Маңғыстау облысы әкімдігінің кейбір қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2018 жылғы 16 сәуірдегі № 67 қаулысы. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2018 жылғы 5 мамырда № 3597 болып тіркелді. Күші жойылды-Маңғыстау облысы әкімдігінің 2020 жылғы 20 наурыздағы № 44 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы әкімдігінің 20.03.2020 № 44 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңына сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін Маңғыстау облысы әкімдігі қаулыларының тізбесі бекітілсін.
2. "Маңғыстау облысының білім басқармасы" мемлекеттік мекемесі (З.Ж. Тастемірова) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын, Маңғыстау облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Р.К. Сәкеевке жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімінің міндетін атқарушы С. Аманғалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
"Маңғыстау облысының
білім басқармасы" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
____________________ З. Ж. Тастемірова
"16" сәуір 2018 жыл
"КЕЛІСІЛДІ"
"Ақтау қалалық азаматтық хал
актілерін тіркеу бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
__________________ А.Елемесова
"16" сәуір 2018 жыл
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2018 жылғы "16" сәуірдегі
№ 67 қаулысымен бекітілген
Өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін Маңғыстау облысы әкімдігі қаулыларының тізбесі
1. Маңғыстау облысы әкімдігінің 2015 жылғы 31 шілдедегі № 231 "Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту саласында мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" қаулысына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2818 болып тіркелген, 2015 жылғы 16 қыркүйекте "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған);
осы қаулымен бекітілген "Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
1 тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:

О внесении изменений и дополнений в некоторые постановления акимата Мангистауской области
Постановление акимата Мангистауской области от 16 апреля 2018 года № 67. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 5 мая 2018 года № 3597. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 20 марта 2020 года № 44
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 20.03.2020 № 44 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый перечень постановлений акимата Мангистауской области, в которые вносятся изменения и дополнения.
2. Государственному учреждению "Управление образования Мангистауской области" (Тастемирова З.Ж.) обеспечить государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации, размещение на интернет–ресурсе акимата Мангистауской области.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Сакеева Р.К.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности акима области С. Аманғалиев
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного учреждения
"Управление образования
Мангистауской области"
__________________ Тастемирова З. Ж.
"16" апреля 2018 г.
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного учреждения
"Актауский городской отдел регистрации
актов гражданского состояния"
__________________Елемесова А.З.
"16" апреля 2018 г.
Утверждены постановлением
акимата Мангистауской области
от "16" апреля 2018 года
№ 67
Перечень постановлений акимата Мангистауской области, в которые вносятся изменения и дополнения
1. Внести в постановление акимата Мангистауской области от 31 июля 2015 года № 231 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере дошкольного воспитания и обучения" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2818, опубликовано 16 сентября 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет");
в регламенте государственной услуги "Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации", утвержденном настоящим постановлением:
абзац второй пункта 1 изложить в следующей редакции:
"Прием заявлении и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:

1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорация" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
3)www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.";
3 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: кезекке қою туралы хабарлама беру (ерікті нысанда), орын болған жағдайда – мектепке дейінгі ұйымға жолдама беру (ерікті нысанда) немесе Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 7 сәуірдегі № 172 "Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту саласында жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы" бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 89574 болып тіркелген) бекітілген "Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және балаларды қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 10-тармағында белгіленген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушіге немесе Мемлекеттік корпорацияға жүгінгенде мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің кезектілікті басқарудың арнайы ақпараттық жүйесі арқылы ресімделеді және электронды құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушыға жолданады.
Портал арқылы жүгінгенде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электронды цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) расталған электронды құжат нысанында "жеке кабинетке" жолданады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электронды және (немесе) қағаз түрінде.";
4 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет рәсімдерін (іс-қимылын) бастауға Стандарттың 9 тармағында көрсетілген, қызмет алушының қажетті құжаттары қоса берілген өтініші негіз болып табылады.";
10 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартының 9-тармағына сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорация қызметкері құжаттарды қабылдаудан бас тартады және мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) ондағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігі анықталған кезде, құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайларда көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады.";
осы қаулымен бекітілген "Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және балаларды қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
3 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

1)канцелярию услугодателя:
2)некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
3)веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Результатом оказания государственной услуги является: уведомление о постановке в очередь (в произвольной форме), при наличии места – выдача направления в дошкольную организацию (в произвольной форме), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, установленным пунктом 10 стандарта государственной услуги "Прием документов и зачисление детей в дошкольные организации образования", утвержденного приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 7 апреля 2015 года № 172 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых местными исполнительными органами в сфере дошкольного воспитания и обучения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 89574) (далее – Стандарт).
При обращении к услугодателю или в Государственную корпорацию результат оказания государственной услуги оформляется посредством специализированной информационной системы управления очередью услугодателя и направляется услугополучателю в форме электронного документа.
При обращении через портал услугополучателю направляется результат оказания государственной услуги в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является заявление услугополучателя с приложением необходимых документов, указанных в пункте 9 Стандарта.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно пункту 9 Стандарта государственной услуги, работник Государственной корпорации отказывает в приеме документов и выдает расписку об отказе в приеме заявления по форме согласно приложению 2 к Стандарту.
Услугодатель отказывает в оказании государственной услуги по установлению недостоверности документов и (или) данных (сведений), содержащихся в них, неполного пакета документов с истекшим сроком действия, представленных услугополучателем для получения государственной услуги.";
в регламенте государственной услуги "Прием документов и зачисление детей в дошкольные организации образования", утвержденных настоящим постановлением:
пункт 3 изложить в следующей редакции:

"3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі: мектепке дейінгі ұйым мен баланың ата-анасының бірі немесе заңды өкілі арасында жасалған шарт негізінде баланы мектепке дейінгі ұйымға қабылдау немесе Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 7 сәуірдегі № 172 "Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту саласында жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы" бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 89574 болып тіркелген) бекітілген "Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және балаларды қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 10-тармағында белгіленген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.";
4 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет рәсімдерін (іс-қимылын) бастауға Стандарттың 9 тармағында көрсетілген құжаттар негіз болып табылады.".
2. Маңғыстау облысы әкімдігінің 2015 жылғы 28 қазандағы № 334 "Балаларға қосымша білім беру және "Орта білім беретін үздік ұйым" грантын тағайындау конкурсын өткізу саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" қаулысына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2890 болып тіркелген, 2015 жылғы 8 желтоқсандағы № 219 "Маңғыстау" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбының орыс тіліндегі мәтініне өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
көрсетілген қаулымен бекітілген "Балаларға қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
4 тармақтың орыс тіліндегі мәтініне өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
көрсетілген қаулымен бекітілген "Орта білім беретін үздік ұйым" грантын тағайындау конкурсына қатысу үшін құжаттарды қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
4 тармақтың орыс тіліндегі мәтініне өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
5 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) жауапты орындаушы құжаттарды қабылдауды, құжаттардың толықтығын тексеруді жүзеге асырады – 20 (жиырма) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі құжаттарды тіркеуді жүзеге асырады және көрсетілетін қызметті алушыға қолхат береді – 10 (он) минут.";
6 тармақтың орыс тіліндегі мәтініне өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
8 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Әрбір рәсімнің (іс–қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс–қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) жауапты орындаушы құжаттарды қабылдауды, құжаттардың толықтығын тексеруді жүзеге асырады – 20 (жиырма) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі құжаттарды тіркеуді жүзеге асырады және көрсетілетін қызметті алушыға қолхат береді – 10 (он) минут.".
"Орта білім беретін үздік ұйым" грантын тағайындау конкурсына қатысу үшін құжаттарды қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің қосымшасы осы қаулының 1 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

"3. Результат оказания государственной услуги: зачисление ребенка в дошкольную организацию на основании заключенного договора между дошкольной организацией и одним из родителей или законным представителем ребенка, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, установленным пунктом 10 стандарта государственной услуги "Прием документов и зачисление детей в дошкольные организации образования", утвержденного приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 7 апреля 2015 года № 172 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых местными исполнительными органами в сфере дошкольного воспитания и обучения" (зарегистрирован в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 89574) (далее – Стандарт).
Форма предоставления результата государственной услуги: бумажная.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги являются документы, предусмотренные пунктом 9 Стандарта.".
2. Внести в постановление акимата Мангистауской области от 28 октября 2015 года № 334 "Об утвержении регламентов государственных услуг в сфере предоставления дополнительного образования для детей и проведения конкурса на присуждение гранта "Лучший организация среднего образования" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №  2890, опубликовано  8 декабря 2015 года в газете "Огни Мангистау" № 220) следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере предоставления дополнительного образования для детей и проведения конкурса на присуждение гранта "Лучшая организация среднего образования";
в регламенте государственной услуги "Прием документов и зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования", утвержденном указанным постановлением:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является заявление и документы согласно приложению 1 к стандарту государственной услуги "Прием документов и зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования" утвержденному приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 8 апреля 2015 года № 170 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых местными исполнительными органами в сфере предоставления дополнительного образования для детей и проведения конкурса на присуждение гранта "Лучшая организация среднего образования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №10980) (далее – Стандарт).";
в регламенте государственной услуги "Прием документов для участия в конкурсе на присуждение гранта "Лучшая организация среднего образования", утвержденном указанным постановлением:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является заявление и документы согласно приложению 1 к стандарту государственной услуги "Прием документов и зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования" утвержденному приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 8 апреля 2015 года № 170 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых местными исполнительными органами в сфере предоставления дополнительного образования для детей и проведения конкурса на присуждение гранта "Лучшая организация среднего образования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №10980) (далее – Стандарт).";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) ответственный исполнитель осуществляет прием и проверку наличия документов – 20 (двадцать) минут;
2) канцелярия услугодателя осуществляет регистрацию документов и выдает услугополучателю расписку – 10 (десять) минут.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) направляет в канцелярию документы для регистрации;
2) выдача расписки услугополучателю о получении всех документов с указанием номера, даты и времени приема заявления.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) ответственный исполнитель осуществляет прием и проверку наличия документов – 20 (двадцать) минут;
2) канцелярия услугодателя осуществляет регистрацию документов и выдает услугополучателю расписку – 10 (десять) минут.".
приложение к регламенту государственной услуги "Прием документов для участия в конкурсе на присуждение гранта "Лучшая организация среднего образования" изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению.

3. Маңғыстау  облысы әкімдігінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 411 "Азаматтық хал актілерін тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" қаулысына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2966 болып тіркелген, 2016 жылғы 24 ақпанда  "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақта:
9 тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
9) көрсетілген қаулымен бекітілген "Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде;";
10 тармақша мынадай редакцияда толықтырылсын:
10) "Азаматтық хал актілері жазбаларын жою" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті";
көрсетілген қаулымен бекітілген "Бала тууды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілерінің жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
2 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2.Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық/қағаз түрінде.";
5 тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы ұсынылған құжаттарды Стандарттың 9 тармағына, сондай-ақ Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы "Неке (ерлі-зайыптылық) жəне отбасы туралы" Кодексінің нормаларына сəйкестігін тексереді, ұсынылған құжаттарды тексеру жəне талдау жасағаннан кейін "Азаматтық хал актілерінің жазбасы" ақпараттық жүйесінде (бұдан əрі – "АХАЖ" АЖ) акт жазбасын қалыптастырады, тіркеуді жүзеге асырады жəне тиісті куəлікті басып шығарады, тиісті куəлікті басып шығарғаннан кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қою үшін жолдайды;
бала туылған күнінен бастап 3 (үш) жұмыс күні өткеннен кейін баланың тууы туралы өтініш берілген жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызмет 6 (алты) жұмыс күн ішінде көрсетіледі;
Стандарттың 9 тармағында белгіленген құжаттарды қосымша тексеру қажет болған кезде, қызмет көрсету мерзімі 29 (жиырма тоғыз) күнтiзбелiк күннен аспайтын уақытқа ұзартылады, қарау мерзімі ұзартылған кезден бастап, көрсетілетін қызметті алушы 2 (екі) күнтізбелік күн ішінде хабардар етіледі.
Нəтижесі – көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жəне елтаңбалы мөрін басу үшін жолдайды;";

3. Внести в постановление акимата Мангистауской области от 31 декабря 2015 года № 411 "Об утверждении регламентов государственных услуг по вопросам регистрации актов гражданского состояния" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 2966, опубликовано в информационно-правовой системе "Әділет" от  24 февраля 2016 года) следующие изменения и дополнения:
в пункте 1:
подпункт 9) изложить в следующей редакции:
"9) регламент государственной услуги "Регистрация расторжения брака (супружества), в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния;";
дополнить подпунктом 10) следующего содержания:
10) регламент государственной услуги "Аннулирование записей актов гражданского состояния".";
в регламенте государственной услуги "Регистрация рождения ребенка, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния", утвержденного указанным постановлением:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Форма оказания государственной услуги: электронная/бумажная.";
подпункт 5) пункта 5 изложить в следующей редакции:
"5) ответственный исполнитель услугодателя проверяет представленные документы на соответствие пункта 9 Стандарта, а также нормам Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года "О браке (супружестве) и семье" после проверки и анализа представленных документов в информационной системе "Запись актов гражданского состояния" (далее – ИС "ЗАГС") формирует актовую запись, осуществляет регистрацию и распечатывает соответствующее свидетельство, после формирования соответствующего свидетельства передает на подпись руководителю услугодателя в течение 1 (одного) дня;
в случае подачи заявления о рождении ребенка по истечении 3 (трех) рабочих дней со дня его рождения, государственная услуга оказывается в течение 6 (шести) рабочих дней;
при необходимости дополнительной проверки документов, установленных пунктом 9 Стандарта, срок оказания услуги продлевается не более чем на 29 (двадцать девять) календарных дней, с уведомлением услугополучателя в течение 2 (двух) календарных дней с момента продления срока рассмотрения;
заявление о внесении изменений, дополнений и исправлений в запись акта гражданского состояния – 6 (шесть) рабочих дней (день приема не входит в срок оказания государственной услуги), при необходимости запроса в другие государственные органы, срок оказания услуги продлевается не более чем на 29 (двадцать девять) календарных дней, с уведомлением услугополучателя в течение 2 (двух) календарных дней.
Результат – передает на подпись и проставление гербовой печати руководителю услугодателя;";

мынадай мазмұндағы 5-1 тармағымен толықтырылсын:
"5-1. Он жасқа толған баланың анкеталық деректері өзгертілетін болса, оның жазбаша түрдегі келісімі қосымша ұсынылады.";
7 тармақтың 5 тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы ұсынылған құжаттарды Стандарттың 9 тармағына, сондай-ақ Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы "Неке (ерлі-зайыптылық) жəне отбасы туралы" Кодексінің нормаларына сəйкестігін тексереді, ұсынылған құжаттарды тексеріп жəне талдау жасағаннан кейін "АХАЖ" АЖ акт жазбасын қалыптастырады, тіркеуді жүзеге асырады жəне тиісті куəлікті басып шығарады, тиісті куəлікті басып шығарғаннан кейін 1 (бір) жұмыс күн ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қою үшін жолдайды;
бала туылған күнінен бастап 3 (үш) жұмыс күні өткеннен кейін баланың тууы туралы өтініш берілген жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызмет 6 (алты) жұмыс күн ішінде көрсетіледі;
Стандарттың 9 тармағымен белгіленген құжаттарды қосымша тексеру қажеттілігі туындаған кезде бұл қызметтерді көрсету мерзімі қызметті алушыға оны қарау мерзімі ұзартылған кезден бастап 2 (екі) күнтізбелік күн ішінде хабардар етіліп, 29 (жиырма тоғыз) күнтізбелік күннен аспайтын уақытқа ұзартылады.;";
көрсетілген "Бала тууды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2 қосымшасы осы қаулының 2 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген "Неке қиюды (ерлі-зайыптылықты) тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
2 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық/ қағаз түрінде:":
5 тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы өтініш түскеннен бастап бір ай өткеннен кейін (қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді) неке қиюды (ерлі-зайыптылықты) тіркейді немесе дəлелді бас тарту жауабын береді;
одан кейін актілік жазуды қалыптастырады, "АХАЖ" АЖ тіркейді жəне сəйкес куəлігін басып шығарады;
неке қию (ерлі-зайыптылықты) тіркеуін салтанатты жəне салтанатты емес жағдайда жүргізеді.
Қажет болған жағдайда басқа мемлекеттік органдарға сұрау салады.
Нəтижесі – қалыптасқан куəлікті көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды;";

дополнить пунктом 5-1 следующего содержания:
"5-1. В случае изменения анкетных данных ребенка достигшего десяти лет, дополнительно представляется его согласие в письменном виде.";
подпункт 5) пункта 7 изложить в следующей редакции:
"5) ответственный исполнитель услугодателя проверяет представленные документы на соответствие пункте 9 Стандарта, а также нормам Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года "О браке (супружестве) и семье" после проверки и анализа представленных документов в ИС "ЗАГС" формирует актовую запись, осуществляет регистрацию и распечатывает соответствующее свидетельство, после формирования соответствующего свидетельства передает на подпись руководителю услугодателя в течение   1 (одного) дня;
в случае подачи заявления о рождении ребенка по истечении 3 (трех) рабочих дней со дня его рождения, государственная услуга оказывается в течение 6 (шести) календарных дней;
при необходимости дополнительной проверки документов, установленных пунктом 9 Стандарта, срок оказания услуги продлевается не более чем на 29 (двадцать девять) календарных дней, с уведомлением услугополучателя в течение 2 (двух) календарных дней с момента продления срока рассмотрения;
заявление о внесении изменений, дополнений и исправлений в запись акта гражданского состояния – 6 (шесть) рабочих дней (день приема не входит в срок оказания государственной услуги), при необходимости запроса в другие государственные органы, срок оказания услуги продлевается не более чем на 29 (двадцать девять) календарных дней, с уведомлением услугополучателя в течение 2 (двух) календарных дней.";
приложение 2 к указанному регламенту государственной услуги "Регистрация рождения ребенка , в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния" изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
в регламенте государственной услуги "Регистрация заключения брака (супружества), в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния", утвержденного указанным постановлением:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Форма оказания государственной услуги: электронная/бумажная.";
подпункт 5) пункта 5 изложить в следующей редакции:
"5) ответственный исполнитель услугодателя по истечение месяца со дня подачи заявления (день приема не входит в срок оказания государственной услуги)  регистрирует заключение брака (супружества), либо выдает мотивированный ответ об отказе;
после формирует актовую запись, регистрирует в ИС "ЗАГС" и распечатывает соответствующее свидетельство;
проводит регистрацию заключения брака (супружества) в торжественной либо неторжественной обстановке.
В случае необходимости направляет запросы в государственные органы. заявление о внесении изменений, дополнений и исправлений в запись акта гражданского состояния - 6 (шесть) рабочих дней (день приема не входит в срок оказания государственной услуги), при необходимости запроса в другие государственные органы, срок оказания услуги продлевается не более чем на 29 (двадцать девять) календарных дней с уведомлением услугополучателя в течение 2 (двух) календарных дней;
Результат – направляет сформированное свидетельство руководителю услугодателя;";

7 тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы өтініш түскеннен бастап бір ай өткеннен кейін (қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді) неке қиюды (ерлі-зайыптылықты) тіркейді немесе дəлелді бас тарту жауабын береді;
одан кейін актілік жазуды қалыптастырады, "АХАЖ" АЖ тіркейді жəне сəйкес куəлігін басып шығарады;
неке қию (ерлі-зайыптылықты) тіркеуді салтанатты жəне салтанатты емес жағдайда жүргізеді;
қажет болған жағдайда басқа мемлекеттік органдарға сұрау салады;
қалыптасқан куəлікті көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды;";
көрсетілген "Неке қиюды (ерлі-зайыптылықты) тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2 қосымшасы осы қаулының 3 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген "Азаматтық хал актілерін тіркеу туралы қайталама куәліктер немесе анықтамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
2 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық/қағаз түрінде;";
көрсетілген "Азаматтық хал актілерін тіркеу туралы қайталама куәліктер немесе анықтамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне қосымшасы осы қаулының 4 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген "Әкелікті анықтауды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
5 тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"5) егер туу туралы акт жазбасы өтініш берген жерде болса, көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған кезден бастап - 1 (бір) жұмыс күні;
егер туу туралы акт жазбасы Қазақстан Республикасының аумағында басқа тіркеуші органда болса, көрсетілетін қызметті алушыны 2 (екі) күнтізбелік күн ішінде хабардар ете отырып, көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған кезден бастап - 29 (жиырма тоғыз) күнтізбелік күн;
азаматтық хал акт жазбасына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу туралы өтініш 6 (алты) жұмыс күн ішінде қаралады (қабылданған күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді), басқа мемлекеттік органдарға сұрау салу қажет болған кезде қызмет көрсету мерзімі көрсетілетін қызметті алушыны 2 (екі) күнтізбелік күн ішінде хабардар ете отырып, 29 (жиырма тоғыз) күнтiзбелiк күннен аспайтын уақытқа ұзартылады;
Нəтижесі – куəлікті көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды.";
7 тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"5) егер туу туралы акт жазбасы өтініш берген жерде болса, көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған кезден бастап - 1 (бір) жұмыс күні;
егер туу туралы акт жазбасы Қазақстан Республикасының аумағында басқа тіркеуші органда болса, көрсетілетін қызметті алушыны 2 (екі) күнтізбелік күн ішінде хабардар ете отырып, көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған кезден бастап - 29 (жиырма тоғыз) күнтізбелік күн;
азаматтық хал акт жазбасына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу туралы өтініш 6 (алты) жұмыс күн ішінде қаралады (қабылданған күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді), басқа мемлекеттік органдарға сұрау салу қажет болған кезде қызмет көрсету мерзімі көрсетілетін қызметті алушыны 2 (екі) күнтізбелік күн ішінде хабардар ете отырып, күнтiзбелiк  29 (жиырма тоғыз) күннен аспайтын уақытқа ұзартылады;
көрсетілген "Әкелікті анықтауды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне қосымшасы осы қаулының 5 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген "Атын, әкесінің атын, тегін ауыстыруды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
2 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

подпункт 5) пункта 7 изложить в следующей редакции:
"5) ответственный исполнитель услугодателя по истечение месяца со дня подачи заявления (день приема не входит в срок оказания государственной услуги)  регистрирует заключение брака (супружества), либо выдает мотивированный ответ об отказе;
после формирует актовую запись, регистрирует в ИС "ЗАГС" и распечатывает соответствующее свидетельство;
проводит регистрацию заключения брака (супружества) в торжественной либо неторжественной обстановке.
В случае необходимости направляет запросы в государственные органы. Заявление о внесении изменений, дополнений и исправлений в запись акта гражданского состояния - 6 (шесть) рабочих дней (день приема не входит в срок оказания государственной услуги), при необходимости запроса в другие государственные органы, срок оказания услуги продлевается не более чем на 29 (двадцать девять) календарных дней с уведомлением услугополучателя в течение 2 (двух) календарных дней;";
Приложение 2 к указанному регламенту государственной услуги "Регистрация заключения брака (супружества), в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния" изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
в регламенте государственной услуги "Выдача повторных свидетельств или справок о регистрации актов гражданского состояния", утвержденного указанным постановлением:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Форма оказания государственной услуги: электронная/бумажная.";
Приложение 2 к регламенту "Выдача повторных свидетельств или справок о регистрации актов гражданского состояния" изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему постановлению.
в регламенте государственной услуги "Регистрация установления отцовства, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния", утвержденного указанным постановлением:
подпункт 5) пункта 5 изложить в следующей редакции:
" 5) с момента сдачи пакета документов услугодателю – 1 (один) рабочий день, если запись акта о рождении находится в регистрирующем органе по месту подачи заявления;
с момента сдачи пакета документов услугодателю – 29 (двадцать девять) календарных дней, если запись акта о рождении находится в другом регистрирующем органе на территории Республики Казахстан, с уведомлением услугополучателя в течение 2 (двух) календарных дней;
заявление о внесении изменений, дополнений и исправлений в запись акта гражданского состояния - 6 (шесть) рабочих дней (день приема не входит в срок оказания государственной услуги), при необходимости запроса в другие государственные органы, срок оказания услуги продлевается не более чем на 29 (двадцать девять) календарных дней с уведомлением услугополучателя в течение 2 (двух) календарных дней;
Результат - направляет сформированное свидетельство руководителю услугодателя;";
подпункт 5) пункта 7 изложить в следующей редакции:
"5) с момента сдачи пакета документов услугодателю – 1 (один) рабочий день, если запись акта о рождении находится в регистрирующем органе по месту подачи заявления;
с момента сдачи пакета документов услугодателю – 29 (двадцать девять) календарных дней, если запись акта о рождении находится в другом регистрирующем органе на территории Республики Казахстан, с уведомлением услугополучателя в течение 2 (двух) календарных дней;
заявление о внесении изменений, дополнений и исправлений в запись акта гражданского состояния - 6 (шесть) рабочих дней (день приема не входит в срок оказания государственной услуги), при необходимости запроса в другие государственные органы, срок оказания услуги продлевается не более чем на 29 (двадцать девять) календарных дней с уведомлением услугополучателя в течение 2 (двух) календарных дней;";
Приложение к указанному регламенту государственной услуги "Регистрация установления отцовства, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния" изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему постановлению;
в регламенте государственной услуги "Регистрация перемены имени, отчества, фамилии, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния", утвержденного указанным постановлением:
пункт 2 изложить в следующей редакции:

"2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық/қағаз түрінде.";
5 тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы ұсынылған құжаттарды Стандарттың 9 тармағына, сондай-ақ Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы "Неке (ерлі-зайыптылық) жəне отбасы туралы" Кодексінің нормаларына сəйкестігін тексереді, ұсынылған құжаттарды тексеріп жəне талдау жасағаннан кейін "Азаматтық хал актілерінің жазбасы" ақпараттық жүйесінде (бұдан əрі – "АХАЖ" АЖ) акт жазбасын қалыптастырады, тіркеуді жүзеге асырады жəне тиісті куəлікті басып шығарады, тиісті куəлікті басып шығарғаннан кейін 6 (алты) жұмыс күн ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қою үшін жолдайды;
басқа мемлекеттік органдарға сұрау салу қажет болған кезде қарау мерзімі 29 (жиырма тоғыз) күнтізбелік күннен аспайтын уақытқа ұзартылады, ұзартылғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушы 2 (екі) күнтізбелік күн ішінде хабардар етіледі;
Нəтижесі – көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жəне елтаңбалы мөр басу үшін жолдайды;
7 тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы ұсынылған құжаттарды Стандарттың 9 тармағына, сондай-ақ Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы "Неке (ерлі-зайыптылық) жəне отбасы туралы" Кодексінің нормаларына сəйкестігін тексереді, ұсынылған құжаттарды тексеріп жəне талдау жасағаннан кейін "АХАЖ" АЖ акт жазбасын қалыптастырады, тіркеуді жүзеге асырады жəне тиісті куəлікті басып шығарады, тиісті куəлікті басып шығарғаннан кейін 6 (алты) жұмыс күн ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қою үшін жолдайды;
басқа мемлекеттік органдарға сұрау салу қажет болған кезде қарау мерзімі 29 (жиырма тоғыз) күнтізбелік күннен аспайтын уақытқа ұзартылады, мерзімі ұзартылған кейін көрсетілетін қызметті алушы 2 (екі) күнтізбелік күн ішінде хабардар етіледі;
көрсетілген "Атын, әкесінің атын, тегін ауыстыруды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2 қосымшасы осы қаулының 6 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген "Азаматтық хал актілерінің жазбаларын қалпына келтіру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
5 тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы ұсынылған құжаттарды Стандарттың 9-тармағына, сондай-ақ Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы "Неке (ерлі-зайыптылық) жəне отбасы туралы" Кодексінің нормаларына сəйкестігін тексереді, ұсынылған құжаттарды тексеріп жəне талдау жасағаннан кейін "Азаматтық хал актілерінің жазбасы" ақпараттық жүйесінде (бұдан əрі – "АХАЖ" АЖ) акт жазбасын қалыптастырады, тіркеуді жүзеге асырады жəне тиісті куəлікті басып шығарады, тиісті куəлікті қалыптастырғаннан кейін 6 (алты) жұмыс күн ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қою үшін жолдайды;
басқа мемлекеттік органдарға сұрау салу жəне қосымша зерделеу немесе тексеру қажет болған кезде, қарау мерзімі 29 (жиырма тоғыз) күнтізбелік күннен аспайтын уақытқа ұзартылады, қарау мерзімі ұзартылған кезден бастап 2 (екі) күнтізбелік күн ішінде көрсетілетін қызметті алушы хабардар етіледі.
Нəтижесі – көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жəне елтаңбалы мөрін басу үшін жолдайды;
7 тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:

"2. Форма оказания государственной услуги: электронная/бумажная.";
подпункт 5) пункта 5 изложить в следующей редакции:
"5. Содержание каждой процедуры (действия) и его результат, входящей в состав процесса оказания государственной услуги:
5) ответственный исполнитель услугодателя проверяет представленные документы на соответствие пункта 9 Стандарта, а также нормам Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года "О браке (супружестве) и семье", после проверки и анализа представленных документов в информационной системе "Запись актов гражданского состояния" (далее – ИС "ЗАГС") формирует актовую запись, осуществляет регистрацию и распечатывает соответствующее свидетельство, после формирования соответствующего свидетельства передает на подпись руководителю услугодателя в течение 6 (шести) рабочих дней;
при необходимости запроса в другие государственные органы, срок оказания услуги продлевается не более чем на 29 (двадцать девять) календарных дней с уведомлением услугополучателя в течение 2 (двух) календарных дней;
заявление о внесении изменений, дополнений и исправлений в запись акта гражданского состояния – 6 (шесть) рабочих дней (день приема не входит в срок оказания государственной услуги), при необходимости запроса в другие государственные органы, срок оказания услуги продлевается не более чем на 29 (двадцать девять) календарных дней с уведомлением услугополучателя в течение 2 (двух) календарных дней.
Результат–передает на подпись и проставление гербовой печати руководителю услугодателя;";
подпункт 5) пункта 7 изложить в следующей редакции:
"5) ответственный исполнитель услугодателя проверяет представленные документы на соответствие пункта 9 Стандарта, а также нормам Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года "О браке (супружестве) и семье", после проверки и анализа представленных документов в ИС "ЗАГС" формирует актовую запись, осуществляет регистрацию и распечатывает соответствующее свидетельство, после формирования соответствующего свидетельства передает на подпись руководителю услугодателя в 6 (шести) рабочих дней;
при необходимости запроса в другие государственные органы, срок оказания услуги продлевается не более чем на 29 (двадцать девять) календарных дней с уведомлением услугополучателя в течение 2 (двух) календарных дней.
заявление о внесении изменений, дополнений и исправлений в запись акта гражданского состояния – 6 (шесть) рабочих дней (день приема не входит в срок оказания государственной услуги), при необходимости запроса в другие государственные органы, срок оказания услуги продлевается не более чем на 29 (двадцать девять) календарных дней с уведомлением услугополучателя в течение 2 (двух) календарных дней.
Результат–передает на подпись и проставление гербовой печати руководителю услугодателя;";
приложение 2 к указанному регламенту государственной услуги "Регитрация перемены имени, отчества, фамилии, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния" изложить в новой редакции согласно приложению 6 к настоящему постановлению;
в регламенте государственной услуги "Восстановление записей актов гражданского состояния", утвержденного указанным постановлением:
подпункт 5) пункта 5 изложить в следующей редакции:
5) ответственный исполнитель услугодателя проверяет представленные документы на соответствие пункта 9 Стандарта, а также нормам Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года "О браке (супружестве) и семье", после проверки и анализа представленных документов в информационной системе "Запись актов гражданского состояния" (далее – ИС "ЗАГС") формирует актовую запись, осуществляет регистрацию и распечатывает соответствующее свидетельство, после формирования соответствующего свидетельства передает на подпись руководителю услугодателя в течение 6 (шести) рабочих дней;
при необходимости запроса в другие государственные органы, срок оказания услуги продлевается не более чем на 29 (двадцать девять) календарных дней с уведомлением услугополучателя в течение 2 (двух) календарных дней;
заявление о внесении изменений, дополнений и исправлений в запись акта гражданского состояния – 6 (шесть) рабочих дней (день приема не входит в срок оказания государственной услуги), при необходимости запроса в другие государственные органы, срок оказания услуги продлевается не более чем на 29 (двадцать девять) календарных дней с уведомлением услугополучателя в течение 2 (двух) календарных дней;";
подпункт 5) пункта 7 изложить в следующей редакции:

5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы ұсынылған құжаттарды Стандарттың 9 тармағына, сондай-ақ Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы "Неке (ерлі-зайыптылық) жəне отбасы туралы" Кодексінің нормаларына сəйкестігін тексереді, ұсынылған құжаттарды тексеріп жəне талдау жасағаннан кейін "АХАЖ" АЖ акт жазбасын қалыптастырады, тіркеуді жүзеге асырады жəне тиісті куəлікті басып шығарады, тиісті куəлікті қалыптастырғаннан кейін 6 (алты) жұмыс күн ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қою үшін жолдайды;
басқа мемлекеттік органдарға сұрау салу жəне қосымша зерделеу немесе тексеру қажет болған кезде қарау мерзімі 29 (жиырма тоғыз) күнтізбелік күннен аспайтын уақытқа ұзартылады, қарау мерзімі ұзартылған кезден бастап 2 (екі) күнтізбелік күн ішінде көрсетілетін қызметті алушы хабардар етіледі;
көрсетілген "Азаматтық хал актілерінің жазбаларын қалпына келтіру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне қосымшасы осы қаулының 7 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген "Қайтыс болуды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
5 тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы ұсынылған құжаттарды Стандарттың 9 тармағына, сондай-ақ Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы "Неке (ерлі-зайыптылық) жəне отбасы туралы" Кодексінің нормаларына сəйкестігін тексереді, ұсынылған құжаттарды тексеріп жəне талдау жасағаннан кейін "Азаматтық хал актілерінің жазбасы" ақпараттық жүйесінде (бұдан əрі – "АХАЖ" АЖ) акт жазбасын қалыптастырады, тіркеуді жүзеге асырады жəне тиісті куəлікті (анықтаманы) басып шығарады, тиісті куəлікті (анықтаманы) қалыптастырғаннан кейін 1 (бір) жұмыс күн ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды;
Стандарттың 9 тармағында белгіленген құжаттарды қосымша тексеру қажет болған кезде, қызмет көрсету мерзімі 29 (жиырма тоғыз) күнтiзбелiк күннен аспайтын уақытқа ұзартылады, қарау мерзімі кейін көрсетілетін қызметті алушы 2 (екі) күнтізбелік күн ішінде хабардар етіледі.
Нəтижесі – көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жəне елтаңбалы мөр басу үшін жолдайды;
7 тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:

5) ответственный исполнитель услугодателя проверяет представленные документы на соответствие пункта 9 Стандарта, а также нормам Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года "О браке (супружестве) и семье", после проверки и анализа представленных документов в ИС "ЗАГС" формирует актовую запись, осуществляет регистрацию и распечатывает соответствующее свидетельство, после формирования соответствующего свидетельства передает на подпись руководителю услугодателя в течение   6 (шести) рабочих дней;
при необходимости запроса в другие государственные органы и проведения дополнительного изучения или проверки срок рассмотрения продлевается не более чем на 29 (двадцать девять) календарных дней, о чем сообщается услугополучателю в течение 2 (двух) календарных дней с момента продления срока рассмотрения;";
приложение к указанному регламенту государственной услуги "Восстановление записей актов гражданского состояния" изложить в новой редакции согласно приложению 7 к настоящему постановлению;
в регламенте государственной услуги "Регистрация смерти, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния", утвержденного указанным постановлением:
попункт 5) пункта 5 изложить в следующей редакции:
"5) ответственный исполнитель услугодателя проверяет представленные документы на соответствие пункта 9 Стандарта, а также нормам Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года "О браке (супружестве) и семье" после проверки и анализа представленных документов в информационной системе "Запись актов гражданского состояния" (далее – ИС "ЗАГС") формирует актовую запись, осуществляет регистрацию и распечатывает соответствующее свидетельство (справку), после формирования соответствующего свидетельства (справки) передает на подпись руководителю услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня;
при необходимости дополнительной проверки документов, установленных пунктом 9 Стандарта, срок оказания услуги продлевается не более чем на 29 (двадцать девять) календарных дней, с уведомлением услугополучателя в течение 2 (двух) календарных дней с момента продления срока рассмотрения. заявление о внесении изменений, дополнений и исправлений в запись акта гражданского состояния – 6 (шесть) рабочих дней (день приема не входит в срок оказания государственной услуги), при необходимости запроса в другие государственные органы, срок оказания услуги продлевается не более чем на 29 (двадцать девять) календарных дней с уведомлением услугополучателя в течение 2 (двух) календарных дней.
Результат – передает на подпись и проставление гербовой печати руководителю услугодателя.";
подпункт 5) пункта 7 изложить в следующей редакции:

5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы ұсынылған құжаттарды Стандарттың 9 тармағына, сондай-ақ Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы "Неке (ерлі-зайыптылық) жəне отбасы туралы" Кодексінің нормаларына сəйкестігін тексереді, ұсынылған құжаттарды тексеріп жəне талдау жасағаннан кейін "Азаматтық хал актілерінің жазбасы" ақпараттық жүйесінде (бұдан əрі – "АХАЖ" АЖ) акт жазбасын қалыптастырады, тіркеуді жүзеге асырады жəне тиісті куəлікті (анықтаманы) басып шығарады, тиісті куəлікті (анықтаманы) қалыптастырғаннан кейін 1 (бір) жұмыс күн ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қою үшін жолдайды;
Стандарттың 9 тармағында белгіленген құжаттарды қосымша тексеру қажет болған кезде, қызмет көрсету мерзімі 29 (жиырма тоғыз) күнтiзбелiк күннен аспайтын уақытқа ұзартылады, қарау мерзімі ұзартылғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушы 2 (екі) күнтізбелік күн ішінде хабардар етіледі;
көрсетілген "Қайтыс болуды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне қосымшасы осы қаулының 8 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген "Бала асырап алуды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
5 тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы "АХАЖ" АЖ акт жазбасын қалыптастырады, тіркеуді жүзеге асырады жəне 1 (бір) жұмыс күн ішінде тиісті куəлікті басып шығарады;
азаматтық хал акт жазбасына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу туралы өтініш 6 (алты) жұмыс күн ішінде (қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) қаралады, басқа мемлекеттік органдарға сұрау салу қажет болған жағдайда қызмет көрсету мерзімі 29 (жиырма тоғыз) күнтiзбелiк күннен аспайтын уақытқа ұзартылады, көрсетілетін қызметті алушы 2 (екі) күнтізбелік күні ішінде хабардар етіледі;
Нəтижесі – қалыптастырылған куəлікті көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды;
7 тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы "АХАЖ" АЖ акт жазбасын қалыптастырады, тіркеуді жүзеге асырады жəне 1 (бір) жұмыс күн ішінде тиісті куəлікті басып шығарады;
азаматтық хал акт жазбасына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу туралы өтініш 6 (алты) жұмыс күн ішінде (қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) қаралады, басқа мемлекеттік органдарға сұрау салу қажет болған жағдайда қызмет көрсету мерзімі 29 (жиырма тоғыз) күнтiзбелiк күннен аспайтын уақытқа ұзартылады, көрсетілетін қызметті алушы 2 (екі) күнтізбелік күні ішінде хабардар етіледі;
көрсетілген "Бала асырап алуды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне қосымшасы осы қаулының 9 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген "Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
2 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

5) ответственный исполнитель услугодателя проверяет представленные документы на соответствие пункта 9 Стандарта, а также нормам Кодекса Республики Казахстан "О браке (супружестве) и семье" от 26 декабря 2011 года, после проверки и анализа представленных документов в ИС "ЗАГС" формирует актовую запись, осуществляет регистрацию и распечатывает соответствующее свидетельство (справку), после формирования соответствующего свидетельства (справки) передает на подпись руководителю услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня;
при необходимости дополнительной проверки документов, установленных пунктом 9 Стандарта, срок оказания услуги продлевается не более чем на 29 (двадцать девять) календарных дней, с уведомлением услугополучателя в течение 2 (двух) календарных дней с момента продления срока рассмотрения;
заявление о внесении изменений, дополнений и исправлений в запись акта гражданского состояния – 6 (шесть) рабочих дней (день приема не входит в срок оказания государственной услуги), при необходимости запроса в другие государственные органы, срок оказания услуги продлевается не более чем на 29 (двадцать девять) календарных дней с уведомлением услугополучателя в течение 2 (двух) календарных дней.";
приложение к указанному регламенту государственной услуги "Регистрация смерти, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния" изложить в новой редакции согласно приложению 8 к настоящему постановлению;
в регламенте государственной услуги "Регистрация усыновления (удочерения), в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния", утвержденного указанным постановлением:
подпункт 5) пункта 5 изложить в следующей редакции:
5) ответственный исполнитель услугодателя формирует актовую запись, регистрирует ИС "ЗАГС" и распечатывает соответствующее свидетельство в течение 1 (одного) рабочего дня;
при внесении изменений, дополнений и исправлений в запись акта гражданского состояния - 6 (шесть) рабочих дней (день приема не входит в срок оказания государственной услуги), при необходимости запроса в другие государственные органы, срок оказания услуги продлевается не более чем на 29 (двадцать девять) календарных дней с уведомлением услугополучателя в течение 2 (двух) календарных дней;
Результат - направляет сформированное свидетельство руководителю услугодателя;";
подпункт 5) пункта 7 изложить в следующей редакции:
"5) ответственный исполнитель услугодателя формирует актовую запись, регистрирует в ИС "ЗАГС" и распечатывает соответствующее свидетельство в течение 1 (одного) рабочего дня;
при внесении изменений, дополнений и исправлений в запись акта гражданского состояния 6 (шесть) рабочих дней (день приема не входит в срок оказания государственной услуги), при необходимости запроса в другие государственные органы, срок оказания услуги продлевается не более чем на 29 (двадцать девять) календарных дней с уведомлением услугополучателя в течение 2 (двух) календарных дней;";
приложение к указанному регламенту государственной услуги "Регистрация усыновления (удочерения), в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния" изложить в новой редакции согласно приложению 9 к настоящему постановлению;
в регламенте государственной услуги "Регистрация расторжения брака (супружества), в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния", утвержденного указанным постановлением:
пункт 2 изложить в следующей редакции:

"2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық/қағаз түрінде;";
5 тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы ұсынылған құжаттарды Стандарттың 9 тармағына, сондай-ақ "Неке (ерлі-зайыптылық) жəне отбасы туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы Кодексінің нормаларына сəйкестігін тексереді, ұсынылған құжаттарды тексеріп жəне талдау жасалғаннан кейін "Азаматтық хал актілерін жазбасы" ақпараттық жүйесінде (бұдан əрі – "АХАЖ" АЖ) акт жазбасын қалыптастырады, тіркейді жəне тиісті куəлікті басып шығарады, тиісті куəлікті басып шығарғаннан кейін 1 (бір) жұмыс күн ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қою үшін жолдайды;
басқа аумақтық бірлікте шығару орны бойынша заңды күшіне енген сот шешімінің негізінде, неке бұзуды тіркеу туралы өтінішті жолдау қажет болған кезде 29 (жиырма тоғыз) күнтізбелік күн;
хабар-ошарсыз кеткен деп танылған, əрекетке қабілетсіз немесе қылмыс жасағаны үшін кемінде үш жыл мерзімге бас бостандығынан айыруға сотталған адаммен некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды мемлекеттік тіркеу, тіркеуші орган өтініш түскен күннен бастап 1 (бір) апта мерзімде ол туралы қамауда жатқан жұбайға не əрекетке қабілетсіз жұбайдың қорғаншысына немесе хабар- ошарсыз кеткен деп танылған жұбайдың мүлкінің қорғаншысына хабарлай отырып, 44 (қырық төрт) күнтізбелік күн ішінде (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) көрсетіледі;
кəмелетке толмаған балалары жоқ ерлі-зайыптылардың өзара келісімі бойынша некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды мемлекеттік тіркеу өтініш берілген күннен бастап бір ай мерзім өткеннен кейін (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) көрсетіледі;
Стандарттың 9 тармағында белгіленген құжаттарды қосымша тексеру қажет болған кезде, қызмет көрсету мерзімі көрсетілетін қызметті алушыны 2 (екі) күнтізбелік күн ішінде хабардар ете отырып қарау мерзімі ұзартылған кезден бастап, 29 (жиырма тоғыз) күнтiзбелiк күннен аспайтын уақытқа ұзартылады.
Нəтижесі - көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жəне елтаңбалы мөр қоюға жолдайды;

"2. Форма оказания государственной услуги: электронная/бумажная.";
подпункт 5) пункта 5 изложить в следующей редакции:
"5) ответственный исполнитель услугодателя проверяет представленные документы на соответствие пункта 9 Стандарта, а также нормам Кодекса Республики Казахстан "О браке (супружестве) и семье" от 26 декабря 2011 года, после проверки и анализа представленных документов в информационной системе "Запись актов гражданского состояния" (далее – ИС "ЗАГС") формирует актовую запись, осуществляет регистрацию и распечатывает соответствующее свидетельство, после формирования соответствующего свидетельства передает на подпись руководителю услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня;
при необходимости направления заявления о регистрации расторжения брака на основании вступившего в законную силу решения суда по месту его вынесения в другую территориальную единицу – 29 (двадцать девять) календарных дней;
регистрация расторжения брака (супружества) на основании: вступившего в законную силу решения суда о признании супруга безвестно отсутствующим, либо недееспособным, также приговора суда об осуждении супруга за совершение преступления к лишению свободы на срок не менее трех лет –  44 (сорока четыре) календарных дней (день приема не входит в срок оказания государственной услуги), с уведомлением в недельный срок со дня поступления заявления супруга, находящегося в заключении, либо опекуна недееспособного супруга или опекуна над имуществом признанного безвестно отсутствующего супруга;
государственная регистрация расторжения брака (супружества) по взаимному согласию супругов, не имеющих несовершеннолетних детей, оказывается по истечении месячного срока со дня подачи заявления (день приема не входит в срок оказания государственной услуги);
при необходимости дополнительной проверки документов, установленных пунктом 9 Стандарта, срок оказания услуги продлевается не более чем на 29 (двадцать девять) календарных дней, с уведомлением услугополучателя в течение 2 (двух) календарных дней с момента продления срока рассмотрения.
заявление о внесении изменений, дополнений и исправлений в запись акта гражданского состояния- 6 (шести) рабочих дней (день приема не входит в срок оказания государственной услуги), при необходимости запроса в другие государственные органы, срок оказания услуги продлевается не более чем на 29 (двадцати девяти) календарных дней с уведомлением услугополучателя в течение 2 (двух) календарных дней;
Результат – передает на подпись и проставление гербовой печати руководителю услугодателя;";

7 тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
5)көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы ұсынылған құжаттарды тексеріп жəне талдау жасағаннан кейін "АХАЖ" АЖ акт жазбасын қалыптастырады, тіркеуді жүзеге асырады жəне тиісті куəлікті басып шығарады, тиісті куəлікті қалыптастырғаннан кейін 1 (бір) жұмыс күн ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қою үшін жолдайды;
басқа аумақтық бірлікте шығару орны бойынша заңды күшіне енген сот шешімінің негізінде, неке бұзуды тіркеу туралы өтінішті жолдау қажет болған кезде 29 (жиырма тоғыз) күнтізбелік күн;
хабар-ошарсыз кеткен деп танылған, əрекетке қабілетсіз немесе қылмыс жасағаны үшін кемінде үш жыл мерзімге бас бостандығынан айыруға сотталған адаммен некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды мемлекеттік тіркеу, тіркеуші орган өтініш түскен күннен бастап 1 (бір) апта мерзімде ол туралы қамауда жатқан жұбайға не əрекетке қабілетсіз жұбайдың қорғаншысына немесе хабар- ошарсыз кеткен деп танылған жұбайдың мүлкінің қорғаншысына хабарлай отырып, 44 (қырық төрт) күнтізбелік күн ішінде (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) көрсетіледі;
кəмелетке толмаған балалары жоқ ерлі-зайыптылардың өзара келісімі бойынша некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды мемлекеттік тіркеу өтініш берілген күннен бастап бір ай мерзім өткеннен кейін (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) көрсетіледі;
Стандарттың 9 тармағында белгіленген құжаттарды қосымша тексеру қажет болған кезде, қызмет көрсету мерзімі көрсетілетін қызметті алушыны 2 (екі) күнтізбелік күн ішінде хабардар ете отырып, қарау мерзімі ұзартылған кезден бастап 29 (жиырма тоғыз) күнтiзбелiк күннен аспайтын уақытқа ұзартылады;
көрсетілген "Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2 қосымшасы осы қаулының 10 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулы осы қаулының 11 қосымшасына сәйкес "Азаматтық хал актілері жазбаларын жою" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентімен толықтырылсын.
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2018 жылғы"16" сәуірдегі
№ 67 қаулысына 11 қосымша
Маңғыстау облысы әкімдігінң

подпункт 5) пункта 7 изложить в следующей редакции:
"5) ответственный исполнитель услугодателя после проверки и анализа представленных документов в ИС "ЗАГС" формирует актовую запись, осуществляет регистрацию и распечатывает соответствующее свидетельство, после формирования соответствующего свидетельства передает на подпись руководителю услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня;
при необходимости направления заявления о регистрации расторжения брака на основании вступившего в законную силу решения суда по месту его вынесения в другую территориальную единицу - 29 (двадцать девять) календарных дней;
регистрация расторжения брака (супружества) на основании: вступившего в законную силу решения суда о признании супруга безвестно отсутствующим, либо недееспособным, также приговора суда об осуждении супруга за совершение преступления к лишению свободы на срок не менее трех лет –  44 (сорока четыре) календарных дней (день приема не входит в срок оказания государственной услуги), с уведомлением в недельный срок со дня поступления заявления супруга, находящегося в заключении, либо опекуна недееспособного супруга или опекуна над имуществом признанного безвестно отсутствующего супруга;
государственная регистрация расторжения брака (супружества) по взаимному согласию супругов, не имеющих несовершеннолетних детей, оказывается по истечении месячного срока со дня подачи заявления (день приема не входит в срок оказания государственной услуги);
при необходимости дополнительной проверки документов, установленных пунктом 9 Стандарта, срок оказания услуги продлевается не более чем на 29 (двадцать девять) календарных дней, с уведомлением услугополучателя в течение 2 (двух) календарных дней с момента продления срока рассмотрения;
заявление о внесении изменений, дополнений и исправлений в запись акта гражданского состояния- 6 (шести) рабочих дней (день приема не входит в срок оказания государственной услуги), при необходимости запроса в другие государственные органы, срок оказания услуги продлевается не более чем на 29 (двадцати девяти) календарных дней с уведомлением услугополучателя в течение 2 (двух) календарных дней;";
приложение 2 к указанному регламенту государственной услуги "Регистрация расторжения брака (супружества), в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния" изложить в новой редакции согласно приложению 10 к настоящему постановлению;
дополнить регламентом государственной услуги "Аннулирование записей актов гражданского состояния" согласно приложению 11 к настоящему постановлению.
Приложение 11
к постановлению акимата
Мангистауской области
от "16" апреля 2018 г. № 67
Утвержден постановлением
акимата Мангистауской области от

31 желтоқсан 2015 жылғы № 411
Қаулысымен бекітілген
"Азаматтық хал актілері жазбаларын жою" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. "Азаматтық хал актілері жазбаларын жою" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарымен (бұдан әрі –ЖАО) (бұдан әрі көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдері көрсетеді (бұдан әрі – ЖАО).
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
азаматтық хал акті жазбасының күшін мүдделі тараптардың өтініші бойынша, сондай-ақ сот шешiмi негiзiнде жойған кезде - азаматтық хал акті жазбасының күшін жою туралы тіркеуші органның жауабы;
әке болуды анықтау, бала асырап алу (алғашқы қалыптастырылған жеке сәйкестендіру нөмірін қалпына келтірумен), атын, тегін, әкесiнiң атын өзгерту туралы жазбалардың күшін жойған кезде - бастапқы деректермен қайталама туу туралы куәлік, қажет болған жағдайда, туу туралы анықтама;
неке бұзу туралы акт жазбасының күшiн жойған кезде - тиісті некені қию туралы куәлік;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша жеке басын куәландыратын құжатты көрсеткен кезде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің нысаны: қағаз түрінде.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме Стандарттың 9-тармағына сәйкес өтініш пен құжаттар (бұдан әрі – құжаттар топтамасы) болып табылады..
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны:
1)көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттар топтамасын қабылдайды және тіркейді 15 (он бес) минут және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді.
Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі – құжаттар топтамасын қабылдау және тіркеу;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы жауапты орындаушыны айқындайды, тиісті бұрыштама қояды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына береді, 1 (бір) сағат.
Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі – көрсетілетін қызметті беруші басшысының бұрыштамасы;

31 декабря 2015 года № 411
Регламент государственной услуги Аннулирование записей актов гражданского состояния" 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Аннулирование записей актов гражданского состояния" (далее – государственная услуга) оказывается местными исполнительными органами (далее МИО) районов и городов областного значения (далее - услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляеть через местные исполнительные органы районов и городов областного значения, районов в городе, городов районного значения, акимы поселков, сел, сельских округов (далее - МИО);
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги:
при аннулировании записи акта гражданского состояния по заявлению заинтересованных лиц, а также на основании решения суда – ответ регистрирующего органа об аннулировании записи акта гражданского состояния;
при аннулировании актовых записей об установлении отцовства, усыновлении (удочерении) (c восстановлением первично сформированного индивидуально идентификационного номера), о перемене имени, фамилии и отчества - повторное свидетельство о рождении с первоначальными данными, при необходимости справка о рождении;
при аннулировании актовой записи о расторжении брака - свидетельство о заключении соответствующего брака;
либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги на бумажном носителе при предъявлении документа, удостоверяющего личность, в случаях и по основаниям, предусмотренным  пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги "Аннулирование актов гражданского состояния".
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
4. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим лицам (далее – услугополучатель).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является заявление и документы согласно пункту 10 Стандарта (далее – пакет документов).
5. Содержание процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя принимает и регистрирует пакет документов, 15 (пятнадцать) минут и передает руководителю.
Результат процедуры (действия) – прием и регистрация пакета документов;
2) руководитель услугодателя определяет ответственного исполнителя, налагает соответствующую визу и передает ответственному исполнителю услугодателя, 1 (один) час.
Результат процедуры (действия) – виза руководителя услугодателя;

3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын дайындайды, 29 (жиырма тоғыз) күнтізбелік күн (қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
мүдделі тұлғалардың өтініші бойынша, басқа мемлекеттік органдарға сұрау салу және қосымша зерделеу немесе тексеру қажет болған кезде, қарау мерзімі қызметті алушыны қарау мерзімі ұзартылған кезден бастап көрсетілетін 2 (екі) күнтізбелік күн ішінде хабардар ете отырып, 29 (жиырма тоғыз) күнтізбелік күннен аспайтын уақытқа ұзартылады;
азаматтық хал актілері жазбаларын жою: сот шешімінің негізінде – күнтізбелік 14 (он төрт) күн (қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді), басқа мемлекеттік органдарға сұрау салу қажет болған кезде, қызмет көрсету мерзімі көрсетілетін қызметті алушыны күнтізбелік 2 (екі) күн ішінде хабардар ете отырып, күнтізбелік 29 (жиырма тоғыз) күннен аспайтын уақытқа ұзартылады;
Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі – мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасына қол қояды, 1 (бір) сағат.
Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі – қол қойылған мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі;
5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін береді, 15 (он бес) минут.
Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі - мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
7. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттар топтамасын қабылдау мен тіркеуді жүргізеді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қарауға береді, 15 (он бес) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы жауапты орындаушыны айқындайды және тиісті бұрыштама қояды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына береді, 1 (бір) сағат;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын дайындайды, бір ай ішінде (қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);

3) ответственный исполнитель услугодателя готовит проект результата оказания государственной услуги, в течение месяца (день приема не входит в срок оказания государственной услуги):
по заявлению заинтересованных лиц, при необходимости запроса в другие государственные органы и проведения дополнительного изучения или проверки, срок рассмотрения продлевается не более чем на 29 (двадцать девять) календарных дней, с уведомлением услугополучателя в течение 2 (двух) календарных дней с момента продления срока рассмотрения;
аннулирование записей актов гражданского состояния на основании: решения суда – 14 (четырнадцать) календарных дней (день приема не входит в срок оказания государственной услуги), при необходимости запроса в другие государственные органы, срок оказания услуги продлевается не более чем на 29 (двадцать девять) календарных дней с уведомлением услугополучателя в течение 2 (двух) календарных дней.
Результат процедуры (действия)  –  проект результата оказания государственной услуги;
4) руководитель услугодателя подписывает проект результата оказания государственной услуги, 1 (один) час.
Результат процедуры (действия) – подписанный результат оказания государственной услуги;
5) сотрудник канцелярии услугодателя выдает результат оказания государственной услуги, 15 (пятнадцать) минут.
Результат процедуры (действия) – выдача результата оказания государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:
сотрудник канцелярии услугодателя;
руководитель услугодателя;
ответственный исполнитель услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя проводит прием и регистрацию пакета документов и передает на рассмотрение руководителю услугодателя, 15 (пятнадцать) минут;
2) руководитель услугодателя определяет ответственного исполнителя и налагает соответствующую визу и передает ответственному исполнителю услугодателя, 1 (один) час;
3) ответственный исполнитель услугодателя готовит проект результата оказания государственной услуги, в течение месяца (день приема не входит в срок оказания государственной услуги):

мүдделі тұлғалардың өтініші бойынша, басқа мемлекеттік органдарға сұрау салу және қосымша зерделеу немесе тексеруді жүргізу қажет болған кезде, қарау мерзімі қызметті алушыны қарау мерзімі ұзартылған кезден бастап көрсетілетін 2 (екі) күнтізбелік күн ішінде хабардар ете отырып, 29 (жиырма тоғыз) күнтізбелік күннен аспайтын уақытқа ұзартылады;
азаматтық хал актілері жазбаларын жою: сот шешімінің негізінде - күнтізбелік 14 (он төрт) күн (қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді), басқа мемлекеттік органдарға сұрау салу қажет болған кезде, қызмет көрсету мерзімі көрсетілетін қызметті алушыны 2 (екі) күнтізбелік күн ішінде хабардар ете отырып, 29 (жиырма тоғыз) күнтізбелік күннен аспайтын уақытқа ұзартылады;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасына қол қояды және кеңсе қызметкеріне береді, 1 (бір) сағат;
5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін береді, 15 (он бес) минут.
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2018 жылғы "16" сәуірдегі
№ 67 қаулысына 1 қосымша
"Орта білім беретін үздік ұйым"
грантын тағайындау конкурсына
қатысу үшін құжаттар қабылдау"
мемлекеттік көрсетілетін
қызметтің регламентіне
қосымша
"Орта білім беретін үздік ұйым" грантын тағайындау конкурсына қатысу үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің регламентіне мемлекеттік көрсетілетін қызмет бизнес–процестерінің анықтамалығы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2018 жылғы "16"
сәуірдегі
№ 67 қаулысына 2 қосымша
"Бала тууды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілерінің жазбаларына
өзгерістер,толықтырулар мен түзетулеренгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне -қосымша
"Бала тууды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілерінің жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белігілері:
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2018 жылғы "16" сәуірдегі
№ 67 қаулысына 3 қосымша
"Неке қиюды (ерлі-зайыптылықты) тіркеу, оның ішінде азаматтық хал
актілері жазбаларына өзгерістер,толықтырулар мен түзетулер енгізу" мемлекеттік
көрсетілетін -қосымша
"Неке қиюды (ерлі-зайыптылықты) тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белігілері:
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2018 жылғы "16" сәуірдегі
№ 67 қаулысына 4 қосымша
"Азаматтық хал актілерін тіркеу туралы қайталама куәліктер немесе
анықтамалар беру"мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне қосымша
"Азаматтық хал актілерін тіркеу туралы қайталамакуәліктер немесе анықтамалар беру"мемлекеттік қызметкөрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілері
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2018 жылғы "16" сәуірдегі
№ 67 қаулысына 5 қосымша
"Әкелікті анықтауды тіркеу,оның ішінде азаматтық халактілері жазбаларына
өзгерістер,толықтырулар мен түзетулеренгізу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне -қосымша
"Әкелікті анықтауды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу" мемлекеттік қызметкөрсетудің бизнес-процестерінің анықтамасы
Шартты белгілері
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2018 жылғы "16" сәуірдегі
№ 67 қаулысына 6 қосымша
"Атын, әкесінің атын, тегін
ауыстыруды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына
өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне қосымша
"Атын, әкесінің атын, тегін ауыстыруды тіркеу, оның ішінде азаматтықхал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестеріәнің анықтамалығы
Шартты белгілері
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2018 жылғы "16" сәуірдегі
№ 67 қаулысына 7 қосымша
"Азаматтық хал актілерінің жазбаларын қалпына келтіру" мемлекеттік қызмет
көрсетілетін қызмет регламентіне қосымша
"Азаматтық хал актілерінің жазбаларын қалпына келтіру" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-проестерінің анықтама
Шартты белгілері
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2018 жылғы "16" сәуірдегі
№ 67 қаулысына 8 қосымша
"Қайтыс болуды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер,
толықтырулар мен түзетулер енгізу" мемлекеттік қызмет көрсетілетін регламентіне
қосымша
"Қайтыс болуды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілері
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2018 жылғы "16" сәуірдегі
№ 67 қаулысына 9 қосымша
"Бала асырап алуды тіркеу,оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына
өзгерістерді,толықтырулар мен түзетулер енгізу" мемлекеттік қызмет
көрсетілетін регламентіне қосымша
"Бала асырап алуды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістерді, толықтырулар мен түзетулерді енгізу" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілері
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2018 жылғы "16" сәуірдегі
№ 67 қаулысына 10 қосымша
"Некені (ерлі- зайыптылықты)
бұзуды тіркеу, оның ішіндеазаматтық хал актілеріжазбаларына өзгерістер,
толықтырулар мен түзетулеренгізу" мемлекеттік көрсетілетінқызмет регламентіне
қосымша
"Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу" мемлекеттікқызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілері
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2018 жылғы "16" сәуірдегі
№ 67 қаулысына 11 қосымша
Азаматтық хал актілері жазбаларын жою"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
10 қосымша
"Азаматтық хал актілері жазбаларын жою" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілері

по заявлению заинтересованных лиц, при необходимости запроса в другие государственные органы и проведения дополнительного изучения или проверки, срок рассмотрения продлевается не более чем на 29 (двадцать девять) календарных дней, с уведомлением услугополучателя в течение 2 (двух) календарных дней с момента продления срока рассмотрения;
аннулирование записей актов гражданского состояния на основании: решения суда – 14 (четырнадцать) календарных дней (день приема не входит в срок оказания государственной услуги), при необходимости запроса в другие государственные органы, срок оказания услуги продлевается не более чем на 29 (двадцать девять) календарных дней с уведомлением услугополучателя в течение 2 (двух) календарных дней;
4) руководитель услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги и передает сотруднику канцелярии услугодателя, 1 (один) час;
5) сотрудник канцелярии услугодателя выдает результат оказания государственной услуги услугополучателю, 15 (пятнадцать) минут.
Приложение 1
к постановлению акимата
Мангистауской области
от "16" апреля 2018 г. № 67
Приложение к регламенту
государственной услуги "Прием
документов для участия в конкурсе на
присуждение гранта "Лучшая
организация среднего образования"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги к Регламенту государственной услуги "Прием документов для участия в конкурсе на присуждение гранта "Лучшая организация среднего образования"
Приложение 2 к постановлению акимата Мангистауской области
от "16" апреля 2018 г. № 67
Приложение к регламенту государственной
услуги "Регистрация рождения ребенка, в том числе внесение изменений,
дополнений иисправлений в записи актов гражданского состояния"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги"Регистрация рождения ребенка, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния"
Условные обозначения
Приложение 3 к постановлению акимата Мангистауской области
от "16" апреля 2018 г. № 67
Приложение к регламенту государственной услуги "Регистрация заключения
брака(супружества), в том числе внесение изменений, дополнений и
исправлений в записи актов гражданского состояния"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Регистрация заключения брака (супружества), в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния"
Условные обозначения
Приложение 4 к постановлению акимата Мангистауской области
от "16" апреля 2018 г. № 67
Приложение к регламенту государственной услуги
"Выдача повторных свидетельств или справок
о регистрации актов гражданского состояния"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги Выдача повторных свидетельств или справок
Условные обозначения
Приложение 5 к постановлению акимата Мангистауской области
от "16" апреля 2018 г. № 67
Приложение к регламенту государственной услуги "Регистрация установления
отцовства, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи
актов гражданского состояния"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Регистрация установления отцовства, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния
Условные обозначения
Приложение 6 к постановлению акимата Мангистауской области
от "16" апреля 2018 г. № 67
Приложение к регламенту "Регистрация перемены имени, отчества, фамилии, в
том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов
гражданского состояния"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Регистрация перемены имени, отчества, фамилии, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния"
Условные обозначения
Приложение 7 к постановлению акимата Мангистауской области
от "16" апреля 2018 г. № 67
Приложение к регламенту "Восстановление записей актов гражданского
состояния"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Восстановление записей актов гражданского состояния"
Условные обозначения
Приложение 8 к постановлению акимата Мангистауской области
от "16" апреля 2018 г. № 67
Приложение к регламенту государственной
услуги "Регистрация смерти, в том числе
внесение изменений, дополнений и исправлений
в записи актов гражданского состояния"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги"Регистрация смерти, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния
Условные обозначения
Приложение 9 к постановлению акимата Мангистауской области
от "16" апреля 2018 г. № 67
Приложение к регламенту государственной услуги " Регистрация усыновления
(удочерения), в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи
актов гражданского состояния
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Регистрация усыновления (удочерения), в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния"
Условные обозначения
Приложение 10 к постановлению акимата Мангистауской области
от "16" апреля 2018 г. № 67
Приложение к регламенту государственной услуги "Регистрация
расторжения брака (супружества), в том числе внесение изменений,
дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Регистраци расторжения брака (супружества), в том числе внесение изменений,дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния"
Условные обозначения
Приложение 11 к постановлению акимата Мангистауской
области от "16" апреля 2018 г. № 67
Приложение к Регламенту государственной услуги "Аннулирование записей
актов гражданского состояния"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Аннулирование записей актов гражданского состояния" Условные обозначения