Бюджеттің атқарылуының кейбір мәселелері туралы
Қызылорда облысы Жаңақорған ауданы әкімдігінің 2018 жылғы 28 қарашадағы № 675 қаулысы. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 30 қарашада № 6544 болып тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облысы Жаңақорған ауданы әкімдігінің 2023 жылғы 31 қаңтардағы № 43 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облысы Жаңақорған ауданы әкімдігінің 31.01.2023 № 43 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

О некоторых вопросах исполнения бюджета
Постановление Жанакорганского районного акимата Кызылординской области от 28 ноября 2018 года № 675. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 30 ноября 2018 года № 6544. Утратило силу постановлением Жанакорганского районного акимата Кызылординской области от 31 января 2023 года № 43
Сноска. Утратило силу постановлением Жанакорганского районного акимата Кызылординской области от 31.01.2023 № 43 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Кодексінің 94-бабының 3-тармағына сәйкес Жаңақорған ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Аудандық бюджетке және жергілікті өзін-өзі басқару бюджетіне түсетін түсімдердің алынуына, артық (қате) төленген соманың бюджеттен қайтарылуына және (немесе) есепке алынуына жауапты және салықтық емес түсімдердің, негізгі капиталды сатудан, трансферттерден, бюджеттік кредиттерді өтеу сомаларынан, мемлекеттің қаржы активтерін сатудан, қарыздардан түсетін түсімдердің бюджетке түсуін бақылауды жүзеге асыруға жауапты уәкілетті органдардың тізбесі осы қаулының қосымшасына сәйкес айқындалсын.

В соответствии с пунктом 3 статьи 94 Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года "Бюджетный кодекс Республики Казахстан" акимат Жанакорганского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить перечень уполномоченных органов, ответственных за взимание поступлений в районный бюджет и бюджет местного самоуправления, за возврат из бюджета и (или) зачет излишне (ошибочно) уплаченных сумм и осуществляющих контроль за поступлениями в бюджет неналоговых поступлений, поступлений от продажи основного капитала, трансфертов, сумм погашения бюджетных кредитов, от продажи финансовых активов государства, займов, согласно приложению к настоящему постановлению.

2. Осы қаулының орындалуын бақылау жетекшілік ететін Жаңақорған ауданы әкiмiнiң орынбасарына жүктелсiн.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Жаңақорған ауданының әкімі Ғ. Әміреев
Жаңақорған ауданы әкімдігінің
2018 жылғы "28" қарашадағы
№ 675 қаулысына қосымша
Аудандық бюджетке және жергілікті өзін-өзі басқару бюджетіне түсетін түсімдердің алынуына, артық (қате) төленген соманың бюджеттен қайтарылуына және (немесе) есепке алынуына жауапты және салықтық емес түсімдердің, негізгі капиталды сатудан, трансферттерден, бюджеттік кредиттерді өтеу сомаларынан, мемлекеттің қаржы активтерін сатудан, қарыздардан түсетін түсімдердің бюджетке түсуін бақылауды жүзеге асыруға жауапты уәкілетті органдардың тізбесі
Уәкілетті органдар
Бюджет сыныптамасының коды
Аудандық бюджетке түсетін түсімдердің атауы
1
"Жаңақорған ауданының қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі

2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Жанакорганского района.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Аким Жанакорганского района Ғ. Әміреев
Приложение к постановлению акимата Жанакорганского района от 2018 года "28" ноября № 675
Перечень уполномоченных органов, ответственных за взимание поступлений в районный бюджет и бюджет местного самоуправления, за возврат из бюджета и (или) зачет излишне (ошибочно) уплаченных сумм и осуществляющих контроль за поступлениями в бюджет неналоговых поступлений, поступлений от продажи основного капитала, трансфертов, сумм погашения бюджетных кредитов, от продажи финансовых активов государства, займов
Уполномоченные органы
Коды бюджетной классификации
Наименование поступлений в районный бюджет*
1
Коммунальное государственное учреждение "Отдел финансов Жанакорганского района"

201102
Коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің бір бөлігінің түсімдері
2
201302
Коммуналдық меншіктегі акциялардың мемлекеттік пакетіне берілетін дивидендтер
3
201508
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер
4
201907
Иесіз мүлікті, белгіленген тәртіппен коммуналдық меншікке өтеусіз өткен мүлікті, қадағалаусыз жануарларды, олжаларды, сондай-ақ мұрагерлік құқығы бойынша мемлекетке өткен мүлікті сатудан алынатын түсімде
5
201910
Коммуналдық меншігіне жататын жер учаскелері бойынша сервитут үшін төлемақы
6
301102
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мүлікті сатудан түсетін түсімдер
7
301103
Азаматтарға пәтерлер сатудан түсетін түсімдер
8
402101
Ағымдағы нысаналы трансферттер
9
402102
Нысаналы даму трансферттері
10
402103
Субвенциялар
11
402201
Ағымдағы нысаналы трансферттер
12
402202
Нысаналы даму трансферттері
13
402203
Субвенциялар
14
501106
Мамандандырылған ұйымдарға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
15
601102
Коммуналдық меншіктегі заңды тұлғалардың қатысу үлестерін, бағалы қағаздарын сатудан түсетін түсімдер
16
601105
Мүліктік кешен түріндегі коммуналдық мемлекеттік мекемелер мен мемлекеттік кәсіпорындарды және коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың жедел басқаруындағы немесе шаруашылық жіргізуіндегі өзге мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін түсімдер
17
701203
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органы алатын
қарыздар
18
Аудандық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдар
202102
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер
19
203102
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақшаның түсімі
20
204114
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелермен алынатын өзге де айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар
21
204116
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына облыстық бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
22
204118
Мамандандырылған ұйымдарға, жеке тұлғаларға бюджеттік кредиттер (қарыздар)бойынша жергілікті бюджеттен берілген айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар,өндіріп алулар
23

201102
Поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий
2
201302
Дивиденды на государственные пакеты акций, находящиеся в коммунальной собственности
3
201508
Доходы от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа
4
201907
Поступления от реализации бесхозяйного имущества, имущества, безвозмездно перешедшего в установленном порядке в коммунальную собственность, безнадзорных животных, находок, а также имущества, перешедшего по праву наследования к государству
5
201910
Плата за сервитут по земельным участкам, находящихся в коммунальной собственности
6
301102
Поступления от продажи имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
7
301103
Поступления от продажи гражданам квартир
8
402101
Целевые текущие трансферты
9
402102
Целевые трансферты на развитие
10
402103
Субвенции
11
402201
Целевые текущие трансферты
12
402202
Целевые трансферты на развитие
13
402203
Субвенции
14
501106
Погашение бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета специализированным организациям
15
601102
Поступления от продажи доли участия, ценных Бумаг юридических лиц, находящихся в коммунальной собственности
16
601105
Поступления от продажи коммунальных государственных учреждений и государственных предприятий в виде имущественного комплекса, иного государственного имущества, находящегося в оперативном управлении или хозяйственном ведении коммунальных государственных предприятий
17
701203
Займы, получаемые местным исполнительным органом района (города областного значения)
18
Исполнительные органы, финансируемые из районного бюджета
202102
Поступления от реализации товаров (работ, услуг), предоставляемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
19
203102
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
20
204114
Прочие штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
21
204116
Штрафы, пени, санкции, взыскания по бюджетным кредитам (займам), выданным из областного бюджета местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
22
204118
Штрафы, пени, санкции, взыскания по бюджетным кредитам (займам), выданным из местного бюджета специализированным организациям, физическим лицам
23

206105
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің дебиторлық, депоненттік берешегінің түсімі
24
206107
Бұрын жергілікті бюджеттен алынған, пайдаланылмаған қаражаттардың қайтарылуы
25
206109
Жергіліктік бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер
26
206110
Мүлiктi жария еткенi үшiн алым
27
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің аппараттары
204154
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдері салатын әкімшілік айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алуларды қоспағанда аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінен ржыландыратын мемлекеттік мекемелер салатын әкімшілік айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
28
"Жаңақорған ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
201509
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы мемлекеттік мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі тұрғын үй қорынан үйлердi жалға беруден түсетін кірістер
29
"Жаңақорған ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
201703
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына облыстық бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
30
201713
Жеке тұлғаларға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
31
201718
Мамандандырылған ұйымдарды қоспағанда, жергілікті бюджеттен заңды тұлғаларға берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
32
201706
Мамандандырылған ұйымдарға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
33
501113
Жеке тұлғаларға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
34
501121
Мамандандырылған ұйымдарды қоспағанда, жергілікті бюджеттен заңды тұлғаларға берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
35
"Жаңақорған ауданының жер қатынастары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
303101
Жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер
36
303102
Ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелер-ін сатудан түсетін түсімдер
37
303202
Жер учаскелерін жалдау құқығын сатқаны үшін төлем
38
Жергілікті өзін-өзі басқарудың 4-ші деңгейлі бюджеті
101202
Төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы
39
104102
Жеке тұлғалардың мүлкiне салынатын салық
40
104302
Елдi мекендер жерлерiне алынатын жер салығы
41
104401
Заңды тұлғалардан көлiк құралдарына салынатын салық
42
104402
Жеке тұлғалардан көлiк құралдарына салынатын салық
43
105430
Сыртқы (көрнекі) жарнаманы аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер аумақтары арқылы өтетін республикалық, облыстық және аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлiнген белдеуiндегі жарнаманы тұрақты орналастыру объектілерінде және аудандық маңызы бар қаладағы, ауылдағы, кенттегі үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте орналастырғаны үшін төлемақы
44

206105
Поступления дебиторской, депонентской задолженности государственных учреждений, финансируемых из местного бюджета
24
206107
Возврат неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета
25
206109
Другие неналоговые поступления в местный бюджет
26
206110
Сбор за легализацию имущества
27
Аппараты акимов города районного значения, села поселка, сельского округа
204154
Административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета района (города областного значения), за исключением штрафов, пеней, санкций, взысканий, налагаемых акимами городов районного значения, сел, поселков, сельских округов
28
Коммунального государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Жанакорганского района"
201509
Доходы от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды государственного имущества, находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа
29
Коммунального государственного учреждения "Отдел сельского хозяйства Жанакорганского района"
201703
Вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из областного бюджета местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
30
201713
Вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета физическим лицам
31
201718
Вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета юридическим лицам, за исключением специализированных организаций
32
201706
Вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета специализированным организациям
33
501113
Погашение бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета физическим лицам
34
501121
Погашение бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета юридическим лицам, за исключением специализированных организаций
35
Коммунальное государственное учреждение " Жанакорганский районный отдел земельных отношений"
303101
Поступления от продажи земельных участков
36
303102
Поступления от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения
37
303202
Плата за продажу права аренды земельных участков
38
4-го уровня бюджета местного самоуправлении
101202
Индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты
39
104102
Hалог на имущество физических лиц
40
104302
Земельный налог на земли населенных пунктов
41
104401
Hалог на транспортные средства с юридических лиц
42
104402
Hалог на транспортные средства с физических лиц
43
105430
Плата за размещение наружной (визуальной) рекламы на объектах стационарного размещения рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования республиканского, областного и районного значения, проходящих через территории городов районного значения, сел, поселков, сельских округов и на открытом пространстве за пределами помещений в городе районного значения, селе, поселке
44

201102
Коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің бір бөлігінің түсімдері
45
201402
Коммуналдық меншіктегі заңды тұлғаларға қатысу үлесіне кірістер
46
201510
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер
47
201706
Мамандандырылған ұйымдарға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
48
201713
Жеке тұлғаларға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
49
201718
Мамандандырылған ұйымдарды қоспағанда, жергілікті бюджеттен заңды тұлғаларға берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
50
202102
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер
51
203102
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақшаның түсімі
52
204114
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелермен алынатын өзге де айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар
53
204170
Аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің әкімдері салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
54
206105
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің дебиторлық, депоненттік берешегінің түсімі
55
206107
Бұрын жергілікті бюджеттен алынған, пайдаланылмаған қаражаттардың қайтарылуы
56
206109
Жергіліктік бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер
57
206115
Жеке және заңды тұлғалардың ерікті түрдегі алымдар
58
206117
Жергілікті өзін-өзі басқарудың қолма-қол ақшаны бақылау шотынан қаражат қалдықтарының түсімдері
59
301102
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мүлікті сатудан түсетін түсімдер
60
402301
Ағымдағы нысаналы трансферттер
61
402302
Нысаналы даму трансферттері
62
402303
Субвенциялар
63
402304
Заңнаманың қабылдауына байланысты ысырапты өтеуге арналған трансферттер
64
403103
Аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттеріне әкімшілік-аумақтық бірліктің саяси, экономикалық және әлеуметтік тұрақтылығына, адамдардың өмірі мен денсаулығына қауіп төндіретін әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған, жалпы республикалық не халықаралық маңызы бар іс-шаралар өткізілген жағдайларда берілетін трансферттер
65
501106
Мамандандырылған ұйымдарға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
66
501113
Жеке тұлғаларға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
67
501121
Мамандандырылған ұйымдарды қоспағанда, жергілікті бюджеттен заңды
тұлғаларға берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
68

201102
Поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий
45
201402
Доходы на доли участия в юридических лицах, находящиеся в коммунальной собственности
46
201510
Доходы от аренды имущества коммунальной собственности города районного значения, села, поселка, сельского округа
47
201706
Вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета специализированным организациям
48
201713
Вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета физическим лицам
49
201718
Вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета юридическим лицам, за исключением специализированных организаций
50
202102
Поступления от реализации товаров (работ, услуг), предоставляемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
51
203102
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
52
204114
Прочие штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
53
204170
Административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые акимами города районного значения, села, поселка, сельского округа
54
206105
Поступления дебиторской, депонентской задолженности государственных учреждений, финансируемых из местного бюджета
55
206107
Возврат неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета
56
206109
Другие неналоговые поступления в местный бюджет
57
206115
Добровольные сборы физических и юридических лиц
58
206117
Поступления остатков средств с контрольного счета наличности местного самоуправления
59
301102
Поступления от продажи имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
60
402301
Целевые текущие трансферты
61
402302
Целевые трансферты на развитие
62
402303
Субвенции
63
402304
Трансферты на компенсацию потерь в связи с принятием законодательства
64
403103
Трансферты бюджетам городов районного значения, сел, поселков, сельских округов в случаях возникновения чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, проведения мероприятий общереспубликанского либо международного значения
65
501106
Погашение бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета специализированным организациям
66
501113
Погашение бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета физическим лицам
67
501121
Погашение бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета юридическим лицам, за исключением специализированных организаций
68

601102
Коммуналдық меншіктегі заңды тұлғалардың қатысу үлестерін, бағалы қағаздарын сатудан түсетін түсімдер
69
601105
Мүліктік кешен түріндегі коммуналдық мемлекеттік мекемелер мен мемлекеттік кәсіпорындарды және коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың жедел басқаруындағы немесе шаруашылық жіргізуіндегі өзге мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін түсімдер
70
701204
Аудандық маңызы бар қалаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округінің әкімінің аппараты алған қарыздар

601102
Поступления от продажи доли участия, ценных бумаг юридических лиц, находящихся в коммунальной собственности
69
601105
Поступления от продажи коммунальных государственных учреждений и государственных предприятий в виде имущественного комплекса, иного государственного имущества, находящегося в оперативном управлении или хозяйственном ведении коммунальных государственных предприятий
70
701204
Займы, получаемые аппаратом акима города районного значения, села, поселка, сельского округа