Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тiзбесiн айқындау туралы
Қостанай облысы Жангелдин ауданы әкімдігінің 2018 жылғы 7 маусымдағы № 58 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 27 маусымда № 7907 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Жангелдин ауданы әкімдігінің 2019 жылғы 2 тамыздағы № 105 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Жангелдин ауданы әкімдігінің 02.08.2019 № 105 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексінің 2015 жылғы 23 қарашадағы 139-бабының 9-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабына сәйкес, Жангелдин ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау,әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тiзбесiн қосымшаға сәйкес айқындалсын.
2. Жангелдин ауданы әкімдігінің 2016 жылғы 25 сәуірдегі № 38 "Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін айқындау туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6405 болып тіркелген, 2016 жылғы 21 маусымда "Біздің Торғай" газетінде жарияланған) қаулысының күші жойылды деп танылсын.
3. "Жангелдин ауданы экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі:
1) осы қаулының аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде енгізу үшін жіберілуін;
3) осы қаулыны ресми жарияланғанынан кейін Жангелдин ауданы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруын қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Жангелдин ауданы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.

Об определении перечня должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
Постановление акимата Джангельдинского района Костанайской области от 7 июня 2018 года № 58. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 27 июня 2018 года № 7907. Утратило силу постановлением акимата Джангельдинского района Костанайской области от 2 августа 2019 года № 105
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Джангельдинского района Костанайской области от 02.08.2019 № 105 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года, статьей 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Джангельдинского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, согласно приложению.
2. Признать утратившим силу постановление акимата Джангельдинского района от 25 апреля 2016 года № 38 "Об определении перечня должностей специалистов в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6405, опубликовано 21 июня 2016 года в газете "Біздің Торғай").
3. Государственному учреждению "Отдел экономики и финансов Джангельдинского района" обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на интернет – ресурсе акимата Джангельдинского района после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Джангельдинского района.

5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Ш. Оспанов
КЕЛІСІЛДІ
Жангелдин аудандық
мәслихатының хатшысы
____________ С. Нургазин
Әкімдіктің
2018 жылғы 7 маусымдағы
№ 58 қаулысына қосымша
Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тiзбесi
Денсаулық сақтау саласындағы мамандардың лауазымдары:
1) мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының басшысы және басшысының орынбасары;
2) мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның бөлімшенің басшысы, клиникалық және параклиникалық бөлімшенің меңгерушісі;
3) барлық мамандықтағы дәрігерлер;
4) акушер;
5) диеталық мейіргер;
6) мейіргер;
7) қоғамдық денсаулық сақтау маманы (статистик);
8) зертханашы (медициналық);
9) провизор (фармацевт);
10) психолог маман;
11) рентген зертханашысы;
12) әлеуметтік қызметкер;
13) фельдшер;
14) медициналық тіркеуші.
Әлеуметтік қамсыздандыру саласындағы мамандардың лауазымдары:
15) аудандық халықты жұмыспен қамту орталығының басшысы;
16) психоневрологиялық аурулары бар жасы 18-ден асқан мүгедек балаларға күтім жасау жөніндегі әлеуметтік қызметкер;
17) қарттар мен мүгедектерге күтім жасау жөніндегі әлеуметтік қызметкер;
18) әлеуметтік жұмыс жөніндегі маман;
19) арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті бағалау және айқындау жөніндегі әлеуметтік қызметкер.
Білім беру саласындағы мамандардың лауазымдары:
20) мемлекеттік мекеменің және мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының басшысы;
21) мемлекеттік мекеменің және мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының басшысының орынбасары;
22) кітапхана меңгерушісі;
23) мектепке дейінгі, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарының барлық мамандықты мұғалімдері;
24) мұғалім-дефектолог;
25) мұғалім-логопед;
26) бастапқы әскери даярлықты ұйымдастырушы оқытушы;
27) тәлімгер;
28) тәрбиелеуші;
29) әдіскер (негізгі қызметтердің);
30) дене тәрбиесі нұсқаушысы (негізгі қызметтердің);
31) қосымша білім беретін педагог;
32) ұйымдастырушы педагог;
33) педагог-психолог;
34) әлеуметтік педагог;
35) логопед;
36) психолог;
37) кітапханашы;
38) музыкалық жетекші (негізгі қызметтердің);
39) хореограф (негізгі қызметтердің).
Мәдениет саласындағы мамандардың лауазымдары:
40) мемлекеттік мекеменің және мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының басшысы;
41) мемлекеттік мекеменің және мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының басшысының орынбасары;

5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района Ш. Оспанов
СОГЛАСОВАНО
Секретарь Джангельдинского
районного маслихата
_____________ С. Нургазин
Приложение
к постановлению акимата
от 7 июня 2018 года № 58
Перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
Должности специалистов в области здравохранения:
1) руководитель и заместитель руководителя государственного учреждения и государственного казенного предприятия;
2) руководитель отделения, заведующий клиническим и параклиническим подразделением государственного учреждения и государственного казенного предприятия;
3) врачи всех специальностей;
4) акушер (ка);
5) диетическая сестра;
6) медицинская (ий) сестра (брат);
7) специалист общественного здравоохранения (статистик);
8) лаборант (медицинский);
9) провизор (фармацевт);
10) специалист психолог;
11) рентгенолаборант;
12) социальный работник;
13) фельдшер;
14) медицинский регистратор.
Должности специалистов в области социального обеспечения:
15) руководитель центра занятости населения района;
16) социальный работник по уходу за детьми-инвалидами старше 18 лет с психоневрологическими заболеваниями;
17) социальный работник по уходу за престарелыми и инвалидами;
18) специалист по социальной работе;
19) социальный работник по оценке и определению потребности в специальных социальных услугах.
Должности специалистов в области образования:
20) руководитель государственного учреждения и государственного казенного предприятия;
21) заместитель руководителя государственного учреждения и государственного казенного предприятия;
22) заведующий библиотекой;
23) учителя всех специальностей организаций дошкольного, начального, основного среднего, общего среднего образования;
24) учитель-дефектолог;
25) учитель-логопед;
26) преподаватель-организатор начальной военной подготовки;
27) вожатый;
28) воспитатель;
29) методист (основных служб);
30) инструктор по физкультуре (основных служб);
31) педагог дополнительного образования;
32) педагог-организатор;
33) педагог-психолог;
34) социальный педагог;
35) логопед;
36) психолог;
37) библиотекарь;
38) музыкальный руководитель (основных служб);
39) хореограф (основных служб).
Должности специалистов в области культуры:
40) руководитель государственного учреждения и государственного казенного предприятия;
41) заместитель руководителя государственного учреждения и государственного казенного предприятия;

42) мемлекеттік мекеменің және мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының көркемдік жетекшісі;
43) мемлекеттік мекеменің және мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының кітапхана меңгерушісі;
44) барлық атаудағы әртістері ;
45) кітапханашы;
46) библиограф;
47) мәдени ұйымдастырушы (негізгі қызметтер);
48) режиссер;
49) хореограф;
50) барлық атаудағы әдістемеші (негізгі қызметтер);
51) барлық атаудағы суретшілер (негізгі қызметтер);
52) қазақ, ағылшын тілдер мұғалімі.
Спорт саласындағы мамандардың лауазымдары:
53) мемлекеттік мекеменің және мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының басшысы;
54) мемлекеттік мекеменің және мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының басшысының орынбасары;
55) (мамандандырылған) медициналық бике/аға;
56) жаттықтырушы;
57) әдіскер.
Ветеринария саласындағы мамандардың лауазымдары:
58) ветеринариялық дәрігер;
59) ветеринариялық фельдшер.

42) художественный руководитель государственного учреждения и государственного казенного предприятия;
43) заведующий (руководитель) библиотеки государственного учреждения и государственного казенного предприятия;
44) артист всех наименований;
45) библиотекарь;
46) библиограф
47) культорганизатор (основных служб);
48) режиссер;
49) хореограф;
50) методист всех наименований (основных служб);
51) художник всех наименований (основных служб);
52) учителя казахского, английского языков.
Должности специалистов в области спорта:
53) руководитель государственного учреждения и государственного казенного предприятия;
54) заместитель руководителя государственного учреждения и государственного казенного предприятия;
55) медицинская (ий) сестра/брат (специализированная (ый));
56) тренер;
57) методист.
Должности специалистов в области ветеринарии:
58) ветеринарный врач;
59) ветеринарный фельдшер.