Мәслихаттың 2017 жылғы 21 желтоқсандағы № 199 "Қостанай ауданының 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2018 жылғы 17 тамыздағы № 309 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 27 тамызда № 8019 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 106, 109-баптарына сәйкес Қостанай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың 2017 жылғы 21 желтоқсандағы № 199 "Қостанай ауданының 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7464 болып тіркелген, 2018 жылғы 17 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қостанай ауданының 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 12106533,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 3171423,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 22956,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 360779,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 8551375,1 мың теңге;
2) шығындар - 13317287,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 86668,6 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 119048,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу - 32379,4 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -1297422,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) -1297422,7 мың теңге.";
көрсетілген шешім мынадай мазмұндағы 4-1-тармағымен толықтырылсын:
"4-1. Аудан бюджетінде төменгі тұрған бюджеттерге нысаналы ағымдағы трансферттер 38153,0 мың теңге сомасында, оның ішінде жергілікті бюджеттердің шығындарын өтеуге 35153,0 мың теңге сомасында, елдi мекендердi абаттандыруға және көгалдандыруға 2325,0 мың теңге сомасында, аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге 675,0 мың теңге сомасында ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 6-тармағының 2) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"2) оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге 4829,0 мың теңге сомасында;";
көрсетілген шешімнің 8-тармағының 1) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 21 декабря 2017 года № 199 "О районном бюджете Костанайского района на 2018-2020 годы"
Решение маслихата Костанайского района Костанайской области от 17 августа 2018 года № 309. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 27 августа 2018 года № 8019. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьями 106, 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Костанайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата от 21 декабря 2017 года № 199 "О районном бюджете Костанайского района на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7464, опубликовано 17 января 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Костанайского района на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы - 12106533,1 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 3171423,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям - 22956,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 360779,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 8551375,1 тысячи тенге;
2) затраты - 13317287,2 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 86668,6 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 119048,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 32379,4 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -1297422,7 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 1297422,7 тысячи тенге.";
дополнить указанное решение пунктом 4-1 следующего содержания:
"4-1. Учесть в бюджете района целевые текущие трансферты в нижестоящие бюджеты в сумме 38153,0 тысячи тенге, из них на компенсацию потерь местных бюджетов в сумме 35153,0 тысячи тенге, на благоустройство и озеленение населенных пунктов в сумме 2325,0 тысяч тенге, на обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах в сумме 675,0 тысяч тенге.";
подпункт 2) пункта 6 указанного решения изложить в новой редакции:
"2) доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника в сумме 4829,0 тысяч тенге;";
подпункт 1) пункта 8 указанного решения изложить в новой редакции:

"1) Қостанай ауданы әкімдігі білім бөлімінің "№ 2 Затобол орта мектебі" мемлекеттік мекемесінің ғимаратын күрделі жөндеуге 36691,4 мың теңге сомасында;";
көрсетілген шешімнің 8-тармағының 4) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"4) сандық білім беру инфрақұрылымын құруға 35973,8 мың теңге сомасында;";
көрсетілген шешімнің 8-тармағының 6) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"6) аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін орташа жөндеуге 637677,4 мың теңге сомасында;";
көрсетілген шешімнің 8-тармағының 11) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"11) Садовое ауылында жазғы сауықтыру кешенінің ғимаратын ағымдағы жөндеуге 393901,1 мың теңге сомасында;";
көрсетілген шешімнің 8-тармағының 22) тармақшасы алып тасталсын;
көрсетілген шешімнің 8-тармағы мынадай мазмұндағы 23), 24) тармақшаларымен толықтырылсын:
"23) IT-сыныптарға қосымша білім беретін педагогтарға жалақы 771,8 мың теңге сомасында;
24) мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алуға 7452,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 9-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2018 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен:
1) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға 1580175,5 мың теңге сомасында, оның ішінде аудан бюджеттерін кредиттеу есебінен тұрғын үйді жобалауға және (немесе) салуға 1519623,5 мың теңге сомасында;
2) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға 667986,9 мың теңге сомасында;
3) ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға 87703,6 мың теңге сомасында;
4) көлік инфрақұрылымын дамытуға 146000,0 мың теңге сомасында;
5) Садовое ауылында суда жабық павильонын орналастырумен жазғы сауықтыру кешенінің жағалау аймағын абаттандыруға 171330,0 мың теңге сомасында;
6) Затобол кентіндегі орталық қазандықты реконструкциялауға 16000,0 мың теңге сомасында;
7) Затобол кентіндегі саябақ аймағының құрылысына 241000,0 мың теңге сомасында, нысаналы даму трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 11-1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"11-1. 2018 жылға арналған аудан бюджетінде пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді мынадай көлемдерде қайтару көзделгені ескерілсін:
республикалық бюджетке 10,2 мың теңге сомасында;
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына 154,0 мың теңге сомасында;
аудандық және қалалық бюджеттерден облыстық бюджетке 778,7 мың теңге сомасында;
нысаналы мақсатқа сай пайдаланылмаған 665,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3, 6-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

"1) капитальный ремонт здания государственного учреждения "Затобольская средняя школа № 2" отдела образования акимата Костанайского района в сумме 36691,4 тысячи тенге;";
подпункт 4) пункта 8 указанного решения изложить в новой редакции:
"4) создание цифровой образовательной инфраструктуры в сумме 35973,8 тысячи тенге;";
подпункт 6) пункта 8 указанного решения изложить в новой редакции:
"6) средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов в сумме 637677,4 тысячи тенге;";
подпункт 11) пункта 8 указанного решения изложить в новой редакции:
"11) текущий ремонт здания летнего оздоровительного комплекса в селе Садовое в сумме 393901,1 тысячи тенге;";
подпункт 22) пункта 8 указанного решения исключить;
пункт 8 указанного решения дополнить подпунктами 23), 24) следующего содержания:
"23) заработную плату педагогам дополнительного образования IТ-классов в сумме 771,8 тысячи тенге;
24) изъятие земельных участков для государственных нужд в сумме 7452,0 тысячи тенге.";
пункт 9 указанного решения изложить в новой редакции:
"9. Учесть, что в бюджете района на 2018 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета на:
1) проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда в сумме 1580175,5 тысячи тенге, в том числе за счет кредитования бюджетов района на проектирование и (или) строительство жилья в сумме 1519623,5 тысячи тенге;
2) проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 667986,9 тысячи тенге;
3) развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в сумме 87703,6 тысячи тенге;
4) развитие транспортной инфраструктуры в сумме 146000,0 тысяч тенге;
5) благоустройство береговой зоны летнего оздоровительного комплекса в селе Садовое с устройством крытого павильона на воде в сумме 171330,0 тысяч тенге;
6) реконструкцию центральной котельной в поселке Затобольск в сумме 16000,0 тысяч тенге;
7) строительство парковой зоны в поселке Затобольск в сумме 241000,0 тысяча тенге.";
пункт 11-1 указанного решения изложить в новой редакции:
"11-1. Учесть, что в бюджете района на 2018 год предусмотрен возврат неиспользованных целевых трансфертов в следующих объемах:
в республиканский бюджет в сумме 10,2 тысячи тенге;
в Национальный фонд Республики Казахстан в сумме 154,0 тысячи тенге;
в областной бюджет из бюджетов районов и городов в сумме 778,7 тысячи тенге;
использованных не по целевому назначению в сумме 665,0 тысяч тенге.";
приложения 1, 2, 3, 6 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 к настоящему решению.

459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
10443,0
051
Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер
10443,0
"Қостанай ауданының Александров ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
2014,0
"Қостанай ауданының Белозер ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
1344,0
"Қостанай ауданының И.Ф. Павлов атындағы ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
1058,0
"Қостанай ауданының Жданов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
1618,0
"Қостанай ауданының Надеждин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
1835,0
"Қостанай ауданының Половниковка ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
810,0
"Қостанай ауданының Ульянов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
759,0
"Қостанай ауданының Шишкин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
1005,0

459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
10443,0
051
Трансферты органам местного самоуправления
10443,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Александровского сельского округа Костанайского района"
2014,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Белозерского сельского округа Костанайского района"
1344,0
Государственное учреждение "Аппарат акима села имени И.Ф. Павлова Костанайского района"
1058,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Ждановского сельского округа Костанайского района"
1618,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Надеждинского сельского округа Костанайского района"
1835,0
Государственное учреждение "Аппарат акима села Половниковка Костанайского района"
810,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Ульяновского сельского округа Костанайского района"
759,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Шишкинского сельского округа Костанайского района"
1005,0