Алматы қаласында ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды, бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды, пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындары квотасын белгілеу туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2018 жылғы 24 шілдедегі № 3/350 қаулысы. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2018 жылғы 3 тамызда № 1495 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңына және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 26 мамырдағы № 412 "Алматы қаласында ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды, бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды, пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарын квоталау қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына сәйкес, Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2018 жылға жұмыс орындарының квотасы белгіленсін:
1) осы қаулының 1 қосымшасына сәйкес, тізбе бойынша ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды жұмысқа орналастыру үшін;
2) осы қаулының 2 қосымшасына сәйкес, тізбе бойынша бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін;
3) осы қаулының 3 қосымшасына сәйкес, тізбе бойынша пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін.

Об установлении квоты рабочих мест для трудоустройства граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования, лиц, освобожденных из мест лишения свободы, лиц, состоящих на учете службы пробации в городе Алматы
Постановление акимата города Алматы от 24 июля 2018 года № 3/350. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 3 августа 2018 года № 1495
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О занятости населения" и приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 26 мая 2016 года № 412 "Об утверждении Правил квотирования рабочих мест для трудоустройства граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования, лиц, освобожденных из мест лишения свободы, лиц, состоящих на учете службы пробации", акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить квоту рабочих мест на 2018 год:
1) для трудоустройства граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования по перечню, согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) для лиц, освобожденных из мест лишения свободы по перечню, согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) для трудоустройства состоящих на учете службы пробации по перечню, согласно приложению 3 к настоящему постановлению.

2. Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы осы қаулыны әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді, кейіннен ресми мерзімді басылымдарда, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және Алматы қаласы әкімдігінің ресми интернет-ресурсында жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің орынбасары М. Дәрібаевқа жүктелсін.

2. Управлению занятости и социальных программ города Алматы обеспечить государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции с последующим опубликованием в официальных периодических изданиях, а также в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и на официальном интернет - ресурсе акимата города Алматы.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Алматы М. Дарибаева.

4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласының әкімінің
міндетін атқарушы
С. Мәкежанов
Алматы қаласы әкімдігінің
2018 жылғы 24 шілдедегі
№ 3/350
қаулысына 1 қосымша
Ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының
қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын
жастар қатарындағы азаматтарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс
орындарының квотасы белгіленетін Алматы қаласы ұйымдарының тізбесі
№ р/с
Ұйымның атауы
Қызметкерлердің тізімдік саны (адам)
Қызметкерлердің тізімдік санындағы квотаның мөлшері (%)
Жұмыс орындарының саны (адам)
1.
"Завод ЭЛЕКТРОКАБЕЛЬ" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі

4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
акима города Алматы
С. Макежанов
Приложение 1
к постановлению акимата
города Алматы
от 24 июля 2018 года № 3/350
Перечень организаций города Алматы, для которых устанавливается квота
рабочих мест для трудоустройства граждан из числа молодежи, потерявших
или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей,
являющихся выпускниками организаций образования
№ п/п
Наименование организации
Списочная численность сотрудников (человек)
Размер квоты от списочной численности работников (%)
Количество рабочих мест (человек)
1.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Завод ЭЛЕКТРОКАБЕЛЬ"