2019 - 2021 жылдарға арналған Ертіс аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 155-34-6 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 27 желтоқсанда № 6202 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 18-бабы 4-тармағына сәйкес, Ертіс аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ертіс аудандық 2019 - 2021 жылдарға арналған бюджеті 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2019 жылға арналған, келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5256149 мың теңге, соның ішінде:
салық түсімдері – 517578 мың теңге;
салық емес түсімдер – 5035 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4925 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4728611 мың теңге;
2) шығындар – 5259886 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 45814 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 56812 мың тенге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 10998 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -49551 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 49551 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 16.05.2019 № 177-40-6 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.09.2019 № 188-44-6 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 18.11.2019 № 205-47-6 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2019 жылға арналған Ертіс аудандық бюджетіне облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 3069576 мың теңге сомасынды қарастырылсын.
3. 2019 - 2021 жылдарға арналған Ертіс аудандық бюджетінде аудандық бюджетінен Ертіс ауылы бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар келесі көлемдерде қарастырылсын:
2019 жылға – 148668 мың теңге;
2020 жылға – 151650 мың теңге;
2021 жылға – 154683 мың теңге.
4. 2019 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органың қоры 3860 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 06.09.2019 № 188-44-6 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 18.11.2019 № 205-47-6 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

Об Иртышском районном бюджете на 2019 - 2021 годы
Решение маслихата Иртышского района Павлодарской области от 24 декабря 2018 года № 155-34-6. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 27 декабря 2018 года № 6202
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 4 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", Иртышский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Иртышский районный бюджет на 2019 - 2021 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 5256149 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 515578 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 5035 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4925 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4728611 тысяч тенге;
2) затраты – 5259886 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 45814 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 56812 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 10998 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю, в том числе:
приобретение финансовых активов – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -49551 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 49551 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Иртышского района Павлодарской области от 16.05.2019 № 177-40-6 (вводится в действие с 01.01.2019); от 06.09.2019 № 188-44-6 (вводится в действие с 01.01.2019).; от 18.11.2019 № 205-47-6 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Предусмотреть в Иртышском районном бюджете на 2019 год объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 3069576 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в Иртышском районном бюджете на 2019 - 2021 годы объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет села Иртышск в следующих объемах:
на 2019 год–148668 тысяч тенге;
на 2020 год –151650 тысяч тенге;
на 2021 год –154683 тысяч тенге.
4. Утвердить на 2019 год резерв местного исполнительного органа района в сумме 3860 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями маслихата Иртышского района Павлодарской области от 06.09.2019 № 188-44-6 (вводится в действие с 01.01.2019); от 18.11.2019 № 205-47-6 (вводится в действие с 01.01.2019).

5. Осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес 2019 жылға арналған жергілікті бюджетті орындау процесінде секвестрге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі бекітілсін.
6. Осы шешімнің 5-қосымшасына сәйкес 2019 жылда Ертіс аудандық бюджетінен қаржыландырылатын ауыл және ауылдық округтердің жергілікті бюджеттік бағдарламалар (бағдарламашалар) тізбесі бекітілсін.
7. Осы шешімнің 6-қосымшасына сәйкес 2019 жылға арналған жергілікті өзін-өзі басқару органдарына трансферттердің бөлунуі бекітілсін.

5. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2019 год согласно приложению 4 к настоящему решению.
6. Утвердить перечень местных бюджетных программ (подпрограмм) сел и сельских округов, финансируемых из Иртышского районного бюджета в 2019 году согласно приложению 5 к настоящему решению.
7. Утвердить распределение трансфертов органам местного самоуправления на 2019 год согласно приложению 6 к настоящему решению.

8. Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт, ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер белгіленсін.

8. Специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов, установить повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

9. Осы шешімнің орындалуын бақылау Ертіс аудандық мәслихатының бюджет, әлеуметтік саясат және заңдылық жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
10. Осы шешім 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы М. Аушенов
Ертіс аудандық
мәслихатының хатшысы Б. Шингисов
Ертіс аудандық
мәслихатының 2018
жылғы "24" желтоқсандағы
№ 155-34-6 шешіміне
1-қосымша
2019 жылға арналған Ертіс аудандық бюджеті
(өзгерістермен)

9. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Иртышского районного маслихата по бюджету, социальной политике и законности.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии М. Аушенов
Секретарь Иртышского
районного маслихата Б. Шингисов
Приложение 1
к решению Иртышского
районного маслихата от "24"
декабря 2018 года № 155-34-6
Иртышский районный бюджет на 2019 год
(с изменениями)

1943
6
Жер қатынастары
25264
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
25264
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16264
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
9000
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
9871
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
9871
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
9871
12
Көлiк және коммуникация
36333
1
Автомобиль көлiгi
28109
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
7236
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
6484
045
Елді мекендер көшелеріндегі автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу
752
810
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономиканың нақты секторы бөлімі
20873
043
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
19630
044
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
1243
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
8224
810
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономиканың нақты секторы бөлімі
8224
046
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
8224
13
Басқалар
267665
9
Басқалар
267665
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
31767
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
3860
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
26154
066
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1753
810
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономиканың нақты секторы бөлімі
235898
061
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне "Ауыл - Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

1943
6
Земельные отношения
25264
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
25264
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
16264
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
9000
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
9871
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
9871
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
9871
12
Транспорт и коммуникации
36333
1
Автомобильный транспорт
28109
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
7236
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
6484
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог улиц населенных пунктов
752
810
Отдел реального сектора экономики района (города областного значения)
20873
043
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
19630
044
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
1243
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
8224
810
Отдел реального сектора экономики района (города областного значения)
8224
046
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
8224
13
Прочие
267665
9
Прочие
267665
452
Отдел финансов района (города областного значения)
31767
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
3860
026
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
26154
066
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
1753
810
Отдел реального сектора экономики района (города областного значения)
235898
061
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"

014
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру
3
Елді мекендерді абаттандыру
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
12
Көлiк және коммуникация
1
Автомобиль көлiгi
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
Байзақов ауылдық округі әкімінің аппараты
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
04
Бiлiм беру
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2
Әлеуметтiк көмек
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2
Коммуналдық шаруашылық
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
014
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру
3
Елді мекендерді абаттандыру
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
12
Көлiк және коммуникация
1
Автомобиль көлiгi
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
045
Елді мекендер көшелеріндегі автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу
Голубовка ауыл әкімінің аппараты
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлді, атқарушы және басқа органдар
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1
Тұрғын үй шаруашылығы

014
Организация водоснабжения населенных пунктов
3
Благоустройство населенных пунктов
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
008
Освещение улиц населенных пунктов
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
12
Транспорт и коммуникации
1
Автомобильный транспорт
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
Аппарат акима Байзаковского сельского округа
01
Государственные услуги общего характера
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
04
Образование
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2
Социальная помощь
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2
Коммунальное хозяйство
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
014
Организация водоснабжения населенных пунктов
3
Благоустройство населенных пунктов
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
008
Освещение улиц населенных пунктов
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
12
Транспорт и коммуникации
1
Автомобильный транспорт
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог улиц населенных пунктов
Аппарат акима села Голубовка
01
Государственные услуги общего характера
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1
Жилищное хозяйство