Мәслихаттың 2017 жылғы 20 желтоқсандағы № 142 "Арқалық қаласының 2018 - 2020 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2018 жылғы 13 ақпандағы № 154 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 22 ақпанда № 7527 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 109-бабына сәйкес Арқалық қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың 2017 жылғы 20 желтоқсандағы № 142 "Арқалық қаласының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7461 тіркелген, 2018 жылғы 18 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Арқалық қаласының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5291753,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1817990,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 213635,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 44205,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 3215923,8 мың тенге, оның ішінде субвенциялардың көлемі – 2279684,0 мың теңге;
2) шығындар – 5366420,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -127624,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 18038,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 145662,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 52956,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 52956,9 мың теңге:
қарыздар түсімі – 18038,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 145662,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 74667,1 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 6-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2018 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі 777070,8 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
"Арқалық қаласы әкімдігі білім бөлімінің Б. Майлин атындағы № 3 жалпы орта білім беретін мектебі" мемлекеттік мекемесінің ғимаратын күрделі жөндеуге 111666,0 мың теңге сомасында;
сандық білім беру инфрақұрылымын құруға 17758,0 мың теңге сомасында;
Арқалық қаласының 150 орынға арналған "Балдырған" балабақшасының мемлекеттік-жекешелік әріптестік есебінен мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 45736,0 мың теңге сомасында;

О внесении изменений в решение маслихата от 20 декабря 2017 года № 142 "О бюджете города Аркалыка на 2018 - 2020 годы"
Решение маслихата города Аркалыка Костанайской области от 13 февраля 2018 года № 154. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 22 февраля 2018 года № 7527. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Аркалыкский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата от 20 декабря 2017 года № 142 "О бюджете города Аркалыка на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7461, опубликовано 18 января 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Аркалыка на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 5291753,8 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1817990,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 213635,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 44205,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3215923,8 тысячи тенге, из них объем субвенций – 2279684,0 тысячи тенге;
2) затраты – 5366420,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -127624,0 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 18038,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 145662,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 52956,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 52956,9 тысяч тенге:
поступление займов – 18038,0 тысяч тенге;
погашение займов – 145662,0 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 74667,1 тысяч тенге.";
пункт 6 указанного решения изложить в новой редакции:
"6. Учесть, что в бюджете города на 2018 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из областного бюджета в сумме 777070,8 тысяч тенге, в том числе:
на капитальный ремонт здания государственного учреждения "Средняя общеобразовательная школа №3 имени Б. Майлина отдела образования акимата города Аркалыка" в сумме 111666,0 тысяч тенге;
на создание цифровой образовательной инфраструктуры в сумме 17758,0 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования за счет государственного-частного партнерства города Аркалыка детского сада "Балдырган" на 150 мест в сумме 45736,0 тысяч тенге;

Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде мобильді орталықтардағы оқуды қосқанда еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға 19021,0 мың теңге сомасында;
Арқалық қаласы Горбачев көшесі, 34 мекен-жайы бойынша "Әйелдерге, жасөспірімдерге және балаларға арналған әлеуметтік бейімделу орталығы" мемлекеттік мекемесінің ғимаратын күрделі жөндеуге 21050,0 мың теңге сомасында;
Арқалық қаласының көшелері мен автожолдарын орташа жөндеуге 299905,0 мың теңге сомасында;
Арқалық қаласының көшелерін ағымдағы жөндеуге 63757,0 мың теңге сомасында;
әкімшілік шекараларды белгілеу мен қазып салуға 1914,0 мың теңге сомасында;
жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізуге 5306,0 мың теңге сомасында;
инсинераторларды пайдалана отырып, биологиялық қалдықтарды кәдеге жаратуға 4674,0 мың теңге сомасында;
апатты үйлерді бұзуға 106283,8 мың теңге сомасында;
рұқсат етілмеген қоқыс орындарын жоюға 80000,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Ш. Досов
Мәслихат хатшысы Г. Елтебаева
"КЕЛІСІЛДІ"
"Арқалық қаласы әкімдігінің қаржы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
____________________ А. Мұхамбетжанова
"13" ақпан 2018 жыл
"КЕЛІСІЛДІ"
"Арқалық қаласы әкімдігінің экономика
және бюджеттік жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
______________________ Н. Гайдаренко
"13" ақпан 2018 жыл
Мәслихаттың
2018 жылғы 13 ақпандағы
№ 154 шешіміне
1-қосымша
Мәслихаттың

на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, включая обучение в мобильных центрах, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы в сумме 19021,0 тысяча тенге;
на капитальный ремонт здания государственного учреждения "Центр социальной адаптации для женщин, подростков и детей" по адресу: город Аркалык, улица Горбачева, 34 в сумме 21050,0 тысяч тенге;
на средний ремонт улиц и автодорог города Аркалыка в сумме 299905,0 тысяч тенге;
на текущий ремонт улиц города Аркалыка в сумме 63757,0 тысяч тенге;
на установление и пропашку административных границ в сумме 1914,0 тысяч тенге;
на проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных в сумме 5306,0 тысяч тенге;
на утилизацию биологических отходов с использованием инсинераторов в сумме 4674,0 тысячи тенге;
на снос аварийных домов в сумме 106283,8 тысячи тенге;
на ликвидацию несанкционированных свалок в сумме 80000,0 тысяч тенге.";
приложения 1, 2, 3 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии Ш. Досов
Секретарь маслихата Г. Елтебаева
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Отдел финансов
акимата города Аркалыка"
_________ А. Мухамбетжанова
"13" февраля 2018 год
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного учреждения
"Отдел экономики и бюджетного
планирования акимата города Аркалыка"
_________________________ Н. Гайдаренко
"13" февраля 2018 год
Приложение 1
к решению маслихата
от 13 февраля 2018 года
№ 154
Приложение 1
к решению маслихата

3145,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
5312,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
5312,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
5312,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
13974,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
13974,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
13974,0
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12589,0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
1385,0
12
Көлiк және коммуникация
428065,0
1
Автомобиль көлiгi
428065,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
428065,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
128160,0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
299905,0
13
Басқалар
211697,8
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
10410,0
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
10410,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10410,0
9
Басқалар
201287,8
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
13304,0
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
13304,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
1700,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
1700,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
186283,8
044
Моноқалаларды ағымдағы жайластыру
186283,8
15
Трансферттер
402572,8
1
Трансферттер
402572,8
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
402572,8
006
Нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару

3145,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
5312,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
5312,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
5312,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
13974,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
13974,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
13974,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
12589,0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
1385,0
12
Транспорт и коммуникации
428065,0
1
Автомобильный транспорт
428065,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
428065,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
128160,0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
299905,0
13
Прочие
211697,8
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
10410,0
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
10410,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
10410,0
9
Прочие
201287,8
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
13304,0
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
13304,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
1700,0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
1700,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
186283,8
044
Текущее обустройство моногородов
186283,8
15
Трансферты
402572,8
1
Трансферты
402572,8
452
Отдел финансов района (города областного значения)
402572,8
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов