"Бюджеттің атқарылуының кейбір мәселелері туралы" Қызылорда облысы әкімдігінің 2016 жылғы 10 маусымдағы № 486 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қызылорда облысы әкімдігінің 2018 жылғы 6 қыркүйектегі № 1220 қаулысы. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 14 қыркүйекте № 6428 болып тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облысы әкімдігінің 2021 жылғы 27 тамыздағы № 346 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облысы әкімдігінің 27.08.2021 № 346 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі Заңының 26-бабына сәйкес Қызылорда облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Бюджеттің атқарылуының кейбір мәселелері туралы" Қызылорда облысы әкімдігінің 2016 жылғы 10 маусымдағы № 486 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 5559 нөмірімен тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 25 шілдеде, "Сыр бойы" және "Кызылординские вести" газеттерінде 2016 жылғы 30 шілдеде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулының кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в постановление акимата Кызылординской области от 10 июня 2016 года № 486 "О некоторых вопросах исполнения бюджета"
Постановление акимата Кызылординской области от 6 сентября 2018 года № 1220. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 14 сентября 2018 года № 6428. Утратило силу постановлением акимата Кызылординской области от 27 августа 2021 года № 346
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Кызылординской области от 27.08.2021 № 346 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 26 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" акимат Кызылординской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Кызылординской области от 10 июня 2016 года № 486 "О некоторых вопросах исполнения бюджета" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 5559, опубликовано 25 июля 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет", 30 июля 2016 года в газетах "Сыр бойы" и "Кызылординские вести") следующие изменения:
преамбулу указанного постановления изложить в следующей редакции:

"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Кодексінің 94-бабының 3-тармағына сәйкес Қызылорда облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:";
көрсетілген қаулының 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгеріссіз қалдырылсын:
"1. Облыстық бюджетке түсетін түсімдердің алынуына, артық (қате) төленген соманың бюджеттен қайтарылуына және (немесе) есепке алынуына жауапты және салықтық емес түсімдердің, негізгі капиталды сатудан, трансферттерден, бюджеттік кредиттерді өтеу сомаларынан, мемлекеттің қаржы активтерін сатудан, қарыздардан түсетін түсімдердің бюджетке түсуін бақылауды жүзеге асыруға жауапты уәкілетті органдардың тізбесі осы қаулының қосымшасына сәйкес айқындалсын.";
көрсетілген қаулының қосымшасы осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Қызылорда облысы әкімінің орынбасары Қ.Д. Ысқақовқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қызылорда облысының әкімі Қ. Көшербаев
Қызылорда облысы әкімдігінің 2018 жылғы 6 қыркүйектегі №1220 қаулысына қосымша
Қызылорда облысы әкімдігінің 2016 жылғы 10 маусымдағы № 486 қаулысына қосымша
Облыстық бюджетке түсетін түсімдердің алынуына, артық (қате) төленген соманың бюджеттен қайтарылуына және (немесе) есепке алынуына жауапты және салықтық емес түсімдердің, негізгі капиталды сатудан, трансферттерден, бюджеттік кредиттерді өтеу сомаларынан, мемлекеттің қаржы активтерін сатудан, қарыздардан түсетін түсімдердің бюджетке түсуін бақылауды жүзеге асыруға жауапты уәкілетті органдардың тізбесі
Уәкілетті органдар
Облыстық бюджетке түсетін түсімдердің атауы*
"Қызылорда облысының қаржы басқармасы" ММ
1
Коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің бір бөлігінің түсімдері
2
Коммуналдық меншіктегі акциялардың мемлекеттік пакетіне берілетін дивидендтер
3
Коммуналдық меншіктегі заңды тұлғаларға қатысу үлесіне кірістер
4
Облыстың коммуналдық меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
5
Облыстың коммуналдық меншігіндегі тұрғын үй қорынан үйлердi жалға беруден түсетін кірістер
6
Депозиттерге уақытша бос бюджеттік ақшаны орналастырудан алынған сыйақылар
7
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына облыстық бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
8
Мамандандырылған ұйымдарға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
9
Коммуналдық меншігіне жататын жер учаскелері бойынша сервитут үшін төлемақы
10
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына облыстық бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
11
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мүлікті сатудан түсетін түсімдер
12
Бюджеттік алып қоюлар
13
Нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару
14
Нысаналы мақсатқа сай пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару
15
Аудандық (қалалық) бюджеттерден облыстық бюджеттің ысырабын өтеуге арналған трансферттер түсімдері
16
Бюджет заңнамасымен қарастырылған жағдайларда жалпы сипаттағы трансферттерды қайтару
17
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша толық пайдалануға рұқсат етілген, өткен қаржы жылында бөлінген, пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы даму трансферттерінің сомасын қайтару
18
Жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша толық пайдалануға рұқсат етілген, өткен қаржы жылында бөлінген, пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы даму трансферттерінің сомасын қайтару
19
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
20
Ағымдағы нысаналы трансферттер
21
Нысаналы даму трансферттері
22
Субвенциялар
23
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қаланың,астананың бюджеттеріне әкімшілік-аумақтық бірліктің саяси, экономикалық және әлеуметтік тұрақтылығына, адамдардың өмірі мен денсаулығына қауіп төндіретін әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған, жалпы республикалық не халықаралық маңызы бар іс-шаралар өткізілген жағдайларда берілетін трансферттер
24
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына облыстық бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
25
Мамандандырылған ұйымдарға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
26
Облыстық бюджеттен берілген пайдаланылмаған бюджеттік кредиттерді аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерінен қайтару
27
Облыстық бюджеттен берілген, нысаналы мақсаты бойынша пайдаланылмаған кредиттерді ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқару органдарының қайтаруы
28
Коммуналдық меншіктегі заңды тұлғалардың қатысу үлестерін, бағалы қағаздарын сатудан түсетін түсімдер
29
Мүліктік кешен түріндегі коммуналдық мемлекеттік мекемелер мен мемлекеттік кәсіпорындарды және коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың жедел басқаруындағы немесе шаруашылық жіргізуіндегі өзге мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін түсімдер
30
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергiлiктi атқарушы органдарының мемлекеттік және үкіметтік бағдарламаларды іске асыру шеңберінде тұрғын үй құрылысын қаржыландыру үшін iшкi нарықта айналысқа жiберу үшiн шығаратын мемлекеттiк бағалы қағаздары шығарылымынан түсетін түсімдер
31
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органы алатын қарыздар
32
Иесіз мүлікті, белгіленген тәртіппен коммуналдық меншікке өтеусіз өткен мүлікті, қадағалаусыз жануарларды, олжаларды, сондай-ақ мұрагерлік құқығы бойынша мемлекетке өткен мүлікті сатудан алынатын түсімдер
33
Мемлекеттiк тұрғын үй қорынан берілетін тұрғын үй-жайларды жекешелендiруден түсетін түсімдер
34
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен облыстық бюджеттен бөлінген мақсатқа сай пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару
35
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан нысаналы трансферт есебінен облыстық бюджеттен берілген пайдаланылмаған бюджеттік кредиттерді аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерінен қайтару
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдар
36
Заңды тұлғаларға жергілікті бюджеттен 2005 жылға дейін берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
37
Жеке тұлғаларға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
38
Қаржы агентіктеріне үкіметтік сыртқы қарыз қаражаты есебінен жергілікті бюджеттен ішкі көздер есебінен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
39
Мамандандырылған ұйымдарды қоспағанда, жергілікті бюджеттен заңды тұлғаларға берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
40
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер
41
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақшаның түсімі
42
Облыстық бюджеттен қаржыландыратын мемлекеттік мекемелер салатын әкімшілік айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
43
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелермен алынатын өзге де айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар
44
Мамандандырылған ұйымдарға, жеке тұлғаларға бюджеттік кредиттер (қарыздар) бойынша жергілікті бюджеттен берілген айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
45
Жергілікті атқарушы органдар тартатын гранттар
46
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің дебиторлық, депоненттік берешегінің түсімі
47
Бұрын жергілікті бюджеттен алынған, пайдаланылмаған қаражаттардың қайтарылуы
48
Жергілікті бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер
49
Заңды тұлғаларға жергілікті бюджеттен 2005 жылға дейін берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
50
Жеке тұлғаларға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
51
Мамандандырылған ұйымдарды қоспағанда, жергілікті бюджеттен заңды тұлғаларға берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
52
Жергілікті бюджеттен берілген пайдаланылмаған бюджеттік кредиттерді қайтару
53
Жергілікті бюджеттен берілген нысаналы мақсаты бойынша пайдаланылмаған кредиттерді жеке және заңды тұлғалардың қайтаруы
"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қызылорда облысының Ішкі істер департаменті" ММ
54
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың ішкі істер департаменттері, олардың аумақтық бөлімшелері салатын әкiмшiлiк айыппұлдар, өсiмпұлдар, санкциялар, өндiрiп алулар
55
Түзету жұмыстарына сотталғандардың еңбекақысынан ұсталатын түсімдер
"Қызылорда облысының ветеринария басқармасы" ММ
56
Жануарларды сәйкестендіру үшін ветеринариялық паспорттың, жапсырмалардың (чиптердің) құнын қайтару
"Қызылорда облысының индустриалдық-инновациялық даму басқармасы" ММ
57
Өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуы мен оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдары
"Қызылорда облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" ММ
58
Жұмыс берушілерге Қазақстан Республикасына шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсатты бергені және (немесе) ұзартқаны үшін алым

"В соответствии с пунктом 3 статьи 94 Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года "Бюджетный кодекс Республики Казахстан" акимат Кызылординской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:";
в пункт 1 указанного постановления на казахском языке вносится изменение, текст на русском оставить без изменений;
приложение указанного постановления изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Кызылординской области Искакова К.Д.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким Кызылординской области К. Кушербаев
Приложение к постановлению акимата Кызылординской области от 6 сентября 2018 года № 1220
Приложение к постановлению акимата Кызылординской области от 10 июня 2016 года № 486
Перечень уполномоченных органов, ответственных за взимание поступлений в областной бюджет, за возврат из бюджета и (или) зачет излишне (ошибочно) уплаченных сумм и осуществляющих контроль за поступлениями в бюджет неналоговых поступлений, поступлений от продажи основного капитала, трансфертов, сумм погашения бюджетных кредитов, от продажи финансовых активов государства, займов
Уполномоченные органы
Наименование поступлений в областной бюджет*
ГУ "Управление финансов Кызылординской области"
1
Поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий
2
Дивиденды на государственные пакеты акций, находящиеся в коммунальной собственности
3
Доходы на доли участия в юридических лицах, находящиеся в коммунальной собственности
4
Доходы от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности области
5
Доходы от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в коммунальной собственности области
6
Вознаграждения, полученные от размещения в депозиты временно свободных бюджетных денег
7
Вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из областного бюджета местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
8
Вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета специализированным организациям
9
Плата за сервитут по земельным участкам, находящихся в коммунальной собственности
10
Штрафы, пени, санкции, взыскания по бюджетным кредитам (займам), выданным из областного бюджета местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
11
Поступления от продажи имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
12
Бюджетные изъятия
13
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
14
Возврат использованных не по целевому назначению целевых трансфертов
15
Поступления трансфертов из районных (городских) бюджетов на компенсацию потерь областного бюджета
16
Возврат трансфертов общего характера в случаях, предусмотренных бюджетным законодательством
17
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году, разрешенных доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан
18
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году, разрешенных доиспользовать по решению местных исполнительных органов
19
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
20
Целевые текущие трансферты
21
Целевые трансферты на развитие
22
Субвенции
23
Трансферты областным бюджетам, бюджетам города республиканского значения, столицы в случаях возникновения чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, проведения мероприятий общереспубликанского либо международного значения
24
Погашение бюджетных кредитов, выданных из областного бюджета местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
25
Погашение бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета специализированным организациям
26
Возврат из бюджетов районов (городов областного значения) неиспользованных бюджетных кредитов, выданных из областного бюджета
27
Возврат местными исполнительными органами района (города областного значения) использованных не по целевому назначению кредитов, выданных из областного бюджета
28
Поступления от продажи доли участия, ценных бумаг юридических лиц, находящихся в коммунальной собственности
29
Поступления от продажи коммунальных государственных учреждений и государственных предприятий в виде имущественного комплекса, иного государственного имущества, находящегося в оперативном управлении или хозяйственном ведении коммунальных государственных предприятий
30
Поступления от выпуска государственных ценных бумаг, выпускаемых местными исполнительными органами областей, города республиканского значения, столицы для обращения на внутреннем рынке для финансирования строительства жилья в рамках реализации государственных и правительственных программ
31
Займы, получаемые местным исполнительным органом области, города республиканского значения, столицы
32
Поступления от реализации бесхозяйного имущества, имущества, безвозмездно перешедшего в установленном порядке в коммунальную собственность, безнадзорных животных, находок, а также имущества, перешедшего по праву наследования к государству
33
Поступления от приватизации жилищ из государственного жилищного фонда
34
Возврат, использованных не по целевому назначению целевых трансфертов, выделенных из областного бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
35
Возврат из районных (городов областного значения) бюджетов неиспользованных бюджетных кредитов, выданных из областного бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
Исполнительные органы, финансируемые из областного бюджета
36
Вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета до 2005 года юридическим лицам
37
Вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета физическим лицам
38
Вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета за счет внутренних источников финансовым агентствам
39
Вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета юридическим лицам, за исключением специализированных организаций
40
Поступления от реализации товаров (работ, услуг), предоставляемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
41
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
42
Административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из областного бюджета
43
Прочие штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
44
Штрафы, пени, санкции, взыскания по бюджетным кредитам (займам), выданным из местного бюджета специализированным организациям, физическим лицам
45
Гранты, привлекаемые местными исполнительными органами
46
Поступления дебиторской, депонентской задолженности государственных учреждений, финансируемых из местного бюджета
47
Возврат неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета
48
Другие неналоговые поступления в местный бюджет
49
Погашение бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета до 2005 года юридическим лицам
50
Погашение бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета физическим лицам
51
Погашение бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета юридическим лицам, за исключением специализированных организаций
52
Возврат неиспользованных бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета
53
Возврат физическими и юридическими лицами использованных не по целевому назначению кредитов, выданных из местного бюджета
ГУ "Департамент внутренних дел Кызылординской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан"
54
Административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые департаментами внутренних дел областей, города республиканского значения, столицы, их территориальными подразделениями, финансируемыми из местного бюджета
55
Поступления удержаний из заработной платы осужденных к исправительным работам
ГУ "Управление ветеринарии Кызылординской области"
56
Возврат стоимости ветеринарного паспорта на животное, бирок (чипов) для идентификации животных
ГУ "Управление индустриально-инновационного развития Кызылординской области"
57
Отчисления недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры
ГУ "Управление координации занятости и социальных программ Кызылординской области"
58
Сбор за выдачу и (или) продление разрешения работодателям на привлечение иностранной рабочей силы в Республику Казахстан

Ескерту: *облыстық бюджетке түсетін түсімдердің атауы "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 9756 нөмірімен тіркелген) сәйкес жазылды. Облыстық бюджетке түсетін түсімдер "Бюджет түсімдерін бюджеттердің деңгейлері, Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшаны бақылау шоты мен Жәбірленушілерге өтемақы қорының қолма-қол ақшасының бақылау шоты арасында бөлу кестесі" Қазақстан Респуликасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 404 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 9760 нөмірімен тіркелген) сәйкес ескеріледі;
ММ - мемлекеттік мекемесі.

Примечание: *наименование поступлений в областной бюджет изложены в соответствии с приказом Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 9756). Поступления в областной бюджет учитываются в соответствии с приказом Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 404 "Об утверждении Таблицы распределения поступлений бюджета между уровнями бюджетов, контрольным счетом наличности Национального фонда Республики Казахстан и контрольным счетом наличности Фонда компенсации потерпевшим" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 9760);
ГУ - государственное учреждение.