2019-2021 жылдарға арналған кенттер, ауылдық округтер бюджеттері туралы
Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 2018 жылғы 28 желтоқсандағы № 222 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 29 желтоқсанда № 6639 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы кодексінің 9-1 бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 2-7 тармағына сәйкес Қармақшы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған Жосалы кентінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1 092 523,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 73 725 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 395 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсімі – 1 018 403,5 мың теңге;
2) шығындар – 1 097 869,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -5 346 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 346 мың теңге.
Ескерту. Шешім 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 07.03.2019 № 234; 12.06.2019 № 245; 21.08.2019 № 258; 03.12.2019 № 270 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2019-2021 жылдарға арналған Төретам кентінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 234 301 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 37 904 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 152 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсімі – 195 245 мың теңге;
2) шығындар – 238 544,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4 243,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 243,3 мың теңге.
Ескерту. Шешім 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 07.03.2019 № 234; 12.06.2019 № 245; 21.08.2019 № 258 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
3. 2019-2021 жылдарға арналған Ақай ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 296 218 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 10 552 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;

О бюджетах поселков, сельских округов на 2019-2021 годы
Решение Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 28 декабря 2018 года № 222. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 29 декабря 2018 года № 6639. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", пункта 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Кармакшинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Жосалы на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 092 523,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 73 725 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 395 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 1 018 403,5 тысяч тенге;
2) затраты – 1 097 869,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -5 346 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 346 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 07.03.2019 № 234; от 12.06.2019 № 245; от 21.08.2019 № 258; от 03.12.2019 № 270 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Утвердить бюджет поселка Торетам на 2019-2021 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 234 301 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 37 904 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 152 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 195 245 тысяч тенге;
2) затраты – 238 544,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -4 243,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 243,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решениями Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 07.03.2019 № 234; 12.06.2019 № 245; от 21.08.2019 № 258 (вводится в действие с 01.01.2019).
3. Утвердить бюджет сельского округа Акай на 2019-2021 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 296 218 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10 552 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;

трансферттер түсімі – 285 666 мың теңге;
2) шығындар – 297 883,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 665,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 665,4 мың теңге.
Ескерту. Шешім 3-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 07.03.2019 № 234; 12.06.2019 № 245; 21.08.2019 № 258; 03.12.2019 № 270 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
4. 2019-2021 жылдарға арналған Жаңажол ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 97 577 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 057 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсімі – 93 520 мың теңге;
2) шығындар – 98 052,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -475,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 475,5 мың теңге.
Ескерту. Шешім 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 07.03.2019 № 234; 12.06.2019 № 245; 21.08.2019 № 258 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5. 2019-2021 жылдарға арналған ІІІ-Интернационал ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 88 300 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 302 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсімі – 81 998 мың теңге;
2) шығындар – 88 939,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -639,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 639,4 мың теңге.
Ескерту. Шешім 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 07.03.2019 № 234; 12.06.2019 № 245; 21.08.2019 № 258 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6. 2019-2021 жылдарға арналған Ақтөбе ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 105 803 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 192 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсімі – 103 611 мың теңге;

поступления трансфертов – 285 666 тысяч тенге;
2) затраты – 297 883,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 665,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 665,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решениями Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 07.03.2019 № 234; 12.06.2019 № 245; от 21.08.2019 № 258; от 03.12.2019 № 270 (вводится в действие с 01.01.2019).
4. Утвердить бюджет сельского округа Жанажол на 2019-2021 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 97 577 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 057 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 93 520 тысяч тенге;
2) затраты – 98 052,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -475,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 475,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 07.03.2019 № 234; 12.06.2019 № 245; от 21.08.2019 № 258 (вводится в действие с 01.01.2019).
5. Утвердить бюджет сельского округа ІІІ-Интернационал на 2019-2021 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 88 300 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 302 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 81 998 тысяч тенге;
2) затраты – 88 939,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -639,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 639,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 07.03.2019 № 234; 12.06.2019 № 245; от 21.08.2019 № 258 (вводится в действие с 01.01.2019).
6. Утвердить бюджет сельского округа Актобе на 2019-2021 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 105 803 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 192 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 103 611 тысяч тенге;

2) шығындар – 106 293,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -490,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 490,9 мың теңге.
Ескерту. Шешім 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 07.03.2019 № 234; 12.06.2019 № 245; 21.08.2019 № 258 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. 2019-2021 жылдарға арналған Ақжар ауылдық округінің бюджеті тиісінше 19, 20 және 21-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 85 410 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 783 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсімі – 83 627 мың теңге;
2) шығындар – 85 715,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -305,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 305,4 мың теңге.
Ескерту. Шешім 7-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 07.03.2019 № 234; 12.06.2019 № 245 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8. 2019-2021 жылдарға арналған Дауылкөл ауылдық округінің бюджеті тиісінше 22, 23 және 24-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 127 530,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 255 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 325,6 мың теңге;
трансферттер түсімі – 122 949,7 мың теңге;
2) шығындар – 127 804,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -274,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 274,3 мың теңге.
Ескерту. Шешім 8-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 07.03.2019 № 234; 12.06.2019 № 245; 21.08.2019 № 258; 03.12.2019 № 270 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте, аудандық бюджеттен кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 945 397 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Жосалы кенті – 385 248 мың теңге;
Төретам кенті – 77 224 мың теңге;
Ақай ауылдық округі – 160 636 мың теңге;
Жаңажол ауылдық округі – 74 715 мың теңге;
ІІІ-Интернационал ауылдық округі – 52 140 мың теңге;

2) затраты – 106 293,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -490,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 490,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 07.03.2019 № 234; 12.06.2019 № 245; от 21.08.2019 № 258 (вводится в действие с 01.01.2019).
7. Утвердить бюджет сельского округа Акжар на 2019-2021 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 85 410 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 783 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 83 627 тысяч тенге;
2) затраты – 85 715,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -305,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 305,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 07.03.2019 № 234; 12.06.2019 № 245 (вводится в действие с 01.01.2019).
8. Утвердить бюджет сельского округа Дауылколь на 2019-2021 годы согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 127 530,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 255 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 325,6 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 122 949,7 тысяч тенге;
2) затраты – 127 804,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -274,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 274,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 07.03.2019 № 234; 12.06.2019 № 245; от 21.08.2019 № 258; от 03.12.2019 № 270 (вводится в действие с 01.01.2019).
9. Предусмотреть в районном бюджете на 2019 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты поселкам, сельским округам в сумме 945 397 тысяч тенге, в том числе:
Поселок Жосалы – 385 248 тысяч тенге;
Поселок Торетам – 77 224 тысяч тенге;
Сельский округ Акай – 160 636 тысяч тенге;
Сельский округ Жанажол – 74 715 тысяч тенге;
Сельский округ ІІІ-Интернационал – 52 140 тысяч тенге;

Ақтөбе ауылдық округі – 60 699 мың теңге;
Ақжар ауылдық округі – 70 603 мың теңге;
Дауылкөл ауылдық округі – 64 132 мың теңге.
10. 2019 жылға арналған кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне республикалық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 25-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
11. 2019 жылға арналған кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне облыстық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 26-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
12. 2019 жылға арналған кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 27-қосымшасына сәйкес бекітілсін.

Сельский округ Актобе – 60 699 тысяч тенге;
Селський округ Акжар – 70 603 тысяч тенге;
Сельский округ Дауылколь – 64 132 тысяч тенге.
10. Утвердить целевые трансферты в бюджеты поселкам, сельским округам на 2019 год, выделенные за счет республиканского бюджета согласно приложения 25.
11. Утвердить целевые трансферты в бюджеты поселкам, сельским округам на 2019 год, выделенные за счет областного бюджета согласно приложения 26.
12. Утвердить целевые трансферты в бюджеты поселкам, сельским округам на 2019 год, выделенные за счет районного бюджета согласно приложения 27.

13. 2019 жылға арналған кенттер, ауылдық округтер бюджеттерін атқару процесінде "Шұғыл жағдайларда науқасы ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін жақын жердегі денсаулық сақтау ұйымына жеткізуді ұйымдастыру" бюджеттік бағдарламасы секвестрлеуге жатпайтын болып бекітілсін.
14. Осы шешім 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Қармақшы аудандық мәслихатының
кезектен тыс 30-сессиясының төрағасы
Н.Пірмантаев
Қармақшы аудандық мәслихатының
хатшысы
М.Наятұлы

13. Утвердить бюджетную программу "Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь", не подлежащую секвестру в процессе исполнения бюджетов поселков, сельских округов на 2019 год.
14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель внеочередной 30-сессии
Кармакшинского районного маслихата
Н.Пірмантаев
Секретарь Кармакшинского районного
маслихата
М.Наятұлы