2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қызылорда облысы Шиелі аудандық мәслихатының 2018 жылғы 26 желтоқсандағы № 33/2 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 28 желтоқсанда № 6604 болып тіркелді. Мерзімі біткендіктен қолданыс тоқтатылды
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы кодексінің 75-бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Шиелі аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 16 995 544 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 1 590 293 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 19 581 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 46 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 15 339 670 мың теңге;
2) шығындар - 16 995 544 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 277 822,4 мың теңге;
бюджеттік кредиттер - 367 387,4 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 89 565 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0;
қаржы активтерін сатып алу - 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 277 822,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 277 822,4 мың теңге;
қарыздар түсімі - 367 387,4 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 89 565 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары - 0;
2. Облыстық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері төмендегідей болып белгіленсін:
жеке табыс салығы -50 пайыз;
әлеуметтік салық - 50 пайыз.
3. Аудандық бюджетті атқару барысында жалпы білім беру және шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру бағадарламасы секвестрлеуге жатпайтындығы ескерілсін.
4. Жергілікті атқарушы органның резерві 10 500 мың теңге көлемінде бекітілсін.
5. Кент, ауылдық округ әкімі аппараттарының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеттерінің шығындары 4, 5, 6 - қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
6. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджеттің бюджеттік даму бағдарламасының тізбесі 7-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2019 жылға арналған аудандық бюджеттің жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттердің ауылдық округтері арасындағы бөлінісі 8-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте, аудандық бюджеттен кент және ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 913 827 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:

О районном бюджете на 2019-2021 годы
Решение Шиелийского районного маслихата Кызылординской области от 26 декабря 2018 года № 33/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 28 декабря 2018 года № 6604. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 75 кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года "Бюджетный кодекс Республики Казахстан" и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Шиелийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы - 16 995 544 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 1 590 293 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 19 581 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 46 000 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 15 339 670 тысяч тенге;
2) затраты - 16 995 544 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 277 822, 4 тысяч тенге;
бюджетные кредиты - 367 387, 4 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 89 565 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0;
приобретение финансовых активов - 0;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0;
5) дефицит бюджета (профицит) - - 277 822,4 тысяч тенге ;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) - 277 822,4 тысяч тенге;
поступление займов - 367 387,4 тысяч тенге;
погашение займов - 89 565 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств -0;
2. Определить нормативы распределения доходов в областной бюджет:
индивидуальный подоходный налог - 50 процентов;
социальный налог - 50 %.
3. Учесть программы образования и организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь в процессе исполнения местного бюджета не подлежат секвестру.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа в размере 10 500 тысяч тенге.
5. Утвердить расходы бюджетов аппарат акимов сельских округов и поселка на 2019-2021 годы согласно приложениям 4, 5, 6.
6. Утвердить перечень бюджетных программ развития на 2019-2021 годы согласно приложению 7.
7. Утвердить распределение между сельскими округами трансфертов, передаваемые органам местного самоуправления из районного бюджета на 2019 год согласно приложению 8.
8. Предусмотреть в районном бюджете на 2019 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в поселк и сельских округов в сумме 913 827 тысяч тенге, в том числе:

Шиелі кенті әкімі аппараты 85 833 мың теңге;
Ақмая ауылдық округі 31 479 мың теңге;
Алмалы ауылдық округі 30 410 мың теңге;
Байгеқұм ауылдық округі 93 100 мың теңге;
Бестам ауылдық округі 27 970 мың теңге;
Гигант ауылдық округі 37 995 мың теңге;
Еңбекші ауылдық округі 27 034 мың теңге;
Жуантөбе ауылдық округі 94 922 мың теңге;
Иіркөл ауылдық округі 82 908 мың теңге;
Керделі ауылдық округі 92 523 мың теңге;

Аппарата акима поселка Шиели 85 833 тысяч тенге;
сельский округ Акмая 31 479 тысяч тенге;
сельский округ Алмалы 30 410 тысяч тенге;
сельский округ Байгекум 93 100 тысяч тенге;
сельский округ Бестам 27 970 тысяч тенге;
сельский округ Гигант 37 995 тысяч тенге;
сельский округ Енбекши 27 034 тысяч тенге;
сельский округ Жуантобе 94 922 тысяч тенге;
сельский округ Иркул 82 908 тысяч тенге;
сельский округ Кердели 92 523 тысяч тенге;

Сұлутөбе ауылдық округі 76 577 мың теңге;
Талаптан ауылдық округі 88 472 мың теңге;
Тартоғай ауылдық округі 62 264 мың теңге;
Төңкеріс ауылдық округі 82 340 мың теңге.
9. Осы шешім 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Аудандық мәслихаттың сессия төрағасы Қ. Шәукебаев
Аудандық мәслихаттың хатшысы Б. Сыздық
Шиелі аудандық мәслихатының 2018 жылғы "26 " желтоқсандағы №33/2 шешіміне 1-қосымша
2019 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
1.Кірістер

сельский округ Сулутобе 76 577 тысяч тенге;
сельский округ Талаптан 88 472 тысяч тенге;
сельский округ Тартогай 62 264 тысяч тенге;
сельский округ Тункерис 82 340 тысяч тенге;
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель сессии районного
маслихата
К. Шаукебаев
Секретарь районного маслихата Б. Сыздык
Приложение 1 к решению Шиелийского районного маслихата от "26" декабря 2018 года №33/2
Районный бюджет на 2019 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1.Доходы

367
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
21139
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
34225
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34225
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
29207
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27207
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2000
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
25346
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
25346
489
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік активтер және сатып алу бөлімі
13401
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік активтер мен сатып алуды басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13401
493
Ауданың (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
13613
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13613
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал атілерін тіркеу бөлімі
64358
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
63932
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
426
02
Қорғаныс
12154
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
12154
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7029
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
295
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
4830
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
20681
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
20681
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
20681
04
Бiлiм беру
11061345
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
58867
041
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға

367
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
21139
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
34225
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
34225
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
29207
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
27207
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
2000
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
25346
040
Развитие объектов государственных органов
25346
489
Отдел государственных активов и закупок района (города областного значения)
13401
001
Услуги по реализации государственной политики в области управления государственных активов и закупок на местном уровне
13401
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
13613
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
13613
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
64358
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
63932
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
426
02
Оборона
12154
122
Аппарат акима района (города областного значения)
12154
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7029
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
295
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
4830
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
20681
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
20681
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
20681
04
Образование
11061345
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
58867
041
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования

199161
006
Балаларға қосымша білім беру
195162
007
Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
640
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
515985
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
30687
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
44907
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
1417218
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
299600
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
75052
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
75052
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
22097
037
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
22097
05
Денсаулық сақтау
21
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
21
002
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
21
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
679030
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
7562
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
7562
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
31651
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
31651
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал атілерін тіркеу бөлімі
639817
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
165197
005
Қайтыс болған Совет Одағының батырларын, "Халық қаһармандарын", Социалистік Еңбек ерлерін, Даңқ Орденінің үш дәрежесімен және "Отан" орденімен марапатталған соғыс ардагерлері мен мүгедектерін жерлеу рәсімдері бойынша қызмет көрсету
100
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
52489
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
20771
008
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
317
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету

199161
006
Дополнительное образование для детей
195162
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
640
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
515985
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
30687
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
44907
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
1417218
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
299600
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
75052
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
75052
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
22097
037
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
22097
05
Здравоохранение
21
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
21
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
21
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
679030
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
7562
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
7562
464
Отдел образования района (города областного значения)
31651
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
31651
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
639817
004
Программа занятости
165197
005
Оказание ритуальных услуг по захоронению умерших Героев Советского Союза, "Халық Қаһарманы", Героев Социалистического труда, награжденных Орденом Славы трех степеней и орденом "Отан" из числа участников и инвалидов войны
100
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
52489
007
Оказание жилищной помощи
20771
008
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Данк", удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики
317
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому