Қалалық мәслихаттың 2017 жылғы 15 желтоқсандағы №12/137 "2018-2020 жылдарға арналған Ақтау қаласының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 2018 жылғы 3 сәуірдегі № 14/165 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2018 жылғы 23 сәуірде № 3581 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Маңғыстау облыстық мәслихатының 2018 жылғы 20 наурыздағы № 17/210 "Облыстық мәслихаттың 2017 жылғы 13 желтоқсандағы № 15/173 "2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3558 болып тіркелген) сәйкес Ақтау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қалалық мәслихаттың 2017 жылғы 15 желтоқсандағы № 12/137 "2018-2020 жылдарға арналған Ақтау қаласының бюджеті туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3511 болып тіркелген) келесідей өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2018-2020 жылдарға арналған қалалық бюджет қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 21 327 255,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 17 582 411 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 140 137,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 2 227 217 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 1 377 490 мың теңге;
2)шығындар – 21 812 869,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 2 454 024 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 3 179 250 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 725 226 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 2 939 637,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 939 637,9 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 3 179 250 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 725 226 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 485 613,9 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 5-1 тармағымен толықтырылсын:
"5-1. 2018 жылға арналған қалалық бюджетте жергілікті инвестициялық жобаларды жүзеге асыруға облыстық бюджеттен ішкі қарыздар есебінен 3 175 608 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер қарастырылғаны ескерілсін.";

О внесении изменений и дополнения в решение городского маслихата от 15 декабря 2017 года №12/137 "О бюджете города Актау на 2018-2020 годы"
Решение Актауского городского маслихата Мангистауской области от 3 апреля 2018 года № 14/165. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 23 апреля 2018 года № 3581
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Мангистауского областного маслихата от 20 марта 2018 года № 17/210 "О внесении изменений в решение областного маслихата от 13 декабря 2017 года № 15/173 "Об областном бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3558) Актауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение городского маслихата от 15 декабря 2017 года № 12/137 "О бюджете города Актау на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3511) следующие изменения и дополнение:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции следующего содержания:
"1. Утвердить городской бюджет на 2018-2020 годы согласно приложению, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 21 327 255,9 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 17 582 411 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 140 137,9 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 2 227 217 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1 377 490 тысяч тенге;
2) затраты – 21 812 869,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 2 454 024 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 3 179 250 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 725 226 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 2 939 637,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 939 637,9 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 3 179 250 тысяч тенге;
погашение займов – 725 226 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 485 613,9 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 5-1 следующего содержания:
"5-1. Учесть, что в городском бюджете на 2018 год предусматриваются бюджетные кредиты из областного бюджета за счет внутренних займов на реализацию местных инвестиционных проектов в сумме 3 175 608 тысяч тенге.".

2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. "Ақтау қалалық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы - Д. Телегенова) осы шешім Маңғыстау облысының әділет департаментінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін, оның Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылау Ақтау қалалық мәслихатының экономика және бюджет мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін (Б. Шапқан).
5. Осы шешім Маңғыстау облысының әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді, ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2018 жылдың 1 қаңтарынан басталатын қатынастарға қатысты таралады.
Сессия төрағасы Қ. Есетов
Қалалық мәслихат хатшысы М. Молдағұлов
"КЕЛІСІЛДІ"
"Ақтау қалалық экономика және
бюджеттік жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік мекемесі басшысы
Ж.Түркменбаева

2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Государственному учреждению "Аппарат Актауского городского маслихата" (руководитель аппарата - Д. Телегенова) после государственной регистрации настоящего решения в департаменте юстиции Мангистауской области обеспечить его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.
4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Актауского городского маслихата по вопросам экономики и бюджета (Б. Шапкан).
5. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в департаменте юстиции Мангистауской области, вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии К. Есетов
Секретарь городского маслихата М. Молдагулов
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель
государственного учреждения
"Актауский городской отдел
экономики и бюджетного
планирования"
Ж. Туркменбаева

31 739
003
Жалпы білім беру
5 895 296
005
Ауданның (облыстык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
416 606
006
Балаларға қосымша білім беру
377 831
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
34 189
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
1 932 140
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
51 948
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
902
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
1 585 409
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
187 813
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
318 000
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
318 000
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
642 316
024
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
642 316
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1 778 262
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 776 017
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58 581
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
251 209
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
180 767
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
87 599
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
726 976
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
13 131
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 315
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
44 156
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
118 923
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
215 332
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
14 000
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету

31 739
003
Общеобразовательное обучение
5 895 296
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
416 606
006
Дополнительное образование для детей
377 831
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
34 189
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
1 932 140
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
51 948
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
902
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
1 585 409
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
187 813
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
318 000
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
318 000
467
Отдел строительства района (города областного значения)
642 316
024
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
642 316
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 778 262
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 776 017
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
58 581
002
Программа занятости
251 209
005
Государственная адресная социальная помощь
180 767
006
Оказание жилищной помощи
87 599
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
726 976
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
13 131
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 315
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
44 156
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
118 923
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
215 332
021
Капитальные расходы государственного органа
14 000
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения