632) газетінде, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде 2018 жылы 08 қаңтарда жарияланған), келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5436786 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1479312 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 14563 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5313 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3937598 мың теңге;
2) шығындар – 5399658 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 39606 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 61328 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 21722 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 2478 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2478 мың теңге:
қарыздар түсімдері - 61328 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 22002 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – алу 36848 мың теңге.";
2 тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"2. 2018 жылға арналған аудандық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерлерде белгіленсін:
1) жеке табыс салығы бойынша:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын – 90 пайыздан;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын - 100 пайыздан;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын - 100 пайыздан;
2) әлеуметтік салық бойынша - 95 пайыздан.";
6 тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:

О внесении изменений в решение 18 сессии Актогайского районного маслихата от 21 декабря 2017 года № 164 "О районном бюджете на 2018-2020 годы"
Решение Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 26 ноября 2018 года № 250. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 10 декабря 2018 года № 5045
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение 18 сессии Актогайского районного маслихата от 21 декабря 2017 года № 164 "О районном бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4514, опубликовано в газете "Тоқырауын тынысы" от 11 января 2018 года № 1-2 (7632), в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде от 08 января 2018 года), следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 5436786 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1479312 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 14563 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 5313 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 3937598 тысяч тенге;
2) затраты – 5399658 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 39606 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 61328 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 21722 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 2478 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2478 тысяч тенге:
поступление займов – 61328 тысяч тенге;
погашение займов – 22002 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – минус 36848 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Установить на 2018 год нормативы распределения доходов в районный бюджет в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу:
с доходов, облагаемых у источника выплаты – 90 процентов;
с доходов, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты - 100 процентов;
2) по социальному налогу – 95 процентов.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:

1000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
9320
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
101
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
16559
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
10400
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
26976
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
45731
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
45731
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37225
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
214
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2500
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
3623
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2169
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
180842
1
Тұрғын үй шаруашылығы
79412
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
12591
024
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
12591
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
66471
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
48642
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
17829
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
350
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
350
2
Коммуналдық шаруашылық
76223
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
7000
014
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру
7000
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
47109
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
47109
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

1000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
9320
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
101
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
16559
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
10400
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
26976
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
45731
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
45731
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
37225
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
214
021
Капитальные расходы государственного органа
2500
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
3623
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2169
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
180842
1
Жилищное хозяйство
79412
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
12591
024
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
12591
467
Отдел строительства района (города областного значения)
66471
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
48642
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
17829
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
350
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
350
2
Коммунальное хозяйство
76223
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
7000
014
Организация водоснабжения населенных пунктов
7000
467
Отдел строительства района (города областного значения)
47109
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
47109
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

80334
Ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге
5276
облыстық бюджеттен:
441823
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуден өткізуге
313591
Аса қауіпті жұқпалы аурулармен ауыратын ауыл шаруашылығы малдарын санитарлық жоюға иелеріне орнын толтыруға және ветеринариялық препараттарды вакцинациялау, тасымалдау және сақтау бойынша қызметтер көрсетуге
29605
Сандық білім беру инфрақұрылымдарын құруға
19982
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығындағы мамандықтар мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға
10123
Білім беру ұйымдарында интернет-сайттарды автоматтандырылған мониторингтеу бағдарламасын орнатуға
612
Білім беру объектілерін күтіп-ұстауға, материалдық-техникалық базасын нығайтуға және жөндеу жүргізуге
55319
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеуге
12591
оның ішінде:
мәдениет объектілерін жөндеуге
12591
Нысаналы даму трансферттері:
900915
оның ішінде:
республикалық бюджеттен:
720160
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялауға
720160
облыстық бюджеттен:
180755
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялауға
150299
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
15456
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға
15000
Бюджеттік кредиттер:
61328
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер
61328
Ақтоғай аудандық мәслихатының
2018 жылғы 26 қарашадағы
29 сессиясының № 250 шешіміне
5 қосымша
Ақтоғай аудандық мәслихатының
2017 жылғы 21 желтоқсандағы
18 сессиясының № 164 шешіміне
8 қосымша
2018 жылға арналған ауыл, кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер
Атауы
Сома (мың теңге)
1
2
Барлығы:
57492
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
57492
оның ішінде:
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға
4439
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға
31509
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
16976
Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту және мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту ұйымдарында медициналық қызмет көрсетуді ұйымдастыруға

80334
На доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования
5276
из областного бюджета:
441823
Капитальный, средний и текущий ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
313591
На возмещение владельцам стоимости на проведение санитарного убоя больных сельскохозяйственных животных особо опасными инфекционными заболеваниями и оказание услуг по вакцинации, транспортировке и хранению ветеринарных препаратов
29605
На создание цифровой образовательной инфраструктуры
19982
На краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
10123
На установку программы автоматизированного мониторинга интернет-сайтов в организациях образования
612
На содержание, укрепление материально-технической базы и проведение ремонтов объектов образования
55319
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
12591
в том числе:
на ремонт объектов культуры
12591
Целевые трансферты на развитие
900915
в том числе:
из республиканского бюджета:
720160
На строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
720160
из областного бюджета:
180755
На строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
150299
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
15456
На проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
15000
Бюджетные кредиты:
61328
Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов
61328
Приложение 5
к решению 29 сессии
Актогайского районного маслихата
от 26 ноября 2018 года № 250
Приложение 8
к решению 18 сессии
Актогайского районного маслихата
от 21 декабря 2017 года № 164
Целевые трансферты бюджетам сел, поселков, сельских округов из районного бюджета на 2018 год
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
1
2
Итого:
57491
в том числе:
Целевые текущие трансферты
57491
в том числе:
На организацию водоснабжения населенных пунктов
4438
На благоустройство и озеленение населенных пунктов
31509
На реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
16976
На дошкольное воспитание и обучение и организация медицинского обслуживания в организациях дошкольного воспитания и обучения