2019 - 2021 жылдарға арналған Май аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Май аудандық мәслихатының 2018 жылғы 25 желтоқсандағы № 1/40 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 27 желтоқсанда № 6200 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 18-бабы 4-тармағына сәйкес, Май аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2019 жылға арналған мына көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6589253 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 556124 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 12219 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 4245 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 6016665 мың теңге;
2) шығындар – 6617006 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 32751 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 58214 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 25463 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -60504 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 60504 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Май аудандық мәслихатының 03.06.2019 № 1/49 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.09.2019 № 1/52 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.12.2019 № 3/54 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Облыстық бюджеттен 2019 жылға берілетін субвенция көлемі аудандық бюджетте 2096447 мың теңге соммада ескерілсін.
3. 2019 жылға ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 4000 мың теңге соммада бекітілсін.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - Павлодар облысы Май аудандық мәслихатының 03.06.2019 № 1/49 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджетте, аудандық бюджеттен Көктөбе ауылдық округінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемдері келесі көлемдерде қарастырылсын:
2019 жылға арналған - 121525 мың теңге;
2020 жылға арналған - 126125 мың теңге;
2021 жылға арналған - 130453 мың теңге.
5. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте Көктөбе ауылдық округтің бюджетіне берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер есепке алынсын:
- азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге - 22176 мың теңге;
- Май ауданы әкімдігінің, Көктүбек ауылдық округі әкімі аппаратының "Ақбота" бөбектер бақшасы" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорнына аз қамтылған және көп балалы отбасылардан шыққан балаларға тамақтану ұйымдастыру үшін әлеуметтік көмекке – 3806 мың теңге;
- елді мекен көшелерін жарықтандыруға – 1341 мың теңге;
- елді мекенді абаттандыруға – 1460 мың теңге;
- елді мекеннің санитариясын қамтамасыз етуге – 1940 мың теңге;
- жазғы су құбырын ағымдағы жөндеуге – 3500 мың теңге;
- мемлекеттік органның ағымдағы және күрделі сипаттағы шығыстарына – 1030 мың теңге;
- балалар алаңын орнатуға – 2607 мың теңге;
мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге - 1512 мың теңге.

О Майском районном бюджете на 2019 - 2021 годы
Решение маслихата Майского района Павлодарской области от 25 декабря 2018 года № 1/40. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 27 декабря 2018 года № 6200
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 4 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" Майский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2019 - 2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 6589253 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 556124 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 12219 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 4245 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 6016665 тысяч тенге;
2) затраты – 6617006 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 32751 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 58214 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 25463 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -60504 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 60504 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Майского района Павлодарской области от 03.06.2019 № 1/49 (вводится в действие с 01.01.2019); от 05.09.2019 № 1/52 (вводится в действие с 01.01.2019); от 05.12.2019 № 3/54 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2019 год объем субвенций, передаваемых из областного бюджета в сумме 2096447 тысяч тенге.
3. Утвердить на 2019 год резерв местного исполнительного органа района в сумме 4000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным решением маслихата Майского района Павлодарской области от 03.06.2019 № 1/49 (вводится в действие с 01.01.2019).
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2019 - 2021 годы объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет Коктубекского сельского округа в следующих объемах, в том числе:
на 2019 год - 121525 тысяч тенге;
на 2020 год - 126125 тысяч тенге;
на 2021 год - 130453 тысяч тенге.
5. Учесть в районном бюджете на 2019 год целевые текущие трансферты бюджету Коктубекского сельского округа:
- на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 22176 тысяч тенге;
- на социальную помощь детям из малообеспеченных и многодетных семей для организации питания государственного казенного коммунального предприятия "Ясли-сад "Акбота" аппарата акима Коктубекского селького округа, акимата Майского района – 3806 тысяч тенге;
- на освещение улиц населенного пункта – 1341 тысяч тенге;
- на благоустройство населенного пункта – 1460 тысяч тенге;
- на обеспечение санитарии населенного пункта – 1940 тысяч тенге;
- на текущий ремонт летнего водопровода – 3500 тысяч тенге;
- на расходы текущего и капитального характера государственного органа – 1030 тысяч тенге;
- на установку детской площадки – 2607 тысяч тенге;
на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих - 1512 тысяч тенге.

Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Май аудандық мәслихатының 03.06.2019 № 1/49 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Май аудандық мәслихатының 05.09.2019 № 1/52 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.12.2019 № 3/54 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6. 2019 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

Сноска. Пункт 5 - в редакции решения маслихата Майского района Павлодарской области от 03.06.2019 № 1/49 (вводится в действие с 01.01.2019); с изменениями, внесенными решениями маслихата Майского района Павлодарской области от 05.09.2019 № 1/52 (вводится в действие с 01.01.2019); от 05.12.2019 № 3/54 (вводится в действие с 01.01.2019).
6. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2019 год, согласно приложению 4.

7. 2019 жылға арналған ауданның ауыл және ауылдық округтері бойынша бюджеттік бағдарламалар тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2019 жылға арналған ауыл және ауылдық округтер бойынша жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттердің сомаларын үлестіру 6-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
9. Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт, ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатың табиғи аумақтар саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер қарастырылсын.

7. Утвердить бюджетные программы сел и сельских округов района на 2019 год согласно приложению 5.
8. Утвердить распределение сумм трансфертов органам местного самоуправления на 2019 год в разрезе сел и сельских округов согласно приложению 6.
9. Специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов, предусмотреть повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

10. Осы шешімнің орындалуын бақылау мен қадағалау аудандық мәслихаттың әлеуметтік-экономикалық даму және бюджет жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
11. Осы шешім 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы С. Ташенова
Аудандық мәслихатының хатшысы Ғ. Арынов
Май аудандық мәслихатының
2018 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 1/40 шешіміне
1-қосымша
2019 жылға арналған аудандық бюджеті
(өзгерістермен)

10. Контроль за выполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районого маслихата по вопросам социально-экономического развития и бюджета.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии С. Ташенова
Секретарь районного маслихата Г. Арынов
Приложение 1
к решению Майского
районного маслихата
от 25 декабря 2018 года № 1/40
Районный бюджет на 2019 год
(с изменениями)