Алматы қаласының аумағында сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастырғаны үшін ай сайынғы төлемақы мөлшерлемелерін бекіту туралы
VI сайланған Алматы қаласы мәслихатының ХХXIII сессиясының 2018 жылғы 14 қыркүйектегі № 259 шешiмi. Алматы қаласы Әдiлет департаментінде 2018 жылғы 11 қазанда № 1503 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы мәслихатының 2024 жылғы 28 тамыздағы № 145
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 605-бабына сәйкес VI сайланған Алматы қаласының мәслихаты ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Алматы қаласының аумағында сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастырғаны үшін ай сайынғы төлемақы мөлшерлемелері осы шешімнің қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. "Алматы қаласының аумағында сыртқы (көрнекті) жарнамаларды орналастырғаны үшін ай сайынғы төлемдер ставкаларын бекіту туралы" IV сайланған Алматы қаласы мәслихатының ХІV сессиясының 2008 жылғы 22 желтоқсандағы № 164 шешімінің (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 803 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
3. Алматы қаласы Мәслихатының аппараты осы шешімді әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді, кейіннен ресми мерзімді баспа басылымдарында, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде және ресми интернет-ресурсында жариялауды қамтамасыз етсін.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылау Алматы қаласы мәслихатының экономика және бюджет жөніндегі тұрақты комиссиясының төрағасы С.А. Козловқа және Алматы қаласы әкімінің орынбасары С.А. Мәкежановқа (келісім бойынша) жүктелсін.
5. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
VI сайланған Алматы қаласы
мәслихаты XXXIII сессиясының
төрағасы
Б. Садықов
VI сайланған Алматы қаласы
мәслихатының хатшысы
Қ. Қазанбаев
Алматы қаласы
мәслихатының 2018 жылғы
14 қыркүйектегі № 259
шешіміне қосымша
Алматы қаласының аумағында сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастырғаны
үшін ай сайынғы төлемақы мөлшерлемелері
Р/с №
Сыртқы (көрнекі) жарнама түрлері
Сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастырудың бір жағы үшін төлемақы мөлшерлемелері (АЕК)
Ай сайын
"А" санаты
"В" санаты
1
2
3
4
1.
Сыртқы (көрнекi) жарнама 2 ш. м-ге. дейін
4
2
2.
Лайтбокстар (сити-форматтағы)
6
3
3.
Ауданы мынадай сыртқы (көрнекі) жарнама:
3.1.

Об утверждении ставок ежемесячной платы за размещение наружной (визуальной) рекламы на территории города Алматы
Решение ХХXIII сессии маслихата города Алматы VI созыва от 14 сентября 2018 года № 259. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 11 октября 2018 года № 1503. Утратило силу решением маслихата города Алматы от 28 августа 2024 года № 145.
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Алматы от 28.08.2024 № 145 (вводится в действие с 1 ноября 2024 года).
В соответствии со статьей 605 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) маслихат города Алматы VI созыва РЕШИЛ:
1. Утвердить ставки ежемесячной платы за размещение наружной (визуальной) рекламы на территории города Алматы, согласно приложению к настоящему решению.
2. Признать утратившим силу решение XIV сессии маслихата города Алматы IV созыва от 22 декабря 2008 года № 164 "Об утверждении ставок ежемесячной платы за размещение наружной (визуальной) рекламы на территории города Алматы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 803).
3. Аппарату Маслихата города Алматы обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции с последующим опубликованием в официальных периодических печатных изданиях, а также в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и на официальном интернет-ресурсе.
4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на председателя постоянной комиссии по экономике и бюджету маслихата города Алматы Козлова С.А. и заместителя акима города Алматы Макежанова С.А. (по согласованию).
5. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель XXXIII-й
cессии маслихата города
Алматы VI-го созыва
Б. Садыков
Секретарь маслихата
города Алматы VI-го созыва
К. Казанбаев
Приложение
к решению маслихата
города Алматы от
14 сентября 2018 года № 259
Ставки ежемесячной платы за размещение наружной (визуальной)
рекламы на территории города Алматы
№ п/п
Вид наружной (визуальной) рекламы
Ставки платы за сторону размещения наружной (визуальной) рекламы (МРП)
Ежемесячная
Категория "А"
Категория "В"
1
2
3
4
1.
Наружная (визуальная) реклама
до 2 кв. м
4
2
2.
Лайтбоксы (сити-формата)
6
3
3.
Наружная (визуальная) реклама площадью:
3.1

"А" санаты: Достық даңғылынан бастап "Медеу" мемлекеттік саябағының шекарасына дейін, Достық – Әл-Фараби трассасы, Райымбек даңғылы, Дінмұхамед Қонаев көшесі, Құрманғазы Сағырбайұлы көшесі, Абай даңғылы, Абылай хан даңғылы, Әл-Фараби даңғылы, Достық даңғылы, Нұрсұлтан Назарбаев даңғылы, Республика алаңы, "Астана" алаңы, "Самал-1" шағын ауданы, "Самал-2" шағын ауданы, "Самал-3" шағын ауданы, Бауыржан Момышұлы көшесі, Сүйінбай Аронұлы даңғылы, Жұмағали Саин көшесі, Сәкен Сейфуллин даңғылы, Бекен Жамақаев көшесі, Александр Пушкин көшесі, Тайыр Жароков көшесі, Қаныш Сәтбаев көшесі, Қажымұқан Мұңайтпасұлы көшесі, Ахмет Байтұрсынов көшесі, Ыбырай Алтынсарин даңғылы,Тұрар Рысқұлов даңғылы, Желтоқсан көшесі, Николай Гоголь көшесі, Жібек Жолы даңғылы, Жамбыл Жабайұлы көшесі, Қабанбай батыр көшесі, Қарасай батыр көшесі, Бөгенбай батыр көшесі, Төле би көшесі, Қазыбек би көшесі, Әйтеке би көшесі, Мұқағали Мақатаев көшесі, Бейімбет Майлин көшесі, Өтеген батыр көшесі, Юрий Гагарин даңғылы, Богдан Хмельницкий көшесі, Солтүстік шеңбер көшесі, Абдолла Розыбакиев көшесі, Шәмші Қалдаяқов көшесі, Наурызбай батыр көшесі, Климент Тимирязев көшесі, Ораз Жандосов көшесі, Мағазы Масанчи көшесі, Мәншүк Мәметова көшесі, Тұрғыт Озал көшесі, Өмірбек Жолдасбеков көшесі, Малбағар Мендіқұлов бульварі, Иван Панфилов көшесі (Әл-Фараби даңғылынан төмен), Махатма Ганди көшесі, Мұхтар Әуезов көшесі, Әлішер Науаи көшесі, Іліяс Жансүгіров көшесі, Федор Шаляпин көшесі, Ғани Мұратбаев көшесі, Иса Байзақов көшесі, Манас көшесі, Тарас Шевченко көшесі, автокөлік жолайрықтары, әуежай, автовокзал және темір жол вокзалы, спорттық шаралар және бұқаралық-мәдени демалыс орындары, қалаға кіре берістер мен шыға берістер.
"В" санаты: "А" санатына кірмеген барлық магистральдар, алаңдар және көшелер.

Категория "А": автотрасса проспект Достык до границ государственного природного парка "Медеу", трасса Достык - Аль-Фараби, проспект Райымбека, улица Динмухамеда Кунаева, улица Курмангазы Сагырбайулы, проспект Абая, проспект Абылай хана, проспект Аль-Фараби, проспект Достык, проспект Нурсултан Назарбаева, площадь Республики, площадь "Астана", микрорайон "Самал-1", микрорайон "Самал-2", микрорайон "Самал-3", улица Бауыржана Момышулы, проспект Суюнбай Аронулы, улица Жумагали Саина, проспект Сакена Сейфуллина, улица Бекена Жамакаева, улица Александра Пушкина, улица Тайыра Жарокова, улица Каныша Сатпаева, улица Хаджимукан Маунайтпасова, улица Ахмета Байтурсынова, проспект Ибрая Алтынсарина, проспект Турара Рыскулова, улица Желтоксан, улица Николая Гоголя, проспект Жибек Жолы, улица Джамбула Джабаева, улица Кабанбай батыра, улица Карасай батыра, улица Богенбай батыра, улица Толе би, улица Казбек би, улица Айтеке би, улица Мукагали Макатаева, улица Бейимбета Майлина, улица Утеген батыра, проспект Юрия Гагарина, улица Богдана Хмельницкого, улица Северное кольцо, улица Абдуллы Розыбакиева, улица Шамши Калдаякова, улица Наурызбай батыра, улица Климента Тимирязева, улица Ораза Жандосова, улица Магазы Масанчи, улица Маншук Маметовой, улица Тургут Озала, улица Омирбека Жолдасбекова, бульвар имени Малбагара Мендикулова, улица Ивана Панфилова (ниже проспекта Аль-Фараби), улица Махатма Ганди, улица Мухтара Ауэзова, улица Алишера Навои, улица Илияса Жансугурова, улица Федора Шаляпина, улица Гани Муратбаева, улица Иса Байзакова, улица Манаса, улица Тараса Шевченко, автотранспортные развязки, аэропорт, автовокзалы и железнодорожные вокзалы, места спортивных мероприятий и культурно-массового отдыха, въезды и выезды в город.
Категория "В": все прочие магистрали, площади и улицы, не вошедшие в категорию "А".