2019 - 2021 жылдарға арналған селолық округтерінің бюджеті туралы
Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 285/37 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 3 қаңтарда № 6217 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ақсу қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәмәйіт Омаров атындағы селолық округінің 2019 - 2021 жылдарға арналған бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларына тиісінше, соның ішінде 2019 жылға арналған келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 54528 мың теңге:
салықтық түсімдер – 6108 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 22 мың теңге;
трансферттер түсімі – 48398 мың теңге;
2) шығындар – 54659 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -131 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 131 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 06.11.2019 № 361/50 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Қызылжар селолық округінің 2019 - 2021 жылдарға арналған бюджеті 4, 5 және 6-қосымшаларына тиісінше, соның ішінде 2019 жылға арналған келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 44326 мың теңге:
салықтық түсімдер – 4168 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1773 мың теңге;
трансферттер түсімі – 38385 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 1355 мың теңге;
2) шығындар – 44413 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -87 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 87 мың теңге.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 06.11.2019 № 361/50 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. Алғабас селолық округінің 2019 - 2021 жылдарға арналған бюджеті 7, 8 және 9-қосымшаларына тиісінше, соның ішінде 2019 жылға арналған келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 55940 мың теңге:
салықтық түсімдер – 4671 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 428 мың теңге;
трансферттер түсімі – 50841 мың теңге;
2) шығындар – 56183 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;

О бюджете сельских округов на 2019 - 2021 годы
Решение маслихата города Аксу Павлодарской области от 29 декабря 2018 года № 285/37. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 3 января 2019 года № 6217
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Аксуский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельского округа имени Мамаита Омарова на 2019 - 2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 54528 тысяч тенге:
налоговые поступления – 6108 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 22 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 48398 тысяч тенге;
2) затраты – 54659 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -131 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 131 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением маслихата города Аксу Павлодарской области от 06.11.2019 № 361/50 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Утвердить бюджет Кызылжарского сельского округа на 2019 - 2021 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 44326 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4168 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 1773 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 38385 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала - 1355 тысяч тенге;
2) затраты – 44413 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -87 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 87 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решением маслихата города Аксу Павлодарской области от 06.11.2019 № 361/50 (вводится в действие с 01.01.2019).
3. Утвердить бюджет Алгабасского сельского округа на 2019 - 2021 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 55940 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4671 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 428 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 50841 тысяч тенге;
2) затраты – 56183 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;

7. 2019 жылға арналған селолық округтерінің бюджеттерінде 316410 мың теңге сомасында Ақсу қаласының бюджетінен берілетін жәрдемқаржы көлемі есепке алынсын, соның ішінде:
Мәмәйіт Омаров атындағы селолық округі – 43708 мың теңге;
Қызылжар селолық округі – 35224 мың теңге;
Алғабас селолық округі – 44549 мың теңге;
Евгеньевка селолық округі – 50375 мың теңге;
Достық селолық округі – 37423 мың теңге;
Қалқаман селолық округі – 105131 мың теңге.
7-1. Ауылдық округтердің 2019 жылға арналған бюджетінде 48041 мың теңге көлемінде жоғары тұрған бюджеттерден бөлінген нысаналы ағымдағы трансферттер ескерілсін, соның ішінде:
46091 мың теңге мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің, азаматтық қызметшілердің, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жекелеген санаттарының жалақысын арттыруға;
1950 мың теңге "Ақсу қаласы Қалқаман ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің "Чайка" балабақшасы мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны үшін ағымдағы және күрделі сипаттағы шығыстарға.
Ескерту. Шешім 7-1 тармақпен толықтырылды - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 06.11.2019 № 361/50 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7-2. 15379 мың теңге көлемінде ауылдық округтердің 2019 жылдарға арналған бюджетінде қалалық бюджеттен бөлінген нысаналы ағымдағы трансферттердің көлемі ескерілсін, соның ішінде:
12319 мың теңге "Ақсу қаласы Евгеньевка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің "Айгөлек" бөбектер бақшасы коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының қаланың коммуналдық меншік деңгейінен жергілікті өзін-өзі басқару деңгейіне берілуіне байланысты;
2921 мың теңге Қалқаман ауылдық округі Қалқаман ауылында нәжіс-сорғы станциясын ағымдағы жөндеуге;
139 мың теңге Алғабас ауылдық округі Алғабас ауылына энергия үнемдеуіш шамдарын сатып алуға.

7. Учесть в бюджете сельских округов на 2019 год объем субвенции, передаваемой из бюджета города Аксу в сумме 316410 тысяч тенге, в том числе:
сельский округ имени Мамаита Омарова – 43708 тысяч тенге;
Кызылжарский сельский округ – 35224 тысячи тенге;
Алгабасский сельский округ – 44549 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 50375 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 37423 тысячи тенге;
Калкаманский сельский округ – 105131 тысяча тенге.
7-1. Учесть в бюджете сельских округов на 2019 год объем целевых текущих трансфертов, выделенных из вышестоящих бюджетов в объеме 48041 тысяча тенге, в том числе:
на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих, гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий - 46091 тысяча тенге;
на расходы текущего и капитального характера для государственного коммунального казенного предприятия "Ясли - сад "Чайка" государственного учреждения "Аппарат акима Калкаманского сельского округа города Аксу" - 1950 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-1 в соответствии с решением маслихата города Аксу Павлодарской области от 06.11.2019 № 361/50 (вводится в действие с 01.01.2019).
7-2. Учесть в бюджете сельских округов на 2019 год объем целевых текущих трансфертов, выделенных из городского бюджета в объеме 15379 тысяч тенге, в том числе:
в связи с передачей коммунального государственного казенного предприятия "Айгөлек" бөбектер бақшасы государственного учреждения "Аппарата акима Евгеньевского сельского округа города Аксу" из уровня коммунальной собственности города на уровень местного самоуправления - 12319 тысяч тенге;
на текущий ремонт фекально-насосной станции в селе Калкаман Калкаманского сельского округа - 2921 тысяча тенге;
на приобретение энергосберегающих ламп в селе Алгабас Алгабасского сельского округа - 139 тысяч тенге.

Ескерту. Шешім 7-2 тармақпен толықтырылды - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 06.11.2019 № 361/50 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт, ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтiк ставкалар қарастырылсын.

Сноска. Решение дополнено пунктом 7-2 в соответствии с решением маслихата города Аксу Павлодарской области от 06.11.2019 № 361/50 (вводится в действие с 01.01.2019).
8. Предусмотреть специалистам в области здравоохранении, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

9. Осы шешімнің орындалуын бақылау қалалық мәслихаттың экономика және бюджет мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
10. Осы шешім 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы,
қалалық мәслихаттың хатшысы М. Омаргалиев
Ақсу қалалық мәслихатының
2018 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 285/37 шешіміне
1-қосымша
2019 жылға арналған Мәмәйіт Омаров атындағы селолық округінің бюджеті
(өзгерістермен)

9. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию по вопросам экономики и бюджета городского маслихата.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии,
секретарь городского маслихата М. Омаргалиев
Приложение 1
к решению Аксуского
городского маслихата от 29
декабря 2018 года № 285/37
Бюджет сельского округа имени Мамаита Омарова на 2019 год
(с изменениями)