“2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы” Жалағаш аудандық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы №19-1 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қызылорда облысы Жалағаш аудандық мәслихатының 2018 жылғы 21 қарашада № 32-1 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 27 қарашада № 6538 болып тіркелді. Мерзімі біткендіктен қолданыс тоқтатылды
“Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі” Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы кодексінің 109-бабына және “Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы” Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес, Жалағаш аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. “2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы” Жалағаш аудандық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 19-1 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 6117 нөмірімен тіркелген, 2018 жылғы 18 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтiк құқықтық актiлерiнiң эталондық бақылау банкiнде және 2018 жылғы 23 қаңтарда “Жалағаш жаршысы” газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
“1. 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 167 592 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 194 955 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 545 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 28 166 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 941 926 мың теңге;
2) шығындар – 8 205 737,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу- 63 590 мың теңге;
бюджеттік кредиттер- 163 890 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу- 100 300 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо- 0;
қаржы активтерін сатып алу-0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер- 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -58 008 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)- 58 008 мың теңге;
қарыздар түсімі-163 890 мың теңге;
қарыздарды өтеу-105 441 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 43 286,4 мың теңге.”;
мынадай мазмұндағы 1-13- тармақпен толықтырылсын:
1-13. “2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы” Жалағаш аудандық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы №19-1 шешімін іске асыру туралы” Жалағаш ауданы әкімдігінің 2018 жылғы 9 қаңтардағы №1 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы” Жалағаш ауданы әкімдігінің 2018 жылғы 16 қарашадағы № 264 қаулысымен:
Облыстық бюджет қаражысы есебінен мәдениет нысанын жылумен қамтамасыз етуге 3 089 мың теңге, жаңадан іске қосылған білім беру нысанына 969 мың теңге, жалпы білім беретін мектептеріне сұйық отын сатып алуға 130 000 мың теңге, нәтижелі жұмыспен қамтуды және кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын бағытталған, іс-шараларын іске асыруға 2 405 мың теңге, жаңа іске қосылған дене шынықтыру және спорт нысандарын ұстауға 18 089 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер бөлінгені ескерілсін.
Облыстық бюджет қаржысы есебінен берілген білім беру нысандарын цифрлық білім беру инфрақұрылыммен қамтамасыз етуден 755 мың теңге, нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын бағытталған, іс-шараларын іске асырудан 7 065 мың теңге, өңірге қажет мамандықтар бойынша әлеуметтік тұрғыдан халықтың осал тобы қатарындағы отбасылар санынан білім алушы студенттерге әлеуметтік көмек көрсетуден 4 777 мың теңге, Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асырудан 269 мың теңге, туберкулез ауруының қолдаушы фазасында емделіп жүрген науқастарға әлеуметтік көмек көрсетуден 1758 мың теңге, гемоблостоздар мен апластикалық анемияны қосқанда гемотологиялық аурулармен ауырған диспансерлік есепте тұрған балаларға әлеуметтік көмек көрсетуден 219 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттерден қысқартылғаны ескерілсін.

О внесении изменений и дополнений в решение Жалагашского районного маслихата от 22 декабря 2017 года №19-1 “О районном бюджете на 2018-2020 годы”
Решение Жалагашского районного маслихата Кызылординской области от 21 ноября 2018 года № 32-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 27 ноября 2018 года № 6538. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 109 Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года “Бюджетный кодекс Республики Казахстан” и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года “О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан” Жалагашский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жалагашского районного маслихата от 22 декабря 2017 года № 191 “О районном бюджете на 2018-2020 годы” (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 6117, опубликовано 18 января 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в газете “Жалағаш жаршысы” от 23 января 2018 года) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
“1. Утвердить бюджет района на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 167 592 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 194 955 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 2 545 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 28 166 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 941 926 тысяч тенге;
2) затраты – 8 205 737,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 63 590 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 163 890 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 100 300 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -58 008 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 58 008 тысяч тенге;
поступление займов - 163 890 тысяч тенге;
погашение займов - 105 441 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 43 286,4 тысяч тенге.”;
дополнить пунктами 1-13 следующего содержания:
“1-13. Учесть, что постановлением акимата Жалагашского района №264 от 16 ноября 2018 года “О внесении изменений и дополнений в постановление акимата Жалагашского района №1 от 9 января 2018 года “О реализации решения Жалагашского районного маслихата №19-1 от 22 декабря 2017 года” “О бюджете района на 2018-2020 годы”:
Выделены из областного бюджета текущие целевые трансферты в размере 3 089 тысяч тенге на обеспечение отопления объекта культуры , 969 тысяч тенге на содержание вновь введенных объектов образования, 130 000 тысяч тенге приобретение жидкого топлива для общеобразовательных школ, 2 405 тысяч тенге на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства, 18 089 тысяч тенге на содержание вновь введенных объектов физической культуры и спорта;
Сокращены текущие целевые трансферты выделенные из областного бюджета на обеспечение объектов образования цифровой образовательной инфраструктурой 755 тысяч тенге, на реализацию мероприятий, направленных на развития рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства 7 065 тысяч тенге, на оказание социальной помощи для обучения студентов из числа семей социально-уязвимых слоев населения по востребованным в регионе специальностям 4 777 тысяч тенге, на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы 269 тысяч теңге, на социальную помощь для больных туберкулезом, находящихся на поддерживающей фазе лечения 1 758 тысяч тенге, на социальную помощь для детей, состоящих на диспансерском учете с гематологическими заболеваниями, включая гемобластозы и апластическую анемию 219 тысяч тенге;

Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеуден 441 мың теңге, жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсетуден 281 мың теңге қысқартылғаны ескерілсін.”;
Республикалық бюджет қаражысы есебінен Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру шеңберіне 632 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферт бөлінгені ескерілсін.
Республикалық бюджет қаржысы есебінен берілген қаржыдан ымдау тілі маманының қызмет көрсетуден 382 мың теңге және техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдар тізбесін кеңейтуден 83 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер қысқартылғаны ескерілсін.”;
15-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
“15. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2018 жылға арналған резерві 4 435 мың теңге көлемінде бекітілсін.”

Сокращены погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом 441 тысяч тенге, обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета 281 тысяч тенге;
Выделены из республиканского бюджета текущие целевые трансферты в размере 632 тысяч тенге в рамках реализаций плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012–2018 годы;
Сокращены текущие целевые трансферты выделенные из республиканского бюджета на оказание услуг специалиста жестового языка 382 тысяч тенге и на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств 83 тысяч тенге;
пункт 15 изложить в новой редакции:
“15. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2018 год в сумме 4 435 тысяч тенге.”

көрсетілген шешімнің 1, 5, 11, 13, 17, 18, 19 -қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Жалағаш аудандық мәслихатының
32-сессиясының төрағасы
Т.ТУЛЕГЕНОВ
Жалағаш аудандық мәслихатының
хатшысы
М.ЕСПАНОВ
2018 жылғы “21” қарашадағы №32-1 Жалағаш аудандық мәслихатының шешіміне 1-қосымша

приложения 1, 5, 11, 13, 17, 18, 19 указанного решения изложить в новых редакциях согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 к настоящему решению;
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель 32-сессии Жалагашского
районного маслихата
ТУЛЕГЕНОВ Т.
Секретарь Жалагашского районного
маслихата
ЕСПАНОВ М.
Приложение 1 к решению Жалагашского районного маслихата от “21” ноября 2018 года №32-1

202
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
418661,5
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың ) білім бөлімі
4764
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
4764
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың ) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
65645,8
010
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек
65645,8
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкiмінің аппараты
17351
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтiк көмек көрсету
17351
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
307715,7
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
156798
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
22604
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
4017
008
1999 жылдың 26 шілдесінде “Отан”, “Данқ” ордендерiмен марапатталған, “Халык Қаһарманы” атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтiк қолдау
167
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2471
011
Жергiлiктi өкiлеттi органдардын шешiмі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
41047
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
3632
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
39131,7
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
37848
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың ) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтың хал актілерін тіркеу бөлімі
23185
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
377
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
22808
07
Тұрғын үй -коммуналдық шаруашылық
715104
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың ) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
150
049
Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізу
150
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
1622
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау

202
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
418661,5
464
Отдел образования района (города областного значения)
4764
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
4764
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
65645,8
010
Государственная адресная социальная помощь
65645,8
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
17351
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
17351
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
307715,7
004
Программа занятости
156798
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
22604
007
Оказание жилищной помощи
4017
008
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Даңқ", удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики
167
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2471
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
41047
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
3632
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индиивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
39131,7
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
37848
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
23185
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
377
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
22808
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
715014
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
150
049
Проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
150
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1622
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда

424601
Мәслихат хатшыларының лауазымдық еңбекақысының ұлғаюы
656
Жалпы бiлiм беретін мектептерді қосымша физика кабинеттерімен қамтамасыз етуге
28376
Жалпы бiлiм беретін мектептерді қосымша химия кабинеттерімен қамтамасыз етуге
26128
Жалпы бiлiм беретін мектептерді қосымша биология кабинеттерімен қамтамасыз етуге
17100
Психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық кабинеттерін ұстауға
15539
Жалпы білім беретін мектептерін цифрлық инфрақұрылыммен қамтамасыз ету
56485
Мектептердегі оқушыларды оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерімен қамтамасыз ету
2809
Ұлы Отан соғысына қатысушылары мен мүгедектеріне және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталған адамдарға сауықтыру үшін біржолғы материалдық көмекке
192
Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде 6 ай жұмыс істеген (қызмет еткен) адамдарды әлеуметтік қолдауға
16595
Өңірге қажет мамандықтар бойынша әлеуметтік тұрғыдан халықтың осал тобы қатарындағы отбасылар санынан білім алушы студенттерге әлеуметтік көмек көрсетуге
13232
Туберкулез ауруының қолдаушы фазасында емделіп жүрген науқастарға әлеуметтік көмек көрсетуге
6900
1 топтағы мүгедектер үшін жеке көмекшінің әлеуметтік көмектеріне ақы төлеуге
2899
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға
2240
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған, іс-шараларын іске асыру
28955
Атаулы әлеуметтік көмектің жаңа форматын енгізуіне байланысты жұмыспен қамту орталықтарын материалдық-техникалық базасымен нығайту
180
Қалалық, аудандық, ауылдық кітапханаларға кітап сатып алуға
559
Су шаруашылығы нысандарының құжаттарын дайындауға
52600
Облыстық деңгейден аудандық деңгейге берілген 1 бірлік штаттан тыс қызметкердің ұстау шығындарына
1009
Мәдениет ауылдық клубының жылуына
3089
Жаңадан іске қосылған білім беру нысандарының ұстау шығынына
969
Жалпы білім беретін мектептерге сұйық отын сатып алуға
130000
Жаңадан іске қосылған дене шынықтыру және спорт нысандарын ұстауға
18089
2018 жылғы “21” қарашадағы №32-1 Жалағаш аудандық мәслихатының шешіміне 4-қосымша
2017 жылғы “22” желтоқсандағы №19-1 Жалағаш аудандық мәслихатының шешіміне 13-қосымша
2018 жылға арналған аудан бюджетіне республикалық бюджеттен қаралған ағымдағы нысаналы трансферттер
Атауы
(Сомасы, мың теңге)
Барлығы
508651
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға

424601
Увеличение размера должностных окладов секретарей маслихатов;
656
На обеспечение предметных кабинетов физики общеобразовательных школ
28376
На обеспечение предметных кабинетов химии общеобразовательных школ
26128
На обеспечение предметных кабинетов биологии общеобразовательных школ
17100
Содержание кабинетов психолого-медико-педагогической консультации
15539
На обеспечение общеобразовательных школ области цифровой инфраструктурой
56485
На обеспечение учащихся школ области учебниками и учебно-методическими пособиями
2809
На единовременную материальную помощь на оздоровление участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны
192
На социальную поддержку лицам, проработавшим (прослужившим) не менее 6 месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны
16595
На оказание социальной помощи для обучения студентов из числа семей социально-уязвимых слоев населения по востребованным в регионе специальностям
13232
На социальную помощь для больных туберкулезом, находящихся на поддерживающей фазе лечения
6900
На оплату услуг индивидиуального помощника для инвалидов 1 группы
2899
На реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
2240
Реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
28955
Укрепление материально-технической базы центров занятости в связи с внедрением нового формата адресной социальной помощи;
180
На приобретение книг городским, районным, сельским библиотекам
559
На подготовку документации объектов водного хозяйства
52600
На перераспределение 1 единиц внештатных сотрудников с областного уровня на районный уровень
1009
На обеспечение отопления обьекта аульного клуба Мадениет
3089
На содержание вновь введенных объектов образования
969
На приобретение жидкого топлива для общеобразовательных школ
130000
На содержание вновь введенных объектов физической культуры и спорта
18089
Приложение 4 к решению Жалагашского районного маслихата от “21” ноября 2018 года № 32-1
Приложение 13 к решению Жалагашского районного маслихата от “22” декабря 2017 года №19-1
Целевые текущие трансферты выделенные из республиканского бюджета в бюджет района на 2018 год
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
Всего
508651
Реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;

61448
Тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге
11393
Оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге
4261
Жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге
161290
Ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге
13295
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға
20338
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеу
53179
Халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді ендіру
6733
Еңбек нарығын дамыту
85843
Көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға
90871
2018 жылғы “ 21 ” қарашадағы №32-1 Жалағаш аудандық мәслихатының шешіміне 5-қосымша
2017 жылғы “22” желтоқсандағы №19-1 Жалағаш аудандық мәслихатының шешіміне 17-қосымша
Жалағаш кенті және ауылдық округ бюджеттеріне аудандық бюджет қаржысы есебінен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
Атауы
Сомасы, мың теңге
Жалағаш кенті
111961,2
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
239,2
Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту және мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту ұйымдарында медициналық қызмет көрсетуді ұйымдастыру
2070
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
5206
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
104446
Аққұм ауылдық округі
1962
Аққұм ауылдық клуб ғимаратының жылу жүйесін жөндеуге
448
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсетуге
925
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
589
Мәдениет ауылдық округі
4428
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
808
Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту және мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту ұйымдарында медициналық қызмет көрсетуді ұйымдастыру
3620
Бұқарбай батыр ауылдық округі
3100
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
2700
Жергілікті деңгейде мәдени- демалыс жұмысын қолдау
400
Еңбек ауылдық округі
3755
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
2800
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсетуге
925
Жергілікті деңгейде мәдени- демалыс жұмысын қолдау
30
Барлығы:

61448
Доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам
11393
Доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
4261
Доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм
161290
Доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования
13295
Реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы;
20338
Выплату государственной адресной социальной помощи
53179
Внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов Центров занятости
6733
Развитие рынка труда
85843
Финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
90871
Приложение 5 к решению Жалагашского районного маслихата от “21” ноября 2018 года № 32-1
Приложение 17 к решению Жалагашского районного маслихата от “22” декабря 2017 года №19-1
Распределение сумм целевых текущих трансфертов выделяемых из районного бюджета бюджетам поселка Жалагаш и сельских округов
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Кент Жалагаш
111961,2
Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
239,2
Дошкольное воспитание и обучение и организация медицинского обслуживания в организациях дошкольного воспитания и обучения
2070
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
5206
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
104446
Сельский округ Аккум
1962
Ремонт системы отопления здания сельского клуба Аккум
448
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
925
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
589
Сельский округ Мадениет
4428
Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
808
Дошкольное воспитание и обучение и организация медицинского обслуживания в организациях дошкольного воспитания и обучения
3620
Сельский округ Бухарбай батыр
3100
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2700
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
400
Сельский округ Енбек
3755
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2800
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
925
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
30
Всего

125206,2
2018 жылғы “21 ” қарашадағы №32-1 Жалағаш аудандық мәслихатының шешіміне 6-қосымша
2017 жылғы “22” желтоқсандағы №19-1 Жалағаш аудандық мәслихатының шешіміне 18-қосымша
2018 жылға арналған аудан бюджетінің бағдарламалары бойынша қосымша бағытталған шығыстар тізбесі
Атауы
Сомасы, (мың теңге)
Барлығы
397689,4
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
187573,2
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты

125206,2
Приложение 6 к решению Жалагашского районного маслихата от “21” ноября 2018 года № 32-1
Приложение 18 к решению Жалагашского районного маслихата от “22” декабря 2017 года №19-1
Перечень дополнительно направленных расходов по бюджетным программам бюджета района на 2018 год
Наименование
Всего, тысяч тенге
Всего
397689,4
Государственные услуги общего характера
187573,2
Аппарат маслихата района (города областного значения)

2105
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
3300
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2129
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкiмінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
5793
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
3950
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3800
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін орындау және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
802
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1047,2
Жергілікті деңгейде мемлекеттік активтер және сатып алуды басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
2800
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
128
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6801
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
744
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
5050
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
140651
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
3716
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
3408
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
480
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
860
Қорғаныс
3314
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
2314
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1000
Бiлiм беру
91731,8
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске
асыру жөніндегі қызметтер
4592
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
3650
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
3897,8
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
12821
Жалпы білім беру
18979
Балаларға қосымша бiлiм беру
4797
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
32656
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу

2105
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
3300
Капитальные расходы государственного органа
2129
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
5793
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3950
Капитальные расходы государственного органа
3800
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
802
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
1047,2
Услуги по реализации государственной политики в области управления государственных активов и закупок на местном уровне
2800
Капитальные расходы государственного органа
128
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования и управления
Капитальные расходы государственного органа
9
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
6801
Капитальные расходы государственного органа
744
Развитие объектов государственных органов
5050
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
140651
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
3716
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
3408
Капитальные расходы государственного органа
480
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
860
Оборона
3314
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
2314
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1000
Образование
91731,8
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
4592
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
3650
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
3897,8
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
12821
Общеобразовательное обучение
18979
Дополнительное образование для детей
4797
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
32656
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)

2205
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
1134
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
7000
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
18455,7
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкiмінің аппараты
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтiк көмек көрсету
2514
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтiк көмек көрсету
400
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
1193
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
2063,7
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1507
Жұмыспен қамту бағдарламасы
8000
Тұрғын үйге көмек көрсету
1600
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
948
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
230
Тұрғын үй –коммуналдық шаруашылық
18480
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың ) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
11363
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
5000
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
208
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
546
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл , ауылдық округ әкiмінің аппараты Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
1363
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттык кеңістік
35115,3
Жергілікті деңгейде мәдени- демалыс жұмыстарын қолдау
1882
Мәдени- демалыс жұмысын қолдау
10264
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
368
Әртүрлі спорт түрлері бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерін дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
5789
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары

2205
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
1134
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
7000
Социальная помощь и социальное обеспечение
18455,7
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
2514
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
400
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
1193
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индиивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
2063,7
Государственная адресная социальная помощь
1507
Программа занятости
8000
Оказание жилищной помощи
1600
Обеспечение деятельности центров занятости населения
948
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
230
Жилищно-коммунальное хозяйство
18480
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
Развитие коммунального хозяйства
11363
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
Развитие коммунального хозяйства
5000
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
208
Освещение улиц населенных пунктов
546
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа Благоустройство и озеленение населенных пунктов
1363
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
35115,3
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
1882
Поддержка культурно-досуговой работы
10264
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
368
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
5789
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций

595
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
344
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1875
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
3300
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың ) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
882
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
5730
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
4086,3
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
20275
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1564
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
210
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1099
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
900
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
16002
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
1560
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1040
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
520
Көлік және коммуникация
1000
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1000
Басқалар
3545
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
1000
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
2545
Трансферттер
16639,4
Нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару
9282,1
Нысаналы мақсатқа сай пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару
432,3
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
6925
2018 жылғы “21” қарашадағы №32-1 Жалағаш аудандық мәслихатының шешіміне 7-қосымша
2017 жылғы “22” желтоқсандағы №19-1 Жалағаш аудандық мәслихатының шешіміне 19-қосымша
2018 жылға арналған аудан бюджетінің бағдарламалары бойынша қысқартылған шығыстар тізбесі
Атауы
Барлығы (мың теңге)
Барлығы

595
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
344
Капитальные расходы государственного органа
1875
Услуги по проведению государственной информационной политики
3300
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
882
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
5730
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
4086,3
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
20275
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
1564
Капитальные расходы государственного органа
500
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
210
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
1099
Капитальные расходы государственного органа
900
Проведение противоэпизоотических мероприятий
16002
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
1560
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
1040
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
Капитальные расходы государственного органа
520
Транспорт и коммуникации
1000
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
1000
Прочие
3545
Поддержка предпринимательской деятельности
1000
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
2545
Трансферты
16639,4
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
9282,1
Возврат, использованных не по целевому назначению целевых трансфертов
432,3
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
6925
Приложение 7 к решению Жалагашского районного маслихата от “21” ноября 2018 года № 32-1
Приложение 19 к решению Жалагашского районного маслихата от “22” декабря 2017 года №19-1
Перечень сокращенных расходов по бюджетным программам бюджета района на 2018 год
Наименование
Всего, тысяч тенге
Всего