Маңғыстау ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 2018 жылғы 27 наурыздағы № 15/166 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2018 жылғы 20 сәуірде № 3578 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзін-өзі басқару туралы", 2017 жылғы 20 ақпандағы "Жайылымдар туралы" Заңдарына сәйкес, Маңғыстау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған Маңғыстау ауданы бойынша 2018 - 2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар бекітілсін.
2. "Маңғыстау аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы Е.Қалиев) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Т.Қылаңовқа жүктелсін.
4. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы А.Жұмалиев
Аудандық мәслихат хатшысы А.Сарбалаев
"КЕЛІСІЛДІ"
"Маңғыстау аудандық ауыл шаруашылығы
және ветеринария бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
Әбуов Бекмұрат Қадірұлы
"29" 03 2018 жыл
Маңғыстау аудандық мәслихатының
2018 жылғы 27 наурыздағы
№ 15/166 шешімімен бекітілген
Маңғыстау ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар 1. Жалпы мәліметтер
1. Маңғыстау ауданы бойынша 2018 - 2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі осы жоспар (бұдан әрі - Жоспар) Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы", 2017 жылғы 20 ақпандағы "Жайылымдар туралы" Заңдарына, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 3-3/332 "Жайылымдардың жалпы алаңына түсетін жүктеменің шекті рұқсат етілетін нормасын бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №11064 болып тіркелген) және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 173 "Жайылымдарды ұтымды пайдалану қағидаларын бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №15090 болып тіркелген) бұйрықтарына сәйкес әзірленді.

Об утверждении плана по управлению пастбищами и их использованию по Мангистаускому району на 2018-2019 годы
Решение Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 27 марта 2018 года № 15/166. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 20 апреля 2018 года № 3578
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах", Мангистауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый план по управлению пастбищами и их использованию по Мангистаускому району на 2018 - 2019 годы.
2. Государственному учреждению "Аппарат Мангистауского районного маслихата" (Е.Калиев) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции, его официальное опубликование в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на заместителя акима района Кыланова Т.
4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии А.Жумалиев
Секретарь районного маслихата А.Сарбалаев
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного учреждения
"Мангистауский районный отдел
сельского хозяйства и ветеринарии"
Абуов Бекмурат Кадирович
"29" 03 2018 год
Утверждено решением
Мангистауского районного маслихата
от 27 марта 2018 года
№15/166
План по управлению пастбищами и их использованию по Мангистаускому району на 2018 - 2019 годы
1. Настоящий План по управлению пастбищами и их использованию по Мангистаускому району на 2018 - 2019 годы (далее – План) разработан в соответствии с Земельным кодексом Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 20 февраля 2017 года "О пастбищах, приказами Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 3-3/332 "Об утверждении предельно допустимой нормы нагрузки на общую площадь пастбищ" (зарегистрировано в Реестре нормативных-правовых актов за № 11064) и Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 173 "Об утверждении Правил рационального использования пастбищ" (зарегистрировано в Реестре нормативных-правовых актов за №15090).

2. Жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар жайылымдарды ұтымды пайдалану, жемшөпке қажеттілікті тұрақты қамтамасыз ету және жайылымдардың жойылу процестерінің алдын алу мақсатында қабылданды.
3. Жоспарда:
1) осы Жоспардың 1-қосымшасына сәйкес құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Маңғыстау ауданы аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы);
2) осы Жоспардың 2-қосымшасына сәйкес Маңғыстау ауданы аумағында жайылым айналымдарының қолайлы схемалары;
3) осы Жоспардың 3-қосымшасына сәйкес Маңғыстау ауданы жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы;
4) осы Жоспардың 4-қосымшасына сәйкес Маңғыстау ауданы аумағында су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) жайылым пайдаланушылардың қол жеткізу схемасы;
5) осы Жоспардың 5-қосымшасына сәйкес Маңғыстау ауданы аумағында жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы;
6) осы Жоспардың 6-қосымшасына сәйкес Маңғыстау ауданы аумағында ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы;
7) осы Жоспардың 7-қосымшасына сәйкес ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі қамтылған.
4. Жоспар жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қараудың жай-күйі туралы мәліметтер, ветеринариялық-санитариялық объектілер туралы мәліметтер, иелерін-жайылым пайдаланушыларды, жеке және (немесе) заңды тұлғаларды көрсете отырып, ауыл шаруашылығы жануарлары мал басының саны туралы деректер, ауыл шаруашылығы жануарларының түрлері мен жыныстық жас топтары бойынша қалыптастырылған үйірлердің, отарлардың, табындардың саны туралы деректер, шалғайдағы жайылымдарда жаю үшін ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын қалыптастыру туралы мәліметтер, екпе және аридтік жайылымдарда ауыл шаруашылығы жануарларын жаю ерекшеліктері және малды айдап өтуге арналған сервитуттар туралы мәліметтер, мемлекеттік органдар, жеке және (немесе) заңды тұлғалар берген өзге де деректер ескеріле отырып қабылданды.
2. Ауданның жер қорының жағдайы

2. План принимается в целях рационального использования пастбищ, устойчивого обеспечения потребности в кормах и предотвращения процессов деградации пастбищ.
3. План содержит:
1) схему (карту) расположения пастбищ на территории Мангистауского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов, согласно приложению 1 к настоящему Плану;
2) приемлемые схемы пастбищеоборотов на территории Мангистауского района, согласно приложению 2 к настоящему Плану;
3) карту Мангистауского района с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры, согласно приложению 3 к настоящему Плану;
4) схему доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленную согласно норме потребления воды на территории Мангистауского района, согласно приложению 4 к настоящему Плану;
5) схему перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища на территории Мангистауского района, согласно приложению 5 к настоящему Плану;
6) схему размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при сельском округе на территории Мангистауского района, согласно приложению 6 к настоящему Плану;
7) календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных, согласно приложению 7 к настоящему Плану.
4. План принят с учетом сведений о состоянии геоботанического обследования пастбищ, сведений о ветеринарно-санитарных объектах, данных о численности поголовья сельскохозяйственных животных с указанием их владельцев – пастбищепользователей, физических и (или) юридических лиц, данных о количестве гуртов, отар, табунов, сформированных по видам и половозрастным группам сельскохозяйственных животных, сведений о формировании поголовья сельскохозяйственных животных для выпаса на отгонных пастбищах, особенностей выпаса сельскохозяйственных животных на культурных и аридных пастбищах и сведений о сервитутах для прогона скота и иных данных, предоставленных государственными органами, физическими и (или) юридическими лицами.

5. Маңғыстау ауданы облыстың орталық бөлігінде орналасқан. Солтүстігінде Бейнеу ауданымен және Каспий теңізімен, батысында Түпқараған, Мұнайлы аудандарымен, оңтүстігінде Қарақия ауданымен, шығысында Өзбекстан Республикасымен шектеседі.
6. Әкімшілік-аумақтық бөлініс бойынша 5 ауыл (Жыңғылды, Шетпе, Жармыш, Қызан, Ақшымырау) және 7 ауылдық округтен (Отпан, Шайыр, Онды, Шебір, Тұщықұдық, Сайөтес, Ақтөбе) құралған.
7. Маңғыстау ауданы аумағының жалпы көлемі – 4606848,9 га.
Жер санаттары:
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлер – 1098422,55 га;

5. Мангистауский район расположен в центральном части области. Граничит с севера с Бейнеуским районом и Каспийским морем, с запада с Тупкараганским, Мунайлинским районами, с юга Карагиянским районом и с востока с Республикой Узбекистан.
6. По административно-территориальному делению состоит из 5 села (Жынгылды, Жармыш, Кызан, Акшымырау) и 7 сельских округов (Отпан, Шайыр, Онды, Шебир, Тущыкудык, Сайотес, Актобе).
7. Общий земельный фонд Мангистауского района – 4606848,9 га.
Категории земель:
земли сельскохозяйственного назначения – 1098422,55 га;

елді мекеннің жерлері – 192894,9 га;
өнеркәсіп, көлік, қорғаныс, байланыс және басқа мақсаттағы жерлер - 55608,97 га;
орман қорының жері – 16624 га;
су қорының жері – 4627,62 га;
босалқы жер – 3238670,86 га.
3. Жайылым сипаттамасы
8. Маңғыстау ауданы бойынша барлығы 3607484,43 гектар жайылым алқаптары бар. Елді мекен маңындағы халықтың ортақ пайдалануындағы мал жайылымы 171627,03 гектар.
9. Аудан аймағының климаты тым континенттік, қысы жұмсақ, жазы ыстық әрі қуаң. Жыл бойы желді ауа райы байқалып тұрады. Қыс айларындағы ауаның орташа температурасы -9 -130С, жаз айларындағы ауаның орташа температурасы +27+29 0С. Жауын-шашынның жылдық орташа мөлшері -100-150 мм. Топырағы солтүстігінде сұр, құмайтты сұр, бозғылт сұр.

земли населенных пунктов – 192894,9 га;
земли промышленности, транспорта, обороны, связи и иного назначения – 55608,97 га;
земли лесного фонда - 16624 га;
земли водного фонда – 4627,62 га;
земли запаса – 3238670,86 га.
8. По Мангистаскому району имеются всего 3607484,43 гектар пастбищных угодий. Пастбище общего пользования населения вблизи населенных пунктов – 171627,03 гектар.
9. Климат зоны района слишком континентальный, зима мягкая, лето жаркое и знойное. засохшее. В течение года наблюдается ветренная погода. Средняя температура воздуха в зимние месяца-9-13 0С, средняя температура воздуха в летние месяца +27+29 0С. Среднее годовое количество осадков – 100-150 мм. Почва серая, полупесчаная, светлосерая.

10. Аумақтың басым бөлігінде жусан , бұйырғын, жантақ, сораң шөп және басқа да шөптердің түрлері өседі. Мал жаюға арналған табиғи өсімдіктер аумағы ауданның барлық аумағында таралады.
11. Жайылымдық алқаптардың орташа өнімділігі 1,5-2,0 центнер/гектар құрайды. Шабылған шөп пен жасанды шабылған шөптің қосалқы азығы қыстау кезеңінде қолданылады.
4. Жайылымдарды пайдалану
12. Аудан аумағындағы жайылымдардың негізгі пайдаланушылары ауыл шаруашылығы құрылымдары болып табылады. Елді мекендердегі тұрғындардың малдары елді мекендерге тиесілі жерлерде бағылады. Маусым кезінде Шетпе ауылынан, Ақтөбе ауылдық округінен, Жармыш ауылынан, Онды ауылдық округінен, Отпан ауылдық округінен, Шайыр ауылдық округінен және Сайөтес ауылдық округінен барлығы 104 003 бас мал шалғай жайылымға Үстірт өңіріне айдалып, елді мекендер аумағында қалған мал басы, негізінен сауын малдар халықтың ортақ пайдаланудағы мал жайылымында бағылады. Қызан ауылынан, Ақшымырау ауылынан, Тұщықұдық ауылдық округінен Шебір ауылынан 64273 мал басы солтүстік "Бозашы" түбегіне айдалып, қалған малдар, негізінен сауын малдар халықтың ортақ пайдалануындағы мал жайылымдарында бағылады.
Қазіргі таңда ауданда 379 шаруа қожалығы жұмыс жасап тұр, оның 36 шаруа қожалығы егін шаруашылығымен, қалған 343 шаруа қожалығы мал шаруашылығымен айналысады.

10. На большей части территории растут полынь, типчак, терискен, осока и другие виды растения. Площадь естественной растительности для скота распрострянается по всему району.
11. Средняя урожайность пастбищных угодий составляет 1,5-2,0 центнер/гектар. Вспомогательные запасы травы и запасы кошения используются в зимний период.
12. Основными пользователями пастбищ на территории района являются сельскохозяйственные формирования. Скота населения в населенных пунктах пасется на землях принадлежащих населенным пунктам. Во время сезона всего 104 003 голов скота из села Шетпе, из сельского округа Актобе, из села Жармыш, из сельского округа Онды, из сельского округа Отпан, из селського округа Шайыр и из сельского округа Сайотес погоняется на отгонное пастбище Устюрт, оставшиеся скота на территориях населенных пунктов, в основном дойные скота пасется на пастбище общего пользования населения. 64273 голов скота из села Кызан, из села Акшымырау, из сельского округа Тушыкудык, из сельского округа Шебир погоняется на северный полуостров "Бозашы", остальные скота, в основном дойные скота пасется на пастбище общего пользования населения. В данное время в районе работает 379 крестьянских хозяйств, из них 36 крестьянские хозяйства занимается растениеводством, остальные 343 крестянские хозяйства животноводством.

17. Аридтік жайылымдарда ауыл шаруашылығы жануарларын жаю ерекшеліктері:
ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі, сонымен қатар жайылым пайдану кезеңінің ұзақтығы белгіленген.
Жайылымның кезеңінің ұзақтығы топырақтық-климаттық аймақ зонасына, ауыл шаруашылығы жануарлар түріне, сондай-ақ жайылым өнімділігіне байланысты:
далада – 160-180 күн;
шөлейтте – 160-180 күн.
Малды жаю ұзақтығы қар жамылғысының тереңдігіне, қардың тығыздығына және басқа да факторларға байланысты.
Маңғыстау ауданы аумағында қыс мезгілінде ауа райының жұмсақтығына байланысты ауыл шаруашылығы малдарының көп бөлігі жыл бойына жайылымда жайылады.

17. Особенности выпаса сельскохозяйственных животных на аридных пастбищах:
определен календарный график по использованию пастбищ, определяющие сезонные маршруты выпаса и отгона сельскохозяйственных животных.
продолжительность сезона использования пастбищ зависит от почва-климатической зоны региона, видов сельскохозяйственных животных, а также от пастбищеоборота:
в степи -160-180 дней;
в пустыне – 160-180 дней.
Продолжительность выпаса скот зависит от глубины и плотности снежного покрова и других факторов.
В связи с мягкостью погоды в зимный сезон на территорий Мангистауского района большинство части сельскохозяйственных животных пасется на пастбище в течении года.

18. Маңғыстау ауданында малды айдап өтуге арналған сервитуттар белгіленбеген.
19. Шалғайдағы жайылымдарда жаю үшін ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын қалыптастыру туралы мәліметтер:
Ауыл, ауылдық округ атауы
Елді мекен жерлері, (га)
Оның ішінде халық қажеттілігі үшін (жайылымы) (га)
Мал басы саны
Норматив бойынша бір мал басына қажет жайылым көлемі
(га)
Норматив бойынша қажет жайылым көлемі
(га)
Қосымша қажет етілетін жайылым көлемі
(га)
1
Шетпе

18. Мангистауском районе сервитуты для прогона скота не установлены.
19. Сведение о формировании поголовья сельскохозяйственных животных для выпаса на отгонных пастбищах:
Наименование сел, сельских округов
Земли населенных пунктов,
(га)
В том числе для нужд населения (пастбищи) (га)
Численность поголовья скота
Площадь пастбищ на один голов скота по нормативу
(га)
Площадь нужных пастбищ по нормативу (га)
Площадь дополнительно требующего пастбища (га)
1
Шетпе

6084
75846,5
Уақ мал- 8897
2,4
21352,8
Жылқы- 2741
12
32892
Түйе – 1787
12
21444
Ескерту: аббревиатуралардың ажыратылып жазылуы:
га – гектар;
0С – Цельсия көрсеткіші;
мм – миллиметр;
ЖК – жеке кәсіпкер;
ШҚ-шаруа қожалығы.
Маңғыстау ауданы бойынша
2018 - 2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі жоспарға
1-қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Маңғыстау ауданы аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Маңғыстау ауданы бойынша
2018 - 2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі жоспарға
2-қосымша
Маңғыстау ауданы аумағында жайылым айналымдарының қолайлы схемалары
Шектестік сипаттамасы:
А- дан Б-ға дейін - Бейнеу ауданының жерлері
Б – дан В-ға дейін - Өзбекстан Республикасының жерлері
В-дан Г-ге дейін - Қарақия ауданының жерлері
Г-ден Д-ға дейін - Мұнайлы ауданының жерлері
Д-дан Е-ге дейін – Түпқараған ауданының жерлері
Е-ден А-ға дейін Каспий теңізі аумағы
Маңғыстау ауданы бойынша
2018 - 2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі жоспарға
3-қосымша
Маңғыстау ауданы жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Маңғыстау ауданы бойынша
2018 - 2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі жоспарға
4-қосымша
Маңғыстау ауданы аумағында су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) жайылым пайдаланушылардың қол жеткізу схемасы
Маңғыстау ауданы бойынша
2018 - 2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі жоспарға
5-қосымша
Маңғыстау ауданы аумағында жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Маңғыстау ауданы бойынша
2018 - 2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі жоспарға
6-қосымша
Маңғыстау ауданы аумағында ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Маңғыстау ауданы бойынша
2018 - 2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі жоспарға
7-қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану бойынша күнтізбелік график
Ауыл, ауылдық округтер атауы
Шалғай жайылымға (Үстірт) малдардың айдап шығарылу мерзімі
Шалғай жайылымнан (Үстірт) малдардың қайтарылу мерзімі
1
Шетпе
Мамырдың екінші жартысы
Қыркүйектің екінші жартысы
2
Ақтөбе
Мамырдың екінші жартысы
Қыркүйектің екінші жартысы
3
Ақшымырау
Мамырдың екінші жартысы
Қыркүйектің екінші жартысы
4
Жармыш
Мамырдың екінші жартысы
Қыркүйектің екінші жартысы
5
Жыңғылды
Мамырдың екінші жартысы
Қыркүйектің екінші жартысы
6
Қызан
Мамырдың екінші жартысы
Қыркүйектің екінші жартысы
7
Онды
Мамырдың екінші жартысы
Қыркүйектің екінші жартысы
8
Отпан
Мамырдың екінші жартысы
Қыркүйектің екінші жартысы
9
Сайөтес
Мамырдың екінші жартысы
Қыркүйектің екінші жартысы
10
Тұщықұдық
Мамырдың екінші жартысы
Қыркүйектің екінші жартысы
11
Шайыр
Мамырдың екінші жартысы
Қыркүйектің екінші жартысы
12
Шебір
Мамырдың екінші жартысы
Қыркүйектің екінші жартысы

6084
75846,5
Мелький скот- 8897
2,4
21352,8
Лощадь - 2741
12
32892
Верблюд – 1787
12
21444
Примечание: расшифровка аббревиатуры:
га – гектар;
0С – показатель Цельсия;
мм – миллиметр;
ИП – индивидуальный предпрениматель;
КХ – крестянское хозяйство.
Приложение 1
к плану по управлению
пастбищами и ихиспользованию
по Мангистаускому району
на 2018-2019 годы
Схема (карта) расположения пастбищ на территории Мангистауского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Примечание: расшифровка аббревиатуры:
га – гектар.
Приложение 2
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию по
Мангистаускому району
на 2018-2019 годы
Приемлемая схема пастбищеоборотов на территории Мангистауского района
Примечание: расшифровка аббревиатуры:
га – гектар.
Приложение 3
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию по
Мангистаускому району
на 2018-2019 года
Карта Мангистауского района с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры
Примечание: расшифровка аббревиатуры:
га – гектар.
Приложение 4
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию по
Мангистаускому району
на 2018-2019 годы
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленную согласно норме потребления воды на территории Мангистауского района
[MISSING IMAGE: , ]
Примечание: расшифровка аббревиатуры:
га – гектар.
Приложение 5
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию по
Мангистаускому району
на 2018-2019 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища на территории Мангистауского района
Примечание: расшифровка аббревиатуры:
га – гектар.
Приложение 6
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по Мангистаускому району
на 2018 - 2019 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при сельском округе на территории Мангистауского района
Примечание: расшифровка аббревиатуры:
га – гектар.
Приложение 7
к Плану по управлению пастбищами
и их использованию по
Мангистаускому району
на 2018-2019 годы
Календарный график по использованию пастбищ, определяющие сезонные маршруты выпаса и отгона сельскохозяйственных животных
қ/с
Наименование сел, сельских округов
Период отгона животных на отдаленные пастбища (Устюрт)
Период отгона животных с отдаленных пастбищ (Устюрт)
1
Шетпе
Вторая половина мая
Вторая половина сентября
2
Актобе
Вторая половина мая
Вторая половина сентября
3
Акшымырау
Вторая половина мая
Вторая половина сентября
4
Жармыш
Вторая половина мая
Вторая половина сентября
5
Жынгылды
Вторая половина мая
Вторая половина сентября
6
Кызан
Вторая половина мая
Вторая половина сентября
7
Онды
Вторая половина мая
Вторая половина сентября
8
Отпан
Вторая половина мая
Вторая половина сентября
9
Сайотес
Вторая половина мая
Вторая половина сентября
10
Тущыкудык
Вторая половина мая
Вторая половина сентября
11
Шайыр
Вторая половина мая
Вторая половина сентября
12
Шебир
Вторая половина мая
Вторая половина сентября