Павлодар облысы бойынша орманды пайдаланғаны үшін 2018 жылға арналған төлемақы мөлшерлемелері туралы
Павлодар облыстық мәслихатының 2018 жылғы 14 наурыздағы № 219/21 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 28 наурызда № 5926 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 шілдедегі Орман Кодексінің 14-бабы 2)-тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" кодексінің (Салық кодексі) 587-бабы 1-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 5-тармағына, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушысының 2009 жылғы 12 маусымдағы "Мемлекеттік орман қорында және ерекше қорғалатын табиғи аумақтарда орман пайдалану үшін төлем ставкаларын есептеуге арналған Ережелер мен Әдістемелік нұсқаулықтарды бекіту туралы" № 344 бұйрығына сәйкес, Павлодар облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018 жылға арналған орманды пайдаланғаны үшін келесі төлемақы мөлшерлемелері:
1) Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасының орман және жанаурлар әлемін қорғау жөніндегі мемлекеттік мекемелер бойынша 1-қосымшаға сәйкес;
2) Баянауыл мемлекеттік ұлттық табиғи парк бойынша 2-қосымшаға сәйкес;
3) "Ертіс орманы" мемлекеттік орман табиғи резерваты бойынша 3-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау облыстық мәслихаттың экология және қоршаған ортаны қорғау мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы       М. Стрелковская
Облыстық мәслихаттың хатшысы Б. Бексейітова
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігі Орман
шаруашылығы және жануарлар
дүниесі комитетінің Павлодар облыстық
орман шаруашылығы және жануарлар
дүниесі аумақтық инспекциясы"
республикалық мемлекеттік
мекемесінің басшысы Қ. Қ. Аметов
2018 жылғы "14" наурыз
"КЕЛІСІЛДІ"
"Павлодар облысының жер қойнауын
пайдалану, қоршаған орта және су
ресурстары басқармасы" мемлекеттік
мекемесінің басшысы Қ. Қ. Сатиев
2018 жылғы "14" наурыз
Облыстық мәслихаттың
2018 жылғы 14 наурыздағы
№ 219/21 шешіміне
1-қосымша
Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта
және су ресурстары басқармасының орман және жанаурлар әлемін
қорғау жөніндегі мемлекеттік мекемелер бойынша 2018 жылға
арналған орманды пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерлемелері
Атауы
Өлшем бірлігі
2018 жылға бірлік үшін төлемақы мөлшерлемесі (теңге)
1
2
3

О ставках платы за лесные пользования на 2018 год по Павлодарской области
Решение маслихата Павлодарской области от 14 марта 2018 года № 219/21. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 28 марта 2018 года № 5926
В соответствии с подпунктом 2) статьи 14 Лесного Кодекса Республики Казахстан от 8 июля 2003 года, пунктом 1 статьи 587 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) от 25 декабря 2017 года, пунктом 5 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан "Об утверждении Правил и Методических указаний для расчета ставок платы за лесные пользования в государственном лесном фонде и в особо охраняемых природных территориях" от 12 июня 2009 года № 344 Павлодарский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить следующие ставки платы за лесные пользования на 2018 год:
1) по государственным учреждениям по охране лесов и животного мира управления недропользования, окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области согласно приложению 1;
2) по Баянаульскому государственному национальному природному парку согласно приложению 2;
3) по государственному лесному природному резервату "Ертіс орманы" согласно приложению 3.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию областного маслихата по вопросам экологии и охраны окружающей среды.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии М. Стрелковская
Секретарь областного маслихата Б. Бексеитова
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель республиканского
государственного учреждения
"Павлодарская областная территориальная
инспекция лесного хозяйства и животного
мира Комитета лесного хозяйства и животного
мира Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан" Аметов К. К.
"14" марта 2018 года
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного учреждения
"Управление недропользования,
окружающей среды и водных ресурсов
Павлодарской области" Сатиев К. К.
"14" марта 2018 года
Приложение 1
к решению областного
маслихата от 14 марта
2018 года № 219/21
Ставки платы за лесные пользования на 2018 год
государственных учреждений по охране лесов и животного мира
управления недропользования, окружающей среды
и водных ресурсов Павлодарской области
Наименование
Единицы измерения
Ставки платы за единицу (тенге) на 2018 год
1
2
3

1. Шөп шабу
Шабынды пайдаланатын жерлер
1 гектар
1 398
2. Мал бағу
Ірі мал (ІҚМ, жылқы)
1 бас
870
Ұсақ мал (қой)
1 бас
217
Ұсақ мал (ешкі)
1 бас
761
Ірі қара мал төлі
1 бас
435
3. Ара ұялары мен омарталардың орналасуы
Ара ұясын орнату
1 ара ұясы
1 553
4. Екінші дәрежелі ағаш ресурстарын дайындау
Қайың бұтақтары
1 килограмм
55
5. Мемлекеттік орман қорының учаскелерін ұзақ мерзімге пайдалану
Ғылыми-зерттеу және мәдени-сауықтыру мақсатында
1 гектар
776
Рекреациялық, туристік және спорттық мақсатта
1 гектар
2 206
6. Мемлекеттік орман қорының учаскелерін қысқа мерзімге пайдалану
Ғылыми-зерттеу және мәдени-сауықтыру мақсатында
1 гектар
1 адам үшін 240 теңге күніне
Рекреациялық, туристік және спорттық мақсатта
1 гектар
1 адам үшін 240 теңге күніне
Облыстық мәслихаттың
2018 жылғы 14 наурыздағы
№ 219/21 шешіміне
2-қосымша
Баянауыл мемлекеттік ұлттық табиғи парк бойынша
2018 жылға арналған орманды пайдаланғаны үшін
төлемақы мөлшерлемелері
Атауы
Өлшем бірлігі
2018 жылға бірлік үшін төлемақы мөлшерлемесі (теңге)
1
2
3
1. Шөп шабу
Шабынды пайдаланатын жерлер
1 гектар
1 599
2. Мал бағу
Ірі мал (ІҚМ, жылқы)
1 бас
995
Ұсақ мал (қой)
1 бас
249
Ұсақ мал (ешкі)
1 бас
871
Ірі қара мал төлі
1 бас
498
Облыстық мәслихаттың
2018 жылғы 14 наурыздағы
№ 219/21 шешіміне
3-қосымша
"Ертіс орманы" мемлекеттік орман табиғи резерваты
бойынша 2018 жылға арналған орманды пайдаланғаны
үшін төлемақы мөлшерлемелері
Атауы
Өлшем бірлігі
2018 жылға бірлік үшін төлемақы мөлшерлемесі (теңге)
1
2
3
1. Шөп шабу
Шабынды пайдаланатын жерлер
1 гектар

1. Сенокошение
Сенокосные угодья
1 гектар
1 398
2. Пастьба скота
Крупный скот (КРС, лошади)
1 голова
870
Мелкий скот (овцы)
1 голова
217
Мелкий скот (коза)
1 голова
761
Молодняк крупного скота
1 голова
435
3. Размещение ульев и пасек
Установка пчелосемей
1 пчелосемья
1 553
4. Заготовка второстепенных древесных ресурсов
Ветви березы
1 килограмм
55
5. Долгосрочное лесопользование участками государственного лесного фонда
Для научно-исследовательских
и культурно-оздоровительных целей
1 гектар
776
Для рекреационных, туристских и спортивных целей
1 гектар
2 206
6. Краткосрочное лесопользование участками государственного лесного фонда
Для научно-исследовательских и культурно-оздоровительных целей
1 гектар
240 тенге за 1 человеко-день
Для туристских, рекреационных и спортивных целей
1 гектар
240 тенге за 1 человеко-день
Приложение 2
к решению областного
маслихата от 14 марта
2018 года № 219/21
Ставки платы за лесные пользования на 2018 год
по Баянаульскому государственному
национальному природному парку
Наименование
Единицы измерения
Ставки платы за единицу (тенге) на 2018 год
1
2
3
1. Сенокошение
Сенокосные угодья
1 гектар
1 599
2. Пастьба скота
Крупный скот (КРС, лошади)
1 голова
995
Мелкий скот (овцы)
1 голова
249
Мелкий скот (коза)
1 голова
871
Молодняк крупного скота
1 голова
498
Приложение 3
к решению областного
маслихата от 14 марта
2018 года № 219/21
Ставки платы за лесные пользования на 2018 год
по государственному лесному природному
резервату "Ертіс орманы"
Наименование
Единицы измерения
Ставки платы за единицу (тенге) на 2018 год
1
2
3
1. Сенокошение
Сенокосные угодья
1 гектар