2019-2021 жылдарға арналған кент және ауылдық округтердің бюджеті туралы
Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 2018 жылғы 28 желтоқсандағы № 37/262 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 29 желтоқсанда № 5117 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған Атасу кентінің бюджеті тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 837 417 мың теңге:
салықтық түсімдер 70 619 мың теңге;
трансферттердің түсімдері 766 798 мың теңге;
2) шығындар 839 365 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) алу 1 948 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 948 мың теңге:
қарыздар түсімдері 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 1 948 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 06.12.2019 № 47/322 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2019-2021 жылдарға арналған Бидайық ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5, 6 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 20 942 мың теңге:
салықтық түсімдер 2 681 мың теңге;
трансферттердің түсімдері 18 261 мың теңге;
2) шығындар 20 942 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) алу 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 0 мың теңге:
қарыздар түсімдері 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 06.12.2019 № 47/322 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2019-2021 жылдарға арналған Ералиев ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8, 9 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

О бюджете поселка и сельских округов на 2019-2021 годы
Решение Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 28 декабря 2018 года № 37/262. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 29 декабря 2018 года № 5117. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Атасу на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы 837 417 тысяч тенге:
налоговые поступления 70 619 тысяч тенге;
поступления трансфертов 766 798 тысяч тенге;
2) затраты 839 365 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета минус 1 948 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 948 тысяч тенге:
поступление займов 0 тысяч тенге;
погашение займов 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 1 948 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 06.12.2019 № 47/322 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Утвердить бюджет Бидаикского сельского округа на 2019-2021 годы согласно приложениям 4, 5, 6, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы 20 942 тысяч тенге:
налоговые поступления 2 681 тысяч тенге;
поступления трансфертов 18 261 тысяч тенге;
2) затраты 20 942 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета минус 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 0 тысяч тенге:
поступление займов 0 тысяч тенге;
погашение займов 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 – в редакции решения Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 06.12.2019 № 47/322 (вводится в действие с 01.01.2019).
3. Утвердить бюджет Ералиевского сельского округа на 2019-2021 годы согласно приложениям 7, 8, 9, в том числе на 2019 год в следующих объемах:

1) кірістер 19 147 мың теңге:
салықтық түсімдер 3 128 мың теңге;
трансферттердің түсімдері 16 019 мың теңге;
2) шығындар 21 231 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) алу 2 084 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 2 084 мың теңге:
қарыздар түсімдері 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 2 084 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 06.12.2019 № 47/322 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2019-2021 жылдарға арналған Түгіскен ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11, 12 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 40 693 мың теңге:
салықтық түсімдер 3 366 мың теңге;
трансферттердің түсімдері 37 327 мың теңге;
2) шығындар 41 603 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) алу 910 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 910 мың теңге:
қарыздар түсімдері 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 910 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 06.12.2019 № 47/322 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2019 жылға кент және ауылдық округтердің бюджеттерінен қаржыландырылатын, азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн білім беру саласындағы мамандарға, қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда кемінде жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.
6. Бюджет кірістерінің құрамында 13 қосымшаға сәйкес 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджеттен кент және ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар ескерілсін.

1) доходы 19 147 тысяч тенге:
налоговые поступления 3 128 тысяч тенге;
поступления трансфертов 16 019 тысяч тенге;
2) затраты 21 231 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета минус 2 084 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 2 084 тысяч тенге:
поступление займов 0 тысяч тенге;
погашение займов 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 2 084 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 06.12.2019 № 47/322 (вводится в действие с 01.01.2019).
4. Утвердить бюджет Тугускенского сельского округа на 2019-2021 годы согласно приложениям 10, 11, 12, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы 40 693 тысяч тенге:
налоговые поступления 3 366 тысяч тенге;
поступления трансфертов 37 327 тысяч тенге;
2) затраты 41 603 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета минус 910 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 910 тысяч тенге:
поступление займов 0 тысяч тенге;
погашение займов 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 910 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 – в редакции решения Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 06.12.2019 № 47/322 (вводится в действие с 01.01.2019).
5. Установить на 2019 год специалистам в области образования, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, финансируемым из бюджета поселка и сельских округов, повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
6. Учесть в составе поступлений бюджета бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты поселка и сельских округов на 2019-2021 годы согласно приложению 13.

7. 2019 жылға арналған кент және ауылдық округтердің бюджетті орындау барысында секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 14 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2019 жылға арналған бюджет кірістерінің құрамында 15 қосымшаға сәйкес аудандық бюджеттен кент және ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін.
9. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың кезекті ХХХVІІ сессиясының төрағасы Р. Рахимов
Аудандық мәслихат хатшысы К. Имантусупов

7. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета поселка и сельских округов на 2019 год согласно приложению 14.
8. Учесть в составе поступлений бюджета на 2019 год целевые текущие трансферты, передаваемые из районного бюджета в бюджеты поселка и сельских округов согласно приложению 15.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель очередной XXXVІІ сессии районного маслихата Р. Рахимов
Секретарь районного маслихата К. Имантусупов
Приложение 1
к решению
Жанааркинского районного маслихата

16212
057
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
386803
15
Трансферттер
1948
1
Трансферттер
1948
124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
1948
048
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
1948
ІІІ. Таза бюджеттік кредиттеу
0
Бюджеттік кредиттер
0
Санаты
Сома (мың теңге)
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
Бюджеттік кредиттерді өтеу
0
Функционалдық топ
Сома (мың теңге)
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
ІV. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
0
қаржы активтерін сатып алу
0
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
- 1948
VІ. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
1948
Санаты
Сома (мың теңге)
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
Қарыздар түсімдері
0
Функционалдық топ
Сома (мың теңге)
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
Қарыздарды өтеу
0
Санаты
Сома (мың теңге)
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
1948
2018 жылғы 28 желтоқсандағы №37/262
Жаңаарқа аудандық мәслихатының
шешіміне
2 қосымша
2020 жылға арналған Атасу кентінің бюджеті
Санаты
Сома (мың теңге)
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
I. Кірістер

16212
057
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
386803
15
Трансферты
1948
1
Трансферты
1948
124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
1948
048
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
1948
ІІІ. Чистое бюджетное кредитование
0
Бюджетные кредиты
0
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
Погашение бюджетных кредитов
0
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
ІV.Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
приобретение финансовых активов
0
поступления от продажи финансовых активов государства
0
V.Дефицит (профицит) бюджета
- 1948
VІ.Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
1948
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
Поступление займов
0
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Погашение займов
0
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
Используемые остатки бюджетных средств
1948
Приложение 2
к решению
Жанааркинского районного маслихата
от 28 декабря 2018 года №37/262
Бюджет поселка Атасу на 2020 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

1975
2
Бидайық ауылдық округi
1799
Мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге
1319
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
480
3
Ералиев ауылдық округi
2266
Мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге
1811
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
455
4
Түгіскен ауылдық округi
5934
Мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге
1200
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
4734

1975
2
Бидаикский сельский округ
1799
На повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
1319
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
480
3
Ералиевский сельский округ
2266
На повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
1811
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
455
4
Тугускенский сельский округ
5934
На повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
1200
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
4734