Коммуналдық меншікке келіп түскен қараусыз қалған жануарларды келіп түсу және пайдалану қағидаларын бекіту туралы
Маңғыстау облысы Бейнеу ауданы әкімдігінің 2018 жылғы 12 наурыздағы № 37 қаулысы. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2018 жылғы 11 сәуірде № 3563 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" заңының 31 бабы 1 тармағының 2) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы "Мемлекеттік мүлік туралы" заңының 18 бабының 22) тармақшасына және 31 бабына сәйкес аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Коммуналдық меншікке келіп түскен қараусыз қалған жануарларды келіп түсу және пайдалану қағидалары бекітілсін.
2. Бейнеу ауданының әкімдігінің 2012 жылғы 20 сәуірдегі № 55 "Коммуналдық меншікке келіп түскен қараусыз қалған жануарларды келіп түсу және пайдалану қағидасын бекіту туралы" қаулысының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11-3-135 болып тіркелген, 2012 жылғы 14 маусымда "Рауан" газетінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. "Бейнеу аудандық ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі (С.Қабиев) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын, аудан әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалысын бақылау аудан әкімінің орынбасары К.Машырықовқа жүктелсін.
5. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Бейнеу ауданының әкімі Б.Әбілов
"КЕЛІСІЛДІ"
"Бейнеу аудандық ауыл шаруашылығы
және ветеринария бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы С.Қабиев
12 наурыз 2017ж
"Бейнеу аудандық экономика және қаржы
бөлімі" мемлекеттік мекемесінің басшысы
Б.Әзірханов
15 наурыз 2017ж
Бейнеу ауданының әкімдігінің
2018 жылғы 12 наурыздағы
№ 37 қаулысымен бекітілген
Коммуналдық меншікке келіп түскен қараусыз қалған жануарларды келіп түсу және пайдалану қағидалары 1. Жалпы ережелер
1. Осы коммуналдық меншікке келіп түскен қараусыз қалған жануарларды келіп түсу және пайдалану қағидалары (әрі қарай-қағидалар) Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 27 желтоқсандағы Азаматтық кодексіне, 2011 жылғы 1 наурыздағы "Мемлекеттік мүлік туралы" заңына сәйкес жасақталды және коммуналдық меншікке келіп түскен қараусыз қалған жануарларды келіп түсу және пайдалану тәртібін айқындайды.

Об утверждении Правил поступления и использования безнадзорных животных, поступивших в коммунальную собственность
Постановление акимата Бейнеуского района Мангистауской области от 12 марта 2018 года № 37. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 11 апреля 2018 года № 3563.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", с подпунктом 22) статьи 18 и со статьей 31 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила поступления и использования безнадзорных животных, поступивших в коммунальную собственность.
2. Признать утратившим силу постановление акимата Бейнеуского района от 20 апреля 2012 года № 55 "Об утверждении Правил поступления и использования безнадзорных животных поступивших в коммунальную собственность" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11-3-135, опубликовано в газете "Рауан" от 14 июня 2012 года).
3. Государственному учреждению "Бейнеуский районный отдел сельского хозяйства и ветеринарии" (С.Кабиев) обеспечить государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации, размещение на интернет-ресурсе акимата района.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района К.Машырыкова.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Бейнеуского района Б.Абилов
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного учереждения
"Бейнеуский районный отдел сельского
хозяйства ветеринарии" С.Кабиев
12 марта 2018 ж.
Руководитель государственного учереждения
"Бейнеуский районный отдел экономики
и финансов" Б.Азирханов
15 марта 2018ж
Утверждены постановлением
акимата Бейнеуского района
от 12 марта 2018 года №37
Правила поступления и использования безнадзорных животных, поступивших в коммунальную собственность 1. Общие положения
1. Настоящие правила поступления и использования безнадзорных животных, поступивших в коммунальную собственность (далее - правила) разработаны в соответствии с Гражданским кодексом Республики Казахстан от 27 декабря 1994 года, Законом Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" и определяют порядок поступления и использования безнадзорных животных, поступивших в коммунальную собственность.

2. Тұлға өзінің бағуындағы қараусыз қалған жануарларды меншігіне алудан бас тартқан кезде олар аудандық коммуналдық меншікке түседі және осы қағидалармен айқындалған тәртіпте пайдаланылады.
2. Қараусыз қалған жануарлардың аудандық коммуналдық меншікке келіп түсуі
3. Қараусыз қалған жануарлардың аудандық коммуналдық меншікке келіп түсуі қабылдау-беру актісі негізінде жүзеге асырылады. Қабылдау-беру актісі қараусыз қалған жануарларды берген тұлғаның, тиісті ауыл, ауылдық округ әкімінің (бұдан әрі-әкім), "Бейнеу аудандық кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің және "Бейнеу аудандық экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі –экономика және қаржы бөлімі) жауапты қызметкерлерінің қатысуымен жасалады. Қабылдау-беру актісі экономика және қаржы бөлімінің басшысымен немесе оны алмастыратын лауазымды тұлғамен бекітіледі.
Қабылдау-беру актісінде міндетті түрде қараусыз қалған жануарлардың жасы, тұқымы, түсі, жынысы, жай-күйі және саулығы көрсетілуі тиіс.
Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Бейнеу ауданы әкімдігінің 26.01.2021 № 16 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. Қараусыз қалған жануарларды бағалау, есепке алу және бекітіп беру
4. Аудандық коммуналдық меншікке келіп түскен қараусыз қалған жануарларды одан әрі пайдалану үшін оларды аудандық коммуналдық мүліктер тізбесіне енгізу және бағалау (қайта бағалау) жүргізіледі. Тізбеге енгізу және бағалау (қайта бағалау) жөніндегі жұмыстарды Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте экономика және қаржы бөлімі жүзеге асырады.
5. Бағалау жүзеге асырылғаннан кейін қараусыз қалған жануарлар аудан әкімдігінің қаулысы негізінде тиісті әкімдердің аппараттарының теңгеріміне бекітіліп беріледі. Теңгерімге алу Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгілеген тәртіпте қабылдау-беру актісі негізінде жүзеге асырылады.
4. Қараусыз қалған жануарларды одан әрі пайдалану
6. Аудандық коммуналдық меншікке келіп түскен қараусыз қалған жануарлар мынадай тәсілдердің біреуімен пайдаланылады:
1) қосалқы шаруашылығы бар мемлекеттік заңды тұлғалардың теңгеріміне өтеусіз беру;
2) аукцион арқылы сату;
3) сауда ұйымдары арқылы сату;
4) жануарларды (ауыл шаруашылығы жануарлары мен үй құстарын қоспағанда) қорғайтын арнайы орындарға өтеусіз беру.
7. Аудандық коммуналдық меншікке келіп түскен қараусыз қалған жануарларды одан әрі пайдалану тәсілі әрбір нақты жағдайда аудан әкімдігінің қаулысымен құрылған комиссиямен (бұдан әрі–комиссия) шешіледі. Комиссия шешімі хаттамамен рәсімделеді.

2. При отказе лица от приобретения в собственность содержавшихся у себя безнадзорных животных, они поступают в районную коммунальную собственность и используются в порядке, определяемом настоящими правилами.
2. Поступление безнадзорных животных в районную коммунальную собственность
3. Поступление безнадзорных животных в районную коммунальную собственность осуществляется на основании акта приема-передачи. Акт приема-передачи составляется при участии лица, передающего безнадзорных животных, акима соответствующего села, сельского округа (далее - аким), ответственных сотрудников государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел предпринимательства, сельского хозяйства" и государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел экономики и финансов" (далее - отдел экономики и финансов). Акт приема-передачи утверждается руководителем отдела экономики и финансов или замещающим его должностным лицом.
В акте приема-передачи в обязательном порядке должны быть указаны возраст, порода, масть, пол, состояние и здоровье безнадзорных животных.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления акимата Бейнеуского района Мангистауской области от 26.01.2021 № 16 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Оценка, учет и закрепление безнадзорных животных
4. Для дальнейшего использования безнадзорных животных, поступивших в районную коммунальную собственность, производится занесение их в перечень районного коммунального имущества и оценка (переоценка). Работы по занесению в перечень и оценке (переоценке) осуществляет в порядке, определямом законодательством Республики Казахстан отдел экономики и финансов.
5. После осуществления оценки безнадзорные животные на основании постановления акимата района закрепляются на баланс аппаратов соответствующих акимов. Принятие на баланс производится в порядке, определямом законодательством Республики Казахстан, на основе акта приема-передачи.
4. Дальнейшее использование безнадзорных животных
6. Безнадзорные животные, поступившие в районную коммунальную собственность, используются одним из следующих способов:
1) безвозмездная передача на баланс государственных юридических лиц, имеющих подсобные хозяйства;
2) продажа через аукцион;
3) продажа через торговые организации;
4) безвозмездная передача специализированным местам защиты животных (за исключением сельскохозяйственных животных и домашних птиц).
7. Способ дальнейшего использования безнадзорных животных, поступивших в районную коммунальную собственность, в каждом конкретном случае решается комиссией, созданной постановлением акимата района (далее - комиссия). Решение комиссии оформляется протоколом.

5. Қараусыз қалған жануарларды бұрынғы меншік иесіне қайтару
8. Қараусыз қалған жануарлар бұрынғы меншік иесінен оларды қайтару туралы өтініш түскенге дейін сатылған немесе басқа меншік иесіне өтеусіз берілген жағдайда, оларды сатудан түскен түсім немесе олардың құны бұрынғы меншік иесіне жергілікті бюджет есебінен өтеледі. Бұл кезде қараусыз қалған жануарларды бағумен байланысты шығынның көлемі шегеріледі.
9. Қараусыз қалған жануарларды қайтару немесе олардың құнын өтеу бұрынғы меншік иесімен және экономика және қаржы бөлімімен арада жасалатын шартпен рәсімделеді.
6. Қорытынды ережелер
10. Қараусыз қалған жануарларды сатудан түскен қаражат Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте толығымен жергілікті бюджет кірісіне есептеледі.
11. Қараусыз қалған жануарларды есепке алу, бағалау, сату және өтеусіз беру бойынша шығындар жергілікті бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылады.

5. Возврат безнадзорных животных прежнему собственнику
8. В случае, если безнадзорные животные проданы либо безвозмездно переданы другому собственнику до поступления заявления об их возврате от прежнего собственника, выручка от их продажи или их стоимость возмещается прежнему собственнику за счет местного бюджета. При этом вычитывается объем расходов, связанных с содержанием безнадзорных животных.
9. Возврат безнадзорных животных или возмещение их стоимости оформляется договором, заключаемом между прежним собственником и отделом экономики и финансов.
6. Заключительные положения
10. Средства от продажи безнадзорных животных полностью засчитываются в доход местного бюджета в порядке, определяемом законодательством Республики Казахстан.
11. Расходы по учету, оценке, продаже и безвозмездной передаче безнадзорных животных осуществляются за счет средств местного бюджета.