Маңғыстау аудандық мәслихатының 2017 жылғы 29 желтоқсандағы №13/152 "2018 - 2020 жылдарға арналған ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 2018 жылғы 4 маусымдағы № 17/186 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2018 жылғы 22 маусымда № 3664 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Маңғыстау аудандық мәслихатының 2018 жылғы 24 мамырдағы № 16/181 "Аудандық мәслихатының 2017 жылғы 21 желтоқсандағы № 12/145 "2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3643 болып тіркелген) сәйкес, Маңғыстау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Маңғыстау аудандық мәслихатының 2017 жылғы 29 желтоқсандағы № 13/152 "2018 - 2020 жылдарға арналған ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттері туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3520 болып тіркелген, 2018 жылы 31 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесідей өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2018-2020 жылдарға арналған ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттері тиісінше 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19 және 22 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 932 217,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 174 444,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 2 100,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттер түсімдері бойынша - 755 673,0 мың теңге;
2) шығындар - 932 217,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 0 теңге.".
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2018 жылға ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне кірістерді бөлу нормативтері мынадай көлемде белгіленсін:

О внесении изменений и дополнения в решение Мангистауского районного маслихата от 29 декабря 2017 года №13/152 "О бюджете сел и сельских округов на 2018-2020 годы"
Решение Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 4 июня 2018 года № 17/186. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 22 июня 2018 года № 3664
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Мангистауского районного маслихата от 24 мая 2018 года № 16/181 "О внесении изменений и дополнений в решение районного маслихата от 21 декабря 2017 года № 12/145 "О районном бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3643, Мангистауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мангистауского районного маслихата от 29 декабря 2017 года № 13/152 "О бюджете сел и сельских округов на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3520, опубликовано в эталлонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан от 31 января 2018 года) следующие изменения и дополнение:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1.Утвердить бюджет сел и сельских округов на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19 и 22 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы - 932 217,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 174 444,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 2 100,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступлениям трансфертов - 755 673,0 тысяч тенге;
2) затраты - 932 217,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0 тенге, в том числе:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 0 тенге.".
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Установить на 2018 год нормативы распределения доходов в бюджет сел и сельских округов следующих размерах:

1) төлем көзінен салық салынбайтын табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы - 100 пайыз.".
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2018 жылға арналған ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен 668 754,0 мың теңге сомасында бюджеттік субвенция белгіленсін, оның ішінде:
Шетпе ауылдық бюджетіне - 324 068,0 мың теңге;
Жыңғылды ауылдық бюджетіне - 70 763,0 мың теңге;
Сайөтес ауылдық округ бюджетіне - 57 560,0 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округ бюджетіне - 35 615,0 мың теңге;
Қызан ауылдық бюджетіне - 38 839,0 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округ бюджетіне - 63 201,0 мың теңге;
Шайыр ауылдық округ бюджетіне - 43 409,0 мың теңге;
Жармыш ауылдық бюджетіне - 35 299,0 мың теңге.".
3-1 жаңа тармақпен толықтырылсын:
"3-1. 2018 жылға арналған ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен 86 919,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер белгіленсін, оның ішінде:
Шетпе ауылдық бюджетіне - 13 889,0 мың теңге;
Жыңғылды ауылдық бюджетіне - 10 510,0 мың теңге;
Сайөтес ауылдық округ бюджетіне - 11 210,0 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округ бюджетіне - 10 345,0 мың теңге;
Қызан ауылдық бюджетіне - 11 890,0 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округ бюджетіне - 11 010,0 мың теңге;
Шайыр ауылдық округ бюджетіне - 9 965,0 мың теңге;
Жармыш ауылдық бюджетіне - 8 100,0 мың теңге.".
Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19 және 22 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 және 8 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Маңғыстау аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы Е.Қалиев) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Маңғыстау ауданының әкімінің орынбасарына (Т.Қылаңов) жүктелсін.
4. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Т.ЕрмановАудандық Мәслихат хатшысы       А.Сарбалаев
"КЕЛІСІЛДІ"
"Маңғыстау аудандық экономика
және қаржы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
Шабикова Рима Нерражимовна

1) индивидуальный подоходный налог с доходов, необлагаемых у источника выплаты - 100 процентов.".
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Предусмотреть в бюджет сел и сельских округов на 2018 год в сумме 668 754,0 тысяч тенге бюджетную субвенцию из районного бюджета, в том числе:
в бюджет села Шетпе - 324 068,0 тысяч тенге;
в бюджет села Жынгылды - 70 763,0 тысяч тенге;
в бюджет сельского округа Сайотес - 57 560,0 тысяч тенге;
в бюджет сельского округа Тущыкудук - 35 615,0 тысяч тенге;
в бюджет села Кызан - 38 839,0 тысяч тенге;
в бюджет сельского округа Актобе - 63 201,0 тысяч тенге;
в бюджет сельского округа Шайыр - 43 409,0 тысяч тенге;
в бюджет села Жармыш - 35 299,0 тысяч тенге.".
дополнить новым 3-1 пунктом:
"3-1. Предусмотреть в бюджет сел и сельских округов на 2018 год в сумме 86 919,0 тысяч тенге текущие целевые трансферты из районного бюджета, в том числе:
в бюджет села Шетпе – 13 889,0 тысяч тенге;
в бюджет села Жынгылды - 10 510,0 тысяч тенге;
в бюджет сельского округа Сайотес - 11 210,0 тысяч тенге;
в бюджет сельского округа Тущыкудук - 10 345,0 тысяч тенге;
в бюджет села Кызан - 11 890,0 тысяч тенге;
в бюджет сельского округа Актобе - 11 010,0 тысяч тенге;
в бюджет сельского округа Шайыр - 9 965,0 тысяч тенге;
в бюджет села Жармыш - 8 100,0 тысяч тенге.".
Приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19 и 22 указанного решения изложить в новой редакции приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 и 8 к настоящему решению.
2. Государственному учреждению "Аппарат Мангистауского районного маслихата" (руководитель аппарата Калиев Е.) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции, его официальное опубликование в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на заместителя акима Мангистауского района (Кыланов Т.).
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии Т.Ерманов
Секретарь районного маслихата А.Сарбалаев
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Отдел экономики
и финансов Мангистауского района"
Шабикова Рима Нерражимовна