"2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Арал аудандық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы №121 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қызылорда облысы Арал аудандық мәслихатының 2018 жылғы 28 ақпандағы № 133 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 14 наурызда № 6202 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес Арал аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Арал аудандық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы кезекті жиырма бірінші сессиясының № 121 шешіміне (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 6101 нөмірімен тіркелген, аудандық "Толқын" газетінің 2018 жылғы 20 қаңтардағы №6 санында және 2018 жылғы 9 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1- тармақ мынадай жаңа редакцияда жазылсын:
1) кірістер - 13 071 381,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 1 879 383 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 19 944 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер - 43 350 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 11 128 704,8 мың теңге, оның ішінде
субвенция көлемі 9 054 373 мың теңге;
2) шығындар- 13 077 335,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 1 309 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 10 926 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 9 617 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо- 41 103 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу - 41 103 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 48 365,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 48 365,8 мың теңге;
жаңа мазмұндағы 5-1 тармақпен толықтырылсын:
"5-1. Осы шешімде 2018 жылға арналған аудандық бюджет қаржысы есебінен төмендегі көлемде ағымдағы нысаналы трансферттер қаралғаны ескерілсін:
1) Арал қаласы – 86 204 мың теңге;
2) Жақсықылыш кенті – 5 062 мың теңге,
3) Сексеуіл кенті – 10 296 мың теңге;

О внесении изменений в решение Аральского районного маслихата от 22 декабря 2017 года №121 "О районном бюджете на 2018-2020 годы"
Решение Аральского районного маслихата Кызылординской области от 28 февраля 2018 года № 133. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 14 марта 2018 года № 6202. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Бюджетном кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Аральский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение очередной двадцать первой сессии Аральского районного маслихата от 22 декабря 2017 года № 121 "О районном бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 6101, опубликовано в районной газете "Толқын" от 20 января 2017 года №6и 9 января 2018 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республике Казахстан) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей новой редакции:
1) доходы – 13 071 318,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 879 383 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 19 944 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 43 350 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 11 128 704,8 тысяч тенге, в том числе субвенции – 9 054 373 тысяч тенге;
2) затраты - 13 077 335,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1 309 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 10 926 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 9 617 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 41 103 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 41 103 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства-0;
5) дефицит (профицит)бюджета – - 48 365,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) – 48 365,8 тысяч тенге;
дополнить пунктом 5-1 в следующей редакции:
"5-1. В данном решении учесть распределение текущего целевого трансферта за счет средств из районного бюджета на 2018 год в нижеследующем:
1) город Аральск – 86 204 тысяч тенге;
2) поселок Жаксыкылыш – 5 062 тысяч тенге;
3) поселок Саксаульск – 10 296 тысяч тенге;

4) Аманөткел ауылдық округі – 4 855 мың теңге;
5) Қамыстыбас ауылдық округі – 1 562 мың теңге;
6) Қарақұм ауылдық округі – 1 560 мың теңге;
7) Октябрь ауылдық округі – 2 600 мың теңге.";
аталған шешімінің 1, 4 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жазылсын.
2. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Арал аудандық мәслихатының кезектен
тыс жиырма екінші сессиясының төрағасы
Б. Прекеев
Арал аудандық мәслихатының хатшысы Д. Мадинов

4) сельский округ Аманоткел – 4 885 тысяч тенге;
5) сельский округ Камыстыбас – 1 562 тысяч тенге;
6) сельский округ Каракум – 1 560 тысяч тенге;
7) сельский округ Октябрь – 2 600 тысяч тенге.";
приложения 1, 4 данного решения изложить согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в силу с 1 января 2018 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель внеочередной двадцать
второй сессий Аральского районного маслихата
Б. Прекеев
Секретарь Аральского районного маслихата Д. Мадинов

2. Шығындар
13 077 335,6
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
758 223
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
30 289
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
29 053
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 236
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
179 593
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
151 746
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
27 847
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
261 741
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
261 741
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
105 766
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін орындау және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 712
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
400
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
77 654
489
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік активтер және сатып алу бөлімі
18 553
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік активтер мен сатып алуды басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 853
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 700
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
31 032
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 032
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
52 455
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 288
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
28 167
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
4 600
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
4 600
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
14 320
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 320
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі

2. Расходы
13 077 335,6
01
Государственные услуги общего характера
758 223
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
30 289
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
29 053
003
Капитальные расходы государственных органов
1 236
122
Аппарат акима района (города областного значения)
179 593
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
151 746
003
Капитальные расходы государственных органов
27 847
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
261 741
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
261 741
452
Отдел финансов района (города областного значения)
105 766
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета района и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
27 712
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
400
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
77 654
489
Отдел государственных активов и закупок района (города областного значения)
18 553
001
Услуги по реализации государственной политики в области управления государственных активов и закупок на местном уровне
15 853
003
Капитальные расходы государственных органов
2 700
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
31 032
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
31 032
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
52 455
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
24 288
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
28 167
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
4 600
040
Развитие объектов государственных органов
4 600
493
Отдел предпринимательства,промышленности и туризма района (города областного значения)
14 320
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
14 320
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)

23 164
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық – медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
9 613
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
290 667
068
Халықтың компьютерлік сауаттылығын арттыруды қамтамасыз ету
1 447
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 325
05
Денсаулық сақтау
1 475
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
1 475
002
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
1 475
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
805 955
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2 476
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
2 476
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
289 041
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
289 041
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
7 959
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
7 959
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
460 745
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
186 225
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
23 161
007
Тұрғынүйгекөмек көрсету
40 997
008
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
420
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 381
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
117 246
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
1 570
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
34 541
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
52 204
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
45 734
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 207
050

23 164
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
9 613
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
290 667
068
Обеспечение повышения компьютерной грамотности населения
1 447
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
2 325
05
Здравоохранение
1 475
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
1 475
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
1 475
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
805 955
464
Отдел образования района (города областного значения)
2 476
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
2 476
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
289 041
010
Государственная адресная социальная помощь
289 041
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
7 959
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
7 959
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
460 745
004
Программа занятости
186 225
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
23 161
007
Жилищная помощь
40 997
008
Социальная поддержка граждан, награжденных орденами "Отан", "Данк" от 26 июля 1999 года удостоенных высокого звания "Халыққаһарманы", почетных званий республики
420
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 381
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
117 246
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
1 570
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
34 541
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
52 204
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
45 734
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 207
050