"Орталық Азия-Орталық" магистральдық газ құбырының күзет аймағы шекарасын белгілеу және жерді пайдалану режимін айқындау туралы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2018 жылғы 2 шілдедегі № 167 қаулысы. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2018 жылғы 18 шілдеде № 3692 болып тіркелді. Күші жойылды-Маңғыстау облысы әкімдігінің 2022 жылғы 8 маусымдағы № 87 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы әкімдігінің 08.06.2022 № 87 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" және 2012 жылғы 22 маусымдағы "Магистралдық құбыр туралы" заңдарына сәйкес Маңғыстау облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Халықтың қауіпсіздігін қамтамасыз ету, қоршаған ортаға зиян келтіруді болдырмау және "Орталық Азия-Орталық" магистральдық газ құбырының желілік бөлігін қауіпсіз пайдалану үшін жағдайлар жасау мақсатында осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес меншік иелері мен жер пайдаланушылардан жер учаскелерін алып қоюсыз, газ құбыры осінің әрбір жағынан 50 метр жерден, ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерде газ құбыры осінің әрбір жағынан 25 метр жерден күзет аймағының шекарасы белгіленсін.
2. Осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес "Орталық Азия-Орталық" магистральдық газ құбыры желісінің күзет аймағындағы жерді пайдалану режимі айқындалсын.
3. Бейнеу ауданының әкімі халықтың қауіпсіздігін қамтамасыз ету мақсатында құрылыс нормалары мен қағидаларында белгіленген ең аз қашықтық шегінде магистральдық құбырға жатпайтын нысандарды салу үшін жер учаскелерін беруге тыйым салсын.
4. "Маңғыстау облысының жер қатынастары басқармасы" мемлекеттік мекемесі (Е.Д. Дүзмағамбетов) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын, Маңғыстау облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Маңғыстау облысы әкімінің орынбасары Р.К. Сәкеевке жүктелсін.
6. Осы қаулы әділет органдарында мемелекекттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімінің
міндетін атқаркшы С. Аманғалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
"Маңғыстау облысының
жер қатынастар басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
______________ Е.Д. Дүзмағамбетов
"2" шілде 2018 жыл
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2018 жылғы "2" шілде
№ 167 қаулысына 1-қосымша
"Орталық Азия-Орталық" магистральдық газ құбырының желілік бөлігінің күзет аймағына кіретін жерлері
Р/с№
Аудан атауы
Газ құбырының күзет аймағының көлемі гектар
Елді мекендердің жерлері
Оның ішінде:
өнеркәсіп, көлік, байланыс, ғарыш қызметі, қорғаныс, ұлттық қауіпсіздік мұқтажына арналған жер және ауыл шаруашылығына арналмаған өзге де жер
Ауыл шаруашылығы алқаптарының көлемі, гектар
Оның ішінде:
басқа да алқаптар
егістік
көп жылдық екпелер
шабындықтар
жайы лымдар
барлығы
су армалы егістік
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1
Бейнеу ауданы
7698,2152
3624,8918
85,5367
30,7551
-
-
-
-
30,7551
3957, 0316
Барлығы
7698,2152
3624,8918
85,5367
30,7551
-
-
-
-
30,7551
3957, 0316
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2018 жылғы "2" шілде № 167
қаулысына 2-қосымша
"Орталық Азия-Орталық" магистральдық газ құбыры желісінің күзет аймағындағы жерді пайдалану режимі

Об установлении границ охранной зоны и определения режима использования земель магистрального газопровода "Средняя Азия-Центр"
Постановление акимата Мангистауской области от 2 июля 2018 года № 167. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 18 июля 2018 года № 3692. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 8 июня 2022 года № 87
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 08.06.2022 № 87 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Земельным кодексом Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, законами Республики Казахстан от 23 январия 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и 22 июня 2012 года "О магистральном трубопроводе", акимат Мангистауской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. В целях обеспечения безопасности населения, предотвращения причинения вреда окружающей среде и создания условий для безопасной эксплуатации линейной части магистрального газопровода "Средняя Азия -Центр" без изъятия земельных участков у собственников и землепользователей, установить границы охранной зоны по 50 метров с каждой стороны от оси газопровода, на землях сельскохозяйственного назначения по 25 метров с каждой стороны от оси газопровода согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Определить режим использования земель в охранной зоне магистрального газопровода "Средняя Азия-Центр" согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3. В целях обеспечения безопасности населения акиму Бейнеуского района запретить предоставление земельных участков для строительства объектов, не относящихся к магистральному трубопроводу, в пределах минимальных расстояний установленных строительными нормами и правилами.
4. Государственному учреждению "Управление земельных отношений Мангистауской области" (Дузмагамбетов Е.Д.) обеспечить государственную регистрацию данного постановления в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации, размещение на интернет-ресурсе акимата Мангистауской области.
5. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима Мангистауской области Сакеева Р. К.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечения десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности акима области С. Амангалиев
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Управление земельных
отношений Мангистауской области"
______________ Дузмагамбетов Е.Д.
"2" июля 2018 года
Приложение 1
к постановлению акимата Мангистауской
области от "2" июля 2018 года
№ 167
Земли, входящие в охранную зону линейной части магистрального газопровода "Средняя Азия-Центр"
№ п/п
Наименование района
Площадь охранной зоны газпровода гектар
Земли населенных пунктов
В том числе:
земли промышленности, транспорта, связи, для нужд космической деятельности, обороны, национальной безопасности и иного несельскохозйственного назначения
Площадь сельско - хозяйственных угодий гектар
из них:
прочие угодья
пашня
многолетние насаждения
сенокосы
пастб ища
всего
орошаема я
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1
Бейнеуский район
7698,2152
3624,8918
85,5367
30,7551
-
-
-
-
30,7551
3957, 0316
Всего 7698,2152 3624,8918 85,5367 30,7551 - - - - 30,7551 3957,0316
Приложение 2 к
постановлению акимата
Мангистауской области от
"2" июля 2018 года
№ 167
Режим использования земель в охранной зоне магистрального газопровода "Средняя Азия-Центр"

1. Газ құбырының күзет аймағында:
1) өткелдерді, қара жолдарды және магистральдық құбыр трассасы мен оның күзет аймағын өзге де уақытша немесе тұрақты көлікпен кесіп өтудің орналасу орындарын, салу, жайластыру және пайдалану тәртібін мангистральдық құбырдың меншік иесімен келіспей, орнатуға;
2) бағбандыққа және орман өсіруе, сондай-ақ жер жырту тереңдігі отыз бес сантиметрден аспайтын далалық ауыл шаруашылығы дақылдарын өсіру үшін агротехникалық жұмыстар кешенінен басқа, магистральдық құбырдың меншік иесімен келісілмеген кез келген жұмысты орындауға;
3) магистральдық құбырдың меншік иесі не оператор жайластырған, магистральдық құбырға қызмет көрсету мен оның физикалық қорғалуын қамтамасыз етуге арналған жолдарды рекультивациялауға, сондай-ақ мангистральдық құбырда өртке қарсы және күзет функцияларын орындайтын қызметкерлердің осы жолдармен қозғалысына, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген жағдайларды қоспағанда, кедергі келтіруге;
4) кез келген құрылыстар мен ғимараттар салуға;
5) автомобиль көлігі құралдарының, тракторлар мен механизмдердің тұрақтарын ұйымдастыруға;
6) мелиоративтік жер жұмыстарын жүргізуге, суару және құрғату жүйелерін салуға;
7) магистральдық құбырдың меншік иесінің келісімінсіз тау-кен, құрылыс салу, монтаждау және жару жұмыстарын жүргізуге, жерді тегістеуге;
8) ұңғымалар, тікқазбалар орнатуға және топырақ сынамаларын (топырақ үлгілерінен басқа) алуға байланысты геологиялық түсіру, іздеу, геодезиялық және басқа да іздестіру жұмыстарын жүргізуге тыйым салынады.

1. В охранной зоне газопровода запрещается:
1) устройство переездов, грунтовых дорог и иных временных или постоянных транспортных пересечений трассы магистрального трубопровода и его охранной зоны без согласования с собственником магистрального трубопровода, места их размещения, порядка строительства, обустройства и использования;
2) садоводство и лесоразведение, а также выполнение любых не согласованных с собственником магистрального трубопровода работ, кроме комплекса агротехнических работ для выращивания полевых сельскохозяйственных культур с пахотной глубиной не более тридцати пяти сантиметров;
3) рекультивация дорог, обустроенных собственником магистрального трубопровода либо оператором, предназначенных для обслуживания магистрального трубопровода и обеспечения его физической защиты, а также воспрепятствование движению работников, выполняющих противопожарные и охранные функции на магистральном трубопроводе по этим дорогам, за исключением случаев, установленных законодательством Республики Казахстан;
4) возведение любых построек и соружений;
5) организация стоянок автомобильных транспортных средств, тракторов и механизмов;
6) производство мелиоративных земляных работ, сооружение оросительных и осушительных систем;
7) производство горных, строительных, монтажных и взрывных работ, планировка грунта без согласования с собственником магистрального трубопровода;
8) производство геологосъемочных, поисковых, геодезических и других изыскательных работ, связанных с устройством скважин, шурфов и взятием проб грунта (кроме почвенных образцов).