Екібастұз қалалық мәслихатының 2017 жылғы 26 желтоқсандағы "2018 - 2020 жылдарға арналған Екібастұз қаласының бюджеті туралы" № 201/25 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 2018 жылғы 30 қарашадағы № 301/35 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 6 желтоқсанда № 6140 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106-бабы 4-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Екібастұз қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Екібастұз қалалық мәслихатының 2017 жылғы 26 желтоқсандағы "2018 - 2020 жылдарға арналған Екібастұз қалалық бюджеті туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5761 болып тіркелген, 2018 жылғы 04 қаңтардағы "Отарқа" газетінде және 2018 жылғы 04 қаңтардағы "Голос Экибастуза" газетінде жарияланған) № 201/25 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақта:
1) тармақшасында:
"24 716 243" деген сандар "24 458 502" деген сандарымен ауыстырылсын;
"18 169 997" деген сандар "18 033 727" деген сандарымен ауыстырылсын;
"84 335" деген сандар "56 074" деген сандарымен ауыстырылсын;
"412 623" деген сандар "513 073" деген сандарымен ауыстырылсын;
"6 049 288" деген сандар "5 855 628" деген сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшасында "28 674 849" деген сандар "28 183 709" деген сандарымен ауыстырылсын;
4) тармақшасында:
"-13 829" деген сандар "-86 729" деген сандарымен ауыстырылсын;
"96 123" деген сандар "169 023" деген сандарымен ауыстырылсын;
5) тармақшасында "-4 452 763" деген сандар "-4 146 464" деген сандарымен ауыстырылсын;
6) тармақшсында "4 452 763" деген сандар "4 146 464" деген сандарымен ауыстырылсын;
5-1-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"2018 жылға арналған Екібастұз қалалық бюджетінде Шідерті поселкесі бюджетіне жалпы сомасы 57 725 мың теңге нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылсын, оның ішінде:
33 862 мың теңге - мәдениет объектілерін жөндеуге;
17 711 мың теңге - поселкешілік автомобиль жолдарын күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуге;
4 363 мың теңге – білім беру объектілерін ағымдағы жөндеуге;
1 789 мың теңге - электр желілерін және жабдықтардарды ағымдағы жөндеуге.";
8 тармақта "56 600" деген сандар "38 298" деген сандарымен ауыстырылсын;
көрсетілген шешімнің 1, 2, 5, 6, 7-қосымшасы осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Екібастұз қалалық мәслихатының экономика, бюджет және кәсіпкерлік жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.

О внесении изменений в решение Экибастузского городского маслихата от 26 декабря 2017 года № 201/25 "Об Экибастузском городском бюджете на 2018 - 2020 годы"
Решение маслихата города Экибастуза Павлодарской области от 30 ноября 2018 года № 301/35. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 6 декабря 2018 года № 6140
В соответствии с пунктом 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Экибастузский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Экибастузского городского маслихата от 26 декабря 2017 года № 201/25 "Об Экибастузском городском бюджете на 2018 - 2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5761, опубликованное 04 января 2018 года в газете "Отарқа" и 04 января 2018 года в газете "Голос Экибастуза") следующие изменения:
в пункте 1:
в подпункте 1):
цифры "24 716 243" заменить цифрами "24 458 502";
цифры "18 169 997" заменить цифрами "18 033 727";
цифры "84 335" заменить цифрами "56 074";
цифры "412 623" заменить цифрами "513 073";
цифры "6 049 288" заменить цифрами "5 855 628";
в подпункте 2) цифры "28 674 849" заменить цифрами "28 183 709";
в подпункте 4):
цифры "-13 829" заменить цифрами "-86 729";
цифры "96 123" заменить цифрами "169 023";
в подпункте 5) цифры "-4 452 763" заменить цифрами "-4 146 464";
в подпункте 6) цифры "4 452 763" заменить цифрами "4 146 464";
пункт 5-1 изложить в следующей редакции:
"Предусмотреть в Экибастузском городском бюджете на 2018 год целевые текущие трансферты бюджету поселка Шидерты в общей сумме 57 725 тысяч тенге, в том числе:
33 862 тысячи тенге - на ремонт объектов культуры;
17 711 тысяч тенге - на проведение капитального, среднего и текущего ремонта внутрипоселковых автомобильных дорог;
4 363 тысячи тенге - на текущий ремонт объектов образования;
1 789 тысяч тенге - на текущий ремонт электрических сетей и оборудования.";
в пункте 8 цифры "56 600" заменить цифрами "38 298";
приложения 1, 2, 5, 6, 7 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5 к настоящему решению.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Экибастузского городского маслихата по вопросам экономики, бюджета и предпринимательства.

008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
12
Көлiк және коммуникация
1
Автомобиль көлiгi
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
13
Басқалар
9
Басқалар
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
Темiржол ауылдық округі
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
04
Бiлiм беру
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейiн тегiн алып баруды және керi алып келудi ұйымдастыру
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2
Әлеуметтiк көмек
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
003
Мұқтаж азаматтарға үйiнде әлеуметтiк көмек көрсету
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3
Елдi мекендердi көркейту
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
12
Көлiк және коммуникация
1
Автомобиль көлiгi
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
13
Басқалар
9
Басқалар
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
Академик Әлкей Марғұлан атындағы ауыл
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
05
Денсаулық сақтау
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер

008
Освещение улиц населенных пунктов
12
Транспорт и коммуникации
1
Автомобильный транспорт
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
13
Прочие
9
Прочие
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
Железнодорожный сельский округ
01
Государственные услуги общего характера
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
022
Капитальные расходы государственного органа
04
Образование
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2
Социальная помощь
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3
Благоустройство населенных пунктов
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
008
Освещение улиц населенных пунктов
12
Транспорт и коммуникации
1
Автомобильный транспорт
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
13
Прочие
9
Прочие
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
Село имени академика Алькея Маргулана
01
Государственные услуги общего характера
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
05
Здравоохранение
9
Прочие услуги в области здравоохранения

6 217
үкіметтік емес секторда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға, соның ішінде:
55 599
- мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру (жартылай стационар жағдайында)
44 599
- тұрмыстық зорлық-зомбылық құрбандарына арнайы әлеуметтік қызметтер көрсетуге
11 000
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға, соның ішінде:
91 613
- жалақыны ішінара субсидиялауға
26 667
- жастар тәжірибесіне
31 541
- оралмандар мен көшіп келгендерге көшуге субсидия беру
13 002
- жаңа бизнес идеяларды іске асыруға гранттар
10 836
- тұрғын үйді жалдау (жалға алу) бойынша шығыстарды өтеуге және коммуналдық қызметтерді төлеуге субсидия беру
9 567
мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар Жоспарын іске асыруға, соның ішінде:
45 392
- мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын арттыру
40 472
- ым тілі маманының көрсетілетін қызметтері
4 920
халықты жұмыспен қамту Орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге
8 602
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге
15 733
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға
2 310
ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге
31 440
жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге
217 191
көлік инфрақұрылымының басымдықты жобаларын қаржыландыру
1 279 712
2.2.
Республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері:
3 027 710
- сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға
277 514
- бастауыш, негізгі орта және жалпы білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға
600 000
- инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайғастыруға
945 005
- ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға
1 205 191

6 217
на размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе, в том числе:
55 599
- размещение государственного социального заказа (в условиях полустационара)
44 599
- на оказание специальных социальных услуг жертвам бытового насилия
11 000
на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства, в том числе:
91 613
- на частичное субсидирование заработной платы
26 667
- на молодежную практику
31 541
- предоставление субсидий на переезд оралманов и переселенцев
13 002
- гранты на реализацию новых бизнес идей
10 836
- субсидии на возмещение расходов по найму (аренде) жилья и оплату коммунальных услуг
9 567
на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов, в том числе:
45 392
- увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
40 472
- оказание услуг специалиста жестового языка
4 920
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения
8 602
на выплату государственной адресной социальной помощи
15 733
на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов
2 310
на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования
31 440
на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов
217 191
финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
1 279 712
2.2.
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета:
3 027 710
- на развитие системы водоснабжения и водоотведения
277 514
- на строительство и реконструкцию объектов начального, основного среднего и общего образования
600 000
- на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
945 005
- на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1 205 191