Алматы қаласында салық салу объектісінің орналасқан жерін ескеретін аймаққа бөлу коэффициентін бекіту туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2018 жылғы 31 мамырдағы № 2/280 қаулысы. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2018 жылғы 22 маусымда № 1488 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2019 жылғы 05 қарашадағы № 4/605 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – Алматы қаласы әкімдігінің 05.11.2019 № 4/605 ( 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

Об утверждении коэффицента зонирования, учитывающего месторасположение объекта налогообложения в городе Алматы
Постановление акимата города Алматы от 31 мая 2018 года № 2/280. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 22 июня 2018 года № 1488. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 05.11.2019 № 4/605
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 05.11.2019 № 4/605 (вводится в действие с 01.01.2020).

Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық Кодексі)" Кодексінің 529 бабының 6 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Алматы қаласында салық салу объектісінің орналасқан жерін ескеретін аймаққа бөлу коэффициенті осы қаулының қосымшасына сәйкес бекітілсін.

В соответствии с пунктом 6 статьи 529 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)", Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить коэффициент зонирования, учитывающего месторасположение объекта налогообложения в городе Алматы согласно приложению к настоящему постановлению.

2. Алматы қаласы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте осы қаулыны әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді, кейіннен ресми мерзімді басылымдарда және Алматы қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің орынбасары Ә.А. Жүнісоваға жүктелсін.

2. Управлению экономики и бюджетного планирования города Алматы в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции с последующим опубликованием в официальных периодических изданиях и на интернет-ресурсе акимата города Алматы, а также в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Алматы А.А. Жунусову.

4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және бекітілген жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласының әкімі Б. Байбек
Алматы қаласы әкімдігінің
2018 жылғы 31 мамырдағы
№ 2/280 қаулысына қосымша
Алматы қаласында салық салу объектісінің орналасқан жері
Аймақ коэффициенті
1. Алатау ауданы
1
Саяжай алабтары: Радуга, Теплоэнергетик, Энергетик және Алма.
1,0
2
Шағынаудандар: Ұлжан-2, Трудовик және Көк-Қайнар.

4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие с 1 января года его утверждения.
Аким города Алматы Б. Байбек
Приложение
к постановлению акимата
города Алматы
от 31 мая 2018 года № 2/280
Месторасположение объекта налогообложения в городе Алматы
Коэффициент зонирования
1. Алатауский район
1
Дачные массивы: Радуга, Теплоэнергетик, Энергетик и Алма.
1,0
2
Микрорайоны: Улжан-2, Трудовик и Кок-Кайнар.

1,15
3
Шағынаудандар: Құрылысшы, Ұлжан-1, Байбесік, Шаңырақ-1, Шаңырақ-2, Өжет, Дархан, Қарасу, Рахат, Саялы, Боралдай, Көкөзек, Алғабас, 71-разъезд және Теректі. Шекаралары: Райымбек даңғылының солтүстігі, Рысқұлов даңғылының оңтүстігі, Кудерин көшесінің батысы, Саин көшесінің шығысы.
1,25
4
Шағынаудандар: Заря Востока, Ақбұлақ, Айгерім-1, Айгерім-2, Түркістан және Ақкент.
1,3
2. Алмалы ауданы
1
Шекаралары: Райымбек даңғылының оңтүстігі, Төле би көшесінің, Гоголь көшесінің және Мақатаев көшесінің солтүстігі, Үлкен Алматы өзенінің шығысы, Есентай өзенінің батысы.
1,3
2
Шекаралары: Есентай өзенінің батысы, Сейфуллин даңғылының шығысы, Райымбек даңғылының оңтүстігі, Мақатаев көшесінің солтүстігі.
1,4
3
Шекаралары: Үлкен Алматы өзенінің батысы, Розыбакиев көшесінің шығысы, Төле би көшесінің оңтүстігі, Абай даңғылының солтүстігі.
1,5
4
Шекаралары: Мақатаев және Гоголь көшесінің оңтүстігі, Төле би көшесінің және Гоголь көшесінің солтүстігі, Сейфуллин даңғылы мен Байтұрсынов көшесінің шығысы, Әуезов көшесінің және Байзақов көшесінің батысы.
1,6
5
Шекаралары: Төле би көшесінің оңтүстігі, Абай даңғылының солтүстігі, Байтұрсынов көшесінің батысы, Розыбакиев көшесінің шығысы.
1,7
Шекаралары: Райымбек даңғылының оңтүстігі, Мақатаев көшесінің солтүстігі, Назарбаев даңғылының батысы, Сейфуллин даңғылының шығысы.
6
Шекаралары: Мақатаев көшесінің және Гоголь көшесінің оңтүстігі, Абай даңғылының солтүстігі, Назарбаев даңғылының шығысы, Байтұрсынов көшесінің және Сейфуллин даңғылының батысы.
1,8
3. Әуезов ауданы
1
Райымбек даңғылының оңтүстігі, Жандосов көшесінің солтүстігі, Үлкен Алматы өзенінің батысы, Саин көшесінің шығысы шекараларында. Шекаралары: Райымбек даңғылының оңтүстігі, Шаляпин көшесінің солтүстігі, Сәдуақасов көшесінің және Баянауыл, Ақсай- 3Б шағынаудандарының батысы, Қарғалы өзенінің шығысы.
1,3
2
Шекаралары: Жандосов көшесінің оңтүстігі, Рысқұлбеков көшесінің солтүстігі, Саин көшесінің шығысы, ауданның шығыс шекарасының батысы.
Шекаралары: Райымбек даңғылының оңтүстігі, Абая көшесінің солтүстігі, Саин көшесінің батысы,
1,4
Сәдуақасов көшесінің және Баянаул, Ақсай- 3Б шағынаудандарының шығысы. Абая көшесінің оңтүстігі, Шаляпин көшесінің солтүстігі, Сәдуақасов көшесінің шығысы, Саин көшесінің батысы шекараларында орналасқан көппәтерлі тұрғын үйлердегі пәтерлер.
3
Шекаралары: Шаляпин көшесінің оңтүстігі, Саин көшесінің батысы, ауданның шығыс және оңтүстік шекараларына дейін. Абая көшесінің оңтүстігі, Шаляпин көшесінің солтүстігі, Сәдуақасов көшесінің шығысы, Саин көшесінің батысы шекараларында орналасқан жеке тұрғын үйлер.
1,7

1,15
3
Микрорайоны: Курылысшы, Улжан -1, Байбесик, Шанырак-1, Шанырак-2, Ожет, Дархан, Карасу, Рахат, Саялы, Боралдай, Кокозек, Алгабас, 71 разъезд и Теректы. В границах: севернее проспекта Райымбека, южнее проспекта Рыскулова, западнее улицы Кудерина, восточнее улицы Саина.
1,25
4
Микрорайоны: Заря Востока, Акбулак, Айгерим-1, Айгерим-2, Туркестан и Аккент.
1,3
2. Алмалинский район
1
В границах: южнее проспекта Райымбека, севернее улицы Толе би, улицы Гоголя и улицы Макатаева, восточнее реки Большая Алматинка, западнее реки Есентай.
1,3
2
В границах: западнее реки Есентай, восточнее проспекта Сейфуллина, южнее проспекта Райымбека, севернее улицы Макатаева.
1,4
3
В границах: западнее реки Большая Алматинка, восточнее улицы Розыбакиева, южнее улицы Толе би, севернее проспекта Абая.
1,5
4
В границах: южнее улицы Макатаева и улицы Гоголя, севернее улицы Толе би и улицы Гоголя, восточнее проспекта Сейфуллина и улицы Байтурсынова, западнее улицы Ауэзова и улицы Байзакова.
1,6
5
В границах: южнее улицы Толе би, севернее проспекта Абая, западнее улицы Байтурсынова, восточнее улицы Розыбакиева.
1,7
В границах: южнее проспекта Райымбека, севернее улицы Макатаева западнее проспекта Назарбаева, восточнее проспекта Сейфуллина.
6
В границах: южнее улицы Макатаева и улицы Гоголя, севернее проспекта Абая, восточнее проспекта Назарбаева, западнее улицы Байтурсынова и проспекта Сейфуллина.
1,8
3. Ауэзовский район
1
В границах южнее проспекта Райымбека, севернее улицы Жандосова, западнее реки Большая Алматинка, восточнее улицы Саина. В границах: южнее проспекта Райымбека, севернее улицы Шаляпина, западнее улицы Садвакасова и микрорайонов Баянаул, Аксай-3Б, восточнее реки Каргалы.
1,3
2
В границах: южнее улицы Жандосова, севернее улицы Рыскулбекова, восточнее улицы Саина, западнее восточной границы района.
1,4
В границах: южнее проспекта Райымбека, севернее улицы Абая, западнее улицы Саина, восточнее улицы Садвакасова и микрорайоны Баянаул, Аксай-3Б. Квартиры в многоквартирных жилых домах расположенных в границах южнее улицы Абая, севернее улицы Шаляпина, восточнее улицы Садвакасова, западнее улицы Саина.
3
В границах: южнее улицы Шаляпина, западнее улицы Саина до восточной и южной границ района. Индивидуальные жилые дома расположенные в границах южнее улицы Абая, севернее улицы Шаляпина, восточнее улицы Садвакасова, западнее улицы Саина.
1,7

4. Бостандық ауданы
1
Алма-Арасан шатқалында және 2014 жылы Алматы қаласына қосылған аумақтарда орналасқан саяжай алабтары.
1,2
2
Шекаралары:Үлкен Алматы өзенінің батысы, Рысқұлбеков көшесінің солтүстігі, Саин көшесінің шығысы, Әл-Фараби даңғылының оңтүстігі. Қазақфильм және Орбита шағынаудандарындағы көппәтерлі тұрғын үйлердің пәтерлері.
1,5
3
Шекаралары: Жандосов көшесінің солтүстігі, Абай даңғылының оңтүстігі, Розыбакиев көшесінің батысы, Үлкен Алматы өзенінің шығысы.
1,6
4
Шекаралары: Әлмерек көшесінің оңтүстігі, Нұрлытау шағынауданының солтүстігі, Жайлау шағынауданының батысы, Дулати көшесінің шығысы. Шекаралары: Абай даңғылы мен Жандосов көшесінің оңтүстігі, Тимирязев көшесі мен Әл-Фараби даңғылының солтүстігі, Үлкен Алматы өзенінің шығысы және Жароков көшесінің, Нұрлытау шағынауданының батысы.
1,8
5
Шекаралары: Абай көшесінің оңтүстігі,
Әл-Фараби даңғылының солтүстігі, Есентай өзенінің шығысы және Назарбаев даңғылының батысы.
1,9
6
Шекаралары: Тимирязев көшесінің оңтүстігі,
Әл-Фараби даңғылының солтүстігі, Есентай өзенінің батысы, Жароков көшесінің шығысы, Бағанашыл, Бәйшешек, Хан тәңірі, Мирас, Ерменсай, Ремизовка шағынаудандары.
2,0
5. Жетісу ауданы
1
Шекаралары: Палладин көшесінің солтүстігі, ауданның солтүстік шекарасының оңтүстігі, Солтүстік айналым шоссесінің шығысы, Жансүгіров көшесінің батысы. Шекаралары: Рысқұлов даңғылының солтүстігі, Солтүстік айналым шоссесінен шығысқа, Серіков көшесінің оңтүстігі, Жансүгіров көшесінің батысы. Шекаралары: Казаков көшесінің, Тобаяқов көшесінің солтүстігі, Павленко көшесінің шығысы, Рысқұлов даңғылының оңтүстігі, Сүйінбай даңғылының батысы.
1,1
2
Шекаралары: Райымбек даңғылының солтүстігі, Рысқұлов даңғылының оңтүстігі, Кудерин көшесінің шығысы, Павленко көшесінің батысы. Шекаралары: Райымбек даңғылының солтүстігі, Рысқұлов даңғылының оңтүстігі, Сүйінбай даңғылының шығысы, Кіші Алматы өзенінің батысы. Шекаралары: Серіков көшесінің солтүстігі, Солтүстік айналым шоссесінің шығысы, Палладин көшесінің оңтүстігі, Жансүгіров көшесінің батысы, Құлагер, Айнабұлақ, Көкжиек шағынаудандары.
1,2
3
Шекаралары: Райымбек даңғылының солтүстігі, Павленко көшесінің шығысы, Казаков көшесінің, Тобаяқов көшесінің оңтүстігі, Сүйінбай даңғылының батысы.
1,3
6. Медеу ауданы
1
Сұлусай шағынауданы. Ауданның басқа жазылмай қалған аумағындағы саяжай алабтары.
1,2
2
Медеу, Шымбұлақ шатқалдары. Бутаковка шағынауданы. Горная көшесі.
1,3
3
Көлсай шағынауданы.
1,4
4
Алатау шағынауданы орналасқан көппәтерлі тұрғын үйлердің пәтерлері.
1,5
5
Шекаралары: Сарсенбаев көшесінің, Мәдениет және демалыс орталық саябағының, хайуанаттар бағының солтүстігі, ауданның батыс, солтүстік және шығыс бөліктері.
1,6
6
Шекаралары: Таусамалы шағынауданы (Каменское плато, Түрксіб) және Оспанов көшесінің оңтүстігі, Аққайың шағынауданының солтүстігі, Кербұлақ пен Олимпийская көшесінің шығысы, Горная көшесінің батысы.
1,7
7
Шекаралары: Райымбек даңғылы, Кіші Алматы өзені, Мәдениет және демалыс орталық саябағы, хайуанат саябағы, Орманов көшесінің оңтүстігі, Абай және Әл-Фараби даңғылының солтүстігі, Назарбаев даңғылы және Достық даңғылының шығысы, Шығыс айналма авто жолының батысы.
1,9
8
Шекаралары: Ауданның батыс шекарасының шығысы, Абай даңғылының оңтүстігі, Аққайың шағынауданы (Түрксіб, Каменское плато) және Оспанов көшесінің, Оңдасынов көшесінің солтүстігі, Көлсай шағынауданының батысы.
2,0

4. Бостандыкский район
1
Дачные массивы расположенные в урочище
Алма-Арасан и на остальных территориях присоединенных к городу Алматы в 2014 году.
1,2
2
В границах: западнее реки Большая Алматинка, севернее улицы Рыскулбекова, восточнее улицы Саина, южнее проспекта Аль-фараби. Квартиры в многоквартирных жилых домах микрорайонов Казахфильм и Орбита.
1,5
3
В границах: севернее улицы Жандосова, южнее проспекта Абая, западнее улицы Розыбакиева, восточнее реки Большая Алматинка.
1,6
4
В границах: южнее улицы Алмерек, севернее микрорайона Нурлытау, западнее микрорайона Жайлау, восточнее улицы Дулати. В границах: южнее проспекта Абая и улицы Жандосова, севернее улицы Тимирязева и проспекта Аль-фараби, восточнее реки Большая Алматинка и западнее улицы Жарокова, микрорайон Нурлытау.
1,8
5
В границах: южнее улицы Абая, севернее проспекта Аль-фараби, восточнее реки Есентай и западнее проспекта Назарбаева.
1,9
6
В границах: южнее улицы Тимирязева, севернее проспекта Аль-фараби, западнее реки Есентай, восточнее улицы Жарокова, микрорайоны Баганашыл, Байшешек, Хан тенгри, Мирас, Алатау, Ерменсай и Ремизовка.
2,0
5. Жетысуский район
1
В границах: севернее улицы Палладина, южнее северной границы района, восточнее шоссе Северное кольцо, западнее улицы Жансугурова. В границах: севернее проспекта Рыскулова, восточнее шоссе Северное кольцо, южнее улицы Серикова, западнее улицы Жансугурова. В границах: севернее улицы Казакова, улицы Тобаякова, восточнее улицы Павленко, южнее проспекта Рыскулова, западнее проспекта Суюнбая.
1,1
2
В границах: севернее проспекта Райымбека, южнее проспекта Рыскулова, восточнее улицы Кудерина, западнее улицы Павленко. В границах: севернее проспекта Райымбека, южнее проспекта Рыскулова, восточнее проспекта Суюнбая, западнее реки Малая Алматинка. В границах: севернее улицы Серикова, восточнее шоссе Северное кольцо, южнее улицы Палладина, западнее улицы Жансугурова, микрорайоны Кулагер, Айнабулак и Кокжиек.
1,2
3
В границах: севернее проспекта Райымбека, восточнее улицы Павленко, южнее улицы Казакова, улицы Тобаякова, западнее проспекта Суюнбая.
1,3
6. Медеуский район
1
Микрорайон Сулусай, дачные массивы на остальных не описанных территориях района.
1,2
2
Урочище Медеу, Чимбулак. Микрорайон Бутаковка. Улица Горная.
1,3
3
микрорайон Кольсай.
1,4
4
Квартиры в многоквартирных жилых домах расположенных в микрорайоне Алатау.
1,5
5
В границах: севернее улицы Сарсенбаева, Центральный парк культуры и отдыха, зоопарк, в границах западной, северной и восточной части района.
1,6
6
В границах: южнее микрорайона Таусамалы (Каменское плато, Турксиб) и улицы Оспанова, севернее микрорайона Аккайын, восточнее улицы Кербулакская и улицы Олимпийская, западнее улицы Горная.
1,7
7
В границах: южнее проспекта Райымбека, реки Малая Алматинка, Центральный парк культуры и отдыха, зоопарк, улицы Орманова, севернее проспекта Абая и проспекта Аль-фараби, восточнее проспекта Назарбаева, и проспекта Достык, западнее Восточной объездной автомобильной дороги.
1,9
8
В границах: восточнее западной границы района, южнее проспекта Абая, севернее микрорайона Аккайын (Турксиб, Каменское плато) и улицы Оспанова, улицы Ондасынова, западнее микрорайона Кольсай.
2,0

7. Наурызбай ауданы
1
Таужолы шағынауданы, Таужолы шағынауданының шығысындағы саяжай алабтары.
0,85
2
Шағынаудандар: Абай, Алатау, Бұлақты, Достық, Мамыр, Тұлпар, Шұғыла (жеке тұрғын үйлер), Қарағайлы шағынауданының оңтүстігіндегі және Жайлау шағынауданының батысындағы саяжайлар.
1,25
3
Шағынаудандар: Қалқаман-2, Тастыбұлақ, Ақжардағы жеке тұрғын үйлер және саяжайлар.
1,3
4
Шағынаудандар: Қарағайлы және Шұғыла.
1,4
Қалқаман шағынауданында орналасқан көппәтерлі тұрғын үйлеріндегі пәтерлер.
5
Шағынаудандар: Таусамалы және Каменка-3.
1,6
6
Жайлау, Қарғалы, Құрамыс шағынаудандарында орналасқан көппәтерлі тұрғын үйлеріндегі пәтерлер.
1,8
Жайлау, Қарғалы, Құрамыс шағынаудандарында орналасқан жеке тұрғын үйлер мен саяжайлар.
7
Рахат шағынауданы.
2,0
8. Түрксіб ауданы
1
Шекаралары: Зенкович, Свободная, Бекмаханов, Майлин және Бухтарминская көшесінің солтүстігі, ауданның солтүстік, батыс және шығыс шекарасына дейін.
1,0
2
Шекаралары: Жансүгіров көшесінің шығысы, Сүйінбай даңғылының батысы, Рысқұлов даңғылының оңтүстігі, Станционная көшесінің солтүстігі.
1,1
3
Рысқұлов даңғылы солтүстігі, Сүйінбай даңғылының шығысы, Қайрат шағынауданының батысы,
Заславский көшесі мен Жас қанат шағынауданының оңтүстігі.
Шекаралары: Станционная көшесінің солтүстігі, Зенкович көшесінің оңтүстігі, Жансүгіров көшесінің шығысы, Свободная көшесінің батысы, Қайрат шағынауданы.
1,2

7. Наурызбайский район
1
Микрорайон Таужолы, дачные массивы восточнее микрорайона Таужолы.
0,85
2
Микрорайоны: Абай, Алатау, Булакты, Достык, Мамыр, Тулпар, Шугыла (индивидуальные жилые дома), дачи южнее микрорайона Карагайлы и западнее микрорайона Жайлау.
1,25
3
Микрорайоны: Калкаман-2, Тастыбулак, Акжар индивидуальные жилые дома и дачи.
1,3
4
Микрорайоны: Карагайлы и Шугыла.
1,4
Квартиры в многоквартирных жилых домах расположенных в микрорайоне Калкаман.
5
Микрорайоны: Таусамалы и Каменка-3.
1,6
6
Квартиры в многоквартирных жилых домах расположенных в микрорайонах: Жайлау, Каргалы, Курамыс.
1,8
Индивидуальные жилые дома и дачи расположенные в микрорайонах: Жайлау, Каргалы, Курамыс.
7
Микрорайон Рахат.
2,0
8. Турксибский район
1
В границах: севернее улиц Зенковича, Свободная, Бекмаханова, Майлина и Бухтарминская до северной, западной и восточной границ района.
1,0
2
В границах: восточнее улицы Жансугурова, западнее проспекта Суюнбая, южнее проспекта Рыскулова, севернее улицы Станционная.
1,1
3
Севернее проспекта Рыскулова, восточнее проспекта Суюнбая, западнее микрорайона Кайрат, южнее улицы Заславского и микрорайон Жас канат.
1,2
В границах: севернее улицы Станционная, южнее улицы Зенковича, восточнее улицы Жансугурова, западнее улицы Свободная, микрорайон Кайрат.