2019 - 2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 2018 жылғы 25 желтоқсандағы № 300 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 8 қаңтарда № 5130 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2019 – 2021 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 741 655 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 974 764 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 12 813 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 8 297 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 5 745 781 мың теңге;
2) шығындар – 6 786 104 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 85 871 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 113 625 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 27 754 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 130 320 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 130 320 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 113 625 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 32 322 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 49 017 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 04.12.2019 № 400 (01.01.2019 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
2. 2019 жылға арналған аудандық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалар тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
3. 2019 жылға арналған аудандық бюджет шығыстарының құрамында ағымдағы нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер 5 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
4. 2019 жылға арналған инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған, жергілікті бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 6 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
5. Ауданның жергілікті атқарушы органның резерві 17 777 мың теңге сомасында бекітілсін.

О районном бюджете на 2019-2021 годы
Решение Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 25 декабря 2018 года № 300. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 8 января 2019 года № 5130. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2019 – 2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 741 655 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 974 764 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 12 813 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 8 297 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 5 745 781 тысяч тенге;
2) затраты – 6 786 104 тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 85 871 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 113 625 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 27 754 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 130 320 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 130 320 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 113 625 тысяч тенге;
погашение займов – 32 322 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 49 017 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 04.12.2019 № 400 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2019 год согласно приложению 4.
3. Учесть, в составе расходов районного бюджета целевые текущие трансферты и бюджетные кредиты на 2019 год, согласно приложению 5.
4. Учесть, в составе расходов районного бюджета перечень бюджетных программ развития на 2019 год, направляемых на реализацию инвестиционных проектов согласно приложению 6.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района в сумме 17 777 тысяч тенге.

7. Алынып тасталды - Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 04.12.2019 № 400 (01.01.2019 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
8. 2019 жылға арналған азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақылырымен және ставкаларымен салыстырғанда кемінде жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтік ставкалар аудандық бюджет қаражат есебінен белгіленсін.

7. Исключен - решением Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 04.12.2019 № 400 (вводится в действие с 01.01.2019).
8. Установить на 2019 год специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, финансируемые из районного бюджета, повышенные не менее чем на двадцать процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 14.03.2019 № 322 (01.01.2019 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
9. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді.
Сессия төрағасы, аудандық мәслихаттың хатшысы Т.Оспанов
Нұра аудандық мәслихаттың
2018 жылғы 25 желтоксандағы
32 сессиясының № 300 шешіміне
1 қосымша
2019 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 04.12.2019 № 400 (01.01.2019 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
Санаты
Сома (мың тенге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
I. КІРІСТЕР

Сноска. Пункт 8 – в редакции решения Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 14.03.2019 № 322 (вводится в действие с 01.01.2019).
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии, секретарь районного маслихата Т. Оспанов
Приложение 1
к решению 32 сессии
Нуринского районного маслихата
от 25 декабря 2018 года № 300
Районный бюджет на 2019 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 04.12.2019 № 400 (вводится в действие с 01.01.2019).
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
1
2
3
4
5
I. ДОХОДЫ

2039
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
48115
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
564250
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік бюджет есебінен жүргізілетін мемлекеттік қызметкерлердің, мемлекеттік қызметкерлердің жекелеген санаттарын, ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты мемлекеттік кәсіпорындардың қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
528510
әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын арттыруға
35740
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
384806
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге
264914
халықты жұмыспен қамту орталықтарында әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге
10590
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған, қысқа мерзімді кәсіпкерлік оқытуына
20618
жалақыны жартылай субсидиялау
5821
жастар практикасы
7954
мүгедектерді міндетті гигиеналық заттармен қамтамасыз ету нормасын ұлғайту
3428
техникалық көмекші (компенсаторлық ) құралдардың тізбесін кеңейту
1117
жаңа бизнес идеяларды жүзеге асыруға арналған мемлекеттік гранттар
26512
Жастарға және табысы аз көпбалалы отбасыларға, табысы аз еңбекке қабілетті мүгедектерге жаңа-бизнес идеяларды жүзеге асыру ұшін гранттар
27775
Еңбек нарығында сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға
16077
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
4150
құнын иелеріне өтеуге малды санитарлық союын жүргізуге, ауруларды ауыл шаруашылығы жануарларын аса қауіпті инфекциялық аурулармен
4150
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
311226
аудандық маңызы бар автомобиль жолындағы су өткізу құбырларының ағымдағы жөндеуі
50000
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығына
25000
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
236226
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
109294
күнкөрісі төмен, көпбалалы отбасыларына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алу
109294
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
54007
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға

2039
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
48115
Отдел экономики и финансов (города областного значения)
564250
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы
528510
на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
35740
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
384806
на выплату государственной адресной социальной помощи
264914
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения
10590
на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
20618
на частичное субсидирование заработной платы
5821
на молодежную практику
7954
увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
3428
расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств
1117
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес идей
26512
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей для молодежи, членам малообеспеченных и многодетных семей, трудоспособным инвалидам
27775
на обеспечение дополнительного охвата краткосрочным профессиональным обучением
16077
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
4150
на возмещение владельцам стоимости на проведение санитарного убоя, больных сельскохозяйственных животных, особо опасными инфекционными заболеваниями
4150
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
311226
текущий ремонт водопропускных труб на автомобильной дороге районного значения
50000
на жилищно-коммунальное хозяйство
25000
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
236226
Отдел строительства района (города областного значения)
109294
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для малообеспеченных многодетных семей
109294
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
54007
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"