Мәслихаттың 2017 жылғы 20 желтоқсандағы № 142 "Арқалық қаласының 2018 - 2020 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2018 жылғы 23 шілдедегі № 190 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 3 тамызда № 8003 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 109-бабына сәйкес Арқалық қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың 2017 жылғы 20 желтоқсандағы № 142 "Арқалық қаласының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7461 болып тіркелген, 2018 жылғы 18 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Арқалық қаласының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5448794,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1813149,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 217662,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 44205,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 3373777,9 мың тенге, оның ішінде субвенциялардың көлемі – 2279684,0 мың теңге;
2) шығындар – 5523461,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -127624,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 18038,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 145662,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 52956,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 52956,9 мың теңге:
қарыздар түсімі – 18038,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 145662,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 74667,1 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 6-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2018 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі 643004,7 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
"Арқалық қаласы әкімдігі білім бөлімінің Б. Майлин атындағы № 3 жалпы орта білім беретін мектебі" мемлекеттік мекемесінің ғимаратын күрделі жөндеуге 94757,5 мың теңге сомасында;
сандық білім беру инфрақұрылымын құруға 17758,0 мың теңге сомасында;
Арқалық қаласының 150 орынға арналған "Балдырған" балабақшасының мемлекеттік-жекешелік әріптестік есебінен мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 45736,0 мың теңге сомасында;

О внесении изменений в решение маслихата от 20 декабря 2017 года № 142 "О бюджете города Аркалыка на 2018 - 2020 годы"
Решение маслихата города Аркалыка Костанайской области от 23 июля 2018 года № 190. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 3 августа 2018 года № 8003. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Аркалыкский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата от 20 декабря 2017 года № 142 "О бюджете города Аркалыка на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7461, опубликовано 18 января 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Аркалыка на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 5448794,1 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1813149,2 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 217662,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 44205,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3373777,9 тысяч тенге, из них объем субвенций – 2279684,0 тысячи тенге;
2) затраты – 5523461,2 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -127624,0 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 18038,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 145662,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 52956,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 52956,9 тысяч тенге:
поступление займов – 18038,0 тысяч тенге;
погашение займов – 145662,0 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 74667,1 тысяч тенге.";
пункт 6 указанного решения изложить в новой редакции:
"6. Учесть, что в бюджете города на 2018 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из областного бюджета в сумме 643004,7 тысяч тенге, в том числе:
на капитальный ремонт здания государственного учреждения "Средняя общеобразовательная школа № 3 имени Б. Майлина отдела образования акимата города Аркалыка" в сумме 94757,5 тысяч тенге;
на создание цифровой образовательной инфраструктуры в сумме 17758,0 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования за счет государственного-частного партнерства города Аркалыка детского сада "Балдырган" на 150 мест в сумме 45736,0 тысяч тенге;

Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде мобильді орталықтардағы оқуды қосқанда еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға 19021,0 мың теңге сомасында;
Арқалық қаласы Горбачев көшесі, 34 мекен-жайы бойынша "Әйелдерге, жасөспірімдерге және балаларға арналған әлеуметтік бейімделу орталығы" мемлекеттік мекемесінің ғимаратын күрделі жөндеуге 21050,0 мың теңге сомасында;
Арқалық қаласының көшелері мен автожолдарын орташа жөндеуге 159905,0 мың теңге сомасында;
көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға 140000,0 мың теңге сомасында;
Арқалық қаласының көшелерін ағымдағы жөндеуге 63757,0 мың теңге сомасында;
әкімшілік шекараларды белгілеу мен қазып салуға 1914,0 мың теңге сомасында;
жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізуге 5306,0 мың теңге сомасында;
инсинераторларды пайдалана отырып, биологиялық қалдықтарды кәдеге жаратуға 4674,0 мың теңге сомасында;
"Арқалық қаласы әкімдігі білім бөлімінің М. Әуезов атындағы № 5 жалпы орта білім беретін мектебі" мемлекеттік мекемесінің ғимаратын ағымдағы жөндеуге 25000,0 мың теңге сомасында;
білім беру ұйымдарын жоғары жылдамдықты Интернетке қосу үшін 10932,5 мың теңге сомасында;
жаңартылған мазмұндағы оқулықтарды сатып алуға 3661,0 мың теңге сомасында;
iрi қара малының нодулярлы дерматитіне қарсы эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге 3108,0 мың теңге сомасында;
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде жұмыспен қамтудың жеке агенттіктерімен халықты жұмыспен қамту саласындағы көрсетілетін қызметтердің аутсорсингіне 3180,0 мың теңге сомасында;
"Арқалық қаласы әкімдігі білім бөлімінің Ы. Алтынсарин атындағы жалпы орта білім беретін гимназиясы" мемлекеттік мекемесіне "Орта білім берудің үздік ұйымы" грантын беруге 22627,2 мың теңге сомасында;
IТ сыныптарының қосымша білім беретін педагогтарының жалақысына 617,5 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 6-1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"6-1. 2018 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттерінің көлемі 53685,2 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, соның ішінде:
Арқалық қаласы Восточный ауылында су құбырлары желілерінің құрылысына 1000,0 мың теңге сомасында;
Арқалық қаласы Целинный ауылы аумағында Терісаққан өзенінің жағалауын бекіту бойынша құрылысына 31014,2 мың теңге сомасында;
"Қазақстан Республикасы ішкі істер Министрлігі Қостанай облысы ішкі істер Департаментінің Арқалық қаласының ішкі істер басқармасы" мемлекеттік мекемесінің Жедел басқару орталығына гаражды реконструкциялауға 10000,0 мың теңге сомасында;

на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, включая обучение в мобильных центрах, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы в сумме 19021,0 тысяча тенге;
на капитальный ремонт здания государственного учреждения "Центр социальной адаптации для женщин, подростков и детей" по адресу: город Аркалык, улица Горбачева, 34 в сумме 21050,0 тысяч тенге;
на средний ремонт улиц и автодорог города Аркалыка в сумме 159905,0 тысяч тенге;
на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры в сумме 140000,0 тысяч тенге;
на текущий ремонт улиц города Аркалыка в сумме 63757,0 тысяч тенге;
на установление и пропашку административных границ в сумме 1914,0 тысяч тенге;
на проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных в сумме 5306,0 тысяч тенге;
на утилизацию биологических отходов с использованием инсинераторов в сумме 4674,0 тысячи тенге;
на текущий ремонт здания государственного учреждения "Средняя общеобразовательная школа № 5 имени М. Ауезова отдела образования акимата города Аркалыка" в сумме 25000,0 тысяч тенге;
для подключения организаций образования к высокоскоростному Интернету в сумме 10932,5 тысячи тенге;
на приобретение учебников по обновленному содержанию в сумме 3661,0 тысяча тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий против нодулярного дерматита крупного рогатого скота в сумме 3108,0 тысяч тенге;
на аутсорсинг услуг в сфере занятости населения частным агентствам занятости в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017- 2021 годы в сумме 3180,0 тысяч тенге;
на присуждение гранта "Лучшая организация среднего образования" государственному учреждению "Средняя общеобразовательная гимназия имени И. Алтынсарина отдела образования акимата города Аркалыка" в сумме 22627,2 тысяч тенге;
на заработную плату педагогам дополнительного образования IТ классов в сумме 617,5 тысяч тенге.";
пункт 6-1 указанного решения изложить в новой редакции:
"6-1. Учесть, что в бюджете города на 2018 год предусмотрен объем целевых трансфертов из областного бюджета на развитие в сумме 53685,2 тысяч тенге, в том числе:
на строительство водопроводных сетей в селе Восточное города Аркалыка в сумме 1000,0 тысяч тенге;
на строительство по укреплению берегов реки Терсаккан на территории села Целинный города Аркалыка в сумме 31014,2 тысячи тенге;
на реконструкцию гаража под Центр оперативного управления государственного учреждения "Управление внутренних дел города Аркалыка Департамента внутренних дел Костанайской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в сумме 10000,0 тысяч тенге;

Қостанай облысы Арқалық қаласындағы қуаттылығы 2,5 мегаватт болатын № 2 станциясындағы турбоагрегатын ауыстыру бөлігінде Арқалық жылу электр орталығын реконструкциялауға 11671,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы А. Искендиров
Мәслихат хатшысы Г. Елтебаева
"КЕЛІСІЛДІ"
"Арқалық қаласы әкімдігінің қаржы бөлімі"
мемлекеттік мекемесі басшысы
____________________ А. Мұхамбетжанова
"23" шілде 2018 жыл
"КЕЛІСІЛДІ"
"Арқалық қаласы әкімдігінің экономика
және бюджеттік жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
______________________ Н. Гайдаренко
"23" шілде 2018 жыл
2018 жылғы 23 шілдедегі
№ 190 шешіміне
1-қосымша

на реконструкцию Аркалыкской теплоэлектроцентрали в части замены турбоагрегата станции № 2 мощностью 2,5 мегаватт в городе Аркалык Костанайской области в сумме 11671,0 тысяча тенге.";
приложения 1, 2, 3 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии А. Искендиров
Секретарь маслихата Г. Елтебаева
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Отдел финансов
акимата города Аркалыка"
__________ А. Мухамбетжанова
"23" июля 2018 год
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного учреждения
"Отдел экономики и бюджетного
планирования акимата города Аркалыка"
_________________________ Н. Гайдаренко
"23" июля 2018 год
Приложение 1
к решению от 23 июля 2018 года
№ 190
Приложение 1

143929,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
6253,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
23393,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
20954,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1386,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
45898,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
38357,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
20284,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
9583,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
30217,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
75901,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
75901,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44268,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1147,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
339,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
9097,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
21050,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
92616,2
1
Тұрғын үй шаруашылығы
7166,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
7166,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
6753,0
049
Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізу
413,0
2
Коммуналдық шаруашылық
34414,9
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлiмi
34414,9
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
1875,4
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
32539,5
3
Елді-мекендерді көркейту
51035,3
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

143929,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
6253,0
006
Оказание жилищной помощи
23393,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
20954,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1386,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
45898,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
38357,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
20284,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
9583,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
30217,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
75901,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
75901,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
44268,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1147,0
021
Капитальные расходы государственного органа
339,0
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
9097,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
21050,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
92616,2
1
Жилищное хозяйство
7166,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
7166,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
6753,0
049
Проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
413,0
2
Коммунальное хозяйство
34414,9
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
34414,9
005
Развитие коммунального хозяйства
1875,4
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
32539,5
3
Благоустройство населенных пунктов
51035,3
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)